5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1178 odgovora
  • 126575 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 1178

To je A1 imaš lijevo u izborniku cellmapper karte select provider i tu mijenjaš operatere pa na taj način vidiš njihove tornjeve. I trebao bi malo mapirati na toj lokaciji sa cellmapper app da se osvježe tornjevi  i frekvencije na njima. Mapiraš onog operatera čiji ti je sim u mobu može i dual sim dva različita operatera. Ova dva routera B818-263 ili ZTE MF 289F

Aham, nisam odmah primjetio. Evo pogledao sam i za HT i Telemach, najbolja situacija je, barem što se udaljenosti tiče je sa Telemachom, gdje se nalazim  između dva tornja, jedan cca 2km i drugi na cca 5km. HT-ovi nisu nigdje blizu. Hvala ti puno na savijetima, legenda si. 😎

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

dr.mrgood    Stavi sim od A1 u B535 upiši APN ako ga ne povuče  sam  i radit će ne treba drugi FW router je otključan. I testiraj pa javi rezultate. Probaj skriptu za chrome na ovom ZTE MF297D dali radi pa da vidiš koje agregacije ima.

Samo da se i javno zahvalim Daworinu na pomoći oko neta.

Uz njegovu pomoć sa jadnih 2/3 Mbps uspio sam dobiti prihvatljivih 15/20 Mbps na mojoj lokaciji.

Puno ti hvala! 🍻🍻

Razina korisnika 7
Bedž +4

Definitivno Huawei  B535-232 ,235 ili333

Razina korisnika 7
Bedž +4

Došlo do velike promjene kod jednog HR operatera u tarifama mobilnog interneta. Tako da postoji mogućnost da kroz pola godina A1 mobilna mreže bude stvarno jako opterećena što bi moglo rezultirati drastičnim smanjenjem brzina DL kod korisnika. Nadam se da će A1 biti spreman sa proširenjem kapaciteta mobilne mreže pa da neće doći do takvih situacija i neće biti primoran na neke rezove…...

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • fbajlo Imao sam par MF289f i nisam priimjetio da se to događa međutim događalo mi se na drugim routerima. probaj na uređajima da zaborave mrežu i tako možeš ponovno se spojiti na Wifi routera lozinkom. Na samom routeru zadaj mu kanal ručno na 2.4Ghz 1 ,6 ili 11 i na 5Ghz također fiksiraj jedan kanal i pod širinu pojasa stavi max koja ti se ponudi 40 na2.4 i 80 na 5Ghz

Razina korisnika 3
Bedž

Naručen ZTE MC801a 5G koji dolazi kroz par dana. A pošto A1 nikako da pusti onaj pravi 5G signal, natežu se k'o gladan s.rat, odoh ja drugome operateru i njihovoj 600 Mbps brzini.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Nema ni jedan operater u HR pravi 5G SA na 3500Ghz(n78) i na 700Mhz(n28) Sve je to još kako ga zovem hibridni 5G NSA na 4G frekvencijama. I to već postoji više od dvije godine. Evo speedtest od prije više od godinu dana na 5G NSA

 

Razina korisnika 3
Bedž

Ma znam. Više sam se referirao na ovaj dio iz rakonjinog komentara "..600 Mbps samo u teoriji, tj. eventualno ovisi o lokaciji.".

Kako god, kada bilo koji operater pusti 5G SA, ja sam spreman. :)

Razina korisnika 1

Evo da se javim sa osvrtom, napokon sam uspio posložiti antene za sada još na ZTE MF286R ali pošto samo spojen na B1 i B7 (tako da koristim oba utora za antene) to je sada dosta zadovoljavajuće. Uspio sam pribaviti i ZTE MF297D ali nisu još stigli adapteri TS9 na SMA pa nisam još isprobavao brzine.

Uglavnom rezultati su ispod, antene su za sad ispod krova pa će to vjerojatno biti još nešto brže kad ih uspijem staviti na krov. Javim rezultate kad upogonim i novi ZTE.

