5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1214 odgovora
  • 128709 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 1214

Razina korisnika 1

pozdrav svima imam huawei b715-23c ruter zanima me zasto kada otvorim sucelje za odabir frekvencija u ponudi imam samo tdd 2600 a nema fdd,toranj na koji se spajam ima 

4 frekvencije

Dobra vecer,

pitanje, dali A1 (na bonove) nudi public ipv4 ili ipv6 adressu? zelim preko LTE-mreze da se spajam na router (no-ip.com dyndns), i koji router LTE to moze?

 

zelim struju i grijane da palim i gasi kad nisam kuci preko LTE Mreze

Traži neka te maknu sa CGNAT tj. da ti dodjele dinamičku ili javnu ip adresu. To isto vrijedi i za sve one kojima šteka Netflix ili ih muči ping kod igrica!


jel A1 to tako lako radi? Jel me to sta kosta? 
 

sta kaze A1?

 

Da A1 to tako lako radi samo ih nazoveš i imaš javnu IP , a može biti i da ćeš i imati javnu IP kad uzmeš uslugu. Svi davatelji usluga u HR imaju ipv6.

Jel bezplatno

Razina korisnika 7
Bedž +4

Probaj se spojiti na FDD2600 možda je samo krivo napisano u FW. Ako se ne spoji na 2600 onda trebaš koristiti neki tool za zadavanje frekvencija i agregacija.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Pa vidim da nemam, kao i cijela mobilna A1 mreža, jer pod postavkama za internet piše ipv4 protokol

 

Ime: Internet
APN:
A1 pretplatnici upisuju: internet
A1 korisnici na bonove upisuju: internet
Proxy: ostaviti prazno
Ulaz: ostaviti prazno
Korisničko ime: Nije postavljeno
Šifra: Nije postavljeno
Poslužitelj: Nije postavljeno
MMS centar: Nije postavljeno
MMS proxy: Nije postavljeno
MMS ulaz: Nije postavljeno
MCC: 219
MNC: 10
Vrsta provjere: odabrati Ništa
APN vrsta: upisati default
APN protokol: IPv4
APN roaming protokol: IPv4
Uključi/isključi APN: APN uključen
Prijenos: Neodređeno
Vrsta operatera mobilne virtualne mreže: Nije postavljeno
Vrijednost operatera mobilne virtualne mreže: Nije postavljeno

haha pa to nema veze s vezom te postavke na mobu sa ipv6 . Oni koji se spajaju na  servere koji koriste samo ipv6 dobit će od davatelja usluge pristup preko ipv6  bilo fiksno ili mobilno. Svi uređaji koji HW i SW podržavaju ipv6 automatski će koristiti ipv6  naravno ako i druga strana koristi ipv6 ako ne onda ipv4.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Probaj sa skriptim za chrom(nisam siguran dali radi)

https://drive.google.com/file/d/1R0gWpPw3xXWnkPdGvkzMSBjW-jH2V0km/view

ili za pc

LTE H-Monitor 

LTEWatch

ili mob

huactrl

Javiš jeli možeš se spojiti na FDD2600

Razina korisnika 6
Bedž +6

Pa jesi vidio sc gore? "Čini se da možete pristupati samo ipv4 internetu. Ne možete pristupati sjedištima koja imaju samo ipv6 adresu". Ako nije do postavki, a ti mi onda reci zbog čega se moj S9+ nemre spojiti na ipv6 adrese, a doslovno se može spojiti na sve moguće u blizini, a vjerojatno i na svemirsku postaju Mir  😜

Razina korisnika 7
Bedž +4

Pa jesi vidio sc gore? "Čini se da možete pristupati samo ipv4 internetu. Ne možete pristupati sjedištima koja imaju samo ipv6 adresu". Ako nije do postavki, a ti mi onda reci zbog čega se moj S9+ nemre spojiti na ipv6 adrese, a doslovno se može spojiti na sve moguće u blizini, a vjerojatno i na svemirsku postaju Mir  😜

Već sam napisao davatelj usluga ti mora dozvoliti pristup ipv6 protokolu. Ostalo će routeri mobiteli odrađivati sami automatski ili ipv4 ili ipv6. Znači svi naši operateri imaju opremu u funkciji koja ima oba protokola ipv4 i ipv6

Razina korisnika 7
Bedž +4

Znači da može na B7 FDD jer TDD nema u HR imaš i druge aplikacije ali mislim da ide i aki nije pro da se mogu mijenjati frekvencije

Razina korisnika 6
Bedž +6

😭 A1, zašto moram tražiti dozvolu za ipv6 adresu, kako @daworin  reče, zašto mi  ju automatski ne dodijeliš (i svima ostalima)? Želim te čvrčke a1b2::b2a1 umjesto dosadnih 212.xxx.xxx.xxx brojeva 😷😏😌🤭

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • nickno      Moraš im zacvrčati u uho ako želiš te čvrčke:grinning:

Razina korisnika 7
Bedž +4

Imaš na njihovoj stranici upute teško mi je ovako napamet govoriti ne vidim koja je situacija kod tebe

Razina korisnika 3

Previdjeo sam Tele2,ipak ga ima na CellMapperu…..ali su mogučnosti slabe,ako je vjerovati podacima!

 

Pozdrav svima.

Postoji li način da se sa vanjskog Askey RTL 6300 ili unutarnjeg FRITZ!Box 7530 dobije informacija na koju baznu je spojen i koje frekvencije koristi?
Možda nešto poput huaCtrl aplikacije za Huawei 4G homebox ili skripte za browser. 

