5G i 4G+ routeri


Razina korisnika 7
Bedž +4
Ako želite iskoristiti maksimum koji 4G mreža daje u određenom trenutku i okolnostima morate imati i kvalitetan router. A to podrazumijeva minimalno CAT6 router koji mogu raditi istodobno na dvije frekvencije 2CA i brzine se zbrajaju.Ima i routera koji mogu združiti i 4 frekvencije 4CA. Evo mojih preporuka routera
zte mf286 CAT6
huawei b525s-23a CAT6
huawei e5186s-22a CAT6
huawei b715s-23c CAT9
huawei b618s-22d CAT11
i da ne nabrajam dalje posljednja tri koristim i ako vas što zanima pitajte jer Admini vam neće znati odgovoriti na vaše upite!

Odgovora 1178

Razina korisnika 1

Kada se mijenjaju frekvencije sa skriptom poželjno je isključiti podatkovni promet i kada se spoji uključiti podatkovni promet. Tvornički reset bi trebao vratiti sve u normalu.Za stavljanje na tvorničke postavke moraš barem 20sec držati onaj mali crni gumb sa čačkalicom. Problem sa zagušenjem jedino se može riješiti boljim routerom koji može spojiti više od dvije frekvencije koje može tvoj ZTE naravno treba provjeriti dostupne frekvencije na tornjevima u tvojoj okolici.

Nemogu mu napraviti tvornički reset posto sam skuzio da se on sam po sebi restarta svakih 20 sekundi. koda da mu je nesta otišlo. probao sam drzat hard reset ali jednostavno nece. 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ako se sam restarta otišao je u vječna lovišta. Ako je koš pod garancijom traži zamjenu ako nije u nabavku drugog routera

Razina korisnika 1

Ako se sam restarta otišao je u vječna lovišta. Ako je koš pod garancijom traži zamjenu ako nije u nabavku drugog routera

dali mozda znas koje je to zapravo ruter? ja sam ga sada rastavio da vidim mozda mu je nekaj unutra otislo, dakle on ima pripremu za 5g mrezu i jos dodatnu neku led lampicu koju su oni prigušili sa kučištem od rutera(ta led lampica također se pali sa lampom od napajanja.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Pa napisao si da je to ZTE mf 286R problem mu je softverski pošto se stalno restarta znači da mu boot više nije dobar. Nema on pripremu za mobilnu 5G mrežu to sto vidiš kao pripremu to je 5Ghz Wifi

Razina korisnika 4

Trenutno u cijeloj RH,nije moguće aktivirati uslugu Homebox 5G,kako outdoor i indoor.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Očito im nakon instalacije usluga ne radi dobro i imaju dosta pritužbi i otkazivanja. Već par kolega koji su naručili 5G internet na mobu imaju preko 800Mbps a tehničar im nije uspio staviti u pogon vanjsku jedinicu kao loš je signal ili ne znam dali ima uopće kod vas 5G. Mnogi od njih nemaju ni osnovno znanje o pokretnim mrežama čast izuzecima i zato se to događa. Nema dovoljno iskusnih ljudi pa se uzima što je dostupno no da me ne shvatite krivo nisu ti ljudi krivi nego poslodavac koji im ne da odgovarajuću poduku. Evo i ja probao vidjeti dostupnost i sve 5G nedostupno, a imam min 5G tornjeva sa brzinom preko 1Gbps.

Razina korisnika 1

Poslao sam im ruter na porpavak, imam garanciju jos nekih godinu dana. Jave mi za nekih 2 tjedna.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Obično daju drugi ne šalju na popravak no u svakom slučaju javiš kako je prošlo. Trebao si tražiti zamjenski.

Razina korisnika 1

Ma jos su me htjeli zeznt pa naplatit novi, jer kao bez ugovorne obveze sam. Nekako 2 tjedna mi je puno za takvu stvar.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Dok oni pošalju pa popravak pa  prime natrag…. Garancija je nemaju ti što naplatiti bilo UO ili bez UO uređaj je neovisan ima svoju garanciju.

