5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1181 odgovor
  • 127149 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 1181

Pozdrav, uzeo sam pred koji dan router od A1 Huawei B535-333 i imam problem kod spajanja na PS4 daje mi NAT type 3 I ne mogu igrat online igre, ima netko možda savjet kako riješiti taj problem, hvala

Razina korisnika 7
Bedž +4

 Evo uhvatio malo vremena i testirao ZTE MF 286R od A1 i Huawei B535-232. Oba su CAT6 routeri i imaju 2CA znači mogu spojiti dvije frekvencije koje im FW i SW dozvoljavaju. ZTE 286R ima brendirani FW od A1,a 535-232 Huawei Global EU FW. Toranj na koji sam ih spajao ima samo dvije frekvencije  B3 i B20 (1800 i 800) da isključim mogućnost da su kombinirali dvije različite frekvencije. Oba routera su spojena na vanjske antene u MIMO konfiguraciji jedna grid i jedna iskraP56. Zte je spajan na samo jednu antenu na antenski ulaz R (desni ulaz gledajući od zadnje strane routera). I da krenemo ZTE 286R DL varira od 3.5 do 8.2 MB/s ( 28Mbps do 65.6Mbps). A sad B535 kod njega je DL  od 16 do 18,6MB/s (128Mbps do  148.8Mbps) Pa da zaključim B535 definitivno bolji router postiže veće brzine i stabilniji DL. Mjereno unutar 10Min koliko mi je trebalo da promjenim SIM i popijem malo kave:grinning: . I naravno oba routera su spojena Lan kablom na 1Gbps portove. ZTE MF 286R od A1 uskoro promjena FW pa sad ili će uspjeti ili će se zbrikati…..:grin::tired_face: 

 

B535-232

 

Pozdrav, 

Nabavio sam nedavno od DNA  huawei b818-263 router, znači finski. Brzina zna

biti 100/30 ujutro, u ruralnom sam području. Imam tarifu kao 1tb od a1, pokucni. Malo me zeza ping, postoji li rješenje za to a da nije antena vanjska? Bude 50 pa skoči na 200 i onda se vrati na 50... , ima jako puno postavki, nisam nista mijenjao.

Strizivojna, 100m od mene je Telemachov odašiljač, a za A1 je u vrpolju ja mislim, on je udaljen 3km

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Stigao SUPER HOMEBOX nema više 1TB po punoj brzini samo 400GB i noćna opcija.

 https://www.a1.hr/privatni/internet/super-homebox

Pozdrav svima!

Je li bolje kupiti Huawei B818-260 ili Netgear M2 2100. Vidim da se na Aliexpressu i jedan i drugi mogu kupiti za oko 1500 kn. Imam u planu kupiti roter idućih mjesec-mjesec i pol, ali ne znam koji je bolji od ova dva.

Razina korisnika 4

Jadno i sramotno!

21.318.01.00.260 Elisa stavljena i ništa...samo 4g..idemo na LMT verziju..

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Zasad oni koji imaju 1Tb ostaje tako (a dokad ko zna....)samo novi korisnici su na novoj tarifi

Stavljena i Latvijska LMT verzija..ništa..i dalje 4g veza..doduše piše pod device information CA mode: yes ali veza i dalje 4g pod bilo kakvom promjenom opcije ništa ju ne mijenja na 4g+...niti toolbox,ltewatch…

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

 Netgear M2 definitivno bolji izbor samo za tu cijenu ne možeš dobiti M2 za EU tržište . Ima 5 varijacija M2 a razlika je u frekvencijama koje podržavaju. Za A1 dovoljan je B818-263.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Iako ni taj 1Tb nije baš siguran jer ovim smanjenjem za nove korisnike  nisu riješili preopterećenost 4G mreže. Pa bojim se da ne bi kroz par mjeseci došao račun sa sitnim slovima…...(kao što je to napravio jedan naš operater) Evo što sam napisao prije skoro pola godine dobro nisam baš točno prognozirao ali blizu sam bio….

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Da mogućnosti oba routera su identična što se tiče hardvera i 4G povezivosti, agregaija i DL/UL brzina

Pozdrav, na ruteru zte mp283V od VIP-a nema opcije za slanje sms.

Postoji nacin da se s njega salje sms? Postoji neki drugi firmware za njega i postupak?

Dok ne nabavim novi ruter, ovaj bi htio iskoristiti. Uzeo sam savrsenu tarifu jer imam jako dobru pokrivenost na A1. Problem je samo SMS.

Unutar sucelja rutera nema opcijr sms, probao sam i ZTE aplikaciju na mobu, isto nema sms.

Za A1 dovoljan je B818-263.

Ja sam na T-com-u jer na mojoj adresi A1 nema bogznašto signal.

Taman se predumišljao dali da uzmem kad ovo, sramota i to spuste brzinu na 2 Mbit/s ,t-com barem spusti na 4 Mbit/s. Znači ostaje samo t-com. Umjesto da postaju sve bolji, oni sve gori.

Isprobao sam router na lokaciji gdje ću ga koristiti i relativno sam zadovoljan performansama, samo me zanima dali imam neki način da smanjimo ping?

 

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Taj problem će ti i ostati na tom routeru jer nema FW za njega koji ima opciju sms.

Pozdrav ekipa!

prije svega zelim vam sve najbolje i sto bolji signal u Novoj godini 😎

Sada imam jedno pitanje:- Trenutno imam Huawei B818-263 i Iskra antene usmjerene prema tornju, fizički se vide. Brzina je do 300 mbps preko dana sto je više nego OK.  Sada sam u prilici nabaviti Zyxel NR7101.  Zanima me da li bih dobio  bolji signal i stabilniju brzinu sa Zyxelom ? Isplati li mi se razvlačit mrežni kabel na kuću ili da za sada ostenem na Huawei + Iskra, obzirom da 5g neće skoro kod mene. 

Pozdrav

Razina korisnika 4
Bedž +1

A1 je dosta lukavo odigrao. Prvo je namamio ljude sa Flatboxom i 1TB, a kada je dostigao kritičnu masu, maknuo ga i zavrnuo pipu, ali opet ne skroz, nego se i dalje mogu hvaliti da nude najviše prometa sa maksimalnom brzinom. Imaju sreću što kod konkurencije nema povoljnijih ponuda, jer bi slijedio egzodus. A, opet, vjerujem da će uslijediti nakon ukidanja SportKlub kanala u TV paketu.

Stavio da skida film,ništa...isto..i dalje stoji 4g..

Razina korisnika 3
Bedž +2

Koristiš li externe antene? @porec22 , i spojio si se na ljubljanu, probaj nešto bliže servere

Hvala ti. Budem ti se još javio do kraja mjeseca na pm. Najprije treba sjesti božićnica. ;)

To nije lukavo več pokvareno, zanima me što će  TELEMACH napraviti isto se puno hvale a za sada ništa. 

Stavio da skida film,ništa...isto..i dalje stoji 4g..

 

Što ti stoji pod Network → Preferred mode ?

Koristiš li externe antene? @porec22 , i spojio si se na ljubljanu, probaj nešto bliže servere

Ne, ne koristim nikakve antene, a mjerio sam preko mobitela i automatski je odabrao server

Odgovori