5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1182 odgovora
  • 127274 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 1182

Razina korisnika 2

Meni je signal očajan, ne da mi sliku postavit, tj kad kliknem na ikonu ne reagira 🤣🤣🤣, nemam riječi, A1 umisto da svaki dan bude bolji, oni svaki dan gori 👎👎👎

Onda najbolje P60 .Trebala bi to pokrivati.

 

Pozdrav forumaši… ukratko ću :)

U planu mi je da se riješim bakra (iskon), do sada je bilo “okej” s brzinom oko 30 mbps, no došla nam je “prinova” u kući (TV) i sad i on srče to malo snage. Za optike nemam sreće, možda za 10-ak godina ;)
Opcija mi je mobilni internet, kupio sam 535-333 kupio za početak telemach karticu, ali nikako da ga podesim. Skripte sam koristio, ali nikako da bude stabilno. U mojoj blizini su dva odašiljača od Telemacha, jedan je fizički vidljiv 700m zračne linije, drugi je 2km zračne linije.
Mjerenja mi variraju, bude mi od 160d/50u ili 10d/30u.
Gdje griješim? Ima li neka aplikacija, neka skripta koja bi mi sama predložila najbolju kombinaciju, kako bi dobio stalnu i konstantnu brzinu bez pucanja.
 

To sa b715 ili neki drugi? Plus vanjska antena?

Razina korisnika 2

 

Razina korisnika 1

Pošto sam kupio zte mc801a 5 g koje antene za njega da uzmem a da su i za 4g. Dali p 60 odgovaraju ili ima nešto drugo. Imam cca 2 km do repetitora sa par prepreka. Hvala

 Na tom routeru priključci za vanjske antene su samo za 5G (i to za n77,n78,n79)…

Svakako puno hvala na odgovoru, daworin, svaka čast na aktivnosti na ovom forumu. Trebali bi te nagraditi iz A1.

Provjerit ću s A1 za toranj, to mi valjda oni budu znali reći kad ih nazovem. Moguće da nije idealna G4 pokrivenost, a mobitel možda prije/bolje hvata i ove niže (G3, LTE), a router ne. Pa zato recimo hotspot preko mobitela funkcionira bolje nego mobilni WiFi na istoj mreži.

Zapravo s oba routera imam problem, ali drugačiji:

  • na ZTE routeru puca veza, nekoliko puta dnevno, pa treba nekoliko minuta da se opet poveže.
  • na Huawei veza ne puca, ali je puno sporiji od ZTE.

E sad, kad bih mogla nekako iskombinirati brzinu sa ZTE (koja isto nije bajna, ali meni dovoljna), i stabilnost s Huawei, to bi mi bilo OK. Ovako je internet u obje opcije nefunkcionalan, ali na različit način.

Ne kužim zašto bi Huawei (koji je bolji i noviji router) bio osjetno sporiji od ZTE. Niti zašto bi se signal potpuno gubio na ZTE, ali na Huawei ipak ne. Ima li neka logična pretpostavka koja to objašnjava?

Kad bih Huawei brzinu uspjela popraviti na neki minimum (recimo koji sam imala kod ZTE), to bi mi bilo OK, jer kod njega bar ne puca veza (onako da signal nestane potpuno). Ali trenutna brzina (tj sporina) nije prihvatljiva. Neke bazične web stranice moram čekati da mi se učitaju, youtube videi stanu dok se loadaju, itd. Znači internet iskustvo iz prošlog desetljeća.

Lijena sam isprobavati nove mreže, ali naravno ako ovaj problem ne riješim, to će mi biti jedina solucija.

Koji od ovih routera u Linksu (ako ikoji) podržava 4G+?

https://www.links.hr/hr/routeri-053524#/specFilters=160!#-!1127&pageSize=24&viewMode=grid&orderBy=10&pageNumber=1  

Razina korisnika 7
Bedž +4

Da B715 i vanjske antene bilo bi i više jer dostupna mi je još jedna frekvencija samo router sa 4CA treba.

