5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1181 odgovor
  • 127173 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 1181

Razina korisnika 7
Bedž +4

Još nisu doskočili , a H modeli su već dvije godine u prodaji ali nikad se ne zna možda doskoče kroz koji mjesec, godinu…. Ali bilo bi lijepo kada ga testiraš da napišeš svoje utiske možda će nekom pomoći. Ne mogu nešto previše reći o H modelima osobno ni jednog nisam testirao prvo cijena je previsoka, a i one spec što su dostupne na netu mi baš nisu nešto obećavajuće naročito što se tiče 4G mreže koja će ionako još godinama biti ispred 5G po pokrivenosti.

Razina korisnika 2
Bedž +3

@rakonja pozdrav, hvala ti puno na čestitci i želim također sretan Božić tebi i tvojoj obitelji. 

Razina korisnika 3

@daworin …….evo stigao Huawei 5G CPE PRO 2,i iako nisam još uhvatio vremena da ga detaljno testiram,mogu bar prve utiske!Uređaj nemaš što vidjeti,manji nego sam mislio…..,i puno lakši od očekivanja(kao da je prazan)!Prije zamjene routera istestirao sam zadnji puta svoj stari odlični Huawei B525-23s sa dvije externe antene,trudeči se da oba testa budu u identičnim uvjetima,bar sa moje strane!Preko wirelessa na starom je izbacio PING29/D43.48/U38.61!Zatim sam izvadio karticu,ubacio u novi router,ostavio u trenutno Auto modu(B525-23s je bio na agregaciji 800+1800,a dali ovaj to odrađuje sam u Auto modu neznam)…….,i nakon spajanja test je pokazao PING23/D127.55/U38.61!Doslovno sam bio šokiran rezultatima!Router se nalazi kraj TV-a,po sred kuče,signal mu dolazi od tornja sa leđa cca 200 m,kroz dosta građevina!Sam modem ima opciju da testira lokacije modema dok ga nosite,i za trenutnu lokaciju mi je pokazao DOBRA,3 od 5 zvjezdica,nekih 60-tak posto!Sad razmišljam ako mu nađem još bolju lokaciju,ako se poigram malo sa agregacijama,i još možda ulovim 5G signal…….do koliko bi dogurao!Iako sam i ovim rezultatom savršeno zadovoljan,i neznam dali ima potrebe da išta diram!A da ne spominjem da večinom na testu sada dobivam 130…...pa do čak 150!Nevjerovatno mi je da novijim hardverom,u malom pakovanju,bez uopče priključaka za vanjske antene dobijem 3 puta bolje brzine na 4G+!Čak i dalje dobacuje signal.Nest termostat na katu mi je na suprotnom kraju kuče,i do sada nije imao signal,a sada ima sasvim pristojan od 3 crtice!Što se tiče 5G signala,moram provjeriti dali mogu nekako uhvatiti od A1,a T Mobile karticu moram nekako nabaviti za probu….pa javim!Uglavnom,šok i nevjerica!ODLIČAN UREĐAJ!P.S-Ekipa SRETAN USKRS!

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Lijepo što si javio utiske koristeći  Huawei 5G CPE PRO 2  oznake H122-373. Osobno ga nisam testirao jer mi baš nije bio zanimljiv pošto na 4G ima identične mogućnosti agregacija kao i B818-263. Još kada mu nađeš optimalan položaj ići će i preko 200🙂. Kad nabaviš sim od HT ili Bonbon javiš u PP da probaš nešto testirati što me zanima, 

Sretan Uskrs svima!

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • Dragec Uđeš u sučelje Askey RTL 6300  IP  172.20.168.1i u izborniku imaš sve podatke i možeš mijenjati frekvencije raditi LOCK ćelije….

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • rakonja UL je slabiji očiti imaš slabiji signal na HT. Jesi probao skriptu za Chrome dali radi sa tim routerom. Ako radi onda će se vidjeti eNBID tornja pa ću ti znati više reći. A do tada probaj neki bolji položaj routera naći. Imaš 5G mob?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Znači nigdje ti ne piše ni ID ćelije?  Ako imaš cca 200/100 onda je ok. Trebao bi malo isprobavati možda položaj prema 63. Na cellmaper karti kad klikneš toranj vide se zračenja ćelija i ćelije koje pokrivaju tvoju lokaciju jednu od njih možeš lock. Ako imaš 5G mob i A1 sim možeš njime vidjeti kada si na istom mjestu na koji toranj ti se spaja mob trebao bi i Askey RTL 6300 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Da podržavaju bolji routeri. Upload ti ovisi isto o agregaciji frekvencija što b715 ne podržava 2ca UL. Samo jedna frekvencija. B20 je i najsporija max brzina je 112Mbps a druge frekvencije max 150Mbps

Razina korisnika 7
Bedž +4

Knez1303     Da imat ćeš iste ili veće brzine na 4G+ pretpostavljam da koristiš homebox.

