Riješeno

Provjera dostupnosti optike i kabela

  • 12 April 2021
  • 275 odgovora
  • 12744 pregleda

Pozdrav, zanima me da li je moguće i kako uvođenje optike u ulicu/na kućnu adresu na zahtjev. Naime u ulici do moje cca 500m od kuće su doveli optiku, ali eto moja ulica nije bila te sreće niti HAKOM namjerava u skorije vrijeme postaviti optiku u istu. Zanima me da li je moguće nekako zatražiti da se to promijeni ili čak platiti provođenje optičkih vodova do moje kuće. Kad bih imao tu mogućnost najvjerojatnije bi u A1 uzeo uslugu.  Znam da ovo nije vezano toliko za sam A1 telekom odnosno ovaj forum, ali obratio sam se ovdje u nadi da netko ima nekakvo iskustvo/informaciju. Hvala unaprijed na pomoći.

icon

Najbolji odgovor od A1_IvanaM 13 April 2021, 23:45

Pogledaj original

Odgovora 275

Kada namjeravate provesti optiku na navedenom području - Vardarska i okolne ulice? Ili da se prebacim na 4G router i otkažem vam pretplatu? Ono čisto da znam jer “Ove godine” je poprilično širok pojam od 11 mjeseci i 300njak dana. Konkretnu info molim.

Razina korisnika 3
Bedž +3

@mtomas  Pozdrav, kao što smo naveli, u ovom trenutku nemamo detaljniju informaciju o tome u kojem će se periodu ove godine uvoditi.

u tom slučaju, nemamo izbora nego preći na drugog providera. a vjerujem da je i ostalima strpljenje pri kraju.

Pozdrav,

da li je u planu postavljanje optike u Orlečku ulicu, Gornja Dubrava? Ako da, kada bi to moglo biti realizirano. 

 

Hvala

Bok, molim te da nam se za provjeru dostupnosti javiš putem maila na sluzba.za.korinsike@a1.hr sa navedenim podacima i kontakt brojem. Trenutnu dostupnost možeš provjeriti na linku: https://bit.ly/3cDtyhm.

Dragi A1,

ne znam kako niste razumjeli moje pitanje. Nisam pitao da li mi je dostupna optika. Za to moram izači na balkon i vidjeti da ju niste proveli po stupovima, a pod zemljom sigurno nije jer DTK ne postoji. Mene zanima da li imate u planu i kada u Orlečku ulicu doći sa optikom.

 

Hvala

Razina korisnika 3
Bedž +3

Pozdrav, možemo poslati zahtjev za provjerom, no za to bih te još zamolila da nam putem privatnih poruka dostaviš svoju punu adresu (s kućnim brojem) i svoj kontakt broj. 

Pozdrav, možemo poslati zahtjev za provjerom, no za to bih te još zamolila da nam putem privatnih poruka dostaviš svoju punu adresu (s kućnim brojem) i svoj kontakt broj. 

Dragi A1,

ne znam kako niste razumjeli moje pitanje. Nisam pitao da li mi je dostupna optika. Za to moram izači na balkon i vidjeti da ju niste proveli po stupovima, a pod zemljom sigurno nije jer DTK ne postoji. Mene zanima da li imate u planu i kada u Orlečku ulicu doći sa optikom.

 

Hvala

:joy:

Pozdrav!

 

Kada je u planu izgradnja optičke mreže na području Jastrebarskog i pružanje visokih brzina pristupa internetu, barem 100/100?

 

Također, može li se dobiti Biz Internet Pro igdje u Jastrebarskom, neovisno o adresi?

 

Hvala.

Razina korisnika 3
Bedž +3

@softy  Pozdrav, molim te pošalji nam upit s točnom adresom mailom na adresu sluzba.za.korisnike@a1.hr kako bismo mogli napraviti provjeru.

Poštovanje svima na forumu i oko njega :grin: !
Ovako sam vesele prirode ali svakog dana me HAKOM karte iznenade i to bude ne baš pozitivno iznenađenje tako da sam morao doći i na forum pitati, razgovarati, dati prijedlog, dobiti obrazloženje zašto je to tako.
Znači radi se o Vinkovcima koji su dobrim dijelom pokriveni optikom. Ali je tu izostao širi dio centra.
Ili se optika provlači ovisno o tome tko si u gradu. Do takvih dođe optika, a nas obične smrtnike zaobiđe.
Evo sada po novom gledam - optiku će dobit Mala bosna i Vrtno naselje (rubni kvartovi Vinkovaca). Nemam ništa protiv toga da se i njima uvede optika, ali me zanima zašto smo mi zapostavljeni? Tako smo blizu, a opet tako daleko.
Čak polovica moje ulice i ima optiku! Ne znam što je to smetalo da se skroz do kraja te ulice provuče optika. Drugo je što u tom “širem dijelu centra” se nalaze i škole i neke gradske ustanove, privatnici itd. koji isto žude za stabilnijim i bržim internetom. Godinama već molimo sve redom provajdere da se udostoje i provuku 2km optike kroz tih par ulica!
Dole su slike gdje sam označio na koji dio Vinkovaca mislim. Ove pink točkice je dio gdje optika već postoji.

 


 

Svako zaobilaženje traje minimalno 3 godine...strpljen spašen.

Razina korisnika 3
Bedž +3

Pozdrav @DoMMo, svakako bih te zamolila da nam svoj upit uz ove priložene slike, kao i svoju kućnu adresu i kontakt broj, pošalješ na e-mail sluzba.za.korisnike@A1.hr pa ćemo proslijediti zahtjev za provjerom po pitanju spajanja optike. 

