5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1185 odgovora
  • 127319 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 1185

Razina korisnika 7
Bedž +4

Definitivno Huawei  B535-232 ,235 ili333

Zanima me koji biste ruter preporučili između ova dve (znam da ima i boljih) huawei b535 ili zte mf286? 

Hvala

To je A1 imaš lijevo u izborniku cellmapper karte select provider i tu mijenjaš operatere pa na taj način vidiš njihove tornjeve. I trebao bi malo mapirati na toj lokaciji sa cellmapper app da se osvježe tornjevi  i frekvencije na njima. Mapiraš onog operatera čiji ti je sim u mobu može i dual sim dva različita operatera. Ova dva routera B818-263 ili ZTE MF 289F

Aham, nisam odmah primjetio. Evo pogledao sam i za HT i Telemach, najbolja situacija je, barem što se udaljenosti tiče je sa Telemachom, gdje se nalazim  između dva tornja, jedan cca 2km i drugi na cca 5km. HT-ovi nisu nigdje blizu. Hvala ti puno na savijetima, legenda si. 😎

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

To je A1 imaš lijevo u izborniku cellmapper karte select provider i tu mijenjaš operatere pa na taj način vidiš njihove tornjeve. I trebao bi malo mapirati na toj lokaciji sa cellmapper app da se osvježe tornjevi  i frekvencije na njima. Mapiraš onog operatera čiji ti je sim u mobu može i dual sim dva različita operatera. Ova dva routera B818-263 ili ZTE MF 289F

Plemkovic   Pogledati na cellmapper karti tornjeve na toj lokaciji i frekvencije koje imaju operateri na tim tornjevima. Za početak testirati mobitelom i vidjeti koji operater daje najbolje rezultate, Zatim u nabavku routera prema dostupnim frekvencijama kod najboljeg operatera sa najvećim DL. Usput vidjeti udaljenosti od tornjeva možda će trebati i vanjske antene.

Hvala ti na odgovoru! Pogledao sam, postoje dva tornja u okolici, jedan na cca 3km i drugi na cca 5km zračne udaljenosti. Nažalost ne piše o kojem operateru je riječ, slike stavljam u prilog. Što se tiče testiranja, to je malo zeznuto pošto živim vani i između dva dolaska zna proći i po dva mjeseca, tako da bi volio doći pripremljen, sa kupljenim routerom. Postoji li neki koji obuhvaća sve eventualno potrebne frekvencije?

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Plemkovic   Pogledati na cellmapper karti tornjeve na toj lokaciji i frekvencije koje imaju operateri na tim tornjevima. Za početak testirati mobitelom i vidjeti koji operater daje najbolje rezultate, Zatim u nabavku routera prema dostupnim frekvencijama kod najboljeg operatera sa najvećim DL. Usput vidjeti udaljenosti od tornjeva možda će trebati i vanjske antene.

Bok ekipa, stvarno svaka čast na savjetima koje nesebično dijelite, ja sam zbilja pokušao pročitati što više toga i doći do nekih vlastitih zaključaka ali dalje od osnovnog se nisam pomakao pa bih trebao pomoć.

 

Uvodim internet u vikendicu koja je na sva 3 glavna operatera (A1, Telemach i TM) pokrivena 4G signalom (barem tako tvrde na kartama pokrivenosti). Internet mi treba za 0-24 videonadzor, ali i također kada budem tamo provodio vrijeme za spajanje par uređaja, 1x PC i nekoliko mobitela, ali i TV sa IPTV kanalima. 

 

Našao sam ZTE Mc801a router za 120 eura, ali kasnije si mislim ukoliko budem trebao spojiti vanjske antene, po onome što sam ovdje pročitao, taj router nebi bio dobar izbor iz razloga što antene hvataju isključivo 5G mrežu. 

 

Molio bih vas da mi preporučite pouzdan router koji ima sve potrebne opcije koje bih eventualno trebao promijeniti da po potrebi poboljšam signal te da mogu spojiti vanjske antene. Hvala unaprijed i veliki pozdrav svima!

