Riješeno

Provjera dostupnosti optike i kabela

  • 12 April 2021
  • 275 odgovora
  • 12702 pregleda

Pozdrav, zanima me da li je moguće i kako uvođenje optike u ulicu/na kućnu adresu na zahtjev. Naime u ulici do moje cca 500m od kuće su doveli optiku, ali eto moja ulica nije bila te sreće niti HAKOM namjerava u skorije vrijeme postaviti optiku u istu. Zanima me da li je moguće nekako zatražiti da se to promijeni ili čak platiti provođenje optičkih vodova do moje kuće. Kad bih imao tu mogućnost najvjerojatnije bi u A1 uzeo uslugu.  Znam da ovo nije vezano toliko za sam A1 telekom odnosno ovaj forum, ali obratio sam se ovdje u nadi da netko ima nekakvo iskustvo/informaciju. Hvala unaprijed na pomoći.

icon

Najbolji odgovor od A1_IvanaM 13 April 2021, 23:45

Pogledaj original

Odgovora 275

Razina korisnika 2
Bedž +3

@DavidP21 , hvala ti. proslijedili smo upit nadležnom odjelu. Javimo se čim dobijemo povratnu informaciju.

Razina korisnika 2
Bedž +3


@DavidP21, tvoju adresu sam obrisala da ne bude svima dostupna. 

@DavidP21, dobili smo odgovor od kolega i na području Čića nemamo mreže i adresa nije u planu za spajanje.

Pozdrav.

Zanima me dali ce u skorijoj buducnosti biti razrjesena zamrzlama sa dostupnosti optike na adresi cenkovečka 8 .Sa obzirom da je amis prije nekoliko godina proveo svoju infrastrukturu.U vise navrata sam po vašoj stanici je optika povremeno dostupna povremeno nije.

Molim bi samo konkretan odgovor da znam dali je u planu u skorije vrijeme ili nije na hakomu nije navedeno specificirano.

 

Ujedno imam pitanje oko uredaja koji su uzet uz intenteski packet fixine usluge.koliko je vremenskom period cekanja uređaja I dali su trebali nam dati nekakve papire u prodavaonici u pointu o potvrđujem o narucenju uredaja.Uredaj koji je uzeti je philips TV 50".

 

Unaprijed puno hvala na ikakvoj informaciji.

Razina korisnika 2
Bedž +3

Pozdrav @GuessWho , proslijedila sam kolegama na provjeru za provjeru plana uvođenja optike na toj adresi, povratno ćemo te obavijestiti.

U dokumentaciji koju si dobio nije navedeno da si kupio i TV uređaj uz fiksni paket? Uređaji se šalju 10 radnih dana nakon aktivacije usluge ako je usluga ugovorena direktno na A1 prodajnom mjestu. Pošalji nam privatnu poruku OVDJE za detaljniju provjeru. 

Pozdrav,

zanima me koji paket mi je dostupan na adresi Antuna Mandica, 31207 Tenja.

Zelim uzeti paket s kojim bi imao barem 100 mbps dowloada bez ikakvog limita ako je to moguce, uz internet, uzeo bi i tv+telefon. Trenutno imam HT internet koji mi nakon 100 gb prometa pada na mizernih 20 mbps dowloada sto bude 1,7 mbps skidanja sto mi nikako ne odgovara.

 Isto tako kolega mi je nedavno uzeo Optiku u A1 na lokaciji udaljenoj 1-2km dalje od moje takoder u Tenji, pa me zanima da li je moguce da na mojoj lokaciji uvedu optiku?

Razina korisnika 2
Bedž +1

Pozdrav @Filip1505 Na linku https://bit.ly/3sG3udj upiši svoju adresu i pokazat će ti se dostupne opcije za aktivaciju :)

Mene zanimaju tocne informacije, tamo ne pise ni kolika tocno brzina ce bit niti da li je 24 mjeseca jednaka brzina takoder ni da li je moguce na neki nacin pokrenuti ugradnju optike.

 

Razina korisnika 2
Bedž +3

@Filip1505 što se tiče optike, to ti možemo provjeriti :) Samo te molim da nam tu uz mjesto i ulicu dostaviš i kućni broj. On nam je potreban i kako bismo provjerili mogući tip usluge kojeg možemo omogućiti na tvojoj adresi. 

@Filip1505 što se tiče optike, to ti možemo provjeriti 🙂 Samo te molim da nam tu uz mjesto i ulicu dostaviš i kućni broj. On nam je potreban i kako bismo provjerili mogući tip usluge kojeg možemo omogućiti na tvojoj adresi. 

Tenja

Razina korisnika 1
Bedž +2

Pozdrav @Filip1505 , zbog zaštite privatnosti podataka dio tvoje objave smo obrisali. Molim te da nam točnu adresu pošalješ privatnom porukom  OVDJE .

