5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1215 odgovora
  • 129158 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 1215

Razina korisnika 1

Ionako trebaš još jedan router ako ćeš trebati Wifi ili još lan portova jer 7010 nema Wifi i ima samo jedan 2.5Gbps lan port. Znači staviš mu neki mikrotik koji ima barem 2.5Gbps lan portove da nemaš zagušenja ako ćeš imati veće brzine od 1Gbps. I sad lupaš skripte u mikrotik koliko hoćeš i koje hoćeš!

WiFi za ove namjene uopće ne koristim, a i setup mi je takav da mi je 1 LAN port dovoljan. Hvala za ideju, ali kombo ZTE + Mikrotik (s 2.5Gb portom) za skripte poprilično skup sport (nažalost), a i nekako mi se čini da je ZTE potpuni višak u toj kombinaciji. Izašao je novi Chateau 5G ax … poprilično moćan uređaj a mislim da bi u najmanju ruku trošak bio jednak ili čak manji.

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • Vrhhy  Što se tiče 2CA routera top su Huawei B535-232 ,B535-235 i B525s-65a

Razina korisnika 1

Chateau 5G ax preskup za ono što nudi u 4G 5G segmentu. Za te novce se kupi top router Teltonika RUTX50 nema šta nema od podešavanja samog routera( JSON skripti) pa do podešavanja 4G i 5G mreže stvarno top router.

 

Istina, top router. Totalno sam zaboravio na Teltoniku jer su jedno vrijeme baš imali čudnu ponudu (barem kod nas) … Jedino nema 2.5Gb portove … ili barem link aggregation ...

Razina korisnika 1

Daworin hvala na odgovoru. Vidim da postoji i router Huawei B525s-23a kojeg ima dosta rabljenih u ponudi. Što mislite o njemu? Da li je bolji od  ZTE 286R?

Hvala

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • Vrhhy  Potpuno su identični što se tiče 2CA 286 i 525 jedina razlika što je B525 kvalitetniji router i na njemu možeš birati frekvencije i agregacije bilo u samom sučelju routera(ako ima takav FW) ili pomoću raznih tools-a. Ima bolje riješene priključke za MIMO antene.

Pozdrav, imam ZTE MC801A i kao što su već neki spomenuli imam problema sa primanjem SMS-a, radi se o HT mreži i kad god primim SMS od njih web sučelje ostane na onom Waiting… i nikad se ne otvori.

Pa me zanima da li je možda netko našao neko riješenje, znam da postoji mobilna aplikacija, ali ja sam mislio napraviti programčić koji bi jednom dnevno provjerio da li je potrebno poslati SMS sa sadržajem BRZINA kako bi mogao nastaviti surfati po maksimalnoj brzini, a trenutno to ne mogu jer kad dobijem SMS, ne mogu ništa raditi dok preko mobilne aplikacije taj SMS od HT-a ne obrišem.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Pošto još nije u prodaji Netgear nighthawk m5 mr5200 nisam mogao odoljeti i ponovo si uzeti Netgear nighthawk m2 mr2100, Zvjerka je zvjerka…..

 

Pozdrav, 
zanima me što mislite o ovoj kombinaciji routera i antene. Router bih uzeo preko njuškala jer je poprilično povoljan, možda malo i pre povoljan, ali šta je tu je. Imate li kakvih iskustva s tom kombinacijom ili samo routerom?


Router:
https://www.njuskalo.hr/wifi-antene/huawei-b818-cat19-4g-router-vrhunski-oglas-39840602
Antena:
https://shop.kerman.hr/Katalog/Detalj/104166

Evo još jednostavnije ideje:
https://www.eurodk.com/en/products/3g-4g-routers/huawei-e5783-230-black

 

Ja sam naručio uređaj s ove stranice skupa s još nekim sitnicama za kućni 4g router i prezadovoljan sam. Samo na dužim vožnjama treba ga držati na punjaču jer mu se baterija isprazni za 2-3 sata, a inače je manji od mobitela.

Razina korisnika 7
Bedž +4

speedz

Koji operater? Koliko dostupnih frekvencija na odašiljaču? Lokacija? Može PM da ne spamamo temu.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Evo konačno A1 ima u ponudi CAT6 Router!!!!!!!!! ZTE MF286R. Čestitam!    https://www.a1.hr/webshop/homebox/viewdata/441444848?JumpTarget=ViewCart-View

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • baldriq  Ovako uključivanje i isključivanje CA možeš jedino odabirom samo jedne frekvencije. Da ti radi CA jedini pokazatelj je 4G+ i naravno veće brzine nego na jednoj frekvenciji. Prvo trebaš vidjeti kada testiraš pojedinačno frekvencije dali se spajaš na isti eNB ID tornja, i vidjeti kad staviš na auto ili mu zadaš agregacije na koji se toranj tada spaja. Ako se u svim slučajevima spajaš na na isti eNB ID tornja i nemaš 4G+ onda je problem u routeru (vrlo mala vjerojatnost da A1 na tom tornju nema uključen CA). Jesi probao preko moba mjeriti i dali na mobu imaš 4G+?