Razina korisnika 4

Očito im nakon instalacije usluga ne radi dobro i imaju dosta pritužbi i otkazivanja. Već par kolega koji su naručili 5G internet na mobu imaju preko 800Mbps a tehničar im nije uspio staviti u pogon vanjsku jedinicu kao loš je signal ili ne znam dali ima uopće kod vas 5G. Mnogi od njih nemaju ni osnovno znanje o pokretnim mrežama čast izuzecima i zato se to događa. Nema dovoljno iskusnih ljudi pa se uzima što je dostupno no da me ne shvatite krivo nisu ti ljudi krivi nego poslodavac koji im ne da odgovarajuću poduku. Evo i ja probao vidjeti dostupnost i sve 5G nedostupno, a imam min 5G tornjeva sa brzinom preko 1Gbps.

Od danas diljem Lijepe naše ponovo moguće aktivirati Homebox internet 5G,gdje je dostupan!

Pozdrav @daworin 
na glavnom postu ima popis preporucenih mifi routera za 4g.

Na tvoju preporuku 2 godine koristim netgear nighthawk m2 i super sam zadovoljan.
Malo mi se baterija napuhnula, jer je stalno bio na napajanju (moja greska), koristim ga sada bez i stvarno nula zamjerki, super brzine(150-300/20-50) na dosta remote mjestu bez dodatnih antena.

Sada se malo pripremam za 5g (iako nije jos dostupan na mom podrucju).
Vidim da netgear ima verziju i za 5g, al dosta kosta. 
Naletio sam na ovaj uređaj, jos je u najavi al dobro izgleda, i neka projekcija cijene bi trebala biti ok:
https://www.tp-link.com/us/deco-mesh-wifi/product-family/deco-x80-5g/

Uglavnom, imas li neki popis preporucenih rutera za 5g da imamo na jednom mjestu.
Pisao si u par navrata, al mislim da bi dobro dosao takav post, pinan. 



btw, super je onaj sajt koji je netko dao za jeftinije rutere, dosta je jeftinije.


 

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • brunolesko  M5 previše novaca a nikakva poboljšanja osim što je nadodan 5G. Lan priključak ostao 1Gbps . Puno sad tih 5G routera će izaći ili je izašlo. Testirao sam ZTE MC801a 5G i super je router imaš opis na 20 stranci ove teme. Teško mi je preporučiti neki router koji nisam testirao jer uvijek ima odstupanja od napisanih karakteristika i stvarnih mogućnosti routera. Za huawei 5G routere znam da su agregacije za 4G iste kao i na B818-263 pa nije za nekog koji želi izvući max dostupne brzine na 4G pošto još nema na svojoj lokaciji dostupan 5G ali želi biti spreman za 5G. Da bateriju si trebao izvaditi van kada je duže vrijeme na stacionaran.

Razina korisnika 1
  • brunolesko  M5 previše novaca a nikakva poboljšanja osim što je nadodan 5G. Lan priključak ostao 1Gbps . Puno sad tih 5G routera će izaći ili je izašlo. Testirao sam ZTE MC801a 5G i super je router imaš opis na 20 stranci ove teme. Teško mi je preporučiti neki router koji nisam testirao jer uvijek ima odstupanja od napisanih karakteristika i stvarnih mogućnosti routera. Za huawei 5G routere znam da su agregacije za 4G iste kao i na B818-263 pa nije za nekog koji želi izvući max dostupne brzine na 4G pošto još nema na svojoj lokaciji dostupan 5G ali želi biti spreman za 5G. Da bateriju si trebao izvaditi van kada je duže vrijeme na stacionaran.

Pozdrav, Zanima me “Antena infinity mx-7” dali ona zapravo moze da hvata lte signal ? Mislio sam je za ruter kupit.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ta antena je za frekvencije ispod 700Mhz, a 4G i 5G rade od 700 do 3600Mhz tako da nemoj ni pokušavati, a i trebaš dvije za router.Uzmeš ove antene i nemaš brige.

Razina korisnika 1

Ta antena je za frekvencije ispod 700Mhz, a 4G i 5G rade od 700 do 3600Mhz tako da nemoj ni pokušavati, a i trebaš dvije za router.Uzmeš ove antene i nemaš brige.

Hvala puno, Dali ima mozda nešta jeftinije? nešta šta bi mogao uzeti odmah a da nije toliko novaca ? 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Teško da ćeš naći nešto jeftinije a da je dobro.

Razina korisnika 1

Teško da ćeš naći nešto jeftinije a da je dobro.

Dal bi mozda neka fora tipa ovoga upalila?.

watch?v=ZZmu110Q3iA

Razina korisnika 7
Bedž +4

Testiraj možda je ok pa javi rezultate

Teško da ćeš naći nešto jeftinije a da je dobro.

