5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1214 odgovora
  • 128718 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 1214

 

Kupujem ruter koristen i treba da ga unbrendiram.Sta da radim?

Razina korisnika 1

Teško da ćeš naći nešto jeftinije a da je dobro.

Dal bi mozda neka fora tipa ovoga upalila?.

watch?v=ZZmu110Q3iA

Ima smisla. Probaj, ali ne zaboravi na piliće, jer možda bez njih neće raditi :)

Nešto slično sam si ja napravio sa starim ruterom. Bez sat. tanjura, ali sličan princip.

Stavio sam komad kartona oblozen aluminijskom folijom iza rutera (efektivno sluzilo kao tanjur), i UL skocio 2x+ (15->35Mbit), a DL bio bar upola bolji! Signal se isto pojacao za 9dBm! Rekao ispocetka nema sanse da ce to imat ikakav efekt, al zacudo radilo. Sad na novom ruteru to iz nekog razloga nema nikakav efekt, al brzine su mi i vise nego dobre, pa nema veze. Ne mogu to sad naci na youtube, al ako nađem, stavim link ovdje za one koji zele probat i vole DIY projektiće :)

Sta mislite dal bi se poboljsala brzina ako napravim taj tanjur? Mislim nije meni problem signal trenutacno sam na -90 dBm nego to sta je pretrpana mreža. dl mi bude nit pola mb. Probavao sam malo sa ovim Toolom za zte ruter da namjestim sam frenkvencije ali tako sam si samo strgao ruter tako da to vise nezelim dirat.

Ako na -90 dBm ne dobivas ni pola mb (Mbit?), onda ti je sigurno preopterecena bazna stanica, i tu ti bolji signal nece nista pomoci. Ono sto bi ti sigurno pomoglo je, da imas Huawei ruter koji je “fleksibilniji” i vise user-friendly po pitanju konfiguracije, te da testiras sve bandove pojedinacno i forsiras agregacije (pod pretpostavkom da ruter podrzava LTE+) na one na kojima je brzina zadovoljavajuca. Ili da imas neki high-end ruter gdje mozes lockat celije/toranj, pa time forsirati da se ruter spaja na bandove gdje dobivas najvece brzine. Just my 2 cents.

sandokan  Jeli koristiš vanjske antene na routeru? Ako ne koristiš onda preporuka ZTE MC801a router.

Nemam vanjske antene. A taj ZTE što navodiš, je li to 5G ruter i je li i on zbraja frekvencije, tj. ima li te segregacije ako sam dobro razumio, ili ne. Hoću pitati, je li to obični ruter ili je poput ovog moga B818 što zbraja frekvencije? I što misliš koliku bih brzinu postizao otprilike da imam taj ZTE koji mi preporučuješ? Otprilike s obzirom na taj toranja u Pavučnjaku i bandove 1, 3, 7, 20 i 28? Hvala ti.

Razina korisnika 3

Naravno!Ima priključak za telefon,iako ga uopče nikad ne koristim.I ima mislim mikro USB(Service only),tako da se nadam da je sve pokriveno oko eventualnih nadogradnji!A što se tiče otvaranja,i garancije…..,iz vana je,mislim da nemam garanciju,ali sam uvijek spreman na rizik,do sada nije nikad bilo problema!

Razina korisnika 1

Ako na -90 dBm ne dobivas ni pola mb (Mbit?), onda ti je sigurno preopterecena bazna stanica, i tu ti bolji signal nece nista pomoci. Ono sto bi ti sigurno pomoglo je, da imas Huawei ruter koji je “fleksibilniji” i vise user-friendly po pitanju konfiguracije, te da testiras sve bandove pojedinacno i forsiras agregacije (pod pretpostavkom da ruter podrzava LTE+) na one na kojima je brzina zadovoljavajuca. Ili da imas neki high-end ruter gdje mozes lockat celije/toranj, pa time forsirati da se ruter spaja na bandove gdje dobivas najvece brzine. Just my 2 cents.

Trenutacno nisam u stanju uzet drugi ruter, tako da sad bi probao sve moguce opcije samo da imam stabilniji internet.

Dobra vecer,

pitanje, dali A1 (na bonove) nudi public ipv4 ili ipv6 adressu? zelim preko LTE-mreze da se spajam na router (no-ip.com dyndns), i koji router LTE to moze?

 

zelim struju i grijane da palim i gasi kad nisam kuci preko LTE Mreze

Razina korisnika 3

Micro USB “Test only”…...što god to značilo/podržavalo!

