Riješeno

Provjera dostupnosti optike i kabela

  • 12 April 2021
  • 275 odgovora
  • 12744 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 275

Ništa od A1 optike u Velenjskoj barem još 2 godine.

Ništa od A1 optike u Velenjskoj barem još 2 godine.

Otkuda ti ta informacija?

Ništa od A1 optike u Velenjskoj barem još 2 godine.

Otkuda vam ta informacija?

 

Razina korisnika 4
Bedž +3

@Zabac čekamo tvoje podatke privatnom porukom. Kako je @A1_Sunchica navela, bilo bi dobro da čim prije klikneš i da potvrdimo informacije nakon određenih provjera s tehničke strane.

Dobar dan,

Zanima me koliko je teško instalirati optiku (kablove) u zgradu i u ulici kroz koju nije provučena.

Razina korisnika 4
Bedž +1

Normalno je da je teško. Prekopavanje ulice, betona, asfalta, bušenje zidova… Zato se kod mene njoj ni ne nadam.

Razina korisnika 1
Bedž

@Ord Dobro jesi li ti iti malo normalan?
Dali znaš da se danas optika vuče po stupovima od struje?
ISPovi inače prvim slučajem kad ugledaju da mogu provuć optiku do korisnika to i urade.

@D3rza netribaš ti ništa provlačit kroz kuću sve šta treba je da ISP dovuče kabel do tvoje kuće i prišteka ga na OTN (Optical Network Terminal)čak te i pitaju gdje ga želiš da ti bude i na to spajaš rutere i uređaje čak dosta bezbolnije i jednostavnije od COAXa i Bakra.

Razina korisnika 4
Bedž +1

Jesi li ti imalo normalan? Kod mene nema stupova, bandera, niti štendera, jer je sve (pa i struja, telefon i internet) provedeno podzemno. A da će im netko, pa i uprava grada, dozvoliti da prekopavaju ulice ili ukopavaju stupove zbog interneta, taj se film skoro neće gledati.

Poštovani,

 

Potrebno mi je par informacija popto na internetu pod dostupnost piše samo dio.

 

1. Da li je optički internet dostupan na mojoj adresi? (Trebao bih kontakt nekoga za ovo da Vam kažem adresu) 

2. Da li se točno može provjeriti brzina dostupnosti jer kada se kaže do 200mbits da li to znači maksimalnih na mojoj adresi ili manje (ovo mi je jako važno)

 

Unaprijed hvala i sve najbolje za blagdane.

 

 

 

 

Razina korisnika 2
Bedž +3

Pozdrav @brutes7, provjeru dostupnosti možeš napraviti na linku https://bit.ly/2KTouwa. Nakon unosa adrese, prikazat će se dostupne usluge. Maksimalna brzina od 200 Mbit/s je ostvariva žičanim povezivanjem, bežičnim je nešto niža. Nakon provjere nam se slobodno javi za detaljnije informacije :) 

Također sve najbolje za blagdane :)

Zicano odnosno nije optika?

 

Hvala unaprijed

Da li u skorijoj buducnosti imate ikakve planove za izgradnju optickog interneta u Brezovici (10257, Zagreb)
S obzirom da nas t-comovci ismijavaju sa bakrenim internetom od 4mbita koji se raspada uvjeren sam da bi svi mjestani presli u roku dok kazete keks :)

Razina korisnika 2
Bedž +2

U ovom trenutku nismo u mogućnosti komunicirati konkretne informacije o tome kada bi moglo doći do proširenja mreže do tog naselja. Sve razvoje na tu temu inače možeš pratiti na našoj web stranici ovdje, tamo su objavljeni svi planovi izgradnje novih optičkih prstena.

Molio bih informaciju da li se planira uvođenje optike u Gornjoj Dubravi, ulica Veliki Vrh, Zagreb?

Razina korisnika 3
Bedž +3

Pozdrav @feniksikar, pošalji nam i ti privatnu poruku OVDJE s točnom adresom za koju je potrebna provjera dostupnosti naše optike :)

Dobio sam jucer obavijest : Primili smo povratnu informaciju a glasi ovako: adresa do daljnjeg neće biti dostupna jer je problem u stupovima s golim vodičima a za njih ne možemo dobiti dozvolu od HEP-a. Dok HEP to ne izmijeni mi nećemo moći biti dostupni.

Istovremeno moj susjed rom, 5-6 kuća niz ulicu, prije 20 dana uredno dobije optiku sa tih istih bandera. Morat ću ga zvati na rakiju da ćujem kako se to dobiva optika. Usim njega još nekoliko kuća je uredno spojeno. Pola Sesveta je spojeno sa HEPovih bandera i to tamo nije problem.

Bedž +3

@toco66, spajanje nije bilo u planu ali sam poslala upit kolegama. Javimo ti povratnu info. 

Ove godine ništa od spajanja, neda im se i mora proći još koja godina hahahah pročitaš 1. post i sve ti je jasno….sprdnja.

Poštovani,

zanima me jel ima tko kakav info kad bi se moglo očekivat pružanje usluge s obzirom da je infrastruktura manje više postavljena. T-com je već počeo s pružanjem usluge al to me nečudi jer je mreža njihova.

Razina korisnika 1
Bedž +3

Pozdrav Ruud10 :)

Velika Gorica je malo širi pojam. Mogu provjeriti točno za tvoju adresu, ali mi ju onda pošalji u inbox privatno OVDJE

I ja se borim sa brzinom Interneta u Brezovici

koji je u najboljem slucaju oko 3 (A1)

A najbolje od svega sto dobijam takve odgovore iz A1 da vec I sam mislim da sam malouman.

Tako da ako nisi zadovoljan u T comu u A1 ti moze biti samo jos gore

Razina korisnika 2
Bedž +3

@Skruno, žao mi je ako imaš poteškoću s brzinom interneta. Pošalji nam podatke o vlasniku usluge OVDJE kako bi napravili detaljniju provjeru.

Zanima me kakvi su planovi za provođenje optike na području Gline i Petrinje te bliže okolice.

Također me zanima kakvi su uvjeti za dobit optiku na svojoj adresi.

Razina korisnika 2
Bedž +3

Pozdrav @AwaDeMora, molim te pošalji nam punu adresu OVDJE pa ćemo provjeriti s nadležnim odjelom.

Mene ne zanima pojedina adreasa, nego grad kao cjelina. Jel uopce postoji optika provedena?

Odgovori