5G i 4G+ routeri



Prikaži prvu objavu

Odgovora 1214

Razina korisnika 2

Ne trebaš čekati bez brige uzmi 801a i imat ćeš veće brzine pošto si na HT

Jel se da mjenjati DNS server i DNS od APN-a?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Pozdrav,da trazim na njuskalo huawei 535 al vecina ih je 525’

Nasao sam jedan Huawei B818-260

slabo njuškaš😀 B535-235  Imaš i B715-23c i B535-333. B818-260 ok router samo ovisi koji FW ima jer na nekima ne radi tel priključak.

 

Razina korisnika 1

Hvala na prijedlogu, kleinanzeigen mi nije stran tako da definitivno ću pratiti, ali uz antene (zbog lokacije ću ih sigurno trebati) to mi je izdatak od nekih 300€ što trenutno nažalost nisam spreman izdvojiti.. 

Ako želite iskoristiti maksimum koji 4G mreža daje u određenom trenutku i okolnostima morate imati i kvalitetan router. A to podrazumijeva minimalno CAT6 router koji mogu raditi istodobno na dvije frekvencije 2CA i brzine se zbrajaju.Ima i routera koji mogu združiti i 4 frekvencije 4CA. Evo mojih preporuka routera
zte mf286 CAT6
huawei b525s-23a CAT6
huawei e5186s-22a CAT6
huawei b715s-23c CAT9
huawei b618s-22d CAT11
i da ne nabrajam dalje posljednja tri koristim i ako vas što zanima pitajte jer Admini vam neće znati odgovoriti na vaše upite!

 

Pozdrav.

Imam A1 Officebox sa ZTE MF286R i vanjsku P56. U zadnje vrijeme mi je nestabilna veza (pada DL i UL bez razloga) i htio bih nesto promjeniti. U A1 kazu da 5G nije dostupan (danas u podne izmjerio sa Iphone12:  5G-860 Mbps & LTE-230 Mbps). Pošto je 5G Internet limitiran na 200 Mbps onda bih nastavio sa LTE. Koji modem bi preporucio za ovu situaciju a da se eventualno moze koristiti i ako 5G bude na visim brzinama? Da li je antena P56 ok ? 

 

 

Bukovac LTE-5G

 

 

Razina korisnika 1

Probao sam izguglat,ali nisam našao.Da li zna neko koje frekvencije se koriste za pozive-razgovore?Jer čitao sam iskustva ljudi iz drugih zemalja koji tvrde da im je repeater dao jak signal za internet,ali da je signal za pozive i razgovore ostao isti.Kod mene nije bio taj slučaj.Ili to što nakon uključenja repeatera prikazuje u gornjem ljevom čošku mobitela 5crta možda nije pravi pokazatelj da je repeater digao signal za pozive?

Kako je doslo ljeto i sve se razlistalo meni je u stanu grozan signal. Poznato je da drveće odnosno lišće na mobilne i wifi signale djeluje kao spužva. Trenutna najveća jačina signala koju mogu dobiti na jednom jedinom mjestu u stanu je -90 dBm. Na tom mjestu brzina mi je 30 Mbita. Nisam baš zadovoljan...

Razina korisnika 7
Bedž +4

Evo isprobao i testirao Huawei B535-232 rade sve 2CA agregacije koje naši operateri imaju. Nedostatak nema USB ni priključak za telefon(potreban za hombox) Inače za cijenu od 700kn koju ima iskon u ponudi dobijete otključan router na sve mreže i može se kupiti samo router. Ne radi Huawei TollboxE5186 ni LTEwacth radi samo huawei_band_tool_v0.2.0-Alpha za windows.i apk za mob LTEInspecteur i HuaweiMonitor250 ako netko želi mijenjati frekvencije…..

Evo i specifikacija

Huawei B535-232

FDD LTE Band- 1,3,7,8,20,28,32,38

3G      Band- 1,8

2CA FDD DL Inter-band- CA_1A-3A, CA_1A-7A, CA_1A-8A, CA_1A-20A, CA_1A-28A,CA_3A-7A, CA_3A-8A, CA_3A-20A, CA_3A-28A,CA_7A-8A, CA_7A-20A, CA_7A-28A,CA_8A-32A, CA_8A-38A,CA_20A-32A, CA_20A-38A CA_28A-38A

2CA FDD DL Intra-band contiguous- CA_1C,CA_3C,CA_7C,CA_38C

2CA FDD DL Intra-band non-contiguous- CA_3A-3A

2CA FDD UL Intra-band contiguous- CA_1C,CA_3C,CA_7C,CA_38C

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ne trebaš čekati bez brige uzmi 801a i imat ćeš veće brzine pošto si na HT

Jel se da mjenjati DNS server i DNS od APN-a?

Kao i na 818

Razina korisnika 7
Bedž +4

A drži se tog mjesta ili vanjske antene ako ih imaš gdje postaviti.

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • zzoric Ako si na mobitelu izmjerio od kuće stana gdje jesi onda bez brige uzmeš 5G router i imat ćeš i veće brzine nego na mobu i bez vanjskih antena.

Pohvala za tim A1 jer su mi poslali zamjenski router za manje od 24h.