Pozdrav, zanima me da li je moguće i kako uvođenje optike u ulicu/na kućnu adresu na zahtjev. Naime u ulici do moje cca 500m od kuće su doveli optiku, ali eto moja ulica nije bila te sreće niti HAKOM namjerava u skorije vrijeme postaviti optiku u istu. Zanima me da li je moguće nekako zatražiti da se to promijeni ili čak platiti provođenje optičkih vodova do moje kuće. Kad bih imao tu mogućnost najvjerojatnije bi u A1 uzeo uslugu.  Znam da ovo nije vezano toliko za sam A1 telekom odnosno ovaj forum, ali obratio sam se ovdje u nadi da netko ima nekakvo iskustvo/informaciju. Hvala unaprijed na pomoći.

Razina korisnika 1
Bedž +3

@Pascal, molim te pošalji nam svoje ime i prezime i punu adresu OVDJE kako bismo mogli napraviti provjeru s nadležnim odjelom za proširenje mreže.

Da li je moguće postaviti optiku za adresu Kutnjački put 13? Na ulazu Kutnjački put 15 (koji je u istoj zgradi kao i 13) postoji mogućnost optike jer je upravo jedan od stanara aktivirao uslugu brzog interneta. Da li se negdje može poslati zahtjev za postavljanje? Na vašim stranicama piše da tamo gdje postoji kabelska opcija nema optičke, pa eto na Kutnjački put 15 koji je isto kabelski može i optika.

Razina korisnika 4
Bedž +1

Po HAKOM-u to je HT-ova infrastruktura. 

Da li postoji neka mogućnost za podnošenje zahtjeva za uvođenje optike u zgradu (zgrada s 2 ulaza po 5 stanova)? Optika je dostupna u ulici i na svim kućnim brojevima oko zgrade.

Kontaktirao sam službu za korisnike, prodaju, pitao u poslovnici, ali nigdje nisam dobio konkretan odgovor. Najkonkretniji odgovor je bio od strane prodaje da nema dosta ljudi, što je stvarno jadno objašnjenje (iako je i vjerojatno istina).

Mogu li ja uputiti neki službeni zahjev i koja je procedura za to, te ako je i moguće išta napraviti koliko bi se to čekalo?

Razina korisnika 2
Bedž +3

Pozdrav @mpetrinec , molim te pošalji nam privatnu poruku OVDJE . Navedi nam za koju adresu se raspituješ, proslijedit ćemo na provjeru i povratno te obavijestiti o mogućnostima. 

Razina korisnika 2
Bedž +3

Pozdrav @margaux21 , proslijedila sam na odjel na provjeru za mogućnost postavljanja optike. Čim dobijemo povratnu informaciju javljamo ti :) 

Bok, nedavno sam gledao opcije na A1 starnici za gigabit internet. Znam da mi za to treba optika i zanima me kada A1 provlači kablove. Vidio sam da imaju neke planove na internetu, ali ne provlače tamo gdje sam ja. Uglavnom zanima me da li se može dogovoriti sa A1 da se provuče optika u određenu tj. moju ulicu.

Razina korisnika 4
Bedž +3

Pozdrav @D3rza, možemo provjeriti željenu adresu pa ti se povratno javiti s više info o dostupnosti optičke mreže na određenoj lokaciji. Pošalji nam privatnu poruku OVDJE uz navođenje adrese (puni naziv ulice, kućni broj, poštanski broj i mjesto), ime i prezime kontakt osobe te kontakt broj na koji si dostupan ti ili osoba koju ćemo povratno kontaktirati, ovisno o dostupnosti.                               

Razina korisnika 4
Bedž +3

Pozdrav @VIKING, možemo provjeriti željenu adresu pa ti se povratno javiti s više info o dostupnosti optičke mreže na određenoj lokaciji. Pošalji nam privatnu poruku OVDJE uz navođenje adrese (puni naziv ulice, kućni broj, poštanski broj i mjesto), ime i prezime kontakt osobe te kontakt broj na koji si dostupan ti ili osoba koju ćemo povratno kontaktirati, ovisno o dostupnosti.          

Zanima me kad bi bila optika u Novom Petruševcu jel ovdje zivimo kao u srednjem vijeku,brzine wifi ili zicno su ocajne , koma ,svi kvartovi okolo imaju uvedenu optiku a Novi Petruševec nema pa me zanima kad mi mozemo u civilizaciju

Razina korisnika 3
Bedž +3

@Anunnaki pošalji nam privatnu poruku sa točnom adresom  OVDJE pa provjerimo kakva je situacija sa planovima za izgradnju mreže. 

Pozdrav, kupio sam stan na adresi Plepelićeva ulica 29a, Velika Gorica te je kroz ulicu po planu o postavljanju svjetlovodne distribucijske mreže provedena optika ali nije uvedena u zgradu. Vidjevši da ste  Sukladno članku 8. stavku 2. Pravilnika o svjetlovodnim distribucijskim mrežama (NN 57/14) A1 d.o.o. objavili namjere gradnje svjetlovodne distribucijske mreže koji ste uputili HAKOM-u da zgrada spada u namjenjene radove zamolio bih vas provjeru kada bi uvođenje trebalo biti napravljeno.

Srdačan pozdrav,

Milenko Šteković

Razina korisnika 3
Bedž +3

Pozdrav Milenko, proslijedio sam kolegama na provjeru. Javimo ti se čim zaprimimo povratnu informaciju od nadležnog odjela :)

Odgovori