Razina korisnika 1

Imaš sve frekvencije na tornju pa zadaj mu pojedinačno frekvencije kao što sam napisao i dvije najbolje spojiš. Pa kakvu to antenu imaš? Super kombinacija je kad povežeš dvije najbolje frekvencije. A top kombinacija bi bio router koji može povezati svih 5 frekvencija 5CA

Antena je iskra P-58 ali samo jedna jer kao što smo pričali druga nema efekta.

Budem se igrao sa frekvama malo pa ostavio najbolje.

Hvala, pomogao si mi.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Imaš sve frekvencije na tornju pa zadaj mu pojedinačno frekvencije kao što sam napisao i dvije najbolje spojiš. Pa kakvu to antenu imaš? Super kombinacija je kad povežeš dvije najbolje frekvencije. A top kombinacija bi bio router koji može povezati svih 5 frekvencija 5CA

Razina korisnika 1

Nećeš ništa dobiti sa promjenom FW jer taj FW koji imaš podržava sve frekvencije i agregacije koje podržava Hardware. Ovdje imaš agregacije koje podržava HW. Kako misliš mijena? Može samo promijeniti ako zadaš 1+20 može staviti 20+1 tj promijeni samo primarnu frekvenciju. Ispitaj svaku frekvenciju posebno i dvije najbolje upari naravno ako HW dozvoljava tu agregaciju. Testiraj 1 pa 3 pa 7 pa 20. Možda na tornju imaš i Band7 pa i njega ubaciš u kombinaciju. 

Ovo je toranj di se spajam: https://ibb.co/yNHQS2f

Zanima me mogu li probati kombinacije razne ili su neke preporučene.

tipa 3+7 ili 1+7
ili 7+20
Tu baš nemam iskustva a možda imaju neke super kombinacije.

Problem je kada promijenim frekvu onda moram restartati router jer mi ubije pristup na router pa to traje onda

I antenu sam postavio horizontalno, neki preporučuju okomito. Ima li to veze?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Nećeš ništa dobiti sa promjenom FW jer taj FW koji imaš podržava sve frekvencije i agregacije koje podržava Hardware. Ovdje imaš agregacije koje podržava HW. Kako misliš mijena? Može samo promijeniti ako zadaš 1+20 može staviti 20+1 tj promijeni samo primarnu frekvenciju. Ispitaj svaku frekvenciju posebno i dvije najbolje upari naravno ako HW dozvoljava tu agregaciju. Testiraj 1 pa 3 pa 7 pa 20. Možda na tornju imaš i Band7 pa i njega ubaciš u kombinaciju. 

Razina korisnika 1

Antena postavljena, uštekana u desni konektor (R) i pojačanje koje daje je čak i više nego duplo.
sa 20-25dl ide do 70-80dl sada. 
Sa skriptom sam gledao razinu signala prilikom mntaže i tako usmjerio antenu. 
Jedino router sam mijenja frekvencije iako mu skriptom postavim 1+20 on to malo malo mijenja, ali nema puno utjecaja na brzinu. 
Imam još pitanje ukoliko se na taj ZTE MF286R stavi tvornički firmware od ZTE-a dali će onda biti više postavki za frekvencije i mogu li se odabrati koje su najbolje pa da stalno ostanu aktivne?

 

Razina korisnika 1

Da radit će ali samo jedna antena ide na zte MF286R i to na priključak označen sa R

Hvala ti na informaciji. Sutra popodne probam pa javim. 

Probao sam i skriptu za isti, duplo bolje radi na 1+20 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Da radit će ali samo jedna antena ide na zte MF286R i to na priključak označen sa R

Razina korisnika 1

Kombinacija je ok ne možeš pogriješiti sa time.

Bok, hoće li te iste antene raditi sa ZTE MF286R routerom?

 

Više me zanima pomaže li ako rade...

Razina korisnika 7
Bedž +4

Kombinacija je ok ne možeš pogriješiti sa time.

