Riješeno

Provjera dostupnosti optike i kabela

  • 12 April 2021
  • 275 odgovora
  • 12768 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 275

Pozdrav, zanima me u kojoj fazi je postavljanje optike u ulici Trepčanska, točnije za broj 16.
Razina korisnika 4
Bedž +1

Znači, mi koji nemamo bandere u svojim ulicama/kvartovima, nego nam je struja provedena podzemno, kao i parica/telefon, do daljnjeg se možemo slikati s mogućim uvođenjem optike. 👌

Pozdrav. Zanima me kada imate u planu provesti optiku kod Vardarske ulice u Donjoj Dubravi, točnije na lokaciji označenoj plavim krugom na slici? Za sada na HAKOM-ovim stranicama nema objave namjere gradnje svjetlovodne mreže. Hvala unaprijed.

Znači, mi koji nemamo bandere u svojim ulicama/kvartovima, nego nam je struja provedena podzemno, kao i parica/telefon, do daljnjeg se možemo slikati s mogućim uvođenjem optike. 👌

Što kažu objave namjere gradnje? Po gradovima sve ide podzemno.

Kod mene je jedna ulica išla podzemno ali zato što tu nitko ne živi i gospodarska zona je,a postojao je  i kanal i bandere.

A u ulici do mene su spajali nešto kroz šahtove iako je sve preko bandera išlo na kraju.

Razina korisnika 2
Živim u kući na periferiji grada i zbog starih bakrenih kablova ogranicen sam na vrlo spor internet. Zanima me kakav je proces uvođenaj optike? Koga treba zvati i koliko to košta?
Bok!
Ima li itko ideju kada će biti uvedena optika u Split?
Uzeo VDSL.. ocu još.
Ako ne još, onda kada? Do 2020. imate vremena telekomunikacijski operateri.
Gledam vas. Očima svojim.
Razina korisnika 4
Bedž +1

Ma ništa od objava, od nijednog operatera. Raspitao sam se; nitko od njih nema u planu u dogledno vrijeme ući u naš kvart. Okolne ulice i kvartovi su opremljeni (preko betonskih bandera), samo naš kvartić kao pusti otok. Podzemno je sada nemoguće, usko je, sve asfaltirano i ne vjerujem da bi grad dopustio razvaljivanje nedavno rekonstruirane ulice.

Pozdrav, zanima me dostupnost optike u ulici Cara Hadrijana, došao sam do informacije da je optika instalirana u ulici ali nije i u samoj zgradi pa me zanima koliko je ta informacija točna. Hvala!
Bok svima.
Imam par pitanja. Živim u ulici Miroslava Kraljevića br. 43c u Sesvetama.
Kod mene su dostupni samo HT i Iskon za trio pakete preko žice. Nešto sam načuo da se provlači optika po Sesvetama pa me zanima da li je već provučena i dostupna u Brestju ili ako nije kada će biti ? Da li je uopće u nekom planu izgradnje ?
Ne želim biti više rob HT-u i Iskonu !!!

Hvala

Ivan
Pozdrav, prema objavi namjere gradnje svjetlovodne mreže za područje Donja Dubrava DČ 5 i DČ6 vidim da će optika do 31.12.2019. biti postavljena za područje izvan čijeg ruba se moja kuća nalazi udaljena manje od 100 metara. Za područje moje ulice još nema objave namjere gradnje pa me zanima hoće li uskoro i to područje biti uključeno (zapadni dio Kloštarske ulice), a ako ne, hoće li ipak biti moguće spajanje optike na moju kuću obzirom da je tako blizu predviđenog područja spojenog na optiku.
HT je u Jakuševcu objavio da provode optiku u cijelom mjestu, uključujući lokacije na kojima vaš kabel nije dostupan, pa me zanima hoćete li vi preko njihove optike pružati svoje optičke pakete. Znam da je na nekim mjestima dostupan vaš kabel, ali to je samo u zgradama, a kuće nisu pokrivene dok će HT ovime pokriti i sve kuće, a vidim da HT nudi drugim operaterima najam svjetlovodne niti pa me zanima hoćete li nuditi i vi svoje optičke usluge.

Poštovani,

zanima me kome se mogu obratiti vezano za uvođenje privatne optičke linije.

Uz to, naravno zanimala bi me i cijena, uvođenja/instalacije/mjesečnog održavanja. Ali sumnjam da ću na ovo dobiti odgovor javno pa ću zato pitati ako je neki od "neslužbenih" forumaša ikada imao iskustva ili je od nekog čuo. :)

Hvala unaprijed!

Dobar dan, u ulici do moje je provedena optika a koliko vidim na hakomu investitor je A1. Radi se o DČ84. Zanima me postoji li (i kad) plan da se to prosiri jer sam definitivno zainteresiran za uzeti najveci paket prakticki odmah cim bude dostupno.

LP,

Hrvoje

Pozdrav, zanima me, vidio sam na HAKOM stranicama da imate planove za povući optiku u gornjoj Dubravi. Konkretno zanima me za lelijsku ulicu?

