Riješeno

Provjera dostupnosti optike i kabela

  • 12 April 2021
  • 275 odgovora
  • 12491 pregled


Prikaži prvu objavu

Odgovora 275

Razina korisnika 3
Bedž +3

@milenkoste dobili smo povratnu informaciju kolega da tvoju adresu ne pronalaze u sustavu te samim time nismo u mogućnosti izvršiti provjeru :thinking: Možeš li nam se javiti privatnom porukom OVDJE kako bismo sve dodatno provjerili? 

Čuj ovo, provjera u sustavu. Ja imam optiku u stanu provucenu prije cca 15 godina, povukao ju je Vodatel, nakon toga ih je kupio Metronet, pa Amis, pa Vip i sada A1. I dan danas u sustavu A1 piše da kod mene nije moguća optika niti paketi vezani na optiku, Toliko o sustavu.

Razina korisnika 4
Bedž +1

To je izgleda kao i u nogometu. Kupiš nekog dobrog igrača, ali ga ne koristiš. ne držiš ga ni na klupi, ali si ga uzeo da ga protiv tebe ne bi iskoristio neki drugi klub. :grinning:

Razina korisnika 3
Bedž +3

@force100 ako sam dobro shvatila u pitanju je Amis-ova optika? Ta optika (FTTH P2P) i optika koja se danas provodi (FTTH GPON) su ipak drugačije te samim time ne podržavaju iste brzine i pakete. Iz tog razloga nije moguće ni aktivirati novi paket na Amis optici. No, na većini lokacija gdje je dostupan taj stariji oblik optike postoji i mogućnost spajanja novijeg. Za provjeru nam se možeš javiti OVDJE sa svojim podacima.

Razina korisnika 3
Bedž

Mislim da kompletne  Struge imaju optiku od A1, a ni kod nas u Kozari putevima ništa bolje. Davno sam slao upit(prije više od 2 mjeseca) , ali odgovora nema ni dan danas..

Razina korisnika 3
Bedž +3

@Zlatko možeš li nam se javiti sa svojim podacima OVDJE za provjeru? :relaxed:

Razina korisnika 3
Bedž

Tu sam slao i prvi put..

Razina korisnika 4
Bedž +1

HAKOM kaže da ti neće biti optike jedno duže vrijeme.

 

 

To je jako zalosno jel imamo svi staru infrastrukturu a placamo znatno vece cijene interneta kao sto su Telemach,A1,tcom i Iskon a kvaliteta uzasna tu nije samo Novi Petruševec nego i sama Črnkovečka kao sto je rekao Zlatko Kozari putevima to nema smisla i zalosno je. Valjda cemo jednom u civilizaciju i mi doci do tad hvala Bogu na normabelima

Razina korisnika 4
Bedž +1

Ni za Novi Petruševec za sad nema planova, iako A1 ima svoju optiku nadomak kvarta.

 

 

Ako si u tom polju krajem 2022./23.

Evo Zefo sad su mi javili da cemo se moc spojit na optiku u travnju iako se nalazim u "tom polju" 

POzdrav Josipe, 

 

samo info ako je moguće - gdje si dobio taj info da ćeš se moći spojiti, te jesi li se zapravo spojio obzirom da je travanj prošao :).

 

Ja sam još malo zapadnije( kod Antunovica) i nitko mi ne zna reći kakav je plan za spajanje, a čekam tu optiku odavno.

 

hvala

 

Razina korisnika 2
Bedž +3

Pozdrav @Danijel82 , pošalji nam privatnu poruku OVDJE , navedi nam na kojoj točno adresi bi se usluga koristila. Po provjeri povratno ćemo te kontaktirati s detaljnijim informacijama. 

Draga A1_Leona, nažalost nisi me dobro shvatila, naime prije 15 godina u moj stan uvedena je optika od strane Vodatela, tu optiku su koristili nakon Vodatela, Metronet i Amis. Kad je Vip tj, A1 kupio Amis, tehničari A1 su povukli novu optiku i stavili novi ruter, tako da ja danas imam dvije optcke niti od koje jedna visi besposlena sa zida a drugaje uključena u ruter gdje imam simetričnu brzinu 100/100. Prije nekog vremena imao sam kvar na ruteru koji otklonjen i tom prilikom tehnicar mi je preporučio da pređem na novi sistem, što god to značilo. Pozivom u call centar vaš djelatnik mi je nudio koax i uvjeravao da je to ista stvar a da optika na mojoj lokaciji nije moguća.  BTW prije mjesec dana susjed, vrata do vrata je sa tcoma prešao na A1, pod uvjetom da mu provuku optiku, što je naposlijetku i dobio.