Umjesto zte dobio Huawei 535. Prije ikakvih podešavanja osim što sam aktivirao vanjske antene rezultat je sa 20d/30u skočio na 40d/50u dakle duplo bolji rezultat.

Da li se huactrl aplikacija za Android sada plaća 15 eura?

Onaj dio koji se odnosi na odabir frekvencija. 

 

Evo sada sam izmjerio brzinu nakon što sam premjestio ruter:

 


Ja sam prezadovoljan i meni je ovo sasvim dovoljno.

Jel moze 5G modem (npr. A1 Fritz...) ujedno biti podesen kao LTE sa 3 x CA?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ako misliš na ponudu A1 5G Internet onda dobivaš dvije jedinice unutarnju FRITZ!Box 7530 koja služi kao AP i nema modem za 4G ili 5G.  Vanjska jedinica Askey 6300 ona ima modem za 4G i 5G i na njoj možeš podešavati agregacije 2CA ,3CA itd… A da bi to mijenjao moraš se spojiti na vanjsku jedinicu Askey6300. Ali ako misliš uzeti od A1 5G Internet ili 5G Homebox brzine DL/UL su ti limitirane na 200/100 i nećeš imati brzine kao na mobitelu.

Razina korisnika 7
Bedž +4

@M.Levak7 ......Neograničena je inače cca 227 KN, ali je kao popust 10%. I ja je koristim u 5G routeru. Nevjerovatno, ali mi ne izbacuje link, ali odeš u bilo koji centar.....! Naplačuje se na dnevnoj bazi,.... ako je danas uzmeš za probu, i sutra vratiš, u slučaju loše pokrivenosti....., platiš 6kn.Lp.

 

DODATAK-Upravo sam pokušao od njihovog agenta dobiti link,i zaključak svega je da kažu da Unlimited tarifa više nije u ponudi.Tako da još eventualno obavi Chat sa njihovim agentom,i raspitaj se!Vjerovatno su skužili da je ljudi koriste u routerima,i da onda puno njih neče potpisati za neki novi 5G Home Internet…..po vjerovatno večoj cijeni!

Ima u ponudi za 206,10kn

Pozdrav,da trazim na njuskalo huawei 535 al vecina ih je 525’

Nasao sam jedan Huawei B818-260

slabo njuškaš😀 B535-235  Imaš i B715-23c i B535-333. B818-260 ok router samo ovisi koji FW ima jer na nekima ne radi tel priključak.

 

Ima li B818-260 ulaz za vanjske antene?

Tako je, to je sada to 

Razina korisnika 2

Gospodine Daworin, možete li podijeliti zadnju verziju skripte za skrivene opcije za ruter ZTE MC801a? Postoji li i mobilna verzija skripte kao za Huawei rutere? Hvala unaprijed

Pozdrav, evo kako imam Home box od A1 ZTE 286R i trenutno mi je na jugu kod sestre brzina oko sramotnih 1Mbits (1/7). Istovremeno sam probala s mojim Huawei B715 i na toj lokaciji se dostize solidnih 50/50. 

E sad, ili s ti ZTE nije nesto u redu (u Zagrebu s istim modelom dostizem 150Mbits), uglavnom hitno trazim novo rijesenje … koliko vidim iz proslih postova prica se o “ZTE MF289F 4G CAT20 Router (bolja alternativa od Huawei B818)” … nekako naginjem na Huawei, no zanima me najbolja i najbrza opcija (mozda i neki link na shop :-) ).

 

Hvala!

Daworin, hvala na brzom odgovoru. Switch je bio neki tplinkov 10/100. Mislio sam da je to problem pa sam uzeo novi danas. 10/100/1000. Ovo ostalo ti nisam sto posto siguran jer nisam sada kuci. Cim stignem, pogledam pa javim. Hvala ti jos jednom.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Može i huawei B818 bit će bolji od ZTE286 jer očito na toj lokaciji imaš agregacije frekvencija koje ZTE 286 ne podržava ili je već dao svoje….

@Tilly napravite kao ja:

Skinete si Network Cell Info Lite aplikaciju i u mobitel stavite SIM karticu iz routera. Nadjete mjesto u stanu sa najboljim signalom i tamo postavite ruter. Ja sam se preporodio nakon sto sam preselio ruter.

Razina korisnika 1

Mogućnost popusta od 10%

 

Razina korisnika 7
Bedž +4
Razina korisnika 7
Bedž +4

Ako ćeš koristiti B818 on ima dobar Wifi samo ga moraš konfigurirati kao AP i lan kabel mora ići u Wan port na B818. Preko njegovog wifi 2.4 Ghz bi morao imati barem polovinu tvornički deklarirane brzine ,a na 5Ghz Wifi 65 do 75% od tvornički deklarirane brzine. Prvo ispitaj sve sa B818 a onda na neki drugi AP ako nećeš biti zadovoljan. Ja recimo imam B618-22d kao ap i savršen je. A za drugi kraj kuće sam uzeo ASUS AX3000 V2 pošto mi je Kineska Tenda nakon 4 godine otkazala poslušnost a bila je ok za novce koje sam dao za nju.

Odgovori