Riješeno

Provjera dostupnosti optike i kabela

  • 12 April 2021
  • 275 odgovora
  • 12668 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 275

Dio ulice je podzeman a onda se penje na bandere, koje su na mojoj strani ulice, zato mi i nije jasno da ja koji sam na strani gdje je bandera ne dobijem a netko preko puta da, u biti uopće mi nije jasno zašto jedna strana ulice može imati nekakvu infrastruktuu a druga ne?
Razina korisnika 2
Bedž +3
Bok Jaksha,
dobili smo informaciju da za sada trenutno nije u planu spajanje tog dijela Dubrave na optiku.
Žao mi je što sada nemam bolje vijesti, ali doći ćemo jednog dana i do tebe 😉 U svakom slučaju, to ćemo na vrijeme objaviti.
Razina korisnika 2
Bedž +3
@skyline91
Evo provjerili, nažalost u ovoj godini neće biti spajanja u tvojoj ulici. Ali vjerujem da se misli i na vas pa ćete sasvim sigurno saznati na vrijeme kad će biti u planu priključenje vaše ulice. 🙂
Ovo je vrlo razočaravajuća vijest jer na trenutnoj brzini ne mogu poslat file od 5MB a da net ne pukne, a da ne govorim o slanju većih količina podataka.
HT je u Jakuševcu objavio da provode optiku u cijelom mjestu, uključujući lokacije na kojima vaš kabel nije dostupan, pa me zanima hoćete li vi preko njihove optike pružati svoje optičke pakete. Znam da je na nekim mjestima dostupan vaš kabel, ali to je samo u zgradama, a kuće nisu pokrivene dok će HT ovime pokriti i sve kuće, a vidim da HT nudi drugim operaterima najam svjetlovodne niti pa me zanima hoćete li nuditi i vi svoje optičke usluge.

@A1_Filip forica, vidio sam da je krajnji rok za postavljanje 26.12., ali očito se kod nas nitko ne drži rokova.
Razina korisnika 5
Bedž +2
Mislim da je teško izvedivo da će HT dati VIPu najam optike barem tu kod mene VIP ne da nikome pa čak ni svojim tvrtkama kćerima da prismrde optici a kamoli konkurentskoj firmi.
Razina korisnika 6
Bedž +4
Ako sam dobro pročitao, svaki operater je dužan omogućiti iznajmljivanje svoje optičke infrastrukture ostalim zainteresiranima. A1 u svojim objavama o namjeri gradnje ima istaknute i cijene za takvo što. E sad da li će i kada početi s tim, to se još ne zna.
Razina korisnika 1
Bedž +2
Ovog trenutka ne raspolažemo potrebnom informacijom. Poslala sam upit na provjeru, pa te molim za malo strpljenja do odgovora.
Razina korisnika 1
Bedž +2
Pozdrav ekipa, dobili smo povratnu informaciju da na tom području imamo infrastrukturu koja podržava velike brzine pa nemamo potrebe za iznajmljivanjem optičkih od HT-a. 🙂
Pozz

Zanima me kad je u planu pustanje optike za adresu Zlobinska 4 jer je vec postavljeno sve na stupu,a ugovor mi istice 15.12.18 sa amisom.
Na hakoom mu je pod sektor 13.
Hvala unaprijed!
Razina korisnika 5
Bedž +2
Samo polako, da sad i potpišeš ugovor nebu ti spojili barem 45 dana a i kad krene spajanje jehovini svjedoci će krenuti od kuće do kuće i nuditi nešto povoljnije.
Razina korisnika 2
Bedž +3
Pozdrav,

pošalji nam svoj kontakt broj u A1 Forum inbox pa ćemo provjeriti s kolegama kada bi moglo ići spajanje i povratno te kontaktirati.

A1 Forum inbox ćeš pronaći ovdje.
Pozdrav,
Ulica Rajka Stipe 32, 52440 Poreč, optika je provedena prije nekoliko mjeseci i kada provjeravam dostupnost nije mi dostupno, dok brojevima zgrade prije i poslije jeste dostupno. Zgrade idu redom 30,31,32,33,34. 30 dostupno, 31 i 32 nedostupno, 33 I 34 dostupno.

Razlog?

Ne vjerujem baš da sam toliki baksuz da kod mene nema. 😕
Razina korisnika 6
Bedž +4
Piše da je planirani rok postavljanja 26.12.2018.
E sad, možda se odužilo malo pa se trebaš strpiti? Jesi primjetio nekakve radove u ulazu u skorije vrijeme? Bušenje, postavljanje optičkih kablova itd.?
Nitko ništa ne radi u ulazu. Može link da to gdje si pronašao taj podatak kada treba biti postavljeno?
Razina korisnika 6
Bedž +4
Ovdje
Kakav je plan sa pretplatnickim prikljuccima u ulici Sirinecka. Kabel je prosao prije vise od 4 tjedna.
Teško ti to netko može reći precizno, taj kvart zavlaće već preko godinu dana. Stali su pred godinu i pol na Ljubijskoj ulici. Par savjeta: doći će ti akviziteri od A1, nemoj imati posla s njima. Dobro proući ponudu na Webu...traži dodatne beneficije, reci da imaš s drugom mrežom još pretplatu, odaberi dobar uređaj koji imaju u ponudi...imaš i na webu plan za gornju Dubravu, ali se tih rokova uopće ne pridržavaju...
Hvala profa385. 🙂
Pozdrav @Kicozu, poslano je na provjeru, čekamo na povratnu informaciju. 🤓
Pozdrav @toco66 kako bismo mogli izvršiti provjeru, molim te dostavi nam točnu adresu, kućni i poštanski broj. Nakon što nam to dostaviš, upit ćemo proslijediti nadležnom odjelu. 😁
Pozdrav @toco66 kako bismo mogli izvršiti provjeru, molim te dostavi nam točnu adresu, kućni i poštanski broj. Nakon što nam to dostaviš, upit ćemo proslijediti nadležnom odjelu. 😁
Sirinecka 18 10040 Zagreb - Dubrava
Također me interesira optika i za poslovnu i za privatnu upotrebu, molio bih provjeru za istu ulicu: Širinečka 29, 10040 Zagreb - Dubrava.

Optičke kabele su proveli krajem 7. mjeseca. Zovem ih svaki mjesec po jednom da upitam kada će biti dostupno za aktivaciju. I naravno, odgovor je uvijek isti, trenutno nije moguće blabla...

Naravno, našu ulicu i okolne ulice uopće nije moguće pretraživati kada se ide na provjeru dostupnosti, ulice kao da ne postoje i samo je moguće odabrati Homebox.
Kao da im je u cilju što duže odugovlačiti sa aktivacijom optike kod starih korisnika, i to po većim cjenama...
Razina korisnika 4
Bedž +3
@toco66 @Ivan_Simon, poslan je zahtjev na odgovarajuću adresu za provjeru navedenih lokacija, čekamo na odgovor.

Odgovori