Bez veze mi se javljati za provjeru dostupnosti jer ce te i vi provjeriti na istom mjestu gdje i korisnička služba, Još da vam napomenem da na stranici provjere dostupnosti nikad nije bilo navedeno da je optika dostupna.

 

Nije još stigla optika u tu ulicu, budu te zvali kada dođu ne brini ili će ti poslati one prodavače na vrata šta dođu

Razina korisnika 4
Bedž +1

Po HAKOM-u neće optika skoro u tu ulicu.

 

 

Poštovani, molim vas informaciju. A1 je ušao u zgradu (novogradnja koja vec ima provučenu kompletnu infrastrukturu optika, coax i bakar) prije mjesec dana sa optikom, ali na stanove nije spojena optika nego coax, da li postoji mogucnost da se spoji optika buduci da su sve predinstalacije vec napravljene i svi preduvjeti ispunjeni. Hvala
Razina korisnika 2
Bedž +2

Pozdrav @Nulum,

Sad ovisi, obično ako već postoji infrastruktura ne postoji mogućnost provođenja optike, ali moguće je podnijeti zahtjev za spajanje na optičku mrežu. Najjednostavnije ga je podnijeti putem SZK.

Lijepi pozdrav.

Pozdrav @Kavopija 

 

Hvala na odgovoru.

 

Ma pitanje je upućeno radi toga što je optika dovedena u zgradu od strane A1. I sada se ta optika opet spaja na coax koji dalje ide po stanovima, umjesto da se spojilo na opticku instalaciju koja je takodjer kao i coax evć u svakom stanu. Zgrada je napravljena prije par mjeseci tako da je već sva instalacija u zgradi provucena, samo mi nije bilo jasno zasto bi A1 optiku koju je uveo u zgradu spajao na coax umjesto optiku budući da je sve na jednom mjestu.

Razina korisnika 3
Bedž +3

@Nulum javi nam OVDJE točnu adresu i kontakt broj pa ćemo provjeriti mogućnosti.

U ulici su povuceni A1 opticki kabeli prije mjesec dana. Molim znate li kada cemo moci potpisivati ugovore za opticke prikljucke?

Adresa je zagreb, završje 88.

U nekim katastarskim planovima je adresa Vojmila Rabadana 88.

Imam pitanje da li se može provući optika na zahtjev pošto gotovo cijeli moj ulaz u zgradi je na A1 a nemamo optiku i da li se to plaća?

Razina korisnika 2
Bedž +3

@pet22 , pozdrav. Molim te da nam pošalješ punu adresu, broj stanova i kontakt broj OVDJE kako bi mogli provjeriti s nadležnim odjelom.

Pozdrav, prošlo je 2 godine otkako ste proveli optiku u mom dijelu kvarta (osim u označenom dijelu na slici). Od tada niste provukli ni centimetar optičkog vlakna zbog kojekakvih izgovora. Po svemu sudeći označeni dio kvarta vam nije ni u planovima za provlačenje optike. Ali opet, mi se i dalje nadamo pa zato opet šaljem upit jel postoji bilo kakva šansa da se provuče optika u označenom dijelu na slici ispod?

Slika obuhvaća glavne ulice: Vardarska, Slavonska, Kanarinska i ostale sporedne ulice u Donjoj Dubravi. Ne morate me pitat da Vam da svoju adresu jer ako nemate u planu provodit po glavnim ulicama onda sigurno nećete po sporednim i obrnuto.

Ako ne postoje nikakvi planovi otkazujem trenutnu uslugu  koji plaćam 300 kn jer imam mobilni internet od HT-a koji koristim za posao gdje je download 7 puta brži, a upload čak 50 puta brži. Pa ću onda rađe platiti HT-u više novaca za poštene brzine nego Vama za kriminalno lošu brzinu.

LP

Optika

 

Razina korisnika 3
Bedž +3

@Jaksha provjerit ćemo s nadležnim odjelom, no za to nam trebaš javiti točnu adresu, radi li se o kući ili zgradi (i koliko stanova ima) te kontakt broj. Sve navedeno nam možeš javiti OVDJE .

@Jaksha provjerit ćemo s nadležnim odjelom, no za to nam trebaš javiti točnu adresu, radi li se o kući ili zgradi (i koliko stanova ima) te kontakt broj. Sve navedeno nam možeš javiti OVDJE .

Poslao sam Vam podatke. Ali kao što rekoh rekoh, ne vidim smisao u tome jer sigurno nećete samo radi mene provlačit optiku premda mi je stup s optikom nekih 50-60 metara od moje adrese. I sigurno ćete opet poslati generički odgovor da pratim na vađem webu dostupnost i da zbog COVID-a i kojekakvih drugih stvari je usporeno postavljanje infrastrukture. Tako da kada potvrdite ovo što sam napisao raskidam ugovor istog trenutka.

Odgovori