5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1183 odgovora
  • 127287 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 1183

I ja odradio update i za sad jeste brži download.

 

 

Dobro je, s obzirom da mi je prosjek bio 20-30Mb/s.

Očito fw nije bio dobar sad samo treba vidjeti jel će veza pucati.

Jedno pitanje u vezi adpejtanja (update) ZTE mf286r rutera, meni je pred 4 dana doša novi update za taj ruter no kad sam išao intslirati update nakon zavrsatke mi je javilo “Update se nije uspio instalirati” , a nakon toga me više nije pitalo za instalirati ikakve apdejte…. Kako da ponovno instaliram update za svoj ruter??? Da hard resetam ruter?

Razina korisnika 4

Jedan dan korištenja “savršene”tarife je 6,60 kn.Uzmeš nekoliko dana za test!

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • Hove

  • Da B525s-23a podržava MIMO sa dvije vanjske antene ali on isto ne podržava 2CA 1800+2100 tu agregaciju podržava ovaj drugi model B525s-65a i 715,618. Inače taj model ZTE286 je baš specifičan sa tim MIMO ostali routeri nemaju tu konbinaciju vanjska i unutarnja

Hvala...a što misliš o prvom dijelu mog pitanja?

Jesi li ziher za B618s-22? U specifikacijama na webu piše da je UL 100...

Pozdrav

probao bih A1 Homebox, eventalno Savršenu tarifu ako Homebox ne bude dovoljan, pa imam pitanje vezano za router kojeg bih koristio za te usluge.

Ukratko, nalazim se između dvije bazne stanice, prva cca 1,10 km (b1,b3,b20), druga 1,25 km (b3,b20) udaljenosti.
Cellmapper prikazuje da se uvijek spajam na ovu prvu.
Download 25-50, Upload 2-10. Mjereno između 18-20 navečer u više navrata unatrag 2-3 mj.
Ne bi bilo loše malo to povećati, ali zadovoljan bih bio i s tim, samo da ne pada ispod 20mbps download.

Na žalost susjedne kuće s obje strane mi blokiraju optičku vidljivost, tako da mi opcija povećanja signala da nabavim vanjske antene i usmjerim prema određenoj stanici propada.

E sad, pitanje je uzeti Huawei B535 uz Homebox ili odmah ići nabaviti neki eventualno bolji router?
Koliko sam skužio po komentarima router nije loš, ali vidim da postoji opcija da se uzme Homebox i bez routera pa ukoliko bi nešto bolje od toga se moglo nabaviti, po mogućnosti da ima dostupno u našim ili EU pouzdanim web trgovinama za naručitii s razumnom cijenom, radije bih onda išao na tu opciju.

Da imam optičku vidljivost, bez previše razmišljanja bih uzeo taj B535 i nabavio onu Iskru p56, ali kako mi ta opcija propada zanima me mišljenje da li bi sam B535 mogao održati solidan signal (kakav je i na mobitelu kojim sam mjerio) ili da idem odmah na nešto bolje?

Pregledom teme vidio sam da je Huawei B818 bio preporuka za A1, jel on još uvijek preporuka ili nešto drugo? Nighthawk mi je malo ipak preskup :)

Također, ima li neka antena koja bi mogla pomoći bez obzira na nepostojanje optičke vidljivosti?
Npr, jel bi ovakva omni antena bila dobra opcija - https://www.satshop.fi/finnsat-fs3500.html  ili nešto drugo?

Razina korisnika 1

Kada se mijenjaju frekvencije sa skriptom poželjno je isključiti podatkovni promet i kada se spoji uključiti podatkovni promet. Tvornički reset bi trebao vratiti sve u normalu.Za stavljanje na tvorničke postavke moraš barem 20sec držati onaj mali crni gumb sa čačkalicom. Problem sa zagušenjem jedino se može riješiti boljim routerom koji može spojiti više od dvije frekvencije koje može tvoj ZTE naravno treba provjeriti dostupne frekvencije na tornjevima u tvojoj okolici.

Nemogu mu napraviti tvornički reset posto sam skuzio da se on sam po sebi restarta svakih 20 sekundi. koda da mu je nesta otišlo. probao sam drzat hard reset ali jednostavno nece. 

Trebo bi antenu za zte mc801a ..

Neko ko je vec testiro neku koja je dobra 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Hvala...a što misliš o prvom dijelu mog pitanja?

Jesi li ziher za B618s-22? U specifikacijama na webu piše da je UL 100...