Razina korisnika 2

 

Na nekom forumu sam čitao da idu i za 4g. Sada stvarno ne znam. 

Na koju udaljenost od repetitora može hvatati 5 g

 

Sa besplatnom inačicom LTE H-monitor nema nekih ograničenja ?
Ima li kakva aplikacija i za android telefon ?

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

U prodaji je Huawei B818-260 router https://www.4gltemall.com/huawei-b818-lte-cat19-gigabit-cpe.html

Pa auto kupim za taj iznos (plus još PDV i carina). ;)

Cijene su sad pale imaš 5G CPE za 388 eura. A tako ti je uvijek što je novo i skupo je….

A koja ti je brzina bez vanjske antene?samo s ruterom

Razina korisnika 2

ovo je na mobitelu, tuga i žalost 

Razina korisnika 1

Sad za parametre baš ne znam na kaj misliš.

Firmware je od  finskog DNA telekoma na B715 routeru.

Razmak antena je 85-90 cm.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ako ti iz A1 ne mogu pomoći (a mogu) javi mi svoju lokaciju u PP pa provjerim stanje kod tebe sa tornjevima.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Da signal ti je dosta loš i spajaš se na toranj na Biokovu koji ima samo 800 i 1800. Da se možeš spojiti na toranj u Baškoj  Vodi on ima 4CA ali za to su ti potrebne vanjske antene.

Razina korisnika 1

Antene spojene na MF297D ali brzine ostale iste, ono što sam primijetio da mi je čak možda i malo veća brzina bez antena jer se bez njih spaja na bliže tornjeve, a sa njima na neke koji su jako daleko, ali bez antena stalno mijenja tornjeve i bandove tako da je nešto ipak stabilniji sa antenama.

Problem koji imam s ovim routerom je da mi više ne rade aplikacije za upravljanje preko mreže, imam unified remote za spajanje na PC koja više ne može pronaći server, cast play za upravljanje android tv boxom, wifi printeri ne rade, wifi utičnice također… pokušavao sam sa port forwarding ali ništa, čim vratim MF286R sve radi najnormalnije.. eto ako netko može pomoći, može i privatnom porukom bio bih zahvalan..

U prodaji je Huawei B818-260 router https://www.4gltemall.com/huawei-b818-lte-cat19-gigabit-cpe.html

Pa auto kupim za taj iznos (plus još PDV i carina). ;)

Cijene su sad pale imaš 5G CPE za 388 eura. A tako ti je uvijek što je novo i skupo je….

Pretjerano je to skupo, meni se ne isplati, rađe malo pričekam, zapravo ne moram ništa čekati jer dok se skida mogu i gledati s qBittorrentom. 35Mbps je stvarno dosta za sve, jedino ako ćeš svaki dan skidati igrice od 30GB+, ili za firme s velikim prometom, u tom slučaju ti koristi CAT6…  😉 Zanimljivo je kako moj stari S8+ podržava 4G+, koji sad možeš kupiti za 1000kn. Probao sam i na njega se na hotspot, ali bottleneck mu je hotspot i iako on sam može postići oko 200Mbps u mom području dok dođe do drugog uređaja to je opet oko 35Mbps.

Razina korisnika 2

Biokovo 😂😂, nije nego se spajam na udaljeni toranj na jadranskoj magistrali prema Vodicama kod Šibenika, a imam i bliži na koji se ponekad spojim.

Isti taj toranj je prije dava, omogućava puno veće brzine, provjerila sam sa dvije različite app, da nemam ruter koji imam, brzina bi bila 2 Mbps, nastavili se ovak stvarno žalosno od 🅰 1

Razina korisnika 7
Bedž +4

U prodaji je Huawei B818-260 router https://www.4gltemall.com/huawei-b818-lte-cat19-gigabit-cpe.html

Pa auto kupim za taj iznos (plus još PDV i carina). ;)

Cijene su sad pale imaš 5G CPE za 388 eura. A tako ti je uvijek što je novo i skupo je….

