Riješeno

Provjera dostupnosti optike i kabela

  • 12 April 2021
  • 275 odgovora
  • 12765 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 275

Razina korisnika 1
Bedž +3
Ne, nadoplata nije moguća. Ne radi se tu baš o malim ciframa tako da ni ne preporučujemo 😃 Trebat će se ipak još strpiti do novog proširenja.
Poštovani,

Instalacija optike u Vardarskoj ulici u Donjoj Dubravi je trenutno stala na broju 9, dali se može saznati kada će se i dali će se nastaviti izgradnja do broja 11 jer trenutno nije dostupna optika.
Razina korisnika 6
Bedž +6

Evo vam popis gdje sve A1 radi SDM 

https://www.a1.hr/hr/poslovni/izvodenje-gradevinskih-radova

Dakle, A1 gradi, ali između njega (A1)i vas kao krajnjih korisnika stoje oni koji su mrežu uzeli u najam 😬

A1 gradi optiku prvenstveno zbog poslovnjaka, vi (privatni) ak upadnete u plan, dobro, ak ne upadnete- eto vas ovdje 😜

I ja se borim sa brzinom Interneta u Brezovici

koji je u najboljem slucaju oko 3 (A1)

A najbolje od svega sto dobijam takve odgovore iz A1 da vec I sam mislim da sam malouman.

Tako da ako nisi zadovoljan u T comu u A1 ti moze biti samo jos gore

Imate li u planu uskoro provesti optiku u Donjoj Dubravi, točnije područje označeno plavom crtom?
Tu spada Vardarska ulica te okolne ulice.

[img]https://uploads-eu-west-1.insided.com/a1-hr/attachment/d64a40eb-b2b2-4b3c-8a0d-870a7220a63b.jpg[/img]
Razina korisnika 2
Bedž +2
Dobili smo povratnu informaciju, ta strana ulice neće biti pokrivena tim optičkim prstenom 😕 Kada i ako ta strana ulice ubuduće bude pokrivena, bit će pokrivena drugim optičkim prstenom.
Razina korisnika 1
To su vjerojatno podzemne instalacije, ostalo ce ici po banderama ako se ne varam? Neka me netko ispravi ako grijesim
Razina korisnika 1
Bedž +3

@pasara možeš li nam se javiti u inbox OVDJE kako bi dogovorili detalje? Adresu imamo, ali nam je još potreban tvoj kontakt broj kako bi te naš nadležni odjel mogao kontaktirati kad nađu prikladno rješenje. 

Pozz

Zanima me kad je u planu pustanje optike za adresu Zlobinska 4 jer je vec postavljeno sve na stupu,a ugovor mi istice 15.12.18 sa amisom.
Na hakoom mu je pod sektor 13.
Hvala unaprijed!

Napokon da vas pohvalim, izborili smo se sa HEP-om za zamjenu stupova i optika spojena neki dan.

Giganet paket 2/1, čeka se nova mrežna kartica da povuče full brzinu.

Veza je u početku malo pucala ali sam skužio da je problem bio u zastarjelom Realtek ethernet driveu pa updatom mi skočio upload sa 750 na 850 mbit.

https://www.speedtest.net/my-result/d/802dd740-8395-4c8c-957b-ed43777f1ad4

LP.😎

Hvala na odgovoru mirjana, ja sam na broju 32, to onda znači da ja nikako onda ne mogu dobit uslugu, ili moram cekat, da li se može nadoplatit ili postoji li uopće neka opcija?
Razina korisnika 1
Bedž +1
Pozdrav, zanima me ima li planova za optiku na sjenjaku, u osijeku? je nigdje ne mogu naći podatak
Razina korisnika 2

Napokon da vas pohvalim, izborili smo se sa HEP-om za zamjenu stupova i optika spojena neki dan.

Giganet paket 2/1, čeka se nova mrežna kartica da povuče full brzinu.

