5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1167 odgovora
  • 125047 pregleda

Razina korisnika 7
Bedž +4
Ako želite iskoristiti maksimum koji 4G mreža daje u određenom trenutku i okolnostima morate imati i kvalitetan router. A to podrazumijeva minimalno CAT6 router koji mogu raditi istodobno na dvije frekvencije 2CA i brzine se zbrajaju.Ima i routera koji mogu združiti i 4 frekvencije 4CA. Evo mojih preporuka routera
zte mf286 CAT6
huawei b525s-23a CAT6
huawei e5186s-22a CAT6
huawei b715s-23c CAT9
huawei b618s-22d CAT11
i da ne nabrajam dalje posljednja tri koristim i ako vas što zanima pitajte jer Admini vam neće znati odgovoriti na vaše upite!

Odgovora 1167

Pozdrav. Evo i antene P56 svaka sa 10m kabla na prodaju ako netko treba.

 

Pozdrav. Prodano sve

Pošto sam kupio zte mc801a 5 g koje antene za njega da uzmem a da su i za 4g. Dali p 60 odgovaraju ili ima nešto drugo. Imam cca 2 km do repetitora sa par prepreka. Hvala

Evo imam i ja Antene P-56 ako nekome zatreba neka se javi.

Odlazim od A1 pa mi vise nisu potrebne.

 

Pošto sam kupio zte mc801a 5 g koje antene za njega da uzmem a da su i za 4g. Dali p 60 odgovaraju ili ima nešto drugo. Imam cca 2 km do repetitora sa par prepreka. Hvala

Trebale bi raditi na p60 ako nisam krivo procitao.

Na n78 (3500 MHz) 

The antenna set covers ultra wide frequency range from LTE 700 to LTE 5G 3,8 GHz frequency bands.

Tako da nebi trebalo raditi probleme.

Trebale bi. Da

 

https://shop.kerman.hr/Katalog/Detalj/104628?Usmjerena-antena-za-prijem-4G/5G-mreze-11dB,-duz.-445mm

 

Možda ovako nešto valja

 

(5G low band) Podrzava najslabije band-ove koji su na 700MHz.

Kod nas imaju samo dva N28(703 - 748 MHz)  i N78 (3300 - 3800 MHz)

Onda najbolje P60 .Trebala bi to pokrivati.

 

Razina korisnika 1

Pošto sam kupio zte mc801a 5 g koje antene za njega da uzmem a da su i za 4g. Dali p 60 odgovaraju ili ima nešto drugo. Imam cca 2 km do repetitora sa par prepreka. Hvala

 Na tom routeru priključci za vanjske antene su samo za 5G (i to za n77,n78,n79)…

Na nekom forumu sam čitao da idu i za 4g. Sada stvarno ne znam. 

Na koju udaljenost od repetitora može hvatati 5 g

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Pošto sam kupio zte mc801a 5 g koje antene za njega da uzmem a da su i za 4g. Dali p 60 odgovaraju ili ima nešto drugo. Imam cca 2 km do repetitora sa par prepreka. Hvala

Zasad nećeš imati koristi od antena Iskra P60 sa ZTE MC801a pošto mu priključci za antene ne rade sa 4G tj 5G hibridnim frekvencijama. A kad će pravi 5G tko zna bit će dobro ako dođe za dvije godine….

Pozdrav. Što znači kada na ruteru piše DNA verzija. I kakva je situacija sa ovima b818 što piše na njima vodafon. Dali rade isto kao i  b818 Huawei. Hvala

Razina korisnika 1

Pozdrav. Što znači kada na ruteru piše DNA verzija. I kakva je situacija sa ovima b818 što piše na njima vodafon. Dali rade isto kao i  b818 Huawei. Hvala

DNA je telekom operater kao i Vodafone, HT, A1, Telemach… 

“DNA verzija” se odnosi na firmware koji je u routeru - nije “čisti” od Huawei-a nego je DNA brendiran a poneki i sa zaključanim određenim funkcijama.

Konkretno DNA Huawei B818 je ok, radi bez beda, koristim ga i ja na jednoj lokaciji. 

Pozdrav. Kakav vam je wifi na b818

Primjećujem da brzinu 70/70 imam samo u rijetkim trenucima i da je puno bolja brzina bila na Tcomu. Ja sam ih otkazao isključivo iz razloga što su tvrdili da je problem u SIM kartici i da je zbog toga upload samo 1 Mbps. Nakon zamjene kartice rezultat je bio isti.

Vjerujem da je ovaj ZTE MF297D od A1 sranje u usporedbi sa Huawei b535-232 tako da ću danas popodne probati karticu od A1 uvaliti u Huawei b535-232. Nadam se da Huawei b535-232 nema neku hardversku grešku pa da mi i sa A1 SIM karticom upload opet bude 1 Mbps.

Pozdrav. Piše ovako. Dali je istina.

ZTE MF289F 4G CAT20 Router (bolja alternativa od Huawei B818)

zbog

Bolji od Huawei B818-263 zbog agregacije uploada, a ne samo downloada.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Pozdrav. Piše ovako. Dali je istina.

ZTE MF289F 4G CAT20 Router (bolja alternativa od Huawei B818)

zbog

Bolji od Huawei B818-263 zbog agregacije uploada, a ne samo downloada.

Da ZTE ima bolju agregaciju UL.  DL agregacije skoro pa su iste

Hvala. Po vama što je bolje onda kupiti. ZTE ili Huawei. Hvala

Razina korisnika 7
Bedž +4

Oba su ok ako ti treba veći UL onda ZTE

Hvala.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Evo konačno su se počeli pojavljivati na cellmapper karti tornjevi 5G SA na n78  znači dolazi polako pravi 5G. Možete provjeriti na cellmapper karti pod Select Provider klik na Provider kojeg želite da vidite i klik na Network i odabere se 5G-NR i pojavit će se dva tornja u HR. Ako hoćete još veću preciznost pojave 5G  novih tornjeva u menu idite na filters i kvačica na Show Low Accuracy/Decommissioned Towers i pojavit će se još tri tornja u Puli.🙂 Zasad samo jedan operater u HR je počeo sa 5G SA.

Razina korisnika 4

Početkom srpnja bit ću u Novigradu,pa cemo isprobati!?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Super! Baš nisam nešto siguran da su ta dva tornja Novigrad i Umag na točnim lokacijama jer mapirani su u IT znači zasad nisu mapirani sa područja HR, a i osoba koja ih je stavila na te lokacije mislim da ih je stavila odokativno. Javiš kad ćeš mapirati da vidimo jer baš me zanima dali je na toj lokaciji. Ja sam u Dalmaciji početkom srpnja pa ću tamo malo mapirati možda se pojave i tamo 5G SA tornjevi😀.

Razina korisnika 3
Bedž

Ja idem početkom kolovoza u Šibenik, pa će Cell Mapper raditi punom parom. 😁

Odgovori