5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1214 odgovora
  • 128918 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 1214

Razina korisnika 7
Bedž +4

Za početak stavi sim iz routera u mob (ako imaš neki koji ne koristiš i da je barem cat6) napravi hotspot i testiraj neko vrijeme. Ako ti veza neće pucati znači da je problem u routeru. Koji router sada imaš?

Razina korisnika 6
Bedž +6

Došlo do velike promjene kod jednog HR operatera u tarifama mobilnog interneta. Tako da postoji mogućnost da kroz pola godina A1 mobilna mreže bude stvarno jako opterećena što bi moglo rezultirati drastičnim smanjenjem brzina DL kod korisnika. Nadam se da će A1 biti spreman sa proširenjem kapaciteta mobilne mreže pa da neće doći do takvih situacija i neće biti primoran na neke rezove…...

 

Nema davno negdje sam pročitala (nemam pojma gdi) da A1 počinje sa gradnjom super ubër svemirskog podaktovnog centra kakvog ovaj dio EU još vidio nije 🙃

Razina korisnika 4
Bedž +1

O tome i govorim.  Meni je toranj udaljen 400m, optička vidljivosti, i kad router stavim na otvoreni prozor (nema nikakvih prepreka) signal mi ne bude bolji od -84 dBm, a poboljšanja brzine gotovo i da nema.

Što znači da moraš uložiti još par stotina kuna, bušiti zidove i fasadu, razvlačiti kablove i antenu da bi poboljšao signal, ali je jako upitno hoće li doći do poboljšanja brzine.

Razina korisnika 1

Kako sam samo hvalio A1 mrežu u Pirovcu prije mjesec dana kada sam imao 100Mbps download brzinu.

Danas kad je u mjestu hrpa turista, A1 mreža je u kolapsu. Brzina koju dobijam je ispod 1 Mbps, niti Facebook ne radi kak treba užas.

A1 uopće nije dovoljno kapaciteta ugradio u svoju infrastrukturu :(

No na sreću imam 5G mobitel i na njemu dobivam download od 118Mbps i hvala HT-u na tjedan dana besplatnog Interneta jer da nema ove mreže ništa od Interneta nebi vidio.

Za iduću godinu i odmor na moru će se nadam pojaviti i 5G routeri i pokrivenost 5G mreže će se proširiti pa ću morati preći na HT bežićnu mrežu jer A1 ima velikih problema :( u Pirovcu.

Morao sam se nekome pojadati, pa mi vas je žao što ste ovo morali čitati.

 

Kabel nije opcija. Za ni jedan uređaj. 

Brzina mi je bitna svud, djeca gledaju YouTube, ne radi tj šteka. Netflix šteka. Svaki uređaj treba solidnu vezu, a jitter mi je tu od 5 do 800. Što mi nije jasno, jer je isti broj uređaja spojen.

Znači bolji i skuplji ruter ništa? 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ja katkad upogonim svoj prastari S5 kao mobilni hot-spot...brzina nikad ispod 75Mbps (od mog hot-spota do moba 😛). Vezu hot-spota i mobilne A1 mreže neću ni komentirati, spora ko nekadašnji drveni samoborček 😛😂

Razina korisnika 7
Bedž +4

 

 

Nema davno negdje sam pročitala (nemam pojma gdi) da A1 počinje sa gradnjom super ubër svemirskog podaktovnog centra kakvog ovaj dio EU još vidio nije 🙃

Tebi je očito dosadno nađi si neku zanimaciju….

Razina korisnika 6
Bedž +6

 

 

Nema davno negdje sam pročitala (nemam pojma gdi) da A1 počinje sa gradnjom super ubër svemirskog podaktovnog centra kakvog ovaj dio EU još vidio nije 🙃

Tebi je očito dosadno nađi si neku zanimaciju….