Veza je u početku malo pucala ali sam skužio da je problem bio u zastarjelom Realtek ethernet driveu pa updatom mi skočio upload sa 750 na 850 mbit.

https://www.speedtest.net/my-result/d/802dd740-8395-4c8c-957b-ed43777f1ad4

LP.😎

Cekao si "samo" godinu dana. Pohvali ih pohvali

Jos jedno pitanje,to mi nije jasno, ja sam na broju 32, a broj 29 je na lijevoj strani s tim da je taj broj još jedno 50 metara iza mene pa me zanima da li to ide samo po jednoj strani ulice ili će biti prebačeno na drugu do broja 32 pošto je taj broj prije tog broja. To pitam isključivo radi interaktivne karte koju sam vidio na hakomu jer je na jednoj strani ulice prikazano da ima a na drugoj da nema?

Napokon da vas pohvalim, izborili smo se sa HEP-om za zamjenu stupova i optika spojena neki dan.

Giganet paket 2/1, čeka se nova mrežna kartica da povuče full brzinu.

Veza je u početku malo pucala ali sam skužio da je problem bio u zastarjelom Realtek ethernet driveu pa updatom mi skočio upload sa 750 na 850 mbit.

https://www.speedtest.net/my-result/d/802dd740-8395-4c8c-957b-ed43777f1ad4

LP.😎

Cekao si "samo" godinu dana. Pohvali ih pohvali

Jbg, HEP se izvlačio na manjak radnika. Kenjali su za 4 drvene bandere na toj trasi za dio kvarta. Čim su zamijenili, A1 je odmah nastavio sa radovima.

A u drugom kvartu su dali dozvolu gdje je bar 30% drvenih...


Hvala na odgovoru mirjana, ja sam na broju 32, to onda znači da ja nikako onda ne mogu dobit uslugu, ili moram cekat, da li se može nadoplatit ili postoji li uopće neka opcija?Uzmi kod susjeda na broju 28 pa povuci utp kabel do sebe 😎
Razina korisnika 2
Bedž +3

@Skruno, žao mi je ako imaš poteškoću s brzinom interneta. Pošalji nam podatke o vlasniku usluge OVDJE kako bi napravili detaljniju provjeru.

Razina korisnika 1
Bedž +1

@BepoKL, @Zefo  možete li nam se javiti OVDJE sa svojim točnim adresama kako bismo provjerili planove spajanja? 

Hvala
Ne razumijem tu logiku, znači jedna strana ulice do broja 29 će imati optiku a cijela desna strana ne? Ako sam dobro shvatio?
Razina korisnika 2
Bedž +2

U ovom trenutku nismo u mogućnosti komunicirati konkretne informacije o tome kada bi moglo doći do proširenja mreže do tog naselja. Sve razvoje na tu temu inače možeš pratiti na našoj web stranici ovdje, tamo su objavljeni svi planovi izgradnje novih optičkih prstena.

Pitanje, da li ima ikakvih buducih planova sprovodnje nove opticke ifrastrukture kroz Sesvete, po mogucnosti i Sopnicu, mucimo se vec godinama s ADSL-om i svima je vec doslo preko grla sto se ne moze postic brzina visa od 10MBps sto je vec ne koristivo u 2019.
Dio ulice je podzeman a onda se penje na bandere, koje su na mojoj strani ulice, zato mi i nije jasno da ja koji sam na strani gdje je bandera ne dobijem a netko preko puta da, u biti uopće mi nije jasno zašto jedna strana ulice može imati nekakvu infrastruktuu a druga ne?
Pozdrav,
Ulica Rajka Stipe 32, 52440 Poreč, optika je provedena prije nekoliko mjeseci i kada provjeravam dostupnost nije mi dostupno, dok brojevima zgrade prije i poslije jeste dostupno. Zgrade idu redom 30,31,32,33,34. 30 dostupno, 31 i 32 nedostupno, 33 I 34 dostupno.

Razlog?

Ne vjerujem baš da sam toliki baksuz da kod mene nema. 😕
Jos jedno pitanje,to mi nije jasno, ja sam na broju 32, a broj 29 je na lijevoj strani s tim da je taj broj još jedno 50 metara iza mene pa me zanima da li to ide samo po jednoj strani ulice ili će biti prebačeno na drugu do broja 32 pošto je taj broj prije tog broja. To pitam isključivo radi interaktivne karte koju sam vidio na hakomu jer je na jednoj strani ulice prikazano da ima a na drugoj da nema?
Šaljem na provjeru pa se javimo s informacijom. 😃

Odgovori