5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1199 odgovora
  • 127932 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 1199

Razina korisnika 1

Ta antena je za frekvencije ispod 700Mhz, a 4G i 5G rade od 700 do 3600Mhz tako da nemoj ni pokušavati, a i trebaš dvije za router.Uzmeš ove antene i nemaš brige.

Hvala puno, Dali ima mozda nešta jeftinije? nešta šta bi mogao uzeti odmah a da nije toliko novaca ? 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ma ovo je sjajno! Na stranicama operatera piše da je max brzina DL 350Mbps! Kako lažu meni je DL na routeru preko 400Mbps!! Neka samo i dalje lažu ja sretan!

 

piše da su band 3 i 20? jel ti to šta pomaže? jel taj 535 podržava 2CA?

Razina korisnika 1

Pozdrav, da li ima tko iskustva sa Huawei 5G CPE PRO 2 routerom?
Treba mi dobar router za par mjeseci rada na moru na stabilnoj i brzoj mreži, po mogućnosti bez vanjskih antena, no, ukoliko drugačije ne ide, onda s njima. Negdje sam vidio da vanjske antene baš ne poboljšavaju 5G signal već većinom samo 4G, ima netko drugačije mišljenje?
To mapi pokrivenosti Pirovac je pokriven sa A1 signalom, pa se nadam da će mi 5G raditi i po ljeti (imao sam užasno loša iskustva sa A1 4G tijekom ljeta).

Hvala na odgovorima.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Osjeti se pad DL kad su svi doma….

 

micha zanima me taj ruter pa se možda možemo dogovorit za cijenu?

imao sam i ja problem, uređaj se sam palio i gasio i sad čekam zamjenu! pitanje na koju ste adresu vratili ruter Hvala?

Razina korisnika 1

Teško da ćeš naći nešto jeftinije a da je dobro.

Dal bi mozda neka fora tipa ovoga upalila?.

watch?v=ZZmu110Q3iA

Razina korisnika 2

micha zanima me taj ruter pa se možda možemo dogovorit za cijenu?

Nema problema, javi se na pp

Razina korisnika 4
Bedž +1

Meni je rečeno da će adresa za povratak starog routera biti na kutiji routera koji bude dostavljen.

Razina korisnika 1

Hvala daworine.

Konkretno u čemu je ZTE MC801A bolji od Huawei 5g CPE Pro 2?

Mislim da niti jedan nema priključak za vanjske antene?

Hvala kolega

Teško da ćeš naći nešto jeftinije a da je dobro.

Dal bi mozda neka fora tipa ovoga upalila?.

watch?v=ZZmu110Q3iA

Ima smisla. Probaj, ali ne zaboravi na piliće, jer možda bez njih neće raditi :)

Nešto slično sam si ja napravio sa starim ruterom. Bez sat. tanjura, ali sličan princip.

Stavio sam komad kartona oblozen aluminijskom folijom iza rutera (efektivno sluzilo kao tanjur), i UL skocio 2x+ (15->35Mbit), a DL bio bar upola bolji! Signal se isto pojacao za 9dBm! Rekao ispocetka nema sanse da ce to imat ikakav efekt, al zacudo radilo. Sad na novom ruteru to iz nekog razloga nema nikakav efekt, al brzine su mi i vise nego dobre, pa nema veze. Ne mogu to sad naci na youtube, al ako nađem, stavim link ovdje za one koji zele probat i vole DIY projektiće :)

Pozdrav. 

Pokušavam spojiti obični ne wifi printer preko USBa na ZTE MF286R router od A1 kako bi ga mogao koristiti preko Wifi uređaja. Na routeru moram omogućiti USB Printer/Storage Support ili nešto sličnog naziva  ali tih postavki na mojem sučelju nema koliko vidim. Ima li tko kakvu ideju kako omogućiti tu postavku pošto bez toga mislim da neću moći postici sto želim..

hvala

 Noviji sam u ovom svetu mobilnog interneta.

Koristim A1 mrezu u Srbiji i to mi je jedina normalna internet solucija.Koristim Kucni net po maksimalnoj brzini mreze, 400GB bandwitha svakog meseca.

Na lokaciji na kojoj sam imam 3 frekvencije 800, 1800 i 2100 kakav ruter preporucujete da uzmem.Imao sam Huawei E5186 i na njemu je neki maksimum bio 200 mbps.I sad hocu neki upgrade.Gledao sam onaj CAT7 Huawei b535?

Pozdrav!

Uzeo sam huawei b525 333 router prije njega sam imao zte-ov. Na zte mi nije bila idealna brzina pa sam zato uzeo huawei i sad sam probao unjeti one skripte sa 16 stranice u njega i sad sam izgubio internet skroz crvena lampica pa ako ko zna kako pomoći??

