5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1181 odgovor
  • 127130 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 1181

Razina korisnika 7
Bedž +4

Znači tarifa je lock na 200Mbps. Zato me čudi da su i FW blokirali na max 200Mbps. Očito se boje da Savršena ne završi u Askey:grin::grinning:

Razina korisnika 7
Bedž +4

Evo malo testiranja u Vž 5G DDS (4G frekvencije)

 

I bolje da ga nema na edigital po toj cijeni 🙂 Lopovluk.

Jel ti treba bas novi? Ako ne, pogledaj na njuskalu:

https://www.njuskalo.hr/?ctl=search_ads&keywords=huawei+b535

Ako ti ne treba tel.prikljucak, uzmi 232 model i ustetis jos malo (to je jedina razlika uspoređujući sa 235 modelom).

Ako hoces mrvicu jos bolji, uzmi 333 model, ali budi svjestan da nije drito od Huaweija, nego “Powered by Huawei”. Znaci Huawei ga je samo dizajnirao, ali prodaje se pod Soyea brandom. Al ne bi trebala bit neka razlika, osim sto se “losije” vidi.

Ja sam se nedavno dvoumio između novog 333 modela, i rabljenog B715, i ipak sam uzeo rabljeni (Cat9/3CA vs Cat7/2CA) - i ne zalim kupovinu. Tako da ako si voljan, digni malo kriterije i uzmi rabljeni. Ako nije puno koristen, neces nista loseg primijetiti.

Razina korisnika 1

Eto da obavjestim , nisam ipak mjenjao firmware da ne napravim nesto pogresno jer nije bas jeftin (na prodaju je).

Nabavio sam u međuvremenu B715 i radi odlicno , RJ11na njemu radi bez problema a brzine identicne kao na B818 (B1+B3+B7 na oba 2 routera jer mi tako ispadne najbrze), sada sam nabavio iskre p56 pa cu vidjeti sa njima dal cu imati jos vecu dobit (toranj je 4km udaljenosti)

Antene (iskra p56) su postavljene , spajam se na toranj 4km zracne udaljenosti , nema opticke vidljivosti. (to mi je najbolja opcija)

Brzine u 6 ujutro su mi 160 megabita , upload 35 (on je uvijek toliki) , prosjecna brzina mi je 120 megabita download preko dana , a u najgore vrijeme oko 17h-19h su mi brzine 50-90 megabita , i onda opet navecer 120+ .

Ja sam prezadovoljan… inace sam imao prosjecno 5 do 10 megabita sa zte MF283V ,a navecer oko 17h-19h sam znao imati i 3 megabita….

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ako se sam restarta otišao je u vječna lovišta. Ako je koš pod garancijom traži zamjenu ako nije u nabavku drugog routera

Razina korisnika 7
Bedž +4

Oba su ok ako ti treba veći UL onda ZTE

Razina korisnika 7
Bedž +4

U obzir ti dolaze B818-263, ZTE MF 289F, i ZTE MC801a. B818-263 teško ih je naći ispod 230eura jer polako izlaze iz mode .ZTE 289f cca 1500kn MC 801a cca 2000 +kn. Mislim da ima jedan na njuški MF 289f i ok je cijena

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • brunolesko  M5 previše novaca a nikakva poboljšanja osim što je nadodan 5G. Lan priključak ostao 1Gbps . Puno sad tih 5G routera će izaći ili je izašlo. Testirao sam ZTE MC801a 5G i super je router imaš opis na 20 stranci ove teme. Teško mi je preporučiti neki router koji nisam testirao jer uvijek ima odstupanja od napisanih karakteristika i stvarnih mogućnosti routera. Za huawei 5G routere znam da su agregacije za 4G iste kao i na B818-263 pa nije za nekog koji želi izvući max dostupne brzine na 4G pošto još nema na svojoj lokaciji dostupan 5G ali želi biti spreman za 5G. Da bateriju si trebao izvaditi van kada je duže vrijeme na stacionaran.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Zasad ne ali bilo bi dobro da sa cellmaper app mapiraš tornjeve u svojoj okolici možda su dodane još koje frekvencije pa bi bolji router došao do izražaja. Ima i toranj sa 3CA kod tebe samo ne znam kakav je teren kod tebe. Sa huawei B535 mogao bi zadati drugu frekvenciju npr B3 i vidjeti dali se spaja na toranj sa 3CA sa alcatelom nemaš te mogućnosti.

Razina korisnika 7
Bedž +4

sandokan  Jeli koristiš vanjske antene na routeru? Ako ne koristiš onda preporuka ZTE MC801a router.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ovisi koja je frekvencija primarna jer što viša frekvencija na istoj udaljenosti slabiji signal. Nije ti to do routera ovisi koja mu je frekvencija primarna do toga je ali može biti i da je A1 isključio pojedine frekvencije na tornju na koji se spajaš trebao bi testirati svaku frekvenciju posebno i vidjeti dali su sve prisutne. Ima A1 u OS 5G pa i brzinu od 505 koju spominješ najvjerojatnije si dobio na 5G. ZTE MC7010 bi bio bolji router nego ovaj H112-373 jer Huawei ima iste agregacije na 4G kao i B818 i na 5G nije baš nešto sa agregacijama. Evo ne može odraditi ovu agregaciju koju A1 ima

