5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1169 odgovora
  • 125138 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 1169

Razina korisnika 7
Bedž +4

B535

Tebi su zamjenili zte 286R sa B535 ,a da si ostao na tarifi Hombox Duo? Jer koliko znam B535 ide samo uz novu tarifu. 

Razina korisnika 2

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Izgleda da ponegdje ide 5G.

 

Navodno, Zagreb, Sveti duh.

Ali to je za drugu temu.

A koja je to tarifa na Tomatu da ima pristup 5G mreži? 

Razina korisnika 2

Ja san na plavo, ali to nije barem po meni razlog zbog čega je brzina pala za 80 do 100 Mbps u odnosu na prije. 

Lp 

Razina korisnika 1

Izgleda da ponegdje ide 5G.

 

Navodno, Zagreb, Sveti duh.

Ali to je za drugu temu.

A koja je to tarifa na Tomatu da ima pristup 5G mreži? 

Nije tomato, A1 je…. Ja imam biz tarifu A1 i piše mi na speedtest A1/tomato

@daworin 

Da li se mora koristiti samo ovaj ZTE MF286R da bi telefonska linija radila bez problema?

Uglavnom ista situacija kao i kod @epuklin 

Jeste li imali priliku da isprobate ovaj router?

Razina korisnika 2

 

Meni upravo skinuo update na ZTE 286R i nakon restarta značajno poboljšanje (cca 20-30%) koje možete vidjeti na slici :point_down_tone3: 

 

PS. - Update sam napravio ručno: 
Advanced settings → Update → Check new update

Razina korisnika 4
Bedž +1

Autor kaže; ‘Bezbrižna’ na mobu Xiaomi Mi 10T.

Razina korisnika 4

Tako već da u FW je problem tu je srezan. Jesi probao sim iz askey u mobu tu 5G internet tarifu ?

Prilično je pimplavo odvajati Askey od samoljepive pločice,čepovi su krhki,mogli bi stradati.

Jednom si moram napraviti prilagodljivi držač.onda ću isprobati razne kombinacije.Čekam  konkurenciju da uvedu FWA,to će biti poticaj za probe!?

Razina korisnika 7
Bedž +4

@daworin

Da li se mora koristiti samo ovaj ZTE MF286R da bi telefonska linija radila bez problema?

Uglavnom ista situacija kao i kod @epuklin 

Jeste li imali priliku da isprobate ovaj router?

Svaki4G router koji ima prriključak RJ11 tj izlaz za telefon može se koristiti na A1 i radit će. Da isprobao sam ovaj router.

@daworin Može savjet? Trenutno koristim ZTE 286R ruter i brzine su… ajmo reći prihvatljive (d:20-30/u:10-20) iako bih volio da su veće. Signal rijetko dobijem više od “3 crtice” tj signal mi je osrednji te mi tu i tamo zna puknuti veza. Naštelio sam neke antene na ruter ali nisam dobio puno od toga.

 

Moje pitanje je, hoću li kupnjom boljeg/kvalitetnijeg ruter (i kojeg? Huawei B525s? ) dobiti išta na brzini/kvaliteti signala? Ili mi ne gine montiranje vanjske antene?

 

Svaki prijedlog je dobrodošao.

 

Hvala

 

 

Šta se ljutiš, nisan ja kriva šta je A1 otiša u....... 😂. 

Evo šta kaže na mobitelu. 

 

Kod vas  je spojen mob na  B20 (lte 800 Mhz signal na daljinu)  i to je max brzina do 75 Mb/s,  pa sigurno jih ima puno na tu baznu spojeni, i tako dobijate van speed do 25 Mb/s teoretično, bazna je   2CA i dodatno na B3 (lte 1800 Mhz koji pomaže samo za speed)  koji imal slab RSRP - signal

Svim korisnicima ZTE 286R routera: maloprije mi je (ručno) prošao update. Nakon restarta koji je dugo trajao (nekoliko minuta), brzine su puno bolje (barem 30% bolje).

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Evo lijepo ti piše u mobu cell 81 no ne piše eNB ID tornja ali klikom na toranj na cellmapper karti vidi se cell 81na koju se mob spaja. I nije kriv A1 što korisnici ne znaju gdje je toranj ,a na svakom forumu se može pročitati kako pronaći tornjeve u svojoj okolici i u ovoj temi je nekoliko puta opisano…….

