5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1183 odgovora
  • 127302 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 1183

@daworin Može savjet? Trenutno koristim ZTE 286R ruter i brzine su… ajmo reći prihvatljive (d:20-30/u:10-20) iako bih volio da su veće. Signal rijetko dobijem više od “3 crtice” tj signal mi je osrednji te mi tu i tamo zna puknuti veza. Naštelio sam neke antene na ruter ali nisam dobio puno od toga.

 

Moje pitanje je, hoću li kupnjom boljeg/kvalitetnijeg ruter (i kojeg? Huawei B525s? ) dobiti išta na brzini/kvaliteti signala? Ili mi ne gine montiranje vanjske antene?

 

Svaki prijedlog je dobrodošao.

 

Hvala

 

 

Šta se ljutiš, nisan ja kriva šta je A1 otiša u....... 😂. 

Evo šta kaže na mobitelu. 

 

Kod vas  je spojen mob na  B20 (lte 800 Mhz signal na daljinu)  i to je max brzina do 75 Mb/s,  pa sigurno jih ima puno na tu baznu spojeni, i tako dobijate van speed do 25 Mb/s teoretično, bazna je   2CA i dodatno na B3 (lte 1800 Mhz koji pomaže samo za speed)  koji imal slab RSRP - signal

Svim korisnicima ZTE 286R routera: maloprije mi je (ručno) prošao update. Nakon restarta koji je dugo trajao (nekoliko minuta), brzine su puno bolje (barem 30% bolje).

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Evo lijepo ti piše u mobu cell 81 no ne piše eNB ID tornja ali klikom na toranj na cellmapper karti vidi se cell 81na koju se mob spaja. I nije kriv A1 što korisnici ne znaju gdje je toranj ,a na svakom forumu se može pročitati kako pronaći tornjeve u svojoj okolici i u ovoj temi je nekoliko puta opisano…….

 

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Poz ekipa! Jeli možda ima netko iz Vž ili okolice A1 tarifu koja ima pristup 5G mreži? Bezbrižna, Savršena ili Premium  Biz, Bezbrižna Biz, Savršena Biz

Srdačan pozdrav, zanima me da li je neko na forumu prešao granicu uploada od 50, odnosno da li je to moguće prijeći sa nekim boljim router om poput B618 i slično. Trenutno sam na A1, ali čini mi se da HTelekom ima brzu mrežu...iskustva?

Vidim da su počele veće migracije sa operatera na operatera, pa zato ću napisati što sve trebate uzeti u obzir da bi dobili kvalitetni 4G( signal, brzina DL UL) vrijedi i za nove korisnike na bilo kojem davatelju 4G usluge. Neovisno koji je operater prvo saznati koliko ih ima i gdje su bazne stanice na vašoj mikrolokaciji i na kojim frekvencijama odašilju 4G.Kada se to riješi tada se uzme u obzir info o tornjevima i frekvencijama i na temelju toga se odredi koji router i dali ima potrebe za vanjskim antenama. I kada se sve to odradi nema nikakvih iznenađenja što se tiče DL i UL. Negdje gdje su dostupne i veće brzine možete odabrati router koji ne podržava te brzine a vi ste zadovoljni DL 100-150Mbps i prema tome se određuje router i naravno jeftiniji je od routera sa recimo 4CA ili 5CA.Eto da ne lutate previše. Ako zapne tu sam:relaxed:


Bok, daworine,  hvala na svim savjetima koje si udjelio ovdje na forumu. Ima dva pitanja, ako može. Kako da saznam informacije o baznim stanicama? I drugo imaš li neki router za preporučiti koji je po karakteristikama sličan Huawei B525 - 23, koji si naveo. Naime , bitno mi je da se može ukopčati telefon  i da cijenovno ne prelazi 1000 kn. 10 Kuna više ili manje ne igra ulogu, ali ne previše od 1000 kn. Možda neki Asus ili netgear?

Ili možda ipak taj B525? Naime u cijeloj hrvatskoj sam ga pronašla u samo jednoj trgovini. Ovoj ; https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=Huaw%20B525S  . Da li je to taj koji si ti stavio nekoliko postova za preporuku?

 

Unaprijed Zahvalna.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Eto sad ćeš barem znati na koji položaj s routerom da bi se spojila na bliži toranj ili na onaj koji je manje zagušen korisnicima

Razina korisnika 7
Bedž +4

Očito fw nije bio dobar sad samo treba vidjeti jel će veza pucati.

Razina korisnika 4

Još jedna Interesantna stvar je da ne prihvaća prepaid tarifu,crveno!?

@daworin 

imaš možda firmware za B818, DNA 11.0.2.1(H251SP1C182)?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Srdačan pozdrav, zanima me da li je neko na forumu prešao granicu uploada od 50, odnosno da li je to moguće prijeći sa nekim boljim router om poput B618 i slično. Trenutno sam na A1, ali čini mi se da HTelekom ima brzu mrežu...iskustva?

B618 ima max UL 50 Mbps. Od jeftinijih routera samo sa B535-232 mozes postici veci UL od 50. A tesko da ces tu naci odgovor jer 90 posto korisnika koristi CAT4 routere. Jedino mozda netko sa kvalitetnim mobitelom moze to isprobati. Meni brzina varira od 350 do 450Mbps na drugom operateru kojeg spominjes i UL mi je do 50 Mbps na mojoj mikrolokaciji inace kod njih ide UL iznad 50 tamo gdje imaju opremu za to.