Sto posto siguran imam B618 jest da ga sad koristim kao ap . https://www.4gltemall.com/blog/tag/huawei-b618s-22d-specifications/

https://www.4gltemall.com/downloads/dl/file/id/145/product/1021/huawei_b618_b618s_22d_datasheet.pdf

A prvi dio pitanja ako mislis mjenjanje FW na 535 zasad je to nemoguća misija nema usb port

Razina korisnika 7
Bedž +4

Eto sad ćeš barem znati na koji položaj s routerom da bi se spojila na bliži toranj ili na onaj koji je manje zagušen korisnicima

Pa kad je kupljen ruter, nađen je najbolji položaj i tu je bila brzina iznad 110 Mbps, sad je na istom mjestu i brzina 30 i kako nije A1 kriv, znači ništa minjano nije sa moje strane. 

Ok a na koji toranj se spajao kad je kupljen? Možda se prije spajao na bliži toranj. Vanjske antene i moći ćeš birati tornjeve, a i brzine će biti veće od 120Mbps

Pozdrav,

Jel ima netko generic firmware za Huawei B535-235, trenutno imam uređaj od tele2 ali ne radi telefon. Htio bih ga koristi za A1 Homebox.

Nevjerojatno...na 5 mjesta sam našao da je UL100, čak i na istom site u https://www.4gltemall.com/blog/huawei-b818-vs-huawei-b618/

Dakle, koja je top lista routera za najbrži UL u našim uvjetima, po tom mišljenju...?

Razina korisnika 4
Bedž +1

U cellmapperu kad klikneš na toranj, stavka “Maximum signal” se odnosi na maksimalnu snagu emitiranja tog cell-a tornja ili… ?

 

 

Razina korisnika 1

Jedan dan korištenja “savršene”tarife je 6,60 kn.Uzmeš nekoliko dana za test!

Može info o ovome? Ja bih se možda za vikend isprsio sa 20kn da isprobam i mapiram malo :D

Razina korisnika 1

Ako se sam restarta otišao je u vječna lovišta. Ako je koš pod garancijom traži zamjenu ako nije u nabavku drugog routera

dali mozda znas koje je to zapravo ruter? ja sam ga sada rastavio da vidim mozda mu je nekaj unutra otislo, dakle on ima pripremu za 5g mrezu i jos dodatnu neku led lampicu koju su oni prigušili sa kučištem od rutera(ta led lampica također se pali sa lampom od napajanja.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ne to znači kad je prvi puta viđen mobitelom da je jačina signala bila tolika naravno mob je dosta bio udaljen od tornja i zato tako loš signal

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • phtomislav

  • B535-232 najjeftiniji. Huawei B818-260 i 818-263, Huawei  H112-372 i H112-370, Netgear M1 Nighthawk MR1100  EUS Version, Netgear M2 Nighthawk MR2100  EUS Version, Netgear M5 MR5200. Ima i drugih proizvođača ali da ne nabrajam…..

da li A1 dozvoljava da karticu iz službenog rutera kiji si dobio  - prebaciš u neki koji je tebi draži…?

Razina korisnika 2

Po ovome ispada da A1 određuje na koji će se toranj spajati mob....... ili grišin. Nema mi logike da se spajam na udaljeni toranj ako imam nekoliko bližih 

Razina korisnika 6
Bedž +6

O, možda je vrijeme da i ja isprobam savršenu, čisto zbog 5G mreže, samo još napišite koliko baterije guta A1 5G mreža. A1 4G+ ubija, ni moja Ultra ne izdrži cijeli dan, ja ne znam zašto A1 ne učini nešto po tom pitanju.

Hvala.

Ne B535  mi nikad nije prešao 47Mbs...možda nije radio na dvije frekve...tako da nisam ziher što bi moglo funkcionirati da sigurno ide preko 50...anyway hvala na trudu...☺ 

Razina korisnika 2

A zašto bi uopće pita A1 o tome 😁

Razina korisnika 2

Evo baš gledam povijest spajanja Hakom app, od početkom lipnja kad sam uzela novi ruter, brzine prije kupnje rutera cca 15 do 35 mbit/s na WiFi, novi ruter 48 do 60 na 2g a na 5g od 65 najmanja do 177 mbit/s najveća. Ne mogu vidit na koji toranj. 

Razina korisnika 4

Samsung S20 5G,u 12h,bat. na 100%,testiranje 2 sata,bat. na 70 %,potrošeno oko 30GB,nakon 9 dana korištenja,otkazana “savršena” tarifa.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ne B535  mi nikad nije prešao 47Mbs...možda nije radio na dvije frekve...tako da nisam ziher što bi moglo funkcionirati da sigurno ide preko 50...anyway hvala na trudu...☺ 

Neće ti ni na jednom preći 50Mbps UL ako ta bazna stanica nema veću propusnost od 50Mbps UL

Odgovori