Pozdrav, 
zanima me što mislite o ovoj kombinaciji routera i antene. Router bih uzeo preko njuškala jer je poprilično povoljan, možda malo i pre povoljan, ali šta je tu je. Imate li kakvih iskustva s tom kombinacijom ili samo routerom?


Router:
https://www.njuskalo.hr/wifi-antene/huawei-b818-cat19-4g-router-vrhunski-oglas-39840602
Antena:
https://shop.kerman.hr/Katalog/Detalj/104166

Razina korisnika 1

Chateau 5G ax preskup za ono što nudi u 4G 5G segmentu. Za te novce se kupi top router Teltonika RUTX50 nema šta nema od podešavanja samog routera( JSON skripti) pa do podešavanja 4G i 5G mreže stvarno top router.

 

Istina, top router. Totalno sam zaboravio na Teltoniku jer su jedno vrijeme baš imali čudnu ponudu (barem kod nas) … Jedino nema 2.5Gb portove … ili barem link aggregation ...

Razina korisnika 7
Bedž +4

Chateau 5G ax preskup za ono što nudi u 4G 5G segmentu. Za te novce se kupi top router Teltonika RUTX50 nema šta nema od podešavanja samog routera( JSON skripti) pa do podešavanja 4G i 5G mreže stvarno top router.

Razina korisnika 1

Ionako trebaš još jedan router ako ćeš trebati Wifi ili još lan portova jer 7010 nema Wifi i ima samo jedan 2.5Gbps lan port. Znači staviš mu neki mikrotik koji ima barem 2.5Gbps lan portove da nemaš zagušenja ako ćeš imati veće brzine od 1Gbps. I sad lupaš skripte u mikrotik koliko hoćeš i koje hoćeš!

WiFi za ove namjene uopće ne koristim, a i setup mi je takav da mi je 1 LAN port dovoljan. Hvala za ideju, ali kombo ZTE + Mikrotik (s 2.5Gb portom) za skripte poprilično skup sport (nažalost), a i nekako mi se čini da je ZTE potpuni višak u toj kombinaciji. Izašao je novi Chateau 5G ax … poprilično moćan uređaj a mislim da bi u najmanju ruku trošak bio jednak ili čak manji.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ionako trebaš još jedan router ako ćeš trebati Wifi ili još lan portova jer 7010 nema Wifi i ima samo jedan 2.5Gbps lan port. Znači staviš mu neki mikrotik koji ima barem 2.5Gbps lan portove da nemaš zagušenja ako ćeš imati veće brzine od 1Gbps. I sad lupaš skripte u mikrotik koliko hoćeš i koje hoćeš!

Razina korisnika 1

Podržava i skripte

 

Jedino kod MC7010 je bitno koji FW ima jer neki brendirani 7010 možda imaju i neke agregacije blokirane….

Hvala, ali nisam mislio na skripte za otključavanje (skrivenih) postavki, nego na skripte tipa mikrotik …

 

Inače ako nekome iz nekoga razloga zatreba … evo način za napraviti reconnect RTL6300 (Pronašao na slovenskom forumu ...)

curl 'http://172.20.168.1/restful/lte/control' -X PUT --data-raw '{"command":"2","ifname":"rmnet_data0"}'

Trebao bih si uzeti vremena i vidjeti koje se još naredbe mogu izvući, mada se nije za nadati ičemu s obzirom da je to A1 cutomized FW ...

Razina korisnika 7
Bedž +4

Podržava i skripte

 

Jedino kod MC7010 je bitno koji FW ima jer neki brendirani 7010 možda imaju i neke agregacije blokirane….

Razina korisnika 1

ZTE MC 7010 podržava iste CA kao i ZTE MC801a. Testirao sam MC 7010 sa ZTE FW.

Hvala, evo i za ostale link na podržane CA https://cacombos.com/device/MC7010. Koliko sam vidio pokriva sve što treba za HR. Još kada bi podržavao skripte … 

Razina korisnika 7
Bedž +4

ZTE MC 7010 podržava iste CA kao i ZTE MC801a. Testirao sam MC 7010 sa ZTE FW.

Odgovori