5G i 4G+ routeri



Prikaži prvu objavu

Odgovora 1194

  • porec22  Imaš na 7 stranici ove teme test i usporedba ZTE 286R i B535-232(isti router kao i B535-333 samo što 333 ima priključak za telefon)

Čitao sam već o routeru B535-232, ali nisam znao da je razlika između mog i gore navedenog samo u priključku za telefon, hvala 

a na moj zadnji komentar izgleda svakako moram uzet njihov uređaj tako da cu imat 2 hehehe pa budemo vidjeli kako će na kojem raditi

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Chango. Teško da ćeš išta postići tim sistemom. Nećeš dobiti MIMO ,a i ako će raditi samo ćeš pojačati B3 frekvenciju. Sa 75ohm kablom imat ćeš još veče gubitke mora biti 50ohm kabel.

Da, mislim da sam na preklapanju. Krivo sam i izmjerio udaljenost od towera, 4km je zračna udaljenost. Ima blizih towera, ali zbog konfiguracije terena s ovog je signal najbolji koliko sam do sada uspio provjeriti.

Razina korisnika 3

@daworin….ovo mi je trenutno najbolji rezultat testa,i veza je veliku večinu slučajeva između 250-300 u Uploadu.Ali sam primjetio da mi nekad nestane ikona 5G,ili nekada čak samo nestane 4G ikona…….,i onda brzine se prepolove!Preko mobilne aplikacije sam skužio da se tada spoji na drugi toranj.Netko iz HT-a mi je čak rekao da to oni automatski odrade,ovisno o opterečenju tornjeva!Tako da bih volio imati opciju Lockanja tornja!Volio bih da u nekoj nadogradnji softvera dođe i ta opcija!Čim uhvatim vremena,ubacim ili čak nabavim drugu karticu od HT-a,pa malo duže posnimam sa CellMapperom ovaj dio grada!

 

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Latenciju bi mogao dobiti malo bolju zadavanjem frekvencije B3+B20 ili B1+B20 ali da ti zadana primarna frekvencija bude B20

CA ti radi jer jer preko 150Mbps ne možeš dobiti na jednoj frekvenciji. Nisi napisao kolika ti je brzina na pojedinačnim frekvencijama samo 800 i samo 1800. 

Na 800 oko 60-70 DL i 30-35 UL a na 1800 oko 100-110 DL i 40-45 UL

 

Razina korisnika 1

Nisam stručnjak, dapače, prvi put se susrećem s prčkanjem po routeru. Naime, uzeo sam na probni rok u A1 njihov router Huawei B535 i slijedio upute s ovog topica za skriptiranje kroz Chrome. Međutim, dobijem ovo i ne mogu mijenjati band, uvijek ga vraća na AUTO. Može pomoć?

Inače brzina (DL) predvečer je katastrofa 5-6Mbps, jutros oko 05:00 dok sav normalan narod spava je bio oko 90.

Još jednom naglašavam da se ne razumijem baš u sve ovo.

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Sim kartica ti ide ova koju imaš u Huawei routeru. Router je top za 4G i 5G. Isprobaj ovo što si zamislio pa javi rezultate.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Koji točno model routera je B535-235 ili B535-333

Razina korisnika 3
Bedž

Po ovim koordinatama u zelenom polju na zadnjoj fotki si u mjestu Goveđe Polje? Ako da,najbliža A1 antena je u mjestu Uljanik(eNB 1458) udaljena od tebe oko 5,8 km i ima bandove 1,3 i 20. Svakako bi pomogle Iskre za bolji signal i neki bolji router(primjerice Huawei B818) koji bi spojio te tri frekvencije i imao bi ok brzine. To ti može Davorin objasniti, ali u suštini ti je to to..

Razina korisnika 7
Bedž +4

Bilo bi dobro da isprobaš i brzinu na B1 tj 2100Mhz pa da vidiš koliku brzinu bi imao sa 3CA routerom pošto toranj na koji se spajaš ima 3 frekvencije.

Razina korisnika 1

333

Daworine, što preporučaš od nebrendiranih hibridnih rutera možda umjesto  B535-333 koji sam dobio od njih, a da se trenutno može naći u HR? Bitno je da ima istovjetne SMA konektore za vanjske antene kao B535-333.

Razina korisnika 2

Hvala na informaciji, koliko te ispao preko daworina ako se naravno smije znati jer ce mozda imati jos jednog kupca :)

Uzimaj bonove online pa ce te fleterica ispasti jos 10% jeftinije :)

Pozdrav Daworine i ostala ekipa,
 
uzeo sam danas Internet posvuda od T-Coma sa 60 GB za 49 kn/mj sto mi je backup za Teams pozive sa kolegama jer mi konstantno pucanje fiskne Optime radi nocne more (DL: 6, UL: 0,6 Mbps).
 
U paketu sam dobio mali router Alcatel MW40V za 99 kn koji radi ocajno (DL: 5, UL: 3 Mbps). Kada sam stavio karticu u mobitel Huawei p20 imao sam puno bolje rezultate. Zato bi volio kupiti neki CAT 6 router za oko cca 1000 kn pa molim za vase misljenje.
 