@A1_Leona  budem poslao, ali već znam unaprijed odgovor! :rofl:
Bit će isto ko i prije 2 godine.
Pošto kod vas nije postavljena optika ne možemo vas spojiti na istu tu spomenutu optiku. A po planu vidim da i nemamo u skoroj budućnosti da je uvedemo.

Umjesto da se borite da najveći kvart u Vinkovcima držite Vi….:expressionless:   

Još samo jedno pitanje. Ako tipa A1 postavi svoju optiku u mojem dijelu da li to znači da tu optiku samo mogu koristiti ako sam u A1? Jer vidim da po raznim kvartovima razni provajderi postavljaju svoje svjetlovodne kablove, a nisu pitali narod da li se oni slažu sa tim da im baš taj provajder bude u kvartu. Jer znamo da će bakreni vodovi kad-tad otići u prošlost i da će onda biti prisiljeni preći kod provajdera koji ima svoju optiku u njihovom kraju.
Iskreno meni je trenutno svejedno kod koga sam (kao i svima koji su trenutno na bakru) jer je više manje to sve isto. Ja hoću samo optiku, brži download, brži upload (za stream) i naravno kvalitetniju latenciju.
Ko prvi djevojci, njegova djevojka!

Razina korisnika 3
Bedž +3

@DoMMo  Bok, optiku koja je u vlasništvu A1 mogu koristiti korisnici A1 usluga. Stvar je jednostavna. :slight_smile:

Razina korisnika 7
Bedž +3

U mojoj zgradi je pri gradnji bnet ugradio kablove u instalacije tako da je a1 kablovska. Prije godinu i nešto je HT uveo optiku a koliko sad vidim trebala bi biti dostupna i optika od A1. Koliko je to sve isplativo na 40 stanova, ne znam...

Razina korisnika 7
Bedž +3

@DoMMo - jesi poslao upit mailom? Ja dobio odgovor za svoju lokaciju u manje od 24 sata. Očigledno im zgrada nije atraktivna jer u njoj HT ima već optiku. A onda ćemo uskoro na HT. ;)

 

@gogsy1975  poslao jesam al još ništa od odgovora. Ma ovdje se radi što je ovaj kvart više-manje kuće i što se mora malo više uložit u priključke itd. Zato garant nitko i neće da uvodi. Žalosno je da smo tako blizu centra, a da ćemo garant zadnji dobit pristup optici, ako i tad. To ti je kad si baksuz pa živiš na takvom mjestu. 😔

A što se tiče zgrada. U zgradi oni provuku vertikalu i svi dobiju optiku, a oni hrpu korisnika za manje uloženog i potrošenog materijala. 😉 Kapiraš? Eeee, nismo od jučer 😋

@gogsy1975  a vidiš to je malo glupo što zapravo provajderi biraju gdje će svoje kablove provuć, a onda jednom kad bakar ode u povjest ćeš biti prisiljen da budeš kod tog provajdera na optici koliko god on to bude masno naplaćivao.

Jer danas ak' si offline, nisi svoj! 😊

Razina korisnika 7
Bedž +3

@DoMMo  - Da, sa kućama je drugačije. Valjda će jednom parica otići u povijest pa će morati share-ati i optiku drugim providerima kao što sada rade s paricom.

Ma htio sam se nadovezati na "kartu". Džabe karta. Po karti imam kabel ispred zgrade ali nemaju namjeru "ući" u zgradu, pitanje je koliko bi od 40 stanova zamijenilo kablovsku za optiku s obzirom da ih je ht prestigao instalacijama.

Pozdrav, zanima me dostupnost optike u ulici Cara Hadrijana, došao sam do informacije da je optika instalirana u ulici ali nije i u samoj zgradi pa me zanima koliko je ta informacija točna. Hvala!

Razina korisnika 7
Bedž +3

Provjeri po adresi jel dostupna optika. Meni u Divaltovoj je provučen kabel po ulici ali nemaju namjeru ulazit u zgradu jer u zgradi već postoji njihova kablovska i postoji optika HT-a pa valjda ne smatraju isplativim ulazit u zgradu.

Postavi upit sluzbi za korisnike, meni odgovorili vrlo brzo.

Da li se što dešava oko priključivanja na optičku mrežu na lokaciji Širinečka ulica, Zagreb?  Optički kabel je u ulici cca 2 god. !!!! Zašto ne nudite bakar u istoj ulici a koji imaju u ponudi ostali ponuđaći ?

Neshvatljivo što rade s tim priključcima optike...najbolje kada igraju par nepar u ulici.

 

Razina korisnika 2
Bedž +3

Pozdrav Toco66, pošalji nam privatnu poruku [url=https://forum.a1.hr/inbox/conversation?with=537]OVDJE[/url] , navedi točnu adresu na kojoj koristiš uslugu i kontakt broj telefona. Ako si naš postojeći korisnik navedi nam i podatke vlasnika usluge. Po provjeri povratno ćemo te kontaktirati s detaljnijim informacijama  :slight_smile:

Pozdrav Toco66, pošalji nam privatnu poruku [url=https://forum.a1.hr/inbox/conversation?with=537]OVDJE[/url] , navedi točnu adresu na kojoj koristiš uslugu i kontakt broj telefona. Ako si naš postojeći korisnik navedi nam i podatke vlasnika usluge. Po provjeri povratno ćemo te kontaktirati s detaljnijim informacijama  :slight_smile:

Poslana privatna poruka.

Odgovori