Razina korisnika 4

Pozdrav svima.

Postoji li način da se sa vanjskog Askey RTL 6300 ili unutarnjeg FRITZ!Box 7530 dobije informacija na koju baznu je spojen i koje frekvencije koristi?
Možda nešto poput huaCtrl aplikacije za Huawei 4G homebox ili skripte za browser. 

Izvadi se simica iz Askeya i stavi u mobitel.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Nema veze koja ti je primarna bitno da imaš agregaciju 3 frekvencije a koliko vidim preko huctrl nemaš 4G+ samo 4G znači radi samo na jednoj frekvenciji. 

Pozdrav,

Kupujem router za A1.

Na njuškalu sam našao b535-235 zaključan na Tele2.

Da li se navedeni router može rebrandirati, flashati firmware?

da li ću dobiti  nešto više sa tim routerom u odnosu sa b525 koji je dostupan otključan?

upario bi sa niže navedenom antenom.

https://shop.kerman.hr/Katalog/Detalj/104166?Logaritamska-antena-Unicom-MIMO-790-2700MHz,-9.5-11.5dBi

Hvala na pomoći,

Pozdrav svima.

Postoji li način da se sa vanjskog Askey RTL 6300 ili unutarnjeg FRITZ!Box 7530 dobije informacija na koju baznu je spojen i koje frekvencije koristi?
Možda nešto poput huaCtrl aplikacije za Huawei 4G homebox ili skripte za browser. 

Izvadi se simica iz Askeya i stavi u mobitel.

Trenutno nemam druge 5G opreme (mob ili router). Simica se u 4G+ Huwei ruteru na istom mjestu spaja na toranj koji je na kontra strani kuće. To sam isprobao odmah kad je puštena usluga. A to mi se ne podudara se sa informacijom koju sam dobio od tehničara. U pravcu u kojem je postavljen i “gleda” Askey imam 2 tornja vrlo blizu. Signal je nekad na plavim ledicama 3, nekad plavi 1. Tako da pretpostavljam da se prebacuje nekuda. Znam da se može lockat, ali ne znam koju ćeliju da mu upišem.

Razina korisnika 2

Imaš na njuškalu i otključano huawei B535 pa uzmete toga, bolje nego zaključane. 

Razina korisnika 3

@daworin …...što kažeš na ovaj stroj….

https://www.acer.com/gb-en/predator/networking/5g/predator-connect-x5-5g-cpe/pdp/FF.G17TA.001

 

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Da ponovimo svi routeri su otključani na sve mreže! Jedino mogu biti brendirani i onda su isto otključani!

Razina korisnika 3

@daworin…….evo uzeo Neograničenu tarifu od HT-a,pa javi što te zanima da testiram!Uzeo sam na probu,i čini mi se da odmah sutra vratim!Čim sam ubacio karticu,upalila se lampica za 5G,iako za moju adresu piše da nema 5G pokrivenost!Ovako brzinski,vidim da se PING smanjio na cca 13-16,sa standardnih 22-29!Ali na trenutno istoj lokaciji u kuči,sa signalom od 4 crtice (od 5) na 5G,baca brzine od 150-170 u downloadu!Ali se Upload iz nekog razloga smanjio na 10-15,sa standardnih 40-tak(neznam zašto)!Uglavnom dobijam skoro iste brzine kao na 4G+ na A1,a košta oko 25 kn/mj više!Neznam dali router radi sam agregaciju,jer mu u firmwareu nemogu nači opcije da ih sam testiram!Imam huaCTRL aplikaciju na mobitelu,ali neznam koje frekvencije da probam.Morat ču ubaciti karticu i u mobitel,da vidim što hvatam večeras!Vidim da router i dalje ima glupe opcije u Firmwareu,ili AUTO,ili 4G only……,nema još 5G only!

 

@daworin, tvoje mišljenje? https://www.mikrotik-hrvatska.com/chateau-lte18-ax-p-1003.html

Razina korisnika 7
Bedž +4

Kada će  Black Friday 2020 na A1 jeli netko možda zna?

Jasno.

Samo da li će ovaj od tele2 imati otključane sve opcije za podešavanje?

Da li se može Huawei stock firmware flashati na njega?

 

Micha, imaš li link tog na njuškalu?

  • Dragec Uđeš u sučelje Askey RTL 6300  IP  172.20.168.1i u izborniku imaš sve podatke i možeš mijenjati frekvencije raditi LOCK ćelije….

daworin hvala na odgovoru i na hrpu korisnih informacija koje si podjelio po ovom i drugim forumima.

Znam to za spajanje na Askey. Međutim tamo nema info koji mi treba, tj. eNB ID tornja na koji je spojen (ili ga ja ne znam naći, probao sam u expert modu). Probat ću ukratko opisat situaciju. Kuća je u ZG na Kozari boku. Imam dva tornja u pravcu ispred kuće (eNB ID 20006, Vrtni put1 i eNB ID 696, I Kozari put) i toranj iza kuće ( eNB iD 63, Carinarnica Žitnjak). Dok sam koristio Huawei 535 i u 4G mobitelima vidim da mi lokaciju uvijek pokriva toranj sa Carinarnice. Očekivao sam da će tehničar vanjsku jedinicu montirati negdje da gleda iza kuće prema Carinarnici, međutim on ju je montirao ispred kuće i rekao mi je da se spaja na toranj na Vrtnom putu. Htio bi bit siguran da je to zaista tako i da je to najbolja lokacija za moju kuću, a da pritom ne moram fizički seliti Asey okolo. 

Odgovori