Riješeno

Provjera dostupnosti optike i kabela

  • 12 April 2021
  • 275 odgovora
  • 12667 pregleda

Pozdrav, zanima me da li je moguće i kako uvođenje optike u ulicu/na kućnu adresu na zahtjev. Naime u ulici do moje cca 500m od kuće su doveli optiku, ali eto moja ulica nije bila te sreće niti HAKOM namjerava u skorije vrijeme postaviti optiku u istu. Zanima me da li je moguće nekako zatražiti da se to promijeni ili čak platiti provođenje optičkih vodova do moje kuće. Kad bih imao tu mogućnost najvjerojatnije bi u A1 uzeo uslugu.  Znam da ovo nije vezano toliko za sam A1 telekom odnosno ovaj forum, ali obratio sam se ovdje u nadi da netko ima nekakvo iskustvo/informaciju. Hvala unaprijed na pomoći.

icon

Najbolji odgovor od A1_IvanaM 13 April 2021, 23:45

Pogledaj original

Odgovora 275

Razina korisnika 5
Optika se gradi tamo gdje su se već napravili planovi, te gdje operater misli da će se više korisnika htjeti spojiti na mrežu.Ako vas ima više na periferiji i htjeli biste optiku, mogli biste napisati pisani zahtjev i s njim doći na prodajno mjesto pa vidjeti što će biti moguće na lokaciji.
Iz osobnog iskustva... prije bi uspio uštedjeti novac, kupiti optički kabel i sam ga provući kroz susjedstvo nego da dočeka nekog od operatera da to naprave.

Ali nema veze, uskoro će EU stisnuti operatere da se pokrenu, pa možda do 2020 dočekamo 50 Mbit/s kao neki minimum.
Razina korisnika 5
Bedž +2
Hvala na odgovoru mirjana, ja sam na broju 32, to onda znači da ja nikako onda ne mogu dobit uslugu, ili moram cekat, da li se može nadoplatit ili postoji li uopće neka opcija?

Uzmi kod susjeda na broju 28 pa povuci utp kabel do sebe 😎
Razina korisnika 6
Bedž +4
Ovdje
Dečki taj odgovor nećete nažalost od nikoga dobiti...nakon nekog vremena doći će Vam akviziteri od A1, moj savjet Vam je nemojte imati posla sa njima, ako nećete ogromne nerješive probleme.
To što imate sve pripremljeno ništa ne znači da će to biti brzo postavljeno. Recimo ja imam optiku već 1,5 godinu , a par kuća od mene nemogu se još uvijek priključiti.
Razina korisnika 4
Bedž +1

Po HAKOM-u nema, niti je u planu. Po njima...

Ako si u tom polju krajem 2022./23.

Evo Zefo sad su mi javili da cemo se moc spojit na optiku u travnju iako se nalazim u "tom polju" 

Razina korisnika 1
Bedž +1

@AwaDeMora Glina nije u planu za spajanje, a u Petrinji imamo našu infrastrukturu HFC odnosno uslugu putem kabela. Ako te zanima određena adresa možemo provjeriti samo nam istu napiši OVDJE .

Razina korisnika 5
Bedž +2
Mislim da je teško izvedivo da će HT dati VIPu najam optike barem tu kod mene VIP ne da nikome pa čak ni svojim tvrtkama kćerima da prismrde optici a kamoli konkurentskoj firmi.
Hvala profa385. 🙂
Razina korisnika 7
Bedž +3
A ovisi koji si dio, mene zaobišlo malo, zasad. Klikneš na plusić pa imaš Osijek 1 i 2. Vidi link:

LINK
Razina korisnika 2
Bedž +3

Pozdrav @cExtra ,  pošalji nam  adresu OVDJE pa ćemo provjeriti s nadležnim odjelom. Također nam je potrebno navesti radi li se o zgradi ili kući. Ako se radi o zagradi, koliko ista ima stanova? Molim te da nam ostaviš i broj telefona u slučaju da te budemo trebali povratno kontaktirati. 

Razina korisnika 4
Bedž +3

@Marko98 dodatnu provjeru uvijek možemo napraviti i vjerujem da je to i učinjeno od strane Službe za korisnike.

