5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1214 odgovora
  • 128900 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 1214

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • Raii Po UL vidim da ti je signal dosta loš tako da vanjskim antenama bi poboljšao signal i naravno brzinu DL i UL

Razina korisnika 7
Bedž +4

@daworin  kako ti se cini 1000 kn za b715s 23c CAT9 

hvala ti puno sam naucio  citajuci tvoje objave !

ok cijena

Pogledao sam video - sad sam na poslu ali kad dođem doma probam. Jedino ne znam gdje to mogu vidjeti te agregacije ?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Zaboravio sam napisati da mi je i upload uglavnom zna biti veci nego download koji varira od 20 do 50 mb

Jel ti pise u sučelju routera LTE-A ili 4G+?

  • Teomondo  Rado bi ti odgovorio u PP ali ne mogu jer si blokirao PP za one koje ne pratiš

Ups sorry, evo promijenio sam postavke. Sad možeš. Hvala unaprijed!

Razina korisnika 7
Bedž +4

Pa vidiš u samoj skripti koju ubaciš u Chrome preglednik kako je na video uputa. Imaš ovdje u mom postu kako izgleda sa skriptom i vide se agregacije

Iskra P56 9,5 do 11,5 dB(i)  to je sa uračunatim gubicima 10 metarskog kabla. Mislim da sa tim Mikrotik LHG LTE6 kit nećeš ništa bolje dobiti i ako ćeš bit će neka sitnica. Na koji toranj se spajaš koji je njegov eNBID?

U pitanju je 

eNB ID 3113

 

Na bandu 28 imam signal od  RSRP 101  dBm

Na bandu 20 nema signala 

Band 3 RSRP 109  dBm

Band 1 RSRP 112  dBm

 

Trenutno nekih 30 Mbita up-a sto mi je dovoljno ali bi rado pojacao signal .

 

Znaci mislis da investicija u taj MT nebi nista posebno poboljsala signal?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Te antenice koje dobijes s tim routerima nemaju skoro pa nikakvu dobit imas ih posebno za kupiti par dolara dodju.535-232 je bolji od oba routera i jeftiniji je a za razliku u cijeni mozes kupiti vanjske antene iskra p56 mimo.

Ja ukucavam 1+3+20 ali on ostaje samo na 20, govorim za ZTE. Ne znam koje bandove da uopce probam?

I da, nikako se ne mogu spojiti na ovaj ZTE preko LTEH Monitora. Meni je inace username blank i imam samo password. Kad tako stavim u LTEH Monitor u onom malom prozorcicu kaze mi “Cannot connect”.

Pise mi LTE+

Trenutno signal sve pune crte

Download 25 

Upload 31 

Ping 15

Razina korisnika 7
Bedž +4

Počelo je počelo stigla još jedna tarifa od 1TB…… Možda će sad A1 malo prodisati

Razina korisnika 7
Bedž +4

LTE H-Monitor radi samo sa Huawei routerima ne radi sa ZTE. Imaš ove frekvencije u HR 1,3,7,20,28. Stavi ga na auto preko skripte i poslikaj zaslon i stavi da vidim. Možeš i probati sa ovom skriptom za MC801a ako ne radi sa ovom prvom

Zašto Iskon tvrdi da je to 150Mbps mam kad je 300 po svim ostalim stranicama?

Jel to isti model ko i vani kaj se može kupiti?

https://shop.iskon.hr/artikli/router-huawei-b535-232-lte

Razina korisnika 7
Bedž +4

Pise mi LTE+

Trenutno signal sve pune crte

Download 25 

Upload 31 

Ping 15

Po UL vidim da bi ti signal trebao biti još bolji ali i ovako je ok. Za više info daj mi svoju lokaciju pošalji u PM da vidim čime raspolaže tvoj operater sa frekvencijama

Da se i ja pohvalim sa brzinama,  MR286R kaže -108dBm za zadnje mjerenje…

Ne znam dali da idem po novi ruter ili vanjsku antenu :thinking:

Kakvo na Huawei b525-23a od tele 2 mijenjat frekvencije, npr stavit 800-1800 posto je to 2CA ruter kolko znam, ja u postavkama routera nalazim samo promjenu kanala ne i frekvencije?

Ne mogu sad to slikat jer nisam doma, ali nije niti potrebno jer sta god ja stavio on prebaci na B20.

Brzina danas ujutro je ovakva:

 

Razina korisnika 4
Bedž +1

Počelo je počelo stigla još jedna tarifa od 1TB…… Možda će sad A1 malo prodisati

O čemu je riječ?