Pozdrav svima,

evo nakon pročitanih postova i nekih Davorinovih (da se razumijemo, čovjeku treba dić spomenik) inputa na moru sam (Lošinj) zamijenio stari ZTE283+ sa HuaweiB535-235 i domah dobio cca 10x veći DL i 4,5 puta veći UL (zamijenio samo Tele2 SIMicu i ostavio router na istom mjestu). Default sve i već preporod...DL cca 100Mbit/s a UL 20ak Mbit/s.

Preporuka je bila B818 ili 289f sa P56 antenom (i VIP ili HT) ali kako je bilo sve na “horuk” uspio sam samo ubost 535icu (eh da je BMW, a ne Huawei:)).

Prezadovoljan...ALI, neda vrag mira, ajmo malo stjunati cijelu priču. Nađem neke antene u ormaru od ZTEa (one ko zečje uši) i postavim ih na šalaporke, postavim obje na “EXT”  i dobijem cca još malo, nekih 10-20ak%.

Odradio svaki kanal posebno, sve ih prošao uzduž i popreko,  po 3 mjerenja da ne bi bilo da je nešto uletilo, i ono što me “muči” je da nikako da “zbrojim” DL i UL sa jedne i druge frekvencije - u čemu griješim? UL gotovo da se i ne mijenja…Tablica primjera za Band 1 i 3

Inače, skripta radi ko beba, LTE-H-Monitor također…

Još jedna nejasnoća: na jednoj lokaciji (“tornju 40399 na koji se spajam”...valjda) cellmapper “kaže” da su dostupni sljedeći bandovi:

  • 40399 HT – 1,3,20
  • A1  - 1,3,7,20
  • Telemach 3,28

A ja se mogu na svaki od sljedećih “iz menija” spojiti:

  • B1+B3+B7+B8+B20+B28+B32+B38

Nije mi sad baš to jasno kako pa ako može pojašnjenje jel se ja to spajam i na HTov i A1 repetitor bez problema kao da sam u roamingu. Odakle su uletjeli ovi B8, B32 i B38 (da li možda u Celmapperu nisi navedeni svi Bandovi za svaku pojedinu lokaciju repetirora)?

koliko problema a još nisam zamijenio i stavio A1 i HT SIMicu u router...:)

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Kombinacija je ok ne možeš pogriješiti sa time.

Ne, Telekom FW je gore, kupljen je u T-centru

Razina korisnika 7
Bedž +4

Da može se složiti da funkcionira kao AP samo treba biti spojen sa lan kablom na glavni router tj uređajem koji ima internet.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ako već razmišljaš o nabavci routera onda ZTE MF 289F ili B818-263. Bilo bi dobro da testiraš brzine na pojedinom frekvencijama sa ZTE MF 286. To dosad nije bilo moguće ako u samom sučelju nije bilo te funkcije. Evo tu imaš skriptu za Chrome ili Edge i video kako ju ubaciti i onda ćeš moći mijenjati frekvencije i zadavati agregacije na 286. Kad testiraš laptop ili PC spoji lan kablom sa routerom. ZTE MF 286 skripta 

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • ivan_nzg Tako router napiše sve Band koje podržava kada je na Auto. i B535 je 2CA router i od tih svih navedenih izabere dva po svom izboru. B8, B32,  B38 nema u HR i ako bi ih i ručno zadao prebacio bi ti se router na 3G

Razina korisnika 4

Ne, Telekom FW je gore, kupljen je u T-centru

Moj je od A1 i isto mi se događa.Stvar je kako si napisao u codu HRI T.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Preko moba sa huactrl možeš vidjeti eNB ID tornja na koji se spaja router. Imaš na 16 stranici ove teme linkove i link za skriptu koju staviš u chrome preglednik i tako i na pc možeš vidjeti sve parametre i ma i video kako staviti u chrome preglednik. A gdje ti se mob spaja ti vidiš sa cellmapper app

Znaci to je to. B3 i b20 su na istom ID. B1 nije. Znaci agregirati se može samo s istog ID-a. Brzine mi otprilike odgovaraju agregaciji tih 2 frekvencija. I dobijem 4g+ u ruteru. Problem je kaj su tornjevi preoptereceni, pošto sam na selu i imam dostupa možda tih 2 tornja, al ok, nisam jedini s tim problemom. Što je tu je. Drago mi je samo što sam s ruterom i antenom dobio 3-4x onoga kaj sam prije imao sa cat4 zte.

 

Hvala na savjetima

Razina korisnika 4

Ne, Telekom FW je gore, kupljen je u T-centru

Moj je od A1 i isto mi se događa.Stvar je kako si napisao u codu HRI T.

Jedan work around koji mi pada na pamet je da taj short code spremim kao kontakt u routeru pa probam tako. Ima lista short codes za HT - https://www.hrvatskitelekom.hr/podrska/pitanja-odgovori/mobiteli/tarife/6029/Najcesce-koristeni-kratki-kodovi.html

Probaj,pa javi.

Dosao je B535 u ponudu a1 od jučer 

Razina korisnika 1

Kombinacija je ok ne možeš pogriješiti sa time.

Bok, hoće li te iste antene raditi sa ZTE MF286R routerom?

 

Više me zanima pomaže li ako rade...

Razina korisnika 1

Da radit će ali samo jedna antena ide na zte MF286R i to na priključak označen sa R

Hvala ti na informaciji. Sutra popodne probam pa javim. 

Probao sam i skriptu za isti, duplo bolje radi na 1+20 

Odgovori