5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1182 odgovora
  • 127257 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 1182

Agregacije se na na mikrotiku mogu kombinirati unutar OSa,a udaljen sam zračne oko 1km+-, vidljivost nikakva ali to gsje je toranj nije opterećen sa korisnicima .. uglavnom tvoj savjet da ne idem na taj ulog ako je i ovo dobro, klincu mi ke vipe radi pinga i latencija jer igra dosta pa ga to nekada zna zezati...

To ti nije mjerodavna aplikacija ne pokazuje stvarno stanje tornjeva a ni na koji toranj se spajaš. Samo cellmapper app točno pokazuje tornjeve na koje se spajaš preko moba


Hvala ti, baš sam htio pitati koja je aplikacija najbolja. Kako znati koliko je toranj na koji se spajam daleko? Instalirao tu aplikaciju ali ne nađem.

Razina korisnika 7
Bedž +3

@zuti14 - malo off topic, A1 satelitska ti ne ulazi u Mozaik. Vidi koje Usluge možeš spajati.

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ako je dobra ponuda za 18 uzmi pa javiš kad sve upogoniš.

Ovdje možete vidjeti usporedbu zte mf286 i Huawei B525s https://www.4gltemall.com/blog/tag/zte-mf286-specs/ i zaključak da je zte mf286 bolji izbor, a ovdje možete iz EU bez carine, PDV-a i bez brige da će vas netko prevariti (ako plaćate PayPalom, na njuskalu ne bih kupovao ništa to ne mogu osobno preuzeti ako ne prodaje firma)... kupiti:

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_nkw=zte+mf286&_sacat=0&LH_PrefLoc=5&_sop=15

Nije lose lose..ja sam na bregu, isto nekih 2 km od tornja zracne linije i smeta mi samo jedna kuca

Moram ga kupit svakak 

Razina korisnika 3
Bedž

Ja to radim preko Maps Google. Odabereš početnu točku, nađeš opciju izmjeri udaljenost i odabereš završnu točku. Samo na Cell mapperu nađeš di ti je toranj. 

Razina korisnika 4
Bedž +1

Baš. Situacija sa Homeboxom nije neka generalna stvar, nego individualna. Kod mene već duže vrijeme ide jako dobro.

 

 

Danas su mi u A1 poslovnici ponudili prelazak na 5G pokućni internet za 199kn/mj uz 1TB mjesečnog prometa! (to je kao neka akcija trenutno). Dobije se njihova oprema (pretpostavljam modem + wifi ruter) jer jedna “kutija” ide vanka da hvata bolji signal, a druga je u kući. Povezuje ih UTP kabel. Zna li netko o kojoj opremi je riječ i kakve kvalitete?

 

Srećom, igrom slučaja, doma baš imam proveden UTP kabel od rutera do krova i to bi mi bilo jednostavno instalirati kao plug-n-play. Moram priznati da sam dosad bio zadovoljan njihovim 4G internetom na B818 modemu, pa ću vjerojatno prihvatiti ovu opciju za 20-30kn više.

Nastavno na moju temu

 

Hoću li se zeznuti ako uzmem B535-232? Vidim da je nešto jeftiniji. Na mobitelu uvijek mjerim najmanje oko 20 i nešto, a najviše čak oko 200.

U blizini mene su tri stanice koje podržavaju bandove 1, 3, 7, 20 i 28 te dvije koje podržavaju samo band 20.

Razina korisnika 2

Jesu li P 54 ili P 56 il možda P 58. Ja sam razmišljala stavit ih, al me za sad zadovoljava ova brzina koju imam 

Razina korisnika 2

To ti nije mjerodavna aplikacija ne pokazuje stvarno stanje tornjeva a ni na koji toranj se spajaš. Samo cellmapper app točno pokazuje tornjeve na koje se spajaš preko moba

Kako ne pokazuje kad vidin di se spajam i pokaže naziv call towera kad kliknem 

Razina korisnika 6
Bedž +4

Da li ima neke naznake da će uskoro u ponudi biti 5G routeri za homebox?

 

Danas su mi u A1 poslovnici ponudili prelazak na 5G pokućni internet za 199kn/mj uz 1TB mjesečnog prometa! (to je kao neka akcija trenutno). Dobije se njihova oprema (pretpostavljam modem + wifi ruter) jer jedna “kutija” ide vanka da hvata bolji signal, a druga je u kući. Povezuje ih UTP kabel. Zna li netko o kojoj opremi je riječ i kakve kvalitete?

 

Srećom, igrom slučaja, doma baš imam proveden UTP kabel od rutera do krova i to bi mi bilo jednostavno instalirati kao plug-n-play. Moram priznati da sam dosad bio zadovoljan njihovim 4G internetom na B818 modemu, pa ću vjerojatno prihvatiti ovu opciju za 20-30kn više.

