Riješeno

Provjera dostupnosti optike i kabela

  • 12 April 2021
  • 275 odgovora
  • 12716 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 275

Poštovani,

zanima me kome se mogu obratiti vezano za uvođenje privatne optičke linije.

Uz to, naravno zanimala bi me i cijena, uvođenja/instalacije/mjesečnog održavanja. Ali sumnjam da ću na ovo dobiti odgovor javno pa ću zato pitati ako je neki od "neslužbenih" forumaša ikada imao iskustva ili je od nekog čuo. :)

Hvala unaprijed!
Razina korisnika 4
Bedž +4
Mislim da ovo eventualno postoji samo za poslovne korisnike, no ne znam, pricekaj da ti neki mod odgovori.
Razina korisnika 4
Bedž +4
No zasto bas inzistiras na optiku ukoliko ti nije dostupna? Vecini je dovoljan kabel koji moze i do 150mbit.
Razina korisnika 2
Bedž +3
Pozdrav, možeš nam u A1 Forum inbox poslati svoje podatke (adresu, ime i prezime, kontakt broj) i pojasniti što bi točno želio napraviti. Provjerit ćemo da li imamo u planu spajanja te adrese na optiku pa ćemo vidjeti za daljnje mogućnosti.
Pitanje, da li ima ikakvih buducih planova sprovodnje nove opticke ifrastrukture kroz Sesvete, po mogucnosti i Sopnicu, mucimo se vec godinama s ADSL-om i svima je vec doslo preko grla sto se ne moze postic brzina visa od 10MBps sto je vec ne koristivo u 2019.
https://ssc.a1.hr/documents/10307706/46339285/Objava+namjere+gradnje+SDM+-+Zg+Sesvete+1.pdf/f0ffc478-44a0-d030-4e78-3d69665da9f6

https://ssc.a1.hr/documents/10307706/46339285/Objava+namjere+gradnje+SDM+-+Zg+Sesvete+2.pdf/a8a5e88a-1f1f-f5d4-6713-48db0682eac9

Evo pogledaj to ti je za Sesvete 1 i 2.
Razina korisnika 1
Bedž +1
Pozdrav, zanima me ima li planova za optiku na sjenjaku, u osijeku? je nigdje ne mogu naći podatak
Razina korisnika 7
Bedž +3
A ovisi koji si dio, mene zaobišlo malo, zasad. Klikneš na plusić pa imaš Osijek 1 i 2. Vidi link:

LINK
Razina korisnika 1
Bedž +1
Šteta, nece jos do mene, ali ok zadovoljan san i uz kabel
Pozdrav, prema objavi namjere gradnje svjetlovodne mreže za područje Donja Dubrava DČ 5 i DČ6 vidim da će optika do 31.12.2019. biti postavljena za područje izvan čijeg ruba se moja kuća nalazi udaljena manje od 100 metara. Za područje moje ulice još nema objave namjere gradnje pa me zanima hoće li uskoro i to područje biti uključeno (zapadni dio Kloštarske ulice), a ako ne, hoće li ipak biti moguće spajanje optike na moju kuću obzirom da je tako blizu predviđenog područja spojenog na optiku.
Razina korisnika 4
Bedž +3
Pozdrav, prema objavi namjere gradnje svjetlovodne mreže za područje Donja Dubrava DČ 5 i DČ6 vidim da će optika do 31.12.2019. biti postavljena za područje izvan čijeg ruba se moja kuća nalazi udaljena manje od 100 metara. Za područje moje ulice još nema objave namjere gradnje pa me zanima hoće li uskoro i to područje biti uključeno (zapadni dio Kloštarske ulice), a ako ne, hoće li ipak biti moguće spajanje optike na moju kuću obzirom da je tako blizu predviđenog područja spojenog na optiku.
Hvala ti na ukazanom interesu za A1 usluge. 😃 Javiš nam se privatnom porukom? Provjerimo s odgovarajućim odjelom pa ti se povratno javimo. Molim te, pošalji nam OVDJE svoje ime i prezime, točnu adresu na kojoj bi se koristila naša usluga (naziv ulice, kućni broj, poštanski broj i mjesto) te kontakt broj.
Pozdrav,