Kuzim. Samo sam htio reci da postoje alternative, ali istina da kostaju i vremena i financija. Ako si DIY freak i da ti se radit takav tanjur, probaj pa javi. Ali ako ti je stvarno zagusena bazna, tesko da ces ista dobit. Moze ti signal bit top topova, ali ako ti je cijelo mjesto/kvart nakaceno na isti toranj, onda jacina signala jednostavno ne moze diktirati brzinu.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Naj točnije mjerenje ti je kada skidaš neki fail preko nekog download menagera ja koristim IDM 

https://www.internetdownloadmanager.com/. jer ova mjerenja preko različitih speed testova svaki puta daju drugačije rezultate ovisi na koji server se spoje i kakve su linije prema tom serveru itd itd…. Ali što se mučiš sa time imaš ok brzine:grinning: A što se tiče toga da na ZTE nijebilo pa nisi ni imao na ZTE takve DL brzine očito su ti bile puno manje i zato su bile manje oscilacije.

Razina korisnika 3

Inače,ako nekog zanimaju povoljni routeri,ovdje na stranicama eBay malih oglasa imate dosta toga po jako povoljnim cijenama!Registrirate se,ima i mobilna aplikacija!Jedino što se nikad nezna,do osobnog kontakta sa prodavačem,dali je osoba spremna poslati za Hrvatsku direktno,ili se mora kod nekog svog u Njemačkoj,pa vam on proslijedi!Osobno koristim,i preporučujem samo metodu sigurne kupnje koja se nalazi uz veliku količinu oglasa,ili osobno preuzimanje!Kod sigurne ponude ponudite određen iznos preko linka,i ako prodavač prihvati,vi platite,on nakon uplate šalje…..,i tek kad vi preuzmete paket,otvorite,i sve provjerite…..,ako je sve uredu,potvrdite u aplikaciji,i tek tada prodavač dobija novac!Jel su se pojavili pojedinci koji stavljaju niže cijene,privlače kupce traženih artikala,i onda kao nemogu preko kartice,nego traže prvo uplatu na račun!VB uz cijenu znači cijena po dogovoru,ali iz osobnog iskustva znam da i bez te oznake neki prihvate nižu ponudu,i po 50 EUR manje(u slučaju mog routera)!

 

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-huawei-5g-cpe-pro-2/k0

Razina korisnika 7
Bedž +4

Dobra vecer,

pitanje, dali A1 (na bonove) nudi public ipv4 ili ipv6 adressu? zelim preko LTE-mreze da se spajam na router (no-ip.com dyndns), i koji router LTE to moze?

 

zelim struju i grijane da palim i gasi kad nisam kuci preko LTE Mreze

Traži neka te maknu sa CGNAT tj. da ti dodjele dinamičku ili javnu ip adresu. To isto vrijedi i za sve one kojima šteka Netflix ili ih muči ping kod igrica!

Dobra vecer,

pitanje, dali A1 (na bonove) nudi public ipv4 ili ipv6 adressu? zelim preko LTE-mreze da se spajam na router (no-ip.com dyndns), i koji router LTE to moze?

 

zelim struju i grijane da palim i gasi kad nisam kuci preko LTE Mreze

Traži neka te maknu sa CGNAT tj. da ti dodjele dinamičku ili javnu ip adresu. To isto vrijedi i za sve one kojima šteka Netflix ili ih muči ping kod igrica!


jel A1 to tako lako radi? Jel me to sta kosta? 
 

sta kaze A1?

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Dobra vecer,

pitanje, dali A1 (na bonove) nudi public ipv4 ili ipv6 adressu? zelim preko LTE-mreze da se spajam na router (no-ip.com dyndns), i koji router LTE to moze?

 

zelim struju i grijane da palim i gasi kad nisam kuci preko LTE Mreze

Traži neka te maknu sa CGNAT tj. da ti dodjele dinamičku ili javnu ip adresu. To isto vrijedi i za sve one kojima šteka Netflix ili ih muči ping kod igrica!


jel A1 to tako lako radi? Jel me to sta kosta? 
 

sta kaze A1?

 

Paa, pošto živiš u Njemačkoj (kako si naveo u svom threadu),vjerojatno ćeš plaćati naknadu za roaming nakon 123 dana ako misliš koristiti hrvatsku A1 sim karticu. I još trebaš uzeti u obzir limit interneta u roamingu, dakle, nećeš moći sve gige iz tarife iskoristiti u roamingu već  samo dio, a sve preko toga ćeš dodatno platiti.

