5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1178 odgovora
  • 126522 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 1178

Razina korisnika 4

Početkom srpnja bit ću u Novigradu,pa cemo isprobati!?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Da B535 je ok 2CA router i te iskre. Idealno bi ti bilo ZTE MC 7010 i ne trebaju ti iskre a i riješio si router za duži niz godina….

Razina korisnika 3
Bedž

Ja idem početkom kolovoza u Šibenik, pa će Cell Mapper raditi punom parom. 😁

Razina korisnika 1

Prije svega svaka čast za temu i komentare, a posebno @daworin za trud, volju i toliku pomoć svima.

Pročitao sam veliku većinu teme (iako dosta leteći) pa se odmah ispričavam ukoliko postavljam pitanje koje već postoji.

Imam router ZTE MF286R na telemach mreži, do prije par mjeseci je to sve bilo skoro savršeno, DL 40+Mbps konstantno. Sad ako dobim DL 10 to je premija, a signal isti kako je i bio.

Imam na R spojenu omnidirectional antenu (https://www.aliexpress.com/item/1005004299146575.html) koja do sada nije davala nikakva poboljšanja.

Nakon čitanja teme isprobao sam skriptu i uspio prebaciti router na B3 i sada sa spojenom antenom imam pun signal (prije -110dbm, sada -90dbm). Ne znam dali je to slučaj sa svima ali CA uspijem dobiti nakon 5-6 pokušaja (npr 3+1 promijeni samo MAIN na B3, a CA ostane B0) i kada uspijem promijeniti to je kratkog vijeka, nakon par sati se opet prebaci na MAIN B1, CA B0 te signal padne, a s njim i brzina.

Prema rezultatima sa skripte ispada da iako imam pun signal na routeru, prema tablici sa 16. stranice je to loše.

Trenutno na ovim postavkama mjerim sljedeću brzinu:

Evo i lokacije: https://www.cellmapper.net/map?MCC=219&MNC=2&type=LTE&latitude=45.70945887435229&longitude=15.699924435988905&zoom=18.83784563177433&showTowers=true&showIcons=true&showTowerLabels=true&clusterEnabled=true&tilesEnabled=true&showOrphans=false&showNoFrequencyOnly=false&showFrequencyOnly=false&showBandwidthOnly=false&DateFilterType=Last&showHex=false&showVerifiedOnly=false&showUnverifiedOnly=false&showLTECAOnly=false&showENDCOnly=false&showBand=0&showSectorColours=true&mapType=roadmap&darkMode=false&imperialUnits=false

Ne shvaćam zašto se router spaja na toranj 41499 cell 10623757 koji prema mapi nema pokrivenost na mom području, a ne na 40631 cell 10401549 koji navodno pokriva moje područje.

Razmišljam da uzmem Huawei B535-333, ali ne znam dali će to imat nekog utjecaja pošto je isto 2CA, možda da prvo probam sa P-56 antenama ?

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ne trebaš čekati bez brige uzmi 801a i imat ćeš veće brzine pošto si na HT

Razina korisnika 3

Prije svega svaka čast za temu i komentare, a posebno @daworin za trud, volju i toliku pomoć svima.

Pročitao sam veliku većinu teme (iako dosta leteći) pa se odmah ispričavam ukoliko postavljam pitanje koje već postoji.

Imam router ZTE MF286R na telemach mreži, do prije par mjeseci je to sve bilo skoro savršeno, DL 40+Mbps konstantno. Sad ako dobim DL 10 to je premija, a signal isti kako je i bio.

Imam na R spojenu omnidirectional antenu (https://www.aliexpress.com/item/1005004299146575.html) koja do sada nije davala nikakva poboljšanja.

Nakon čitanja teme isprobao sam skriptu i uspio prebaciti router na B3 i sada sa spojenom antenom imam pun signal (prije -110dbm, sada -90dbm). Ne znam dali je to slučaj sa svima ali CA uspijem dobiti nakon 5-6 pokušaja (npr 3+1 promijeni samo MAIN na B3, a CA ostane B0) i kada uspijem promijeniti to je kratkog vijeka, nakon par sati se opet prebaci na MAIN B1, CA B0 te signal padne, a s njim i brzina.

Prema rezultatima sa skripte ispada da iako imam pun signal na routeru, prema tablici sa 16. stranice je to loše.