Razina korisnika 7
Bedž +4

Evo jedne tablice routera

 

B535-232, Netgear M1iM2 Nemaju priključak za telefon 

Razina korisnika 1

Hvala na savjetima.
Nabavio sam noćas ZTE MC 801A i Huawei 5G CPE Pro 2 routere pa ću vidjeti kad stignu koji mi daje bolje brzine i toga ću zadržati. Vjerojatno će to biti MC 801A jer ima i priključak za vanjske antene bez modificiranja.

Također A1 u 5G Kućnom internetu nudi ZTE uređaje (router i antenu) i besplatnu uslugu montaže pa mi je i to opcija, jedino se bojim da mi je to onda Blackbox po kojem neću moći ništa ni gledati niti prčkati. Također u toj opciji mi je maksimalna brzina ograničena na 200 Mb/s.

Ima netko neku preporuku za vanjsku 5G antenu?
A1 5G radi još uvijek na 700MHz i 3600MHZ ili i na nekim drugim frekvencijama?

Razina korisnika 2

Koga zanima, neki dan na Njuškalu je bia huawei b715s-23c, prodaje se za 1500, šta je cijena ok, meni sa njim wifi nije ispod 65 Mbps u najopterečenijem dijelu dana, obićno je od 75 do 120, dok prije ako bi ponekad bilo 35 super i sve to bez antena na krovu 

Hvala na odgovoru, B535 sam nasao za nekih 35€ otkljucanog.Mislim jeste upgrade, bazna vuce vise od 50 ul na mobu barem i mislim da ce biti stabilnija veza.

 

Sa ovim sam imao tokom dana 80/100 max 150.Tokom noci nekih 200.U lokalnom trzistu u Srb sam jedva nasao i ovaj CAT7 model a malo sutra nesto jace.

 

Blago vama vi imate upper limit od 1TB ovde ni pola TB nece da daju, imaju kao dodatci neki ali se to ne isplati jel je 200GB dodatka 8.5€>

 

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Iskra p60  za 4G i 5G

Razina korisnika 4
Bedž +1

Stigao Huawei, ali brzinski test ne pokazuje baš neko poboljšanje stanja.

 

 

Bit će da ću se morati naučiti prčkati sa frekvencijama.

35eur je i vise nego pristojna cijena (ako je ruter ispravan i sve stima sa njime).

Nemamo bas svi 1tb, neki također imaju limit od 400gb, dok neki treci opet imaju i Nocnu opciju (true flat 00-10h). Da ne pricam i o ponudama “ispod pulta”, tako da ima svega mijesanoga..

Ako ubodes B535, javi dojmove i kako se brzine krecu👍

Razina korisnika 1

Vjerojatno najbolje rješenje po kvaliteti dobivenog signala, nažalost Iskru P60 ne mogu montirati na fasadu zgrade u kojoj mi je apartman jer bih narušio izgled i imao probleme sa drugim stanarima, a da vućem kablove do krova i montiram p60 iznad zemaljskih antena mislim da opet nije dobro zbog duljine preko 15-tak metara.

Moram pronaći nešto ljepšu varijantu da ne strši previše.

Usput pitanje, ZTE MC888? Vrijedi li taj router ili je MC801A bolji?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Evo možda kome pomogne ovaj spisak routera….

lower class 4G router i Mobile LTE Hotspot

ZTE MF283+
huawei b310s-22
Asus 4G-AC55U
Huawei B315s-22
ZTE MF286
Huawei B525s-23a
HUAWEI B528s-23a

Mid-Range 4G router i Mobile LTE Hotspot

TP-Link Archer MR600 AC1200
ASUS 4G-AC68U AC1900
Huawei B612s-25d
Huawei B535-232
TP-Link M7650
ZTE MF980
Netgear Aircard 810s
Huawei B715s-23c
Huawei B618s-22d
Huawei B525s-65a
Netgear Aircard 815s
Alcatel Linkzone Cat12

high end 4G router i Mobile LTE Hotspot

Huawei E5788
Netgear Nighthawk M1 MR1100-100EUS
Huawei B818-260
Netgear Nighthawk M2 MR2100-100EUS

 

U Hr se može kupiti  B525s23a , Netgear Nighthawk M1 MR1100-100EUS i Netgear Nighthawk M2 MR2100-100EUS možda se nađe još koji sa spiska za ova tri znam. Ponekad se i na njuški nađe poneki zanimljiv i kvalitetan router.

Trenutno koristim Netgear Nighthawk M2 MR2100-100EUS zvijer od routera!

Odgovori