Nastavak za Daworin :

 

ili možda jedan od ova 3 : https://edigital.hr/mesh-router/asus-rt-ac68u-ac1900mbps-gigabites-router-p263207?utm_source=criteo&utm_medium=retargeting&utm_campaign=lowerfunnel

https://edigital.hr/router/asus-4glte-modem-300mbps-4g-n12-b1-wi-fi-router-p729159?utm_source=criteo&utm_medium=retargeting&utm_campaign=lowerfunnel

https://edigital.hr/router/asus-rt-ac66u-1750mbps-gigabit-lan-wireless-router-2kom-usb-port-p219474?utm_source=criteo&utm_medium=retargeting&utm_campaign=lowerfunnel

Unaprijed Zahvalna

Ovako je kod mene u slo .  speed je DL  90 Mb/s , UL  38 Mb/s , 5G ide DL  390 Mb/s  ,  UL 90 Mb/s

 

Razina korisnika 4
Bedž +1

I ja odradio update i za sad jeste brži download.

 

 

Dobro je, s obzirom da mi je prosjek bio 20-30Mb/s.

Razina korisnika 4

Da,samo to nije test A1 mreže!

Razina korisnika 7
Bedž +4

Pozdrav. Piše ovako. Dali je istina.

ZTE MF289F 4G CAT20 Router (bolja alternativa od Huawei B818)

zbog

Bolji od Huawei B818-263 zbog agregacije uploada, a ne samo downloada.

Da ZTE ima bolju agregaciju UL.  DL agregacije skoro pa su iste

Razina korisnika 7
Bedž +4

Nastavak za Daworin :

Ljutica

Imaš  PP

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Auuu tako loš 4G imate  ja što sam mjerio i 4G i 5G skoro pa identične brzine na istom tornju od 350 do 430Mbps

Razina korisnika 7
Bedž +4

Nije ali bit će uskoro kada nabavim sim sa tarifiom koja ima pristup 5G mreži i pronađem toranj koji može dati 1Gbps brzine. Svi su imali sve spremno za 5G samo su se čekale 5G frekvencije n28 i n78 i sada nadograđuju 4G frekvencije u 5G DDS a one prave neka čekaju no bit će ih tu i tamo na kapaljku, I ovaj hibridni  5G DDSsa brzinama 1Gbps mogli su već odavno pustiti prošle godine u 12mj. I sad će opet puštati frekvenciji po frekvenciju na 4G za 5G i na kapaljku davati agregacije između 5G DDS frekvencija da bi se postigla gigabitna brzina….

Razina korisnika 1

Pozdrav, imam mali problem sa svojim ZTE mf 286R 4g+ ruterom. Citam zadnjih par sati ovaj forum jer imam problema sa internet brzinom(previse turista dođe pa se preoptereti mreža) vec sam par puta pricao sa tehnickom podrskom no nitko ne pomaze. Zadnjih sat vremena sa skriptom pokusavam viditi na kojoj frenkvenciji ima najmanje usera, iza svake promjene frenkvencije mram resetirat ruter jer nemogu doci do stranice od rutera. nakon nekoliko reseta ruter vise ne pusta wifi signal, nit se spaja na a1 mrežu. Jedino mi svjetli lampica napajanja(svakih 10tak sekundi trepne). Kako da popravim to? pokusao sam ga ostavit nekih sat vremena iskljucenog i pokusao sam ga vratit na tvornicke postavke no nijedno nije pomoglo. hvala puno :)

 

Također dali netko zna naziv tip jack-a za spojit antenu? imam ovaj obicni koj je veci od jacka na ruteru za antenu(jack kabl je dosao uz lte antenu)

Hvala. Po vama što je bolje onda kupiti. ZTE ili Huawei. Hvala

Pričaš ko da svi koji prodaju na nekom oglasniku lopovi i prevaranti ” ako nisu svi ne znači da nećeš naletjeti na nekoga od njih, a i da nisu prevaranti može ti se sj. u transportu ili prestati raditi za par dana i što onda? eBay i PayPal to pokrivaju... razlozi zašto ja ne bih kupovao s Njuškala ako nije firma ili ne preuzimam osobno... jednostavno je... sigurnije je.

Podržava li Huawei B525s MIMO s dvije vanjske i agregaciju 1800+2100? Jer za ta dva sam dao usporedbu, u istom su cjenovnom rangu.

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

phtomislav

U pravili ne bi smio vaditi sim iz njihovog routera kao gubis garanciju na router. Ali korisnici stavljaju druge routere i naravno imaju vece brzine od 200Mbps no brzina ovisi i o opterecenosti bazne al u svakom slucaju brzina ce biti veca sa CAT6 ili boljim routerom

Razina korisnika 2

Eto sad ćeš barem znati na koji položaj s routerom da bi se spojila na bliži toranj ili na onaj koji je manje zagušen korisnicima

Pa kad je kupljen ruter, nađen je najbolji položaj i tu je bila brzina iznad 110 Mbps, sad je na istom mjestu i brzina 30 i kako nije A1 kriv, znači ništa minjano nije sa moje strane. 

Odgovori