Razina korisnika 3
Bedž +3

@DoMMo  Bok, optiku koja je u vlasništvu A1 mogu koristiti korisnici A1 usluga. Stvar je jednostavna. :slight_smile:

Razina korisnika 5
Bedž +2
Samo polako, da sad i potpišeš ugovor nebu ti spojili barem 45 dana a i kad krene spajanje jehovini svjedoci će krenuti od kuće do kuće i nuditi nešto povoljnije.

Ako si u tom polju krajem 2022./23.

Evo Zefo sad su mi javili da cemo se moc spojit na optiku u travnju iako se nalazim u "tom polju" 

POzdrav Josipe, 

 

samo info ako je moguće - gdje si dobio taj info da ćeš se moći spojiti, te jesi li se zapravo spojio obzirom da je travanj prošao :).

 

Ja sam još malo zapadnije( kod Antunovica) i nitko mi ne zna reći kakav je plan za spajanje, a čekam tu optiku odavno.

 

hvala

 

Razina korisnika 4
Optika se gradi tamo gdje su se već napravili planovi, te gdje operater misli da će se više korisnika htjeti spojiti na mrežu.Ako vas ima više na periferiji i htjeli biste optiku, mogli biste napisati pisani zahtjev i s njim doći na prodajno mjesto pa vidjeti što će biti moguće na lokaciji.
Hvala na odgovoru. Buduci da znam kako to funkcionira nisam bas uvjeren da bi to proslo za moju ulicu, postoji li kakva varijanta za upgrade, ne nužno na optiku, sa kojom bih mogao dobiti bolji internet ?


Postoji varijanta Homeboxa kao zamjena za fiksni internet tamo gdje nema telefonske linije ili gdje je prisutan problem spore brzine interneta, no o tome se već dosta pisalo pa provjeri teme koje su bile i vidi da li tebi tako nešto odgovara.
Razina korisnika 4
Bedž +4
Mislim da ovo eventualno postoji samo za poslovne korisnike, no ne znam, pricekaj da ti neki mod odgovori.

Dragi A1,

ne znam kako niste razumjeli moje pitanje. Nisam pitao da li mi je dostupna optika. Za to moram izači na balkon i vidjeti da ju niste proveli po stupovima, a pod zemljom sigurno nije jer DTK ne postoji. Mene zanima da li imate u planu i kada u Orlečku ulicu doći sa optikom.

 

Hvala

Razina korisnika 2
Bedž +3

Pozdrav @margaux21 , proslijedila sam na odjel na provjeru za mogućnost postavljanja optike. Čim dobijemo povratnu informaciju javljamo ti :) 

Razina korisnika 7
Bedž +3
Pa provedena je "optika" kroz mnoge dijelove Splita, a i dalje se kopa...više manje sve zgrade su pokrivene, pogotovo višekatnice, a polako će to i po kućama... Nedavno je HT kopao i po Stobreču i okolici, Bnet/VIP je isto dosta široko dostupan odavno... Gdje si ti točno u Splitu. Nazovi SZK pa ti možda kažu imaš li nade. Inače VDSL postiže slične brzine kao i paketi na optici. U Hrvatskoj i dalje tek pojedinci plaćaju za pakete brže od 50/10 Mbps... a i to sam puno rekla.
Razina korisnika 5
samo ću reć' https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/broadband-europe
Razina korisnika 7
Bedž +4

Ne može!

Zanima me kakvi su planovi za provođenje optike na području Gline i Petrinje te bliže okolice.

Također me zanima kakvi su uvjeti za dobit optiku na svojoj adresi.

Poštovanje, 

A1 kroz Kaštela provlači optiku i čini mi se da su povlačili nekidan kroz moju ulicu na provjeri dostupnosti još uvijek je nedostupna samo 5G internet. Zanima me mogu li kako dobiti informaciju kada će biti dostupno za spajanje jer mi stari ugovor sa Optimom ističe i ne mogu ga produžiti jer su prodani Telemach-u i rado bi se prebacio na A1 optiku ako uskoro bude dostupna. 

Poštovani,

danas su me zvali iz szk, da je  optika dostupna na moju kucnu adresu Božidara Magovca 111. Te će  mi javit detalje u pon ili utorak. Prije par mjeseci kada sam poslao upit za optiku, rekli su samo da je na mojoj adresi dostupan samo kabel.  Pa mene sad zanima, jel na kraju dostupna optika ili ne? Na vašem službenom sajtu, piše samo dostupnost kabel. 

Odgovori