5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1191 odgovor
  • 127534 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 1191

Isprobao sam router na lokaciji gdje ću ga koristiti i relativno sam zadovoljan performansama, samo me zanima dali imam neki način da smanjimo ping?

 

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Taj problem će ti i ostati na tom routeru jer nema FW za njega koji ima opciju sms.

Pozdrav ekipa!

prije svega zelim vam sve najbolje i sto bolji signal u Novoj godini 😎

Sada imam jedno pitanje:- Trenutno imam Huawei B818-263 i Iskra antene usmjerene prema tornju, fizički se vide. Brzina je do 300 mbps preko dana sto je više nego OK.  Sada sam u prilici nabaviti Zyxel NR7101.  Zanima me da li bih dobio  bolji signal i stabilniju brzinu sa Zyxelom ? Isplati li mi se razvlačit mrežni kabel na kuću ili da za sada ostenem na Huawei + Iskra, obzirom da 5g neće skoro kod mene. 

Pozdrav

Razina korisnika 4
Bedž +1

A1 je dosta lukavo odigrao. Prvo je namamio ljude sa Flatboxom i 1TB, a kada je dostigao kritičnu masu, maknuo ga i zavrnuo pipu, ali opet ne skroz, nego se i dalje mogu hvaliti da nude najviše prometa sa maksimalnom brzinom. Imaju sreću što kod konkurencije nema povoljnijih ponuda, jer bi slijedio egzodus. A, opet, vjerujem da će uslijediti nakon ukidanja SportKlub kanala u TV paketu.

Stavio da skida film,ništa...isto..i dalje stoji 4g..

Razina korisnika 3
Bedž +2

Koristiš li externe antene? @porec22 , i spojio si se na ljubljanu, probaj nešto bliže servere

Hvala ti. Budem ti se još javio do kraja mjeseca na pm. Najprije treba sjesti božićnica. ;)

To nije lukavo več pokvareno, zanima me što će  TELEMACH napraviti isto se puno hvale a za sada ništa. 

Stavio da skida film,ništa...isto..i dalje stoji 4g..

 

Što ti stoji pod Network → Preferred mode ?

Koristiš li externe antene? @porec22 , i spojio si se na ljubljanu, probaj nešto bliže servere

Ne, ne koristim nikakve antene, a mjerio sam preko mobitela i automatski je odabrao server

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • Ejic Ako ti je toranj do cca 2km udaljen i imaš optičku vidljivost onda ZTE MC801a. Usput ako nekog zeza stari ZTE imam top 2CA router neki dan ga našao već sam i zaboravio na njega, radi i tel. priključak.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ostani na 818 nećeš ništa dobiti sa time Zyxel NR710. Ako već hoćeš vanjsku jedinicu koja može 5G moja preporuka ZTE MC889

znači sad sam zvao da mi provjere ovaj internet imam ruter od tele 2 sto sam bio kod njih MF286 koliko sam procitao moze izgleda na njega ali lik mi trenutno provjerava.

tele 2 mi je smanjio na 200 giga promet 2 igre skinuo i mogu se slikat .

što znači da vip sada nudi 1 tera  i ne smanjuje brzinu koliko sam skuzio jel to istina ? 
nalazm se u đakovu na tele 2 mi je solidna brzina bila tipa 80 mbita s tim da je njihova mreza u banani žešće.

dobio sam izolaciju a ovi mi smanjili brzinu tako da mi hitno treba novo nešto  pa eto zanima me kakva su vasa iskustva sa tim mojim ruterom i brzinama i signalom (govorim za gradove sela me ne zanimaju  signala imam   uvijek full  )

Razina korisnika 2

Sve je to bilo planirano, prosle godine sam stavio flatbox prikljucak na pauzu od 9 mjeseci, agent me uvjeravao da cu vidjeti da se isplatilo sto sam ostao kod njih sa starim prikljuckom i eto ga, ukida se flatbox za nove korisnike

Razina korisnika 3
Bedž +2

Koristiš li externe antene? @porec22 , i spojio si se na ljubljanu, probaj nešto bliže servere

Ne, ne koristim nikakve antene, a mjerio sam preko mobitela i automatski je odabrao server

Promjeni na A1 i vidjet češ bolji ping, a možda i malo bolje brzine. Iako ne obaziri se na ping, to nema nikakve veze sa pingom prilikom gaminga i browsinga.

Pozdrav daworin,

Molio bih vas za komentar.

Moj setup je B535-232 i P-56 Iskra antene. Antene jos nisu montirane na krovu nego experimentiram u sobi na poziciji za koju sam ustanovio da je za sad najpovoljnija…

Spajam se na eNB: 1265

Zračna udaljenost do noda je cca 2km… tako kaze google, nije baš direktna vidljivost, nesto je zaklonjeno, ali opet na brdu...

Tipični parametri signala koje dobivam:

RRSI: -81dBm, RSRQ: -8dB, RSRP: -108dBm i SINR: 4dB

Što daje ovakav rezultat rano ujutro kad jos nema previše prometa:

 

Setirana mi je CA 800+1800

U usporedbi sa rezultatima kad koristim direktno mobitel, gdje imam DL oko 10Mbps ili manje ovoj setup daje osjetno bolje DL brzine. Ali poboljšanje na UL je neznatno.

Ok, antene jos nisu dignute u potkrovlje ili čak van pa ima prostora za poboljšanje, ali bi zamolio za komentar oko UL?

Odgovori