Vezano za uređaje: prema tekstu sa https://www.a1.hr/privatni/internet/5g-internet izgleda da je riječ o Fritzbox modemu i Askey vanjskoj jedinici. Znamo li išta o njima?

Pozdrav. Piše ovako. Dali je istina.

ZTE MF289F 4G CAT20 Router (bolja alternativa od Huawei B818)

zbog

Bolji od Huawei B818-263 zbog agregacije uploada, a ne samo downloada.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ako imaš 5 frekvencija na tornju na koji se spajaš bolje uzeti router koji može što više dostupnih frekvencija agregirati. Koji mob?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Pa pokazuje samo krivo. Šta ti piše na toj aplikaciji koji eNB ID tornja je?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Mislim da ove godine neće imati u ponudi 5G routere još nemaju ni jedan toranj pušten sa 5G na band n20 ili n78 za komercijalnu upotrebu. Možda griješim pa neka me admin ispravi i navede točnu lokaciju 5G tornja sa band n28(700Mhz) ili n78( 3600Mhz).

Ako imaš 5 frekvencija na tornju na koji se spajaš bolje uzeti router koji može što više dostupnih frekvencija agregirati. Koji mob?



Imam Samsung S23+.
Može tvoja preporuka routera?

Razina korisnika 2

App pokazuje bilo koji toranj kad stisneš na sliku tornja, a na drugoj slici koju nisan uslikala 😂😁 daje popis svih vip tornja a na vrhu stoji na koji san spojena 

Pozdrav.

 

Imam Gigabox uslugu od HT.

Koristim njihov router, Huawei B535-232a, SW 2.0.0.1(H318SP1C983).

Brzine mi ne idu preko 30-40 Mbps u oba smjera. 

Sami signal na ruteru prema lampicama je puni.

Veza je stabilna i nemam problema sa pucanjem.

 

Ovo su podaci sa routera:

4G uplink frequency 19275

4G downlink frequency 21175

CELL_ID 89634570

RSRQ -10.0dB

RSRP -80dBm

RSSI -62dBm

SINR 8dB

Wireless transmit power PPusch:-11dBm PPucch:-26dBm PSrs:0dBm PPrach:-20dBm

Uplink mod/demod of MCS mcsUpCarrier1:22

Downlink mod/demod of MCS mcsDownCarrier1Code0:0 mcsDownCarrier1Code1:4

PLMN 21901

Band 1

 

Spajam se na toranj od HT: eNB ID 350135 (Macro) - LTE

Koliko vidim po cellmapperu ima bandove 1, 3, 20.

Od tornja sam jedno 100m zračne linije. 

 

Za zaključiti mi je da router ne agregira. Ne mogu ništa u SW oko toga mijenjati. 

 

Kada stavim SIM karticu od Gigaboxa u mobitel (Samsung S10e) brzine su oko 3 puta više.

 

Molio bih preporuku routera sa kojim bi dobio neke bolje brzine ili ako se ne nešto može napraviti sa ovim routerom?

 

Hvala

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ajde uredu neka ti bude i živi i dalje u zabludi….. Gore na prvoj slici Huactrl ti pokazuje stvarno stanje gdje ti se router spaja  eNB ID 4120  i   Cell Identifier 1054721  i ovo ti je prava lokacija tornja na koji ti se router spaja   43.730908, 15.874499 (ubaci u google maps), a vjerojatno i mob. A i sto puta je već napisano i provjereno od mnogih korisnika da je cellmapper zakon!!!!!  Evo da se ne mučiš stvarno stanje tornjeva u tvojoj okolici pa usporedi sa svojom kartom

 

Razina korisnika 4

Trenutno je istina,da A1 nema ni opreme,ni želje,da aktivira 5G na dodijeljenim frekvencijama!

Razina korisnika 7
Bedž +4

gabapentio   

DavidPula

 

Ovaj router ZTE MC 801a

Razina korisnika 7
Bedž +4
Ima na njuški odličan router Huawei B525s-65a podržava najviše frekvencija:
4G LTE Band 1/3/4/5/7/8/19/20/26/28/32/38/40/41 (FDD 700/800/850/900/1400/1500/1700/1800/1900/2100/2600MHz & TDD 2300/2500/2600MHz)
3G DC-HSPA + / HSPA + / HSPA / UMTS: 800/850/900/1900/2100
2G EDGE / GPRS / GSM: 850/900/1800/1900
i 2CA ima sve kombinacije dostupne u HR ili će biti dostupne kod davatelja usluge.

Odgovori