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Da to je model HUAWEI B535-333 samo je je proizvođač SOYEA

https://www.soyea-tech.com/product.asp?ProductID=41

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Da li netko ima za prodat rabljene Iskrine MIMO P-56 antene?

Imaš PP na drugom forumu😀

Razina korisnika 4

Zrče.

Zrče.

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Bit će ti dobar i CAT5e kabel bitno da ti u postavkama mrežne kartice piše da je lan brzina 1Gbps. Znači da ti je kabel dobro krimpan.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Fleterica 😋

 

Razina korisnika 1

Hvala ti, što pratiš forum.

Ovaj tema je baš odlično pokrivena postovima, i dosta se nauči.

Evo posavljeno je sve.

Ovo su rezultati (A1 savršena tarifa) kad sam pored rutera sa laptopom, ovaj je bio najbolji od 10 mjerenja.

 

Bazna stanica 800-900 metara zračne distance bez prepreka i Iskra P56 mimo.

Bandovi su 1,3,20 na toj baznoj stanici.

Samo me zanima ima li gubitaka na koaksijalnom kablu, jer mi nisu potrebni tih 10 metara koje su na Iskra antenama, meni je dosta i 5 možda.

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Imaš huaCtrl

Razina korisnika 7
Bedž +4

Pošto sam kupio zte mc801a 5 g koje antene za njega da uzmem a da su i za 4g. Dali p 60 odgovaraju ili ima nešto drugo. Imam cca 2 km do repetitora sa par prepreka. Hvala

Zasad nećeš imati koristi od antena Iskra P60 sa ZTE MC801a pošto mu priključci za antene ne rade sa 4G tj 5G hibridnim frekvencijama. A kad će pravi 5G tko zna bit će dobro ako dođe za dvije godine….

Razina korisnika 1

Evo ga, antene stavljene na 38 cm razmaka između isturenih elemenata(držač),u prosjeku rast  brzine oko 5% na 10 odrađenih mjerenja.

Razina korisnika 1

Iskreno prateci sadasnju potrosnju, ona iznosi cca 280-320gb mjesecno a iskreno wifi/neflix/hbo opcenito tv gori puno :)

Tako da ne vjerujem da mogu potrosit tih 400gb!

Tcom ima 300 to mi je vec knap! Kako vec posjedujem a1 satelitsku i uzmem homebox i ukljucim ga u ovu novu mozaik kombinaciju vjerujem da tu imam koliko sam uspio procitat smanjenje racuna na obje usluge! 

Razina korisnika 7
Bedž +4

 


Može se doći do GUIa Askey RTL 6300(zna sam mjenjati adresu svoju pristupa pa bi trebalo pripaziti na to) i izgleda ovako ali ništa se nemože promjeniti osim upaliti i ugasiti LED lampice.

 

Sve se može u sučelju Askey RTL 6300 mogu se mijenjati frekvencije zadavati agregacije ili promjena 3G ,4G 5G NSA ili 5G SA

Razina korisnika 7
Bedž +4

Signal ti je ok ne trebaju ti antene samo bolji router jer imaš 4 frekvencije na tornju a b535 može spojiti samo dvije 2CA. Router tipa B818-263, ZTE MF286f ili idealno ZTE MC801a. A kako znaš da je ovaj toranj koji ti je bliži od A1?

Razina korisnika 4

Askey 6300 je hardverski ograničen na download do 200Mbps.

Pa objasni kako si došao do tog zaključka pročitao negdje ili si testirao?

Prvo,da se koregiram,limitiran je A1 FW,kada se u Askey umetne simica od savršene tarife,

brzina je do 200Mbps,a u mobitelu je na istom mjestu oko 900Mbps.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Svi naši operateri imaju u ponudi Huawei B535-232 ili B535-235 ili B535-333 koji je bolji od D-LINK DWR-960 i jeftiniji.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Možeš bez UO samo pretplata a i imaš ga u slobodnoj prodaji ovdje B535

Odgovori