Evo zato malo vise informacija.
Slijedeci iskustva sa ovog foruma istrazio sam situaciju:
 
1. Dostupni T-Com odasiljaci:
Mobitel je lovio signal sva tri banda (1, 3, 20) odasaljica 1 koji je dalje od mene visoko na brdu i opticki vidljiv sa balkona. Mobitel je lovio signal oba banda (3, 20) sa odasiljaca 2 koji je sa prozora tavana na straznjem dijelu kuce opticki vidljiv.

 

 

2. Test agregacije signala
Prvo sam setao po dvoristu da ulovim sve moguce signale i provjerim da li radi zbrajanje signala. Naravno dbm je zato bio dosta los radi okolnih kuca, ali je mobitel ulovio razne 2CA kombinacije: 1800 +1800, 800 + 1800, 2100 + 1800, 1800 +2100.

 

3. Test lokacija balkon i hodnik - tu prevladava uglavnom signal sa velokog odasljaca na brdu.
U samoj sobi na 1. katu gdje je laptop i radni stol je signal relativno slabiji ( oko -103 dbm), agregacija radi sporadicno, a DL se ovisno o dobu dana krece od 5 do 20 Mbps, UL isto svasta pokazuje.

 

Na balkonu i hodniku 1. kata je stanje bolje: DL je u 8 navecer u doba najveceg opterecenja bio 18 Mbps, a UL 23 Mbps iz cega je vidljivo da je Odasljac 1 preopterecen u popularnim terminina. Oko pola 11 je na istom mjestu DL bio skoro 50 Mbps.
 

 

4. Test prozor na tavanu - tu prevladava signal sa blizeg odasljaca.
Po cijelom tavanu je signal radi krova kuce los i vuce prema -100 dbm, ali na prozoru koji gleda prema Odasiljacu 2 je signal bio odlican cak oko 8 sati navecer sa DL 70, UL 30 Mbps, dok je u ponoc potegnuo do 100 Mbps.

 

Od svih ovdje preporucenih CAT 6 routera jedino sam uspio na trzistu naci ZTE MF286 ( https://aloalo.hr/zte-mf286-cat6-lte-router-proizvod-15474/ ) koji nije tako dobar kao Huawei, ali ama bas ni jedan spomenuti Huawei model ne nalazim trenutno ponudi nekog online ducana.
 
Ono sto jedino nalazim od CAT 6 su Mikrotik routeri:
 
Od rjesenja mi zato pada na pamet uperiti LHG LTE6 kit na prozor tavana prema najjacem odasljiacu i onda dalje povuci kabel do laptopa u sobi (20 m) ili na neki low cost wifi router na tavanu. Druga je opcija staviti Chateau LTE12 na hodnik na 1. katu i uzeti sva tri banda udaljenijeg odasiljaca sto ide sa CAT 12. Koliko su to dobre opcije?
 
Internet ne trebam za download ili stream nego iskljucivo da imam stabilnu vezu za dane kada radim home office, da u Skype pozivima nemam robotski glas ili da VPN stalno puca kao preko fiksne Optima linije. Zato bi 60 GB iz Interneta posvuda sa stabilnim 20-30 Mbps vec bilo dovoljno za posao, a Optimu imam za sve druge manje kriticne stvari.
 
Bio bih zahvalan na vasem misljenju.
Razina korisnika 7
Bedž +4

Da on ima problema sa skriptom evo najnovija verzije skripte   pa probaj sa njom ako ne ide 

onda LTEHmonitor  ili za mob HUACtrl

Razina korisnika 2

Teško

Razina korisnika 7
Bedž +4

Imaš u postavkama zadavanje frekvencija isključi sve kvačice i počni ispitivati svaku frekvenciju posebno B1 pa B3, B20, B7 i dvije najbrže spojiš tj klikneš kvačice na njih. Kad mjeriš DL  bilo bi dobro da si spojen lan kablom na pc ili laptop ako ne onda mobom ali na Wifi 5Ghz se spoji

Razina korisnika 2

svaka čast ekipa !!!

drago mi je da se i dalje trudite olakšati živote korisnicima, davorine hvala za info za infrastrukturu  i pomoći oko pronalaska riješenja. 

 

spašen sam 

 

 

 

Imaš u postavkama zadavanje frekvencija isključi sve kvačice i počni ispitivati svaku frekvenciju posebno B1 pa B3, B20, B7 i dvije najbrže spojiš tj klikneš kvačice na njih. Kad mjeriš DL  bilo bi dobro da si spojen lan kablom na pc ili laptop ako ne onda mobom ali na Wifi 5Ghz se spoji

Hvala puno na savjetima

Ok, može, navedi te neke preko oglasnika tu ili vani, SMA po mogućnosti.

Razina korisnika 7
Bedž +4
Ovako izgleda sučelje Huawei nebrendiranih i kvalitetnijih routera! Puno opcija i mogućnosti........

Razina korisnika 7
Bedž +4

192.168.8.1  user - admin ili prazno i pass kojim se prijavljuješ u sučelje routera i ne smiješ biti logiran preko preglednika kad se logiraš sa ltehmonitiorm

Razina korisnika 7
Bedž +4

Njušku možeš i sam pretražiti. Sa SMA konektorima jedino Huawei B715 ostali svi sa TS9 priključkom. Dao sam ti link za B818 i evo sad za B715

 

Odgovori