Razina korisnika 4
Bedž +1

Je li ne ide s jednim od ovih alata? 

Pošto ie novi router u ponudi B535 evo par programa za promjenu frekvencija i zadavanje agregacja:

Za PC chrome preglednik skripta

https://drive.google.com/file/d/1R0gWpPw3xXWnkPdGvkzMSBjW-jH2V0km/view?usp=sharing

ili program

https://www.ltehmonitor.com/en/

Mob App

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.thecoder.huactrl&hl=hr

 

Preko mobitela ne, probat cu kasnije spojit se na laptop pa cu vidit

Razina korisnika 2

U nadi je spas, samo čisto sumljan, svi oni su ažurni kad triba uzet lovu od korisnika, al kad triba ulagati....... onda je to već upitno, ne samo za mobilnu, nego i kabelsku, optiku a bome totalno zapostavili satelitsku 

Razina korisnika 2

Počelo je počelo stigla još jedna tarifa od 1TB…… Možda će sad A1 malo prodisati

Kod Tele 2 il......... 

Razina korisnika 4
Bedž +1

Možda će nekome koristiti tabela jačine signala!

 

 

Koliko sam shvatio, za nas sa ZTE routerom je važeća ova prva RSRP tablica?

Hej ljudi! Stvarno jako zanimljiva rasprava ovdje o routerima i opcijama! Imao bi pitanje. Gledao sam bio na CellMapperu što je oko mene i vidim da moj toranj ima bandove 1, 3, 20 i 28. Po preporukama @daworin, testirao sam brzine zasebno i sve odlično! No kada idem raditi agregacije, pogotovo 1+3+20, ping mi propadne na 70, dok individualno mi bude 27-30. Jel to moguće radi preopterećenja bazne kod mene ili mi je router malo prolupao? Imam B818 btw. Thanks! 🥸

Provjeri na kojem od ta 4 banda ti je ping najmanji i njega postavi za primarni/main band kod CA i tada bi ti trebao biti manji tj. kako si mjerio cca 27-30ms

Thanks na savjetu The Chosen One! Budem baš testirao kada dođem doma sa scriptom. Pretpostavljam da dolazi do toga, da moj ruter sam promijeni Cell ID i onda se agregacija promijeni te više nije ona koju sam ja zadao? Sa ovim mojim routerom se ne može napraviti Cell ID lock jelda? To bi se trebao uzeti bolji router, npr. ZTE MC801A ili ima možda još koji to može? 

Mozes ti zadati agregacije ali ako nemozes odabrati jedan od tih bandova da bude main on sam izabere i na njemu ti je lošiji ping. 
Ne znam koji router točno imaš, ja imam MC801 i radi perfektno

To sam i pretpostavljao da on izabere sam tokom vremena jedan band. Ja mu zadam agregaciju 1+3+20, bude na band 1 kojeg sam zadao kao main pomoću skripte, sve bude u redu i onda samo odjednom ping skoči na 70-80, to je vjerojatno jer je on sam izabrao band 3 kao main.

Ja ti imam Huawei B818 kao router, ali zato sam i gledao opcije koje mogu napraviti Cell ID lock (lockat main band), poput ovog tvojeg ZTE MC801A. Gdje si ga kupio? Ja gledam na Amazonu ovaj: https://www.amazon.de/-/en/MC801A-HyperBox-WLAN-Router-WWAN/dp/B095XC8S38/ref=sr_1_1?crid=1DNKF0728920B&keywords=ZTE%2BMC801%2BA&qid=1680720418&sprefix=zte%2Bmc801a%2Caps%2C113&sr=8-1&th=1 

I ja imam B818-263 i pročitao sam da taj ruter ima malo problema s latency inače. Ja s njim ne mogu uopće igrat igre, ali mi je zato download/upload dobar.. Jel mi možeš javiti, ako pronađeš nešto, kako smanjiti taj ping. Nakon restarta radi sve normalno i onda opet krene ping na 200 pa na 50 pa na 300 pa na 40 i tako dalje 

Staviti drugi firmware sto je malo zeznuto.... To je router od tele2 na kojem sam promjenio FW. Ako netko treba mogu napraviti unbrandibg bilo kojeg Huawei routera i staviti FW po želji!

Mozete li to napraviti na mojem routeru, huawei e5186s-22a. Kupljen preko ebaya iz Litve, neki njihov provider, Lmt.

Treba mi za Tele2, dvije frekvencije.

Sad mi radi samo na 1800, preko telefona (S8 Lite) imam dvostruko vecu brzinu.

Zahvaljujem.

Odgovori