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Onda imaš još veći problem sa agregacijom na 4G i 5G pošto si na HT oni imaju spec agregaciju koju B818  i H112 ne mogu odraditi a to je sve agregacije sa B3+B3+x+x+x+x+x. Evo primjer ova agregacija

Iskreno meni ne vrijedi 200€, B818 ide ispod 100€. Možda i nađeš kupca. Ne znam što čekaš ako možeš ZTE MC7010 nabaviti za 200€ iako ne znam gdje ima za tu cijenu ali vjerujem ti.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Još bolji deal ako za 200€  možeš kupiti ZTE MC889.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Aaaa MC801a ima i ispod 200€ i on je kao i 7010, prednost 7010 pošto može biti kao vanjska jedinica bolji prijem signala i 2.5Gbps lan port

Pozz ekipa, moram pohvalit temu i gospodina daworina, svaka čast. Planiram kupit neki ruter( najvjerojatnije b525),  ruter je bio u tarifi tele2 pa pretpostavljam da nije onaj zakljucan odn.limitiran

Ispravite me ako grijesim. Ciljani repetitor mi radi na b3 i b20(a1). Zanima me jel taj ruter ima opcija da se kombiniraju b3+b20( naravno custom fw)

Imam neki kineski ruter( cat4) i brzina je cca 40mb, repetitor nije opterecen i antene mi nisu potrebne jer mi je jako blizu i nema prepreka.

Kad stavim karticu u mob( cat20) brzine idu preko 120mb. Moj je cilj da se priblizim nekih 100mb brzine s novim ruterom.

Ja razmisljam da mi je sasvim dovoljan ruter cat 6 posto ni s mobom brzine ne prelaze preko 150mb. 

Sad jel taj ruter ima sve sto trazim ili mi se ne isplati uopce ulagat i tih 50e u njega? Hvala

Razina korisnika 7
Bedž +4

ZTE Ima bolje agregacije na 4G i ima priključke za antene ali samo za 5G SA

Razina korisnika 7
Bedž +4

 Noviji sam u ovom svetu mobilnog interneta.

Koristim A1 mrezu u Srbiji i to mi je jedina normalna internet solucija.Koristim Kucni net po maksimalnoj brzini mreze, 400GB bandwitha svakog meseca.

Na lokaciji na kojoj sam imam 3 frekvencije 800, 1800 i 2100 kakav ruter preporucujete da uzmem.Imao sam Huawei E5186 i na njemu je neki maksimum bio 200 mbps.I sad hocu neki upgrade.Gledao sam onaj CAT7 Huawei b535?

Koji FW imaš na Huawei E5186 pitam jer samo na dva FW radi 2CA na tom routeru

Razina korisnika 7
Bedž +4

To je model H122-373. Par kratkih crta:

Odličan WIFI na 2.4 i 5 Ghz.

Podržava sve 4G i 5G frekvencije u HR

4G agregacije potpuno identične kao i na B818-263

Loše je to što nema priključke za vanjske antene (znači mora biti optička vidljivost i toranj unutar 1km za dobre rezultate DL i UL)

Same frekvencije i agregacije opet ovise koji FW ima jer sa nekim FW postoji mogućnost da su blokirane neke funkcije i agregacije.

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Dobro si odlučio s tim routerom nemaš brige hardverski podržava sve što naši operateri imaju na 4G mreži. Prvo probaj bez vanjskih antena da vidiš kakav signal imaš i naravno DL. Sa vanjskim antenama možeš puno dobiti na brzini DL(ako bazna stanica nije preopterečena korisnicima) stabilnosti veze ping…. Ne znam jesi već naručio taj router ili nisi , ako nisi bilo bi dobro da mi se javiš u PM jer ako si uzeo brendirani router i imaju FW nekog operatera postoji mogučnost da ima isključene neke opcije koje hardver podržava….Npr bridge mod neke agregacije frekvencija…..kod orginalnog Huawei FW sve mogučnosti hardvera su dostupne!

Razina korisnika 1

Pitam, u međuvremenu i sam istražujem, pa kupim.

Kad stignu, napravit ću neke testove pa se javim.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Javiš utiske kada ga testiraš. Da bi ugradio priključke za antene router se mora otvarati isto i kod promjene FW a time gubiš garanciju. Promjenu FW teško ćeš izvesti jer nema USB priključak. I nema priključak za telefon tako da usluge tipa homebox imat će samo data nema poziva.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Da ZTE MC80a je 4G,5G router. Da zbraja frekvencije i to do 6CA. Na 21 stranici ove teme imaš test ZTE MC801a. Sa tim routerom imat ćeš iste i veće brzine nego na mobitelu.

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • Mariokt Ima dosta faktora koji utječu na brzinu DL i UL. Javi mi se u PP

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • Penko72  Staviš sim u mob odeš na cca 400m od tornja da nema fizičkih prepreka testiraš brzine i znat ćeš jeli je bazna preopterećena korisnicima. Ako nije možeš krenuti sa projektom. Router nisi mogao tim toolsima uništiti ako jesi ti si prvi koji je to uspio.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Taj USB3.1 Type C može se koristiti kao napajanje i kao prijenos podataka pošto ima veću propusnost od 1Gbps lan porta pa se preko njega mogu dobiti puno veće brzine od 1Gbps nije za promjenu FW zato ga nisam ni spominjao. Da neki imaju tel port ovisno koji operater ga prodaje i imaju  njihov FW. Orginalna verzija nema tel priključak modifikacije su napravljene na zahtjev operatera kod proizvođača.

Odgovori