5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1176 odgovora
  • 126328 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 1176

Razina korisnika 1

Pozdrav, da li ima tko iskustva sa Huawei 5G CPE PRO 2 routerom?
Treba mi dobar router za par mjeseci rada na moru na stabilnoj i brzoj mreži, po mogućnosti bez vanjskih antena, no, ukoliko drugačije ne ide, onda s njima. Negdje sam vidio da vanjske antene baš ne poboljšavaju 5G signal već većinom samo 4G, ima netko drugačije mišljenje?
To mapi pokrivenosti Pirovac je pokriven sa A1 signalom, pa se nadam da će mi 5G raditi i po ljeti (imao sam užasno loša iskustva sa A1 4G tijekom ljeta).

Hvala na odgovorima.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Nije problem u antenama nego u samom routeru jer priključci za antene samo registriraju n78 SA i nemaju nikakvo poboljšanje za 4G ili 5G NSA. U ovoj temi na ovoj stranici imaš sve bitno o ZTE MC801a.

Aha uredu budem probo ..

A znaci ove iskre p-60 nebi nista pomogle ako nije 5g sa, dali bar mogu pomoci da bude stabilan internet da mogu igrati na njemu???

Razina korisnika