 

Pa dobro kad ne vjeruješ, evo linka 

https://lider.media/poslovna-scena/hrvatska/a1-hrvatska-gradi-novi-podatkovni-centar-133558

Razina korisnika 7
Bedž +4

O tome i govorim.  Meni je toranj udaljen 400m, optička vidljivosti, i kad router stavim na otvoreni prozor (nema nikakvih prepreka) signal mi ne bude bolji od -84 dBm, a poboljšanja brzine gotovo i da nema.

Što znači da moraš uložiti još par stotina kuna, bušiti zidove i fasadu, razvlačiti kablove i antenu da bi poboljšao signal, ali je jako upitno hoće li doći do poboljšanja brzine.

A kolike su ti brzine kad mjeriš na mobu isto kao i na routeru?

Razina korisnika 6
Bedž +6

Evo nešto i lijepo 😃😃

https://mreza.bug.hr/prema-opensignalu-hrvatska-7-u-svijetu-po-brzini-bezicne-mreze/

da može B535

 

Bok @daworin. Hvala ti na savjetu. Evo uspio sam nabavti B535-232 i nešto vremena pa se danas igram s tim i testiram.
Rezultati kažu da se uvijek spajam na isti toranj koji odašilje band 1, 3 i 20.

Najbolji rezultati su kad sam spojen na band1, DL i UL oboje oko 25Mbps.

Na band 3 je DL 10-15. a UL 30-ak

Na band 20 je najlošije, te je 5-10, a UL 30

Jačina signala prema tablici koju si priložio mi je:
RSRP POOR - eventualno -91dBm ak uspijem ulovit

RSRQ FAIR - uvijek sam negdi između -10 i -14

RSSI VERY GOOD ponekad čak i EXELLENT

zanimljivo: kad sam spojen na band1 parametri signala su najlošiji, a rezultati testa najbolji :face_palm_tone5:

 

Na mom ZTE ruteru dobivam slične, ali ipak nešto slabije rezultate, a po RSRP pokušavam zaključiti na koji band se spaja (ban20 je oko 85dBm), band3(92dbm), a band1(96 dbm).

 

trenutno ipak nije tolko preopterećena bazna ko npr. jučer podvečer kad DL nije išao iznad 5...

 

Imaš li kakav savjet ili preporuku za dalje?

 

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

To na ht hr je 4G DDS mreža a poše 5G. Koju tarifu koristiš na ht hr?

Pozdrav. Prodano sve

Hvala na prijedlogu! To s mobitelom mi je malo teže, jer treba čekati ipak dok dođe do prekida. Nije da stalno mreža pada pa da mogu kroz kratko vrijeme donijeti zaključak. Ali posudila sam od kolegice Huawei b818 dok ga ona sad ne koristi u viksi.

 

Samo uključivanjem routera i stavljanjem SIM kartice (bez da se razumijem u postavke), za sada nisam imala prekide veze (iako još treba pričekati za prosuditi). Ali je brzina i dalje poprilično jadna, ako ne i gora nego prije.

Dosadašnji router je onaj koji je došao u paketu s Flatboxom, ZTE MF286R.
 

Razina korisnika 7
Bedž +4

 

 

Nema davno negdje sam pročitala (nemam pojma gdi) da A1 počinje sa gradnjom super ubër svemirskog podaktovnog centra kakvog ovaj dio EU još vidio nije 🙃

Tebi je očito dosadno nađi si neku zanimaciju….

 

Pa dobro kad ne vjeruješ, evo linka 

https://lider.media/poslovna-scena/hrvatska/a1-hrvatska-gradi-novi-podatkovni-centar-133558

I kakve to veze ima sa ovom temom nigdje ne piše koje routere će dijeliti. Samo trolaš!

Razina korisnika 4
Bedž +1

O tome i govorim.  Meni je toranj udaljen 400m, optička vidljivosti, i kad router stavim na otvoreni prozor (nema nikakvih prepreka) signal mi ne bude bolji od -84 dBm, a poboljšanja brzine gotovo i da nema...

A kolike su ti brzine kad mjeriš na mobu isto kao i na routeru?