Poštovanje svima na forumu i oko njega :grin: !
Ovako sam vesele prirode ali svakog dana me HAKOM karte iznenade i to bude ne baš pozitivno iznenađenje tako da sam morao doći i na forum pitati, razgovarati, dati prijedlog, dobiti obrazloženje zašto je to tako.
Znači radi se o Vinkovcima koji su dobrim dijelom pokriveni optikom. Ali je tu izostao širi dio centra.
Ili se optika provlači ovisno o tome tko si u gradu. Do takvih dođe optika, a nas obične smrtnike zaobiđe.
Evo sada po novom gledam - optiku će dobit Mala bosna i Vrtno naselje (rubni kvartovi Vinkovaca). Nemam ništa protiv toga da se i njima uvede optika, ali me zanima zašto smo mi zapostavljeni? Tako smo blizu, a opet tako daleko.
Čak polovica moje ulice i ima optiku! Ne znam što je to smetalo da se skroz do kraja te ulice provuče optika. Drugo je što u tom “širem dijelu centra” se nalaze i škole i neke gradske ustanove, privatnici itd. koji isto žude za stabilnijim i bržim internetom. Godinama već molimo sve redom provajdere da se udostoje i provuku 2km optike kroz tih par ulica!
Dole su slike gdje sam označio na koji dio Vinkovaca mislim. Ove pink točkice je dio gdje optika već postoji.

 


 

Pozdrav!

 

Kada je u planu izgradnja optičke mreže na području Jastrebarskog i pružanje visokih brzina pristupa internetu, barem 100/100?

 

Također, može li se dobiti Biz Internet Pro igdje u Jastrebarskom, neovisno o adresi?

 

Hvala.

Razina korisnika 4
Bedž +3
Pozdrav, prema objavi namjere gradnje svjetlovodne mreže za područje Donja Dubrava DČ 5 i DČ6 vidim da će optika do 31.12.2019. biti postavljena za područje izvan čijeg ruba se moja kuća nalazi udaljena manje od 100 metara. Za područje moje ulice još nema objave namjere gradnje pa me zanima hoće li uskoro i to područje biti uključeno (zapadni dio Kloštarske ulice), a ako ne, hoće li ipak biti moguće spajanje optike na moju kuću obzirom da je tako blizu predviđenog područja spojenog na optiku.
Hvala ti na ukazanom interesu za A1 usluge. 😃 Javiš nam se privatnom porukom? Provjerimo s odgovarajućim odjelom pa ti se povratno javimo. Molim te, pošalji nam OVDJE svoje ime i prezime, točnu adresu na kojoj bi se koristila naša usluga (naziv ulice, kućni broj, poštanski broj i mjesto) te kontakt broj.
Pozdrav,

I ja imam isto pitanje kao @eka_pro.
Zanima me kada je u planu puštanje optike za adresu Hlebinska ulica 23a?
Sve je postavljeno na stupu. Dobio sam informaciju do kraja ove godine ali bi ipak volio barem malo precizniji odgovor. Unaprijed hvala.
Lp,
Matej
Razina korisnika 4
Bedž +3

Pozdrav @D3rza, možemo provjeriti željenu adresu pa ti se povratno javiti s više info o dostupnosti optičke mreže na određenoj lokaciji. Pošalji nam privatnu poruku OVDJE uz navođenje adrese (puni naziv ulice, kućni broj, poštanski broj i mjesto), ime i prezime kontakt osobe te kontakt broj na koji si dostupan ti ili osoba koju ćemo povratno kontaktirati, ovisno o dostupnosti.                               

Razina korisnika 4
Bedž +3

Pozdrav @VIKING, možemo provjeriti željenu adresu pa ti se povratno javiti s više info o dostupnosti optičke mreže na određenoj lokaciji. Pošalji nam privatnu poruku OVDJE uz navođenje adrese (puni naziv ulice, kućni broj, poštanski broj i mjesto), ime i prezime kontakt osobe te kontakt broj na koji si dostupan ti ili osoba koju ćemo povratno kontaktirati, ovisno o dostupnosti.          

Pozdrav, da li optika dolazi i preko drvenih stupova? Stala je ulicu do moje gdje počinju drveni stupovi, a sa druge strane kuće imam betonske stupove, gdje je trenutno samo rasvjeta ?

Da li je moguće ikako realizirati to? Prema hakom-u sve kuće su u crvenom i u planu izgradnje.

 

 

https://www.a1.hr/poslovni/izvodenje-gradevinskih-radova

pa se pronađi
Razina korisnika 3
Bedž +3

@mtomas i @cExtra , javite nam, molim, točne adrese OVDJE pa provjerimo situacije s nadležnim odjelom. 

Razina korisnika 6
Bedž +4
Piše da je planirani rok postavljanja 26.12.2018.
E sad, možda se odužilo malo pa se trebaš strpiti? Jesi primjetio nekakve radove u ulazu u skorije vrijeme? Bušenje, postavljanje optičkih kablova itd.?

ne treba, hvala @A1_Sunchica 

Odgovori