 

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Poz ekipa! Jeli možda ima netko iz Vž ili okolice A1 tarifu koja ima pristup 5G mreži? Bezbrižna, Savršena ili Premium  Biz, Bezbrižna Biz, Savršena Biz

Srdačan pozdrav, zanima me da li je neko na forumu prešao granicu uploada od 50, odnosno da li je to moguće prijeći sa nekim boljim router om poput B618 i slično. Trenutno sam na A1, ali čini mi se da HTelekom ima brzu mrežu...iskustva?

Vidim da su počele veće migracije sa operatera na operatera, pa zato ću napisati što sve trebate uzeti u obzir da bi dobili kvalitetni 4G( signal, brzina DL UL) vrijedi i za nove korisnike na bilo kojem davatelju 4G usluge. Neovisno koji je operater prvo saznati koliko ih ima i gdje su bazne stanice na vašoj mikrolokaciji i na kojim frekvencijama odašilju 4G.Kada se to riješi tada se uzme u obzir info o tornjevima i frekvencijama i na temelju toga se odredi koji router i dali ima potrebe za vanjskim antenama. I kada se sve to odradi nema nikakvih iznenađenja što se tiče DL i UL. Negdje gdje su dostupne i veće brzine možete odabrati router koji ne podržava te brzine a vi ste zadovoljni DL 100-150Mbps i prema tome se određuje router i naravno jeftiniji je od routera sa recimo 4CA ili 5CA.Eto da ne lutate previše. Ako zapne tu sam:relaxed:


Bok, daworine,  hvala na svim savjetima koje si udjelio ovdje na forumu. Ima dva pitanja, ako može. Kako da saznam informacije o baznim stanicama? I drugo imaš li neki router za preporučiti koji je po karakteristikama sličan Huawei B525 - 23, koji si naveo. Naime , bitno mi je da se može ukopčati telefon  i da cijenovno ne prelazi 1000 kn. 10 Kuna više ili manje ne igra ulogu, ali ne previše od 1000 kn. Možda neki Asus ili netgear?

Ili možda ipak taj B525? Naime u cijeloj hrvatskoj sam ga pronašla u samo jednoj trgovini. Ovoj ; https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=Huaw%20B525S  . Da li je to taj koji si ti stavio nekoliko postova za preporuku?

 

Unaprijed Zahvalna.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Eto sad ćeš barem znati na koji položaj s routerom da bi se spojila na bliži toranj ili na onaj koji je manje zagušen korisnicima

Razina korisnika 7
Bedž +4

Očito fw nije bio dobar sad samo treba vidjeti jel će veza pucati.

Razina korisnika 4

Još jedna Interesantna stvar je da ne prihvaća prepaid tarifu,crveno!?

@daworin 

imaš možda firmware za B818, DNA 11.0.2.1(H251SP1C182)?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Srdačan pozdrav, zanima me da li je neko na forumu prešao granicu uploada od 50, odnosno da li je to moguće prijeći sa nekim boljim router om poput B618 i slično. Trenutno sam na A1, ali čini mi se da HTelekom ima brzu mrežu...iskustva?

B618 ima max UL 50 Mbps. Od jeftinijih routera samo sa B535-232 mozes postici veci UL od 50. A tesko da ces tu naci odgovor jer 90 posto korisnika koristi CAT4 routere. Jedino mozda netko sa kvalitetnim mobitelom moze to isprobati. Meni brzina varira od 350 do 450Mbps na drugom operateru kojeg spominjes i UL mi je do 50 Mbps na mojoj mikrolokaciji inace kod njih ide UL iznad 50 tamo gdje imaju opremu za to.

Nastavak za Daworin :

 

ili možda jedan od ova 3 : https://edigital.hr/mesh-router/asus-rt-ac68u-ac1900mbps-gigabites-router-p263207?utm_source=criteo&utm_medium=retargeting&utm_campaign=lowerfunnel

https://edigital.hr/router/asus-4glte-modem-300mbps-4g-n12-b1-wi-fi-router-p729159?utm_source=criteo&utm_medium=retargeting&utm_campaign=lowerfunnel

https://edigital.hr/router/asus-rt-ac66u-1750mbps-gigabit-lan-wireless-router-2kom-usb-port-p219474?utm_source=criteo&utm_medium=retargeting&utm_campaign=lowerfunnel

Unaprijed Zahvalna

Ovako je kod mene u slo .  speed je DL  90 Mb/s , UL  38 Mb/s , 5G ide DL  390 Mb/s  ,  UL 90 Mb/s

 

Odgovori