5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1181 odgovor
  • 127042 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 1181

Ali nikada ne saznati dok ne probam? Postoji li negdje gdje se mogu vidjeti tehnički podatci o baznim stanicama?

ti si izvadio karticu iz rutera?

Razina korisnika 2

Ok, znači ruter sam određuje spajanje, a pad jačine siglala????  Obzirom da nije mijenjana pozicija rutera

E super, hvala ti na preporukama.
Probat ću onda s jednim od tih routera.

Razina korisnika 2

A dobro, kako ti kažeš, meni je ugovor istekao 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ne znam istraži sama pošto nisam na tvojoj lokaciji

Razina korisnika 6
Bedž +6

8% baterije u pol sata na 5G? 🤔 aaaaaaaajedaaaannn!!! Pa nemamo akumulator u guici 🤪👿💩

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ali nikada ne saznati dok ne probam? Postoji li negdje gdje se mogu vidjeti tehnički podatci o baznim stanicama?

Te specifične podatke ti može dati sam davatelj usluga. Ili pojedini korisnici koji imaju veći UL od 50Mbps!

i meni je istekao, ali nisam htio onu naljku uništiti...a možda mi i ukinu internet...:-)

 

Razina korisnika 4
Bedž +1

Koliko je taj cellmapper precizan, jer vidim tornjeve u nekim selima, a nema ih na njemu?

 

 

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Da ali testiranja desetak speed testova inače na 4G+ bez brige min 2 dana bez punjenja normalno korištenje. Speed testovi ti najviše cuclaju bateriju max snaga predaje i prijema.

Znači...nitko...☺ 

Razina korisnika 2

Neće ukinuti, nego će naplatit više 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Jako precizna svi tornjevi koji su zeleni su na pravoj lokaciji, a oni crveni postoje ali još nisu stavljeni na pravu lokaciju. Što više korisnika se uključi u mapiranje barem svoje mikrolokacije sa cellmapper app bit će više tornjeva i naravno još bolja karta. Te tornjeve koje si poslikao mogu biti od bilo kojeg operatera da znam lokaciju mogu reći čiji su. Ovako izgleda toranj gdje su sva tri operatera.

 

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

8% baterije u pol sata na 5G? 🤔 aaaaaaaajedaaaannn!!! Pa nemamo akumulator u guici 🤪👿💩

U prvu ruku nisam skužio ali snimka zaslona je rađena drugi dan a baš se pogodilo približno vrijeme vidi se da imam 2 sim kod speed testa a cellmapper 1 sim:grin::joy::grinning::rofl:

Razina korisnika 4
Bedž +1

Prvi toranj je u centru sela Sotin, istočno od Vukovara:  18 Ul. dr. Franje Tuđmana – Google karte

A drugi je na istočnom izlazu sela Opatovac, istočno od Sotina: 42 D2 – Google karte, (na kućici piše “Cronet”)

Razina korisnika 7
Bedž +4

Taj u Sotinu ti je od HT HR. Ovaj u Opatovcu je isto HT HR kojeg si dao link. Ima i A1(45.262293, 19.167257) on je na cellmappr karti i ima i Tele2 (45.264158, 19.166767)samo ga nema na karti jer nitko nije mapirao sa Tele2 sim.

Nisam u hr nego sam u italiji i sad sam povezan na 5g nsa ali imam mogucnost 5g sa samo sto ga ne mogu uhvatiti neznam razlog

 

Razina korisnika 4
Bedž +1

Ako budu čekali korisnike, teško da će se mapper ispuniti, jer ljudi za te stvari ne znaju. Nisam ni ja znao za ovo dok nisi postavio link.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Zašto se ne bi ispunila mapa kome treba taj će mapirati ,a ako ne živjet će u zabludi da se spaja na toranj kojeg vidi koji mu je bliži itd itd…… I naravno bit će A1 kriv što ne zna gdje su mu tornjevi u okolici,a ima router na krivom prozoru…...

Pozdrav @daworin ,

Gdje mogu nabaviti Huawei b715 ruter, a da mi dođe najbrže. I bio bih zahvalan ako imate Ookla speed test rezultate za A1 na tom ruteru. Trenutno koristim B315s, dobivam brzine oko 40mbps Down i 10mbps Up.

Nakon što sam odustao od Telemacha, uzeo sam na probu HT mobilni internet (Gigabox - 300GB). U paketu je Alcatelov ruter HH71 s kojim ostvarujem DL 48 UL 26. Toranj na koji sam povezan je  150071  Bands 20 i udaljen mi je oko 1 km . Interesira me da li bih sa Huaweijem  B535  postigao veće brzine.

HT HR 150071 

 

Pozdrav,

Gdje mogu nabaviti Huawei b715 ruter, a da mi dođe najbrže. I bio bih zahvalan ako imate Ookla speed test rezultate za A1 na tom ruteru. Trenutno koristim B315s, dobivam brzine oko 40mbps Down i 10mbps Up.

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_nkw=Huawei+b715&_sacat=0&rt=nc&LH_PrefLoc=5

to je sve iz EU, bez carine i PDV-a. Dođe za manje od 7 dana.

 

Kućni 2.4Ghz WiFi (mobitel) meni postiže brzine oko 30Mbps iako router (ZTE MF286) s interneta postiže preko 100Mbps. Kvalitetniji 2.4Ghz WiFi na kompu postiže skoro 70Mbps, a kad uključim 5G WiFi tek onda postiže 100Mbps. Za veće brzine router nije dovoljan, potreban je i kvalitetniji 2.4Ghz ili 5G WiFi u kompu ili mobitelu. Sama standardna (2.4Ghz) WiFi mreža meni postiže max brzinu od 7-8MB/s kad kopiram s kompa na komp preko WiFi-a (s desktopa na laptop).

Aha a kako da provjerim dali se spaja na n78 sa da znam provjerit??

Probo sam na ruteru dali mogu nac 5g sa nisam mogo samo 5g nsa 

@Hove, hvala vam na ekpresno brzom odgovoru!😀

Samo me zanima u kojem se gradu nalazite, a ako je u Zagrebu u kojem se pordučju nalazite zbog toga što želim procjeniti kolika bi bila brzina kod mene u Novom Zagrebu. Te još jedno pitanje, ako sam dobro shvatio, vaši rezultati preko LANa su od ZTE MF286 rutera, to je drugačiji ruter nego Huawei B715s. Jesu li ti ruteri slični po rezultatima?

Odgovori