Razina korisnika 7
Bedž +4

imaš na 16 strani ove teme linkove

Razina korisnika 7
Bedž +4

Možda si na idealnom mjestu ali ne znaš gdje ti je toranj na koji se spajaš pa tako ne znaš gdje locirati router, Imao bi i iste ili veće brzine na 4G kao i na mobu da taj router može odraditi na 3 frekvencije 4CA 1800+1800+2100+800. Toranj 150699 na koji se spajaš nema ga na cellmapper karti jer je slabo mapirano tvoje područje. Bili bi dobro da se mapira da zanaš položaje tornjeva na tvojoj lokaciji. I ovako izgleda 4CA na 3 frekvencije

 

 

Razina korisnika 1

Uzeo sam konacno vremena i procitao kompletnu temu od prve do zadnje stranice. Mogu reci samo bravo! Bravo! Kvalitetniju temu na forumu nisam vec jako dugo procitao.

Malo sam gledao i proucavao towere oko svoje lokacije nakon sto me @daworin uputio na to.

Zanima me ako uzmem Unlimited tarifu ili savrsena. Kako se nositi s porukama "brzina" ili "surfaj"? Da, vidim da se moze poslati sms kroz sucelje rutera, ali meni to nije najsretnije rjesenje jer nisam svaki dan u blizini rutera.

Moze li se preko A1 ili HT aplikacije ponovo aktivirati brzina ili mozda neka skripta za ruter da sam salje poruku? Kakva rjesenja postoje za to?

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Na 200m od tornja dosta su loši signali RSRP na 200m od tornja bi ti morao biti oko -60 ,a tebi je -94 tako da ili si između ćelija pa je loš signal ili nije taj toranj tu di je i A1. Na 16 strani ove teme imaš link za Chrome skriptu sa kojom možeš mijenjati frekvencije i zadavati agregacije i video uputa je.

Ok, hvala, pomoglo je, fiksirao ip i kao glavno - isključio dhcp

Lp

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ok. Evo probaj sa ovom skriptom samo staru oznaku koju si kreirao izbriši.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Antene obavezno trebaš da ti se ne prebacuje sa tornja na toranj i signal ti nije baš nešto. B20+B28  tu agregaciju ne podržava tvoj router zato se spaja i prebacije sa B20 na B28 i obrnuto. Nakon restarta trebao bi ostati na zadanim frekvencijama. Slanjem sms preko sučelja routera druge opcije nema

Razina korisnika 7
Bedž +4

Trebao si uzeti bez UO jer u 24mj se svašta može promijeniti na mreži A1…...

Rijesio sam svoj problem. Nabavio sam Iskru P56, brzina je sada oko 90 a signal za duplo bolji. Ipak ce ovaj B525 jos posluziti :)

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ma stavi sim od ht u mob i idi do a1 tornja i da vidimo onda signale jer sa tomato možeš samo mapirati a1

Razina korisnika 7
Bedž +4

Samo iskre P56 ili P60. Nemam P56 prodao, a već dva tjedna i nikako da odem do Kermana i kupim P60. Možda odem ovih dana pa ti posudim da testiraš

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ovdje trebaš provjeriti mislim da je na ovoj lokaciji  150699

Razina korisnika 4
Bedž +1

Ranije spominjano, trebaš nazvati tehničku službu da ti maknu CGNAT.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Nema veze na jednom tornju mogu biti sva tri operatera.

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • porec22  Imaš na 7 stranici ove teme test i usporedba ZTE 286R i B535-232(isti router kao i B535-333 samo što 333 ima priključak za telefon)

  • porec22  Imaš na 7 stranici ove teme test i usporedba ZTE 286R i B535-232(isti router kao i B535-333 samo što 333 ima priključak za telefon)

Čitao sam već o routeru B535-232, ali nisam znao da je razlika između mog i gore navedenog samo u priključku za telefon, hvala 

Odgovori