Dal bi mozda neka fora tipa ovoga upalila?.

watch?v=ZZmu110Q3iA

Ima smisla. Probaj, ali ne zaboravi na piliće, jer možda bez njih neće raditi :)

Nešto slično sam si ja napravio sa starim ruterom. Bez sat. tanjura, ali sličan princip.

Stavio sam komad kartona oblozen aluminijskom folijom iza rutera (efektivno sluzilo kao tanjur), i UL skocio 2x+ (15->35Mbit), a DL bio bar upola bolji! Signal se isto pojacao za 9dBm! Rekao ispocetka nema sanse da ce to imat ikakav efekt, al zacudo radilo. Sad na novom ruteru to iz nekog razloga nema nikakav efekt, al brzine su mi i vise nego dobre, pa nema veze. Ne mogu to sad naci na youtube, al ako nađem, stavim link ovdje za one koji zele probat i vole DIY projektiće :)

 Noviji sam u ovom svetu mobilnog interneta.

Koristim A1 mrezu u Srbiji i to mi je jedina normalna internet solucija.Koristim Kucni net po maksimalnoj brzini mreze, 400GB bandwitha svakog meseca.

Na lokaciji na kojoj sam imam 3 frekvencije 800, 1800 i 2100 kakav ruter preporucujete da uzmem.Imao sam Huawei E5186 i na njemu je neki maksimum bio 200 mbps.I sad hocu neki upgrade.Gledao sam onaj CAT7 Huawei b535?

Slicna situacija i kod mene sto se tice solucija. Bakar nula bodova, optika nece bit dok sam jos ziv, a A1 mi je jedini dao 1tb prometa po 4G mrezi za vise-manje ok pare. Sa starim ZTE ruterom brzine su bile katastrofa (cat4/1ca ), ali sa novim je sasvim drugacija prica.

Preporucam Huawei B715s (cat9/3ca). Rabljeni se moze naci za ~100eur, a vuce oko 150mbit kroz dan, i do 350mbit po noci kad je toranj manje opterecen. Brzine dosta zavise i do lokacije, a imam i P56 MIMO vanjske antene, tako da te brzine nisu ko u kamen uklesane. Agregira 800+1800+2100 koje si naveo, a ako se nađe i četvrti band, i imas jos koji eur vise, preporuka B818 model.

B535 je isto ok modem (ako ga nađeš za ~50eur), ali agregira samo 2 banda, pa nisam siguran da bi ispao mnogo bolji od E5186, i da bi se mogao zvati nekim upgradeom.

Hvala na odgovoru, B535 sam nasao za nekih 35€ otkljucanog.Mislim jeste upgrade, bazna vuce vise od 50 ul na mobu barem i mislim da ce biti stabilnija veza.

 

Sa ovim sam imao tokom dana 80/100 max 150.Tokom noci nekih 200.U lokalnom trzistu u Srb sam jedva nasao i ovaj CAT7 model a malo sutra nesto jace.

 

Blago vama vi imate upper limit od 1TB ovde ni pola TB nece da daju, imaju kao dodatci neki ali se to ne isplati jel je 200GB dodatka 8.5€>

 

 

35eur je i vise nego pristojna cijena (ako je ruter ispravan i sve stima sa njime).

Nemamo bas svi 1tb, neki također imaju limit od 400gb, dok neki treci opet imaju i Nocnu opciju (true flat 00-10h). Da ne pricam i o ponudama “ispod pulta”, tako da ima svega mijesanoga..

Ako ubodes B535, javi dojmove i kako se brzine krecu👍

Razina korisnika 7
Bedž +4

 Noviji sam u ovom svetu mobilnog interneta.

Koristim A1 mrezu u Srbiji i to mi je jedina normalna internet solucija.Koristim Kucni net po maksimalnoj brzini mreze, 400GB bandwitha svakog meseca.

Na lokaciji na kojoj sam imam 3 frekvencije 800, 1800 i 2100 kakav ruter preporucujete da uzmem.Imao sam Huawei E5186 i na njemu je neki maksimum bio 200 mbps.I sad hocu neki upgrade.Gledao sam onaj CAT7 Huawei b535?

Koji FW imaš na Huawei E5186 pitam jer samo na dva FW radi 2CA na tom routeru

Odgovori