Trenutno na ovim postavkama mjerim sljedeću brzinu:

Evo i lokacije: https://www.cellmapper.net/map?MCC=219&MNC=2&type=LTE&latitude=45.70945887435229&longitude=15.699924435988905&zoom=18.83784563177433&showTowers=true&showIcons=true&showTowerLabels=true&clusterEnabled=true&tilesEnabled=true&showOrphans=false&showNoFrequencyOnly=false&showFrequencyOnly=false&showBandwidthOnly=false&DateFilterType=Last&showHex=false&showVerifiedOnly=false&showUnverifiedOnly=false&showLTECAOnly=false&showENDCOnly=false&showBand=0&showSectorColours=true&mapType=roadmap&darkMode=false&imperialUnits=false

Ne shvaćam zašto se router spaja na toranj 41499 cell 10623757 koji prema mapi nema pokrivenost na mom području, a ne na 40631 cell 10401549 koji navodno pokriva moje područje.

Razmišljam da uzmem Huawei B535-333, ali ne znam dali će to imat nekog utjecaja pošto je isto 2CA, možda da prvo probam sa P-56 antenama ?

 

Ili možda da uzmeš ZTE 5G MC801A koji je CAT22,i ima Cell Lock!Malo veče ulaganje,ali si duže miran!Ima ih ovdje povremeno dosta povoljno,malo se moraš “igrati” sa dopisivanjem i nagovaranjem za slanje u RH,ali isplati se!Gledaj kada je napravljen profil prodavača,i ocjene!Bude i prevaranata!Uglavnom sigurno plačanje,platiš/pošalju/kad primiš i potvrdiš da je sve uredu,tek onda oni dobiju novac,ili PayPall za robu,tj.goods and services,ne PayPall Frends…..,onako imaš zaštitu!

https://www.kleinanzeigen.de/s-mc801a/k0

 

Razina korisnika 3
Bedž +1

Probao sam izguglat,ali nisam našao.Da li zna neko koje frekvencije se koriste za pozive-razgovore?Jer čitao sam iskustva ljudi iz drugih zemalja koji tvrde da im je repeater dao jak signal za internet,ali da je signal za pozive i razgovore ostao isti.Kod mene nije bio taj slučaj.Ili to što nakon uključenja repeatera prikazuje u gornjem ljevom čošku mobitela 5crta možda nije pravi pokazatelj da je repeater digao signal za pozive?

Ovisi o operateru i o mobitelu. Ako operater i mobitel podržavaju VoLTE koriste se iste frekvencije kao i za data promet na 4G. Ako ne onda se mobitel prebacuje na 3G frekvenciju npr. B8 ili čak na 2G na B900 ako je slabiji signal.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Eto puno ovisi o signalima sama brzina DL i po UL se vidi da je ok signal. Bitno da si našao pravu poziciju za router.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Najveće postignute brzine su: B1-  12Mb/s

B3-7Mb/s,  B7-9Mb/s,  B8- 12Mb/s,  B20-16Mb/s,  B28-17Mb/s,  B32-16Mb/s,  B38-15Mb/s.

Imate li ideju koju kombinaciju složiti (Huawei B535-333)? Ne postižem preko 19Mb/s.

 

A1 ima 4G na B1,B3,B7,B20,B28.

2CA agregacije koje podržava B535-333 

1+3 , 1+7 , 1+20 , 3+7 , 3+20 , 3+28 , 7+20 , 7+28 

Pa sad koje su ti dvije najbrže spoji vodeći računa dali router podržava tu agregaciju.

Razina korisnika 7
Bedž +4

dejan.padjen81650   Ima

Razina korisnika 7
Bedž +4

Evo skripta za ZTE MC801a

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Naravno da ti je UL veći jer b818 baš ne odrađuje dobro UL očiti FW šteka . Agregacije koji HT ima na tri frekvencije tipa1,3,20 b818 ne može odraditi 4CA na te tri frekvencije 1+3+3+20 može samo 1+3+20 4CA na te tri frekvencije može 801a i uvijek će imati veći DL  naročito ako mu zaključaš frekvenciju B3(10Mhz)

Razina korisnika 1

od tornjeva,identificirao sam samo B20,kojeg primam sa zgrade hotela Dubrovnik i on mi je optički vidljiv

na anteni,kratak kabel

https://postimg.cc/w1ktmFP2

dolje,nakon 30m kabla

https://postimg.cc/k6Cqvdbt

 

Dok 3g na b8 ide ovako

na anteni,kratak kabel

https://postimg.cc/JDKV3H89

 

dolje nakon 30m kabla

https://postimg.cc/Btvd964n

 

sve je mjereno na 4g 1800mhz anteni,mislim da bi na logaritamskoj b20 i b8 puno bolje prošli,jer je kod tcoma bilo tako.Brzina preko repeatera download 22mbit/s i upload približno toliki.Spajao sam gore ruter na mini akumulator preko konvertora 12v/220v,pošto je nezgodno za produžni,a gore nema struje.Uglavnom sve super radi,mada treba da prođe koji tjedan da bude 100posto  provjereno.