Pretjerano je to skupo, meni se ne isplati, rađe malo pričekam, zapravo ne moram ništa čekati jer dok se skida mogu i gledati s qBittorrentom. 35Mbps je stvarno dosta za sve, jedino ako ćeš svaki dan skidati igrice od 30GB+, ili za firme s velikim prometom, u tom slučaju ti koristi CAT6…  😉 Zanimljivo je kako moj stari S8+ podržava 4G+, koji sad možeš kupiti za 1000kn. Probao sam i na njega se na hotspot, ali bottleneck mu je hotspot i iako on sam može postići oko 200Mbps u mom području dok dođe do drugog uređaja to je opet oko 35Mbps.

S8+ ne podržava 5G tako da ti ta usporedba ne stoji. Usporedi sa telefonima koji podržavaju 5G ,a ima ih već na tržištu. 4G+ cat6 routere imaš nove i rabljene od 450kn pa nadalje. Kome je to jedini pristup internetu vrijedi kupiti kvalitetan uređaj jer bakar od 4Mbps DL zadnja opcija.Znam ti si jedan od onih za mob dati ću i 1000 eura ,al za router max 100kn. Svatko zna što mu treba pa tako i ti….

Razina korisnika 2

Zaboravila san napisat cell 1054741, B1 2100 Mhz 

Već nekoliko dana koristim Xiaomi 5G CPE Pro i mogu vam reći da je odličan uređaj. Odličan prijem signala i veoma dobar wifi. E sad jel moguće da postoji aplikacija poput HuaCtrl koju sam koristio na huawei b535 ne znam, ako ima neko da zna dobro bi došlo da kaže. 

U prodaji je Huawei B818-260 router https://www.4gltemall.com/huawei-b818-lte-cat19-gigabit-cpe.html

Pa auto kupim za taj iznos (plus još PDV i carina). ;)

Cijene su sad pale imaš 5G CPE za 388 eura. A tako ti je uvijek što je novo i skupo je….

Pretjerano je to skupo, meni se ne isplati, rađe malo pričekam, zapravo ne moram ništa čekati jer dok se skida mogu i gledati s qBittorrentom. 35Mbps je stvarno dosta za sve, jedino ako ćeš svaki dan skidati igrice od 30GB+, ili za firme s velikim prometom, u tom slučaju ti koristi CAT6…  😉 Zanimljivo je kako moj stari S8+ podržava 4G+, koji sad možeš kupiti za 1000kn. Probao sam i na njega se na hotspot, ali bottleneck mu je hotspot i iako on sam može postići oko 200Mbps u mom području dok dođe do drugog uređaja to je opet oko 35Mbps.

S8+ ne podržava 5G tako da ti ta usporedba ne stoji. Usporedi sa telefonima koji podržavaju 5G ,a ima ih već na tržištu. 4G+ cat6 routere imaš nove i rabljene od 450kn pa nadalje. Kome je to jedini pristup internetu vrijedi kupiti kvalitetan uređaj jer bakar od 4Mbps DL zadnja opcija.Znam ti si jedan od onih za mob dati ću i 1000 eura ,al za router max 100kn. Svatko zna što mu treba pa tako i ti….

Ja sam rekao da S8+ podržava 4G+, ono što meni treba u kući, kao pokućni internet, a reouter koji sam dobio od A1 ne podržava, 5G mi ne treba jer ga još ni nema, a i nisam uvjeren da je totalno neštetan za naše tijelo. S 4G+ ni ne trebam 5G, možda u nekoj daljoj budućnosti kad potreban sadržaj bude puno veći. Po svoj logici nije mi još ni potrebna brzina 4G+, nemam na što iskoristiti, mogu se samo diviti kako je brzo. ;)

 

4G+ cat6 routere imaš nove i rabljene od 450kn pa nadalje” e to je već nešto.

Odgovori