Riješeno

Provjera dostupnosti optike i kabela

  • 12 April 2021
  • 275 odgovora
  • 12491 pregled

Pozdrav, zanima me da li je moguće i kako uvođenje optike u ulicu/na kućnu adresu na zahtjev. Naime u ulici do moje cca 500m od kuće su doveli optiku, ali eto moja ulica nije bila te sreće niti HAKOM namjerava u skorije vrijeme postaviti optiku u istu. Zanima me da li je moguće nekako zatražiti da se to promijeni ili čak platiti provođenje optičkih vodova do moje kuće. Kad bih imao tu mogućnost najvjerojatnije bi u A1 uzeo uslugu.  Znam da ovo nije vezano toliko za sam A1 telekom odnosno ovaj forum, ali obratio sam se ovdje u nadi da netko ima nekakvo iskustvo/informaciju. Hvala unaprijed na pomoći.

icon

Najbolji odgovor od A1_IvanaM 13 April 2021, 23:45

Pogledaj original

Odgovora 275

kroz ulicu A1 provlaci optiku.

pitanje: moze li se bez da se kopa u dvoristu kuce optika kabel brikljuciti na paricu (bakar)??

udaljenost sahte sa kabelom je 20m

pozdrav

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ne može!

Pozdrav, može li netko odgovoriti kada će početi radovi u Lučkom što se tiče optike.

Na stranicama piše 4.11.2021 je trebao biti početak.

Razina korisnika 2
Bedž +3

Pozdrav @cExtra ,  pošalji nam  adresu OVDJE pa ćemo provjeriti s nadležnim odjelom. Također nam je potrebno navesti radi li se o zgradi ili kući. Ako se radi o zagradi, koliko ista ima stanova? Molim te da nam ostaviš i broj telefona u slučaju da te budemo trebali povratno kontaktirati. 

Razina korisnika 3
Bedž

Ima li išta u najavi ili ako se može provjeriti ima li kakve nade u nekoj bližoj budućnosti da Kozari putevi općenito dobiju optiku? Manje više kvartovi oko nas imaju optiku( Žitnjak, obližnje Struge i dio Petruševca). Vidim radi se u Vukomercu i Ivanjoj Reci, samo ne znam jel vaša ili od drugih operatera..)🤷 

Razina korisnika 3
Bedž +3

@Zlatko drago mi je da si zainteresiran za naše usluge 😀 Pošalji nam svoju adresu OVDJE pa ćemo provjeriti kakvi su planovi spajanja optičke infrastrukture.

Razina korisnika 3
Bedž

Poslano u inbox.

Samo update, optika obećana na našoj adresi 2020, s današnjim danom nikakvih pomaka. 2 godine koristimo mobilni internet drugog operatera i fiksni A1. Samo se obećava, ništa se ne radi. Naše adrese nema ni u planu a gotovo cijeli kvart je pokriven. Gdje je zapelo?

Pozdrav, da li optika dolazi i preko drvenih stupova? Stala je ulicu do moje gdje počinju drveni stupovi, a sa druge strane kuće imam betonske stupove, gdje je trenutno samo rasvjeta ?

Da li je moguće ikako realizirati to? Prema hakom-u sve kuće su u crvenom i u planu izgradnje.

 

 

Razina korisnika 3
Bedž +3

@mtomas i @cExtra , javite nam, molim, točne adrese OVDJE pa provjerimo situacije s nadležnim odjelom. 

ne treba, hvala @A1_Sunchica 

Poštovanje, zanima me dostupnost optike na adresi (u zgradi je provedena infrastruktura no na provjeri dostupnosti ne prikazuje dostupnost optickog interneta)

Gdje se mogu javiti za azurnu provjeru dostupnosti? hvala

Razina korisnika 3
Bedž

Ja sam im zadnji put poslao upit 09.04. i još nisam dobio odgovor. Toliko o brzini...

Pozdrav, već sam se javljao prije.

Cijeli kvart je pokriven prije 4 tjedna osim 7-8 ulica koji su prema kartama trebale bit pokrivene.

Vidim po kućama već se spajaju svi, a već 4 tjedna se ne provlače kablovi po stupovima prema nama.

Koji bi mogući razlog bio za to?

 

@neeos@Zlatko i @cExtra, molim vas da nam se javite OVDJE s vašim podacima kako bismo mogli izvršiti detaljniju provjeru. 