Nisam provjeravao, ali koliko čujem da to nije mjerodavno, jer mobiteli koriste i više frekvencije od routera, pa imaju bolje rezultate.

Razina korisnika 1

Imam poslovni mobitel, firma mi daje tarifu od 8Gb mjesečno, no dobio sam neku ljetnu ponudu HTa za besplatnih 7 dana Interneta pa sam si to sada aktivirao.

Pošto sam kupio zte mc801a 5 g koje antene za njega da uzmem a da su i za 4g. Dali p 60 odgovaraju ili ima nešto drugo. Imam cca 2 km do repetitora sa par prepreka. Hvala

Razina korisnika 6
Bedž +6

 

 

Nema davno negdje sam pročitala (nemam pojma gdi) da A1 počinje sa gradnjom super ubër svemirskog podaktovnog centra kakvog ovaj dio EU još vidio nije 🙃

Tebi je očito dosadno nađi si neku zanimaciju….

 

Pa dobro kad ne vjeruješ, evo linka 

https://lider.media/poslovna-scena/hrvatska/a1-hrvatska-gradi-novi-podatkovni-centar-133558

I kakve to veze ima sa ovom temom nigdje ne piše koje routere će dijeliti. Samo trolaš!

Pa ima veze sa tvojim upisom o velikom migriranju korisnika s jedne mreže. A gaming je veliki biznis 🙄

Razina korisnika 7
Bedž +4

O tome i govorim.  Meni je toranj udaljen 400m, optička vidljivosti, i kad router stavim na otvoreni prozor (nema nikakvih prepreka) signal mi ne bude bolji od -84 dBm, a poboljšanja brzine gotovo i da nema...

A kolike su ti brzine kad mjeriš na mobu isto kao i na routeru?

Nisam provjeravao, ali koliko čujem da to nije mjerodavno, jer mobiteli koriste i više frekvencije od routera, pa imaju bolje rezultate.

Znači trebaš bolji router da bi imao veće brzine pošto ti je signal ok...

Evo imam i ja Antene P-56 ako nekome zatreba neka se javi.

Odlazim od A1 pa mi vise nisu potrebne.

 

Pozdrav, 

trebao bi router za vikendicu u Gornjoj Višnjici (varaždinska županija). Pokrivenost je dosta slaba, A1 mi se čini kao bolja opcija (subjektivno mjerenje dok nas je više bilo tamo sa mobitelima. Nisam mjerio putem cellmappera). Čitajući ovu temu mislio sam da bi https://www.amazon.de/HUAWEI-LTE-Cat7-Router-B535-232a/dp/B0BCSVS755 ovo bio dobar izbor. Uzeo bi onda SIM kartice od A1 i HT i probao brzine i stabilnost. Nemam opciju banjskih antena nažalost. Kako vam se ovo čini, cjenovno i idejno? :) 

Evo neki update za moj problem

S obzirom da nisam uspel jos doci do Huawei B715 uzel sam privremeno od iskona B535

Do sad sam imal zte 286 i download u prosjeku od 30 mb i nikad vise od 50 mb a u prosjeku upload isto oko 30 mb

Sad je download u prosjeku oko 70 mb a i ide do 100 mb prek dana a upload u prosjeku 45 mb 

 

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • herci03   Šta piše na koji toranj se spajaš? Eto brzine su ti bolje nego na ZTE još na B535 zadaj agregaciju B1+B3 i imat ćeš DL zbrojene brzine na pojedinačnim frekvencijama. Antene bi ti svakako dobrodošle

Pošto sam kupio zte mc801a 5 g koje antene za njega da uzmem a da su i za 4g. Dali p 60 odgovaraju ili ima nešto drugo. Imam cca 2 km do repetitora sa par prepreka. Hvala

Trebale bi raditi na p60 ako nisam krivo procitao.

Na n78 (3500 MHz) 

The antenna set covers ultra wide frequency range from LTE 700 to LTE 5G 3,8 GHz frequency bands.

Tako da nebi trebalo raditi probleme.

Odgovori