Riješeno

Provjera dostupnosti optike i kabela

  • 12 April 2021
  • 275 odgovora
  • 12742 pregleda

Pozdrav, zanima me da li je moguće i kako uvođenje optike u ulicu/na kućnu adresu na zahtjev. Naime u ulici do moje cca 500m od kuće su doveli optiku, ali eto moja ulica nije bila te sreće niti HAKOM namjerava u skorije vrijeme postaviti optiku u istu. Zanima me da li je moguće nekako zatražiti da se to promijeni ili čak platiti provođenje optičkih vodova do moje kuće. Kad bih imao tu mogućnost najvjerojatnije bi u A1 uzeo uslugu.  Znam da ovo nije vezano toliko za sam A1 telekom odnosno ovaj forum, ali obratio sam se ovdje u nadi da netko ima nekakvo iskustvo/informaciju. Hvala unaprijed na pomoći.

icon

Najbolji odgovor od A1_IvanaM 13 April 2021, 23:45

Pogledaj original

Odgovora 275

Razina korisnika 3
Bedž +3

@toco66  Imaš poruku, no evo info i ovdje - optika bi trebala biti dostupna do kraja godine. Zasad još nije poznat okviran datum spajanja. 

Postovani prije mjesec dana vasi su djelatnici provlacili opticki kabel u ulici Lepušići 46(gornja dubrava).Mene zanima hoce li i kada usluga preko optickog kabela biti dostupna na tom podrucju.Unaprijed hvala i lp.

Razina korisnika 2
Bedž +3

@pasara bok! 

 

Ovaj sam upit već proslijedio nadležnom odjelu na provjeru. Uskoro stižu novosti po tom pitanju :slight_smile:

Razina korisnika 3
Bedž +3

@pasara žao mi je što se ne javljam sa boljim vijestima, no adresa nije u planu za spajanje u ovoj godini. 

Je li dostupna optika u Ciglenečkoj ulici? Ako nije, kada ce biti? Zainteresiran sam privatno i poslovno.

Razina korisnika 3
Bedž +3

@jackblack javi nam privatnom porukom OVDJE potpunu adresu sa kućnim brojem pa provjerimo. :)

Hvala na odgovoru.A sta je tu je,kad tad ce doci i do mene😁.Lp,Dino

Razina korisnika 3
Bedž +3

Točno tako, samo je pitanje vremena :D 

Imao bih samo jednu molbu.Gospoda koja su provlacili opticki kabel u ulici Lepušići morali su rezati stabla i grane,ali sve su ostavili iza sebe.Ja bih vas zamolio ako mozete stupiti u kontakt s njima i reci im da maknu to granje jer je nabacano na predjelu gdje se nalazi bunar.Unaprijed hvala i lp.

Razina korisnika 1
Bedž +3

@pasara isprike što malo kasnimo s odgovorom.

Je li granje u međuvremenu počišćeno? Ako nije, pokušat ćemo naći neko rješenje.

Granje jos uvijek nije pocisceno.Lp

Razina korisnika 1
Bedž +3

@pasara možeš li nam se javiti u inbox OVDJE kako bi dogovorili detalje? Adresu imamo, ali nam je još potreban tvoj kontakt broj kako bi te naš nadležni odjel mogao kontaktirati kad nađu prikladno rješenje. 

pozdrav, da opet osvježim ovu temu i da ne pišem opet isti post. jel se išta promijenilo u pogleda orginalnog posta. kraj godine je blizu, a i dalje nema nikakvih naznaka da se nešto radi po tom pitanju?  radim već 7 mjeseci od doma i radit ću još minimalno 7 mjeseci zbog situacije s korona virusom. brzi internet mi je prijeko potreban (download i upload) a trenutno imam drlog od interneta kao iz 2001 godine. vaša konkurencija (ako tako možemo nazvat jednog operatora) postavlja optičku infrastrukturu gdje stigne a vi se samo reklamirate...

Razina korisnika 2
Bedž +3

@Jaksha pozdrav! 

Kao i prošli put, ponovno sam proslijedio upit na provjeru. Vjerujem kako ćemo imati ponešto preciznije informacije ovog puta. :slight_smile:

Javimo kad nam stigne povratna informacija. 

Razina korisnika 2
Bedž +3

Pozdrav @Jaksha, pošalji nam privatnu poruku OVDJE , potreban nam je i kućni broj za provjeru. :slight_smile:

 

pozdravljam, ne znam gdje bi upitala...uglavnom kao što sam naziv teme govori,zanima me kad planirate početak ugradnje optike u tu ulicu,vjerujte mi da bi Vam se višestruko isplatilo jer je jedna od najdužih ulica u HR. Prva osobno koristim vaše mobilne usluge,ali sam i dalje na t-com-ovom TV,internet i telefon.S guštom ću preći kod Vas ako ćete već jednom pokrenuti taj projekt :)

Razina korisnika 2
Bedž +3

@tonka13  pozdrav! 

 

Drago mi je zbog zanimanja za našu fiksnu uslugu :grin:  Upit sam proslijedio našem nadležnom odjelu, javimo povratni odgovor čim nam isti pristigne.

Poštovani,

prošlo je skoro 2 godine od mog pitanja vezanog za optiku, i još uvijek ništa od optičke uskuge… Zamolio bih provjeru i odgovor kada je u planu aktivacija iste za slijedeću lokaciju. 

optika i za poslovnu i za privatnu upotrebu, molio bih provjeru za ulicu: Širinečka 29, 10040 Zagreb - Dubrava.

Također, našu ulicu i okolne ulice uopće nije moguće pretraživati kada se ide na provjeru dostupnosti, ulice kao da ne postoje i samo je moguće odabrati Homebox.

Link na vašu najavu grandje optičke mreže…

https://ssc.a1.hr/documents/10307706/46339285/Objava+namjere+gradnje+SDM+%E2%80%93+Zagreb_Dubrava+4.pdf/64ef78f6-b973-cf2a-3b5d-29b3cb862f39

Planirani datum kraja postavljanja: 26.12.2018. - PRIJE SKORO 2 godine!!!

 

I svih ovih ulice nema u mogućnosti pretraživanja, kada se ide na provjeru dostupnosti.

Bedž +3

@Ivan_Simon  pozdrav, poslali smo upit kolegama. Molim te samo za strpljenje do odgovora. 

Ako si se strpio 2 godine, strpi se još godinu:joy: .

Pozdrav, 

Zanima me kakav je plan provođenja optike za Novoselec u Gornjoj Dubravi, tocnije ulica Branovečina? Nacuo sam da ce se provoditi u buducnosti ali me zanima kada bi opticki Internet mogao postati dostupan?

Hvala puno. 

Razina korisnika 3
Bedž +3

@Stjepan0302 Pošalji nam privatnu poruku sa točnom adresom  OVDJE pa provjerimo s nadležnima :)

Pozdrav, Radi se o Gornjoj Dubravi, zanima me kada ce optika bit dostupna u Velenjskoj ulici?

Kablovi su provedeni jos na ljeto 2018...

Razina korisnika 3
Bedž +3

@Zabac  javi nam točnu adresu s kućnim brojem OVDJE  pa provjerimo što se događa. 

Odgovori