I ja imam isto pitanje kao @eka_pro.
Zanima me kada je u planu puštanje optike za adresu Hlebinska ulica 23a?
Sve je postavljeno na stupu. Dobio sam informaciju do kraja ove godine ali bi ipak volio barem malo precizniji odgovor. Unaprijed hvala.
Lp,
Matej
https://www.a1.hr/poslovni/izvodenje-gradevinskih-radova

pa se pronađi
@profa385 hvala na linku ali ovo je objava namjere postavljanja. U mojoj ulici je sve već postavljeno. Moje pitanje je kao što se gore i vidi kada će isto biti dostupno za korištenje krajnjem korisniku...
Dečki taj odgovor nećete nažalost od nikoga dobiti...nakon nekog vremena doći će Vam akviziteri od A1, moj savjet Vam je nemojte imati posla sa njima, ako nećete ogromne nerješive probleme.
To što imate sve pripremljeno ništa ne znači da će to biti brzo postavljeno. Recimo ja imam optiku već 1,5 godinu , a par kuća od mene nemogu se još uvijek priključiti.
Razina korisnika 3
Bedž +3
@profa385 hvala na linku ali ovo je objava namjere postavljanja. U mojoj ulici je sve već postavljeno. Moje pitanje je kao što se gore i vidi kada će isto biti dostupno za korištenje krajnjem korisniku...

Provjerili smo s nadležnima, no zasad precizniju informaciju nemamo osim da se uključenje očekuje do kraja godine. Svakako nam je u interesu da se sve osposobi čim je prije moguće 🙂

@profa385 hvala na linku ali ovo je objava namjere postavljanja. U mojoj ulici je sve već postavljeno. Moje pitanje je kao što se gore i vidi kada će isto biti dostupno za korištenje krajnjem korisniku...Provjerili smo s nadležnima, no zasad precizniju informaciju nemamo osim da se uključenje očekuje do kraja godine. Svakako nam je u interesu da se sve osposobi čim je prije moguće :)


Do kraja koje godine?
Razina korisnika 3
Bedž +3
Do kraja koje godine?

2019., da ne bi bilo zabune 🙂
Imate li u planu uskoro provesti optiku u Donjoj Dubravi, točnije područje označeno plavom crtom?
Tu spada Vardarska ulica te okolne ulice.

[img]https://uploads-eu-west-1.insided.com/a1-hr/attachment/d64a40eb-b2b2-4b3c-8a0d-870a7220a63b.jpg[/img]
Razina korisnika 1
Bedž +3
@Jaksha proslijedit ću na provjeru nadležnom odjelu da li je taj dio Dubrave u planu pa ti javimo informaciju 😉
Razina korisnika 3
Bedž +3
@Jaksha kažu kolege da bi spajanje trebalo biti ove godine, no radovi još nisu krenuli pa ne možemo 100% potvrditi. Sunčica
@Jaksha kažu kolege da bi spajanje trebalo biti ove godine, no radovi još nisu krenuli pa ne možemo 100% potvrditi. Sunčica

Hvala na odgovoru, nadam se da će biti što prije jer doslovno ne mogu poslati podatak od 20 mb a da ostali u kući ne ostanu bez interneta.
Poštovani,

Instalacija optike u Vardarskoj ulici u Donjoj Dubravi je trenutno stala na broju 9, dali se može saznati kada će se i dali će se nastaviti izgradnja do broja 11 jer trenutno nije dostupna optika.
Razina korisnika 3
Bedž +3
@dolokan provjerimo pa javimo 🙂 Sunčica
Bok svima.
Imam par pitanja. Živim u ulici Miroslava Kraljevića br. 43c u Sesvetama.
Kod mene su dostupni samo HT i Iskon za trio pakete preko žice. Nešto sam načuo da se provlači optika po Sesvetama pa me zanima da li je već provučena i dostupna u Brestju ili ako nije kada će biti ? Da li je uopće u nekom planu izgradnje ?
Ne želim biti više rob HT-u i Iskonu !!!

Hvala

Ivan

Odgovori