 

Sa kojim programom su izvršena ova mjerenja?

Huawei Manager 7

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ok su routeri koje si spomenuo ali bi trebalo vidjeti koje agregacije podržavaju za HR. Imam ti ja na testu jednu 5G vanjsku jedinicu. Manje više svi routeri imaju slanje SMS preko sučelja routera .Može PP

 

Razina korisnika 1

Super još ako si dobio bolje rezultate....

Prava proba tek slijedi u četvrtak kada sletim na platformu sa triax antenom i ovim routerom u sjevernom moru sa 100 km udaljenosti od prve bazne stanice :) samo da mail mogu primiti/poslati i poruke na viberu i  ja sretan.

Razina korisnika 7
Bedž +4

hehee ma probit ćeš ti 100Mbps javiš kakvi su rezultati. Ako spajaš antenu pogledaj u mom postu na 14 strani ide samo jedan priključak

Razina korisnika 4

 

Za router ZTE 801A ima app za mobitel i  jednostavno primaš i šalješ sms.

 

@mavukov jel radi dobro ZTE 801A na HT?

Savršeno!

Razina korisnika 7
Bedž +4

Da zaboravio na APP i radi sa svim ZTE routerima, Samo što mob mora biti spojen na Wifi routera na daljinu iz druge mreže ne ide.

Razina korisnika 7
Bedž +4

ZTE MC 7010 podržava iste CA kao i ZTE MC801a. Testirao sam MC 7010 sa ZTE FW.

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • dadori  Kakvo je stanje na platformi jesi li ulovio kakav signal?

Razina korisnika 2

Takoder, pitanje za sve koji koriste mobilne unlimited tarife od HT, A1, itd. i imate SIM karticu u routeru. Kako vi rjesavate problem s tim limitom i slanjem SMS poruka?

Pa kada potrošiš GB, pošalješ SMS poruku preko rutera

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • M.Levak7  Nema gigabox pristup 5G. Sad si dvije godine vezan na 4G a 5G router neiskorišten iskreno za tih 50-tak MB veći DL i UL ne isplati se 24 mj pretplate. Bolje dati par stotinjak kn više i imaš svoj router i biraš operatera koji ti najviše odgovara bez UO. Barem se puno pisalo o tome u ovoj temi.

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • dadori Obavezno van sa antenom jer ta triax ima dobit 11dBi i prepreke nisu dobrodošle. Da si me prije kontaktirao dobio bi bolje rješenje za velike udaljenosti. Ja koristim za velike udaljenosti kombinaciju Iskra p56 i TP-LINK Grid parabolic antenna TL-ANT2424B. U tvom slučaju samo TP-LINK Grid parabolic antenna TL-ANT2424B. Imaš na 5 stranici ove teme slike.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Po zakupljenim frekvencijama i širini pojasa HT može imati Intra band na 1800+1800 20+10 i to ima i Telemach može imati na 2100 15+10 međutim u dogovoru sa A1 zamijenili su 5Mhz tako da Telemach ima sad 20Mhz na 2100 o ovih 5 mislim da koristi za 3G. A1 nema intra band ni na jednoj frekvenciji po onome što imaju zakupljeno. No moguće da ti app ne pokazuje dobro ili ako je Mediatek chipset na mobu isto može biti greška i čudno da gore ne piše 2100+2100 jer trebaju pisati sve frekvencije koje se spajaju tako je kod mene.. Da ima Intra band tada bi na cellmapper karti kada klikneš na toranj tamo u izborniku bi bilo 6 ćelija 2100 a ne samo 3 tako je na HT na 1800 6 3x20i 3x10 ćelija na cellmapper karti. Iskra P56 je za sve kombinacije od 700Mhz do 2600Mhz ali posluži i za 3600Mhz bilo Inter band ili Intra band ili kombinacija….

Razina korisnika 7
Bedž +4

Automatski ju prepozna  nema za uključivanje u sučelju routera. I koristi se samo jedna antena ovisno koje frekvencije imaš i koje ćeš koristiti. Na 14 stranici ove teme imaš shemu spajanja antene

Odgovori