I nisam sigurna da sim karticu za internet uopće možeš koristiti izvan Hrvatske.

 

Hey :-) kartica ce se koristit samo u hrvatskoj. Kartica ide u Huawei 535-235W ruter. Ja zelim iz njemacke se spojit preko dyndns (no-ip.com) na ruter da bi mogao kucnu installaciju da dirigiram! 
 

e posto zelim preko lte mreze uz bonove to da radim je pitanje, dali A1 izdaje javne ipv4 ili ipv6 Adresse, ako ne, nemogu se iz njemacke da spajam na ruter…

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Pozdrav, ispati li se uzimati HUAWEI LTE CPE B315 za 300kn ili ima netko preporuku za taj novac nešto drugačije? 

Ne isplati se . Probaj naći Huawei B525-23a ili Huawei B535-232(23 ili 233)

Razina korisnika 6
Bedž +6

Hey :-) kartica ce se koristit samo u hrvatskoj. Kartica ide u Huawei 535-235W ruter. Ja zelim iz njemacke se spojit preko dyndns (no-ip.com) na ruter da bi mogao kucnu installaciju da dirigiram! 
 

e posto zelim preko lte mreze uz bonove to da radim je pitanje, dali A1 izdaje javne ipv4 ili ipv6 Adresse, ako ne, nemogu se iz njemacke da spajam na ruter…

 

Ups, onda zanemari moj upis, ja sam krivo shvatila da želiš koristiti A1 karticu u Njemačkoj, ne ulazeći u to kak je to čudna odluka 😉.

Mislim da A1 još nema ipv6, možda griješim, ali mislim da nema. 

Ocel A1 odgovorit ili moze ko pomoc i razpitat se za mene kod A1?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Dobra vecer,

pitanje, dali A1 (na bonove) nudi public ipv4 ili ipv6 adressu? zelim preko LTE-mreze da se spajam na router (no-ip.com dyndns), i koji router LTE to moze?

 

zelim struju i grijane da palim i gasi kad nisam kuci preko LTE Mreze

Traži neka te maknu sa CGNAT tj. da ti dodjele dinamičku ili javnu ip adresu. To isto vrijedi i za sve one kojima šteka Netflix ili ih muči ping kod igrica!


jel A1 to tako lako radi? Jel me to sta kosta? 
 

sta kaze A1?

 

Da A1 to tako lako radi samo ih nazoveš i imaš javnu IP , a može biti i da ćeš i imati javnu IP kad uzmeš uslugu. Svi davatelji usluga u HR imaju ipv6.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ovako izgleda u cellmapper app kada je mob spojen na ovaj hibridni DDS 5G. Znači LTE+NR. A kada dođe pravi 5G na 700 i 3600 tada će pisati samo NR

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Naravno da bi dobio puno bolje signale sa iskrama P56 i time stabilniji signal i veći DL i UL.

Razina korisnika 6
Bedž +6

"Svi davatelji usluga u HR imaju ipv6."

Ali ja kao A1 bonaš, eto upravo provjereno-ostajem bez interneta ako kao protokol odaberem ipv6.

 

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Nešto malo utjecaja bi imalo sve ovisi koji je pokrov na krovu. Naravno kiša i snijeg isto imaju utlecaj ali svakako bi imao bolje signale.

Razina korisnika 7
Bedž +4

"Svi davatelji usluga u HR imaju ipv6."

Ali ja kao A1 bonaš, eto upravo provjereno-ostajem bez interneta ako kao protokol odaberem ipv6.

Svi davatelji usluga u HR imaju ipv6 samo ti nemaš pristup.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Pa vidim da nemam, kao i cijela mobilna A1 mreža, jer pod postavkama za internet piše ipv4 protokol

 

Ime: Internet
APN:
A1 pretplatnici upisuju: internet
A1 korisnici na bonove upisuju: internet
Proxy: ostaviti prazno
Ulaz: ostaviti prazno
Korisničko ime: Nije postavljeno
Šifra: Nije postavljeno
Poslužitelj: Nije postavljeno
MMS centar: Nije postavljeno
MMS proxy: Nije postavljeno
MMS ulaz: Nije postavljeno
MCC: 219
MNC: 10
Vrsta provjere: odabrati Ništa
APN vrsta: upisati default
APN protokol: IPv4
APN roaming protokol: IPv4
Uključi/isključi APN: APN uključen
Prijenos: Neodređeno
Vrsta operatera mobilne virtualne mreže: Nije postavljeno
Vrijednost operatera mobilne virtualne mreže: Nije postavljeno

Odgovori