Poštovanje, 

A1 kroz Kaštela provlači optiku i čini mi se da su povlačili nekidan kroz moju ulicu na provjeri dostupnosti još uvijek je nedostupna samo 5G internet. Zanima me mogu li kako dobiti informaciju kada će biti dostupno za spajanje jer mi stari ugovor sa Optimom ističe i ne mogu ga produžiti jer su prodani Telemach-u i rado bi se prebacio na A1 optiku ako uskoro bude dostupna. 

Tri godine ništa od optike kod tebe i to najmanje. Zaboravi drugim riječima. Molim A1 da ne vuče ljude za nos nego neka ovako konkretno odgovara...što ćete to provjeriti?

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Evo vam popis gdje sve A1 radi SDM 

https://www.a1.hr/hr/poslovni/izvodenje-gradevinskih-radova

Dakle, A1 gradi, ali između njega (A1)i vas kao krajnjih korisnika stoje oni koji su mrežu uzeli u najam 😬

A1 gradi optiku prvenstveno zbog poslovnjaka, vi (privatni) ak upadnete u plan, dobro, ak ne upadnete- eto vas ovdje 😜

Razina korisnika 1
Bedž +1

@BepoKL, @Zefo  možete li nam se javiti OVDJE sa svojim točnim adresama kako bismo provjerili planove spajanja? 

Napokon da vas pohvalim, izborili smo se sa HEP-om za zamjenu stupova i optika spojena neki dan.

Giganet paket 2/1, čeka se nova mrežna kartica da povuče full brzinu.

Veza je u početku malo pucala ali sam skužio da je problem bio u zastarjelom Realtek ethernet driveu pa updatom mi skočio upload sa 750 na 850 mbit.

https://www.speedtest.net/my-result/d/802dd740-8395-4c8c-957b-ed43777f1ad4

LP.😎

Razina korisnika 2

Napokon da vas pohvalim, izborili smo se sa HEP-om za zamjenu stupova i optika spojena neki dan.

Giganet paket 2/1, čeka se nova mrežna kartica da povuče full brzinu.

Veza je u početku malo pucala ali sam skužio da je problem bio u zastarjelom Realtek ethernet driveu pa updatom mi skočio upload sa 750 na 850 mbit.

https://www.speedtest.net/my-result/d/802dd740-8395-4c8c-957b-ed43777f1ad4

LP.😎

Cekao si "samo" godinu dana. Pohvali ih pohvali

Napokon da vas pohvalim, izborili smo se sa HEP-om za zamjenu stupova i optika spojena neki dan.

Giganet paket 2/1, čeka se nova mrežna kartica da povuče full brzinu.

Veza je u početku malo pucala ali sam skužio da je problem bio u zastarjelom Realtek ethernet driveu pa updatom mi skočio upload sa 750 na 850 mbit.

https://www.speedtest.net/my-result/d/802dd740-8395-4c8c-957b-ed43777f1ad4

LP.😎

Cekao si "samo" godinu dana. Pohvali ih pohvali

Jbg, HEP se izvlačio na manjak radnika. Kenjali su za 4 drvene bandere na toj trasi za dio kvarta. Čim su zamijenili, A1 je odmah nastavio sa radovima.

A u drugom kvartu su dali dozvolu gdje je bar 30% drvenih...

Razina korisnika 4
Bedž +1

Znači, mi koji nemamo bandere u svojim ulicama/kvartovima, nego nam je struja provedena podzemno, kao i parica/telefon, do daljnjeg se možemo slikati s mogućim uvođenjem optike. 👌

Znači, mi koji nemamo bandere u svojim ulicama/kvartovima, nego nam je struja provedena podzemno, kao i parica/telefon, do daljnjeg se možemo slikati s mogućim uvođenjem optike. 👌

Što kažu objave namjere gradnje? Po gradovima sve ide podzemno.

Kod mene je jedna ulica išla podzemno ali zato što tu nitko ne živi i gospodarska zona je,a postojao je  i kanal i bandere.

A u ulici do mene su spajali nešto kroz šahtove iako je sve preko bandera išlo na kraju.

Razina korisnika 4
Bedž +1

Ma ništa od objava, od nijednog operatera. Raspitao sam se; nitko od njih nema u planu u dogledno vrijeme ući u naš kvart. Okolne ulice i kvartovi su opremljeni (preko betonskih bandera), samo naš kvartić kao pusti otok. Podzemno je sada nemoguće, usko je, sve asfaltirano i ne vjerujem da bi grad dopustio razvaljivanje nedavno rekonstruirane ulice.

Odgovori