5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1182 odgovora
  • 127265 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 1182

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • dejan08 Sad imaš router kojim možeš isprobati brzine na pojedinim frekvencijama i dvije najbže spojiti. Gle to je ono šta ja kažem prvo ispitati kod sebe kakvo je stanje sa signalima opterećenošću baznih opreme koju koristiš… najlakše je reći operater je kriv. No doduše A1 ima krivice pošto je davao ovaj ZTE 286R koji je koma od routera.

Pozdrav. Što znači kada na ruteru piše DNA verzija. I kakva je situacija sa ovima b818 što piše na njima vodafon. Dali rade isto kao i  b818 Huawei. Hvala

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ne postoji zasad app ni skripta za Xiaomi 5G CPE Pro. Jesi probao cell lock jel ima?

Razina korisnika 2

 

Razina korisnika 1

Pozdrav. Što znači kada na ruteru piše DNA verzija. I kakva je situacija sa ovima b818 što piše na njima vodafon. Dali rade isto kao i  b818 Huawei. Hvala

DNA je telekom operater kao i Vodafone, HT, A1, Telemach… 

“DNA verzija” se odnosi na firmware koji je u routeru - nije “čisti” od Huawei-a nego je DNA brendiran a poneki i sa zaključanim određenim funkcijama.

Konkretno DNA Huawei B818 je ok, radi bez beda, koristim ga i ja na jednoj lokaciji. 

Ekipa, trebao bi malu pomoć , savjet više, živim u ruralnom dijelu Bjelovara, imam Huawei 535 zadovoljava ali mislim da je slab što se agregacija tiče e sada našao sam https://mikrotik.com/product/chateau_lte12  ili  https://mikrotik.com/product/chateaulte18_ax e sad da li se isplati dugoročno ulagati, 5G ne bude u skorijoj budućnosti a optika tek nikada e sad, ako može neki savjet jer nisam ništa konkretno našao u HR vani da no ne i kod nas o nekim konkretnim iskustvima….

Ra

Meni se osobno ZTE pokazao bolji sa prijemom od Huawei-ja, ali to je do "mikrolokacije", kod svakog je drugačija situacija. Nema veze što ste uz granicu, nego točno gdje ste, koja mreža, koliko tornjeva od te mreže ima oko vas, koje su mogučnosti tornjeva, prepreke između njih i vas, koliko su udaljeni, opterečeni korisnicima, itd, itd.....! Samo testiranjem na licu mjesta možete to utvrditi. Meni se osobno do sada najbolje pokazao ZTE MC888 Pro, od 5 testiranih(Huaweija/Zte-a)! Na trenutnoj lokaciji gdje 5G navodno nije dostupan, pri slabom signalu postiže velike brzine! Ali ako ga pomaknem pola metra u stranu, skoro nula....., tako da..... Lp

hvala za info,mada sam mislio 4G ruter,jer selo je to i nema tornjeva,nego toranj i 15-20km do grada kud god da kreneš,i ruter za 5G mi se ćini obično bacanje novaca,a ovo isto po prostoriji na katu isto ganjam bolji signal

Nema ni cell ni band lock. Sve je automatika a moguće je po najavi da će bit mnogo toga uskoro u nadogradnji, poput podrške za n75 frekvenciju. 

Razina korisnika 7
Bedž +4

116Mbps router u kući 2km udaljen toranj nema opticke vidljivosti puno susjednih objekata smeta

Razina korisnika 2

A vidi ovih bližih, ima ih preko nekoliko, mislim da to sve A1 uvjetuje, mada je prije znalo bit i bolje na udaljenom tornju nego na ovom bližem, ali sve u svemu veliki minus za A1 

Pozdrav. Kakav vam je wifi na b818

Razina korisnika 7
Bedž +4

Kažeš da živiš u ruralnom dijelu Bjelovara i jeli znaš koje su ti frekvencije dostupne na tornju na koji se spajaš? Ako su ti na tornju dostupne samo dvije frekvencije onda ne treba drugi router i B535 ti je dovoljan. Mikortik su dobri kao routeri sa mnoštvom opcija za podešavanje dok 4G modem nije toliki  prioritet za podešavanje i podržane agregacije. Ako baš hoćeš drugi 4G router uzmi u obzir Huawei B818-263 ili ZTE MF289f

Momci, znate li koja su ogranicenja fw Vodafone Gigacube modela Huawei b818? Da li na njemu rade skripte/apk?
Ima ga na kleinanzeigen u DE vec od nekih 50ak evrica.


Takodje, koliko sam istrazio, b818-260 bi trebalo da bude Vodafone brendirani model, a b818-263 bi trebalo da bude stock Huawei. Medjutim, na oglasima (slobodno proverite na kleinanzeigen), vecina su vodafone b818-263.

 

Hvala unapred

Homebox je smeće. Preko mobitela dobiješ i do 50 Mb/s a preko Homeboxa ispod 1 (jedan da se ne bi krivo razumjeli). Grozno

Razina korisnika 1

Pozdrav, zanima me koji se router dobije uz homebox uslugu? 

Imam za ponudit Huawei B818 pa ako koga zanima neka se javi. Dosla optika pa mi ne treba vise

Primjećujem da brzinu 70/70 imam samo u rijetkim trenucima i da je puno bolja brzina bila na Tcomu. Ja sam ih otkazao isključivo iz razloga što su tvrdili da je problem u SIM kartici i da je zbog toga upload samo 1 Mbps. Nakon zamjene kartice rezultat je bio isti.

Vjerujem da je ovaj ZTE MF297D od A1 sranje u usporedbi sa Huawei b535-232 tako da ću danas popodne probati karticu od A1 uvaliti u Huawei b535-232. Nadam se da Huawei b535-232 nema neku hardversku grešku pa da mi i sa A1 SIM karticom upload opet bude 1 Mbps.

band 1,3,20 toranj kod mene, koliko vidim 3, zato mislim da bi nešto dobio bolje, naime bitnije mi je stabilnije nego brže… što misliš… imam dobru ponudu za ovaj 18

 

 

Razina korisnika 1

Homebox je smeće. Preko mobitela dobiješ i do 50 Mb/s a preko Homeboxa ispod 1 (jedan da se ne bi krivo razumjeli). Grozno

Da li vam je mobitel isto na A1 mreži?

Razina korisnika 3
Bedž +1

Telemach ima B1, B3 i B28. Testirao sam ga tjedan dana i na mobitelu DL ide do 140 Mbps. Pokućni preko modema svako toliko se zaglupira te prekine data promet sve dok se modem ne restarta, a i onda odmah ne krene pa me to odvratilo od njih.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Za stabilnost vanjske antene Iskra p56 i naravno dobit ćeš nešto na brzini sa postojećim routerom. Ako je dobra ponuda ok samo se raspitaj dali se može i kako mijenjati frekvencije i zadavati agregacije na tom 18. Ti na svom B535 možeš zadati razne agregacije i vidjeti koje su ti najbolje i tako ostaviti. Recimo 1+3 ti je bolje nego 3+20. Koliko si udaljen od tog tornja 1124?

Nisam gledao,mob mi na drugoj mreži,a ovo A1 i prije Zte 283,sad 286 ,a oni baš nisu za vanjske antene koliko sam skužio,toranj je možda 5-6km,neznam dali tomato koristi sve isto od A1 za frekvencije i to,sad dali bi Huawei sa onim kućnim antenicama bolje hvatao,jer na Zte nema nikakve razlike s njima

Razina korisnika 7
Bedž +4

To ti nije mjerodavna aplikacija ne pokazuje stvarno stanje tornjeva a ni na koji toranj se spajaš. Samo cellmapper app točno pokazuje tornjeve na koje se spajaš preko moba

Razina korisnika 7
Bedž +4

Možda zato ta cijena pošto si uzeo UO na 24mj. Bez UO je valjda cijena 499kn

Razina korisnika 4

A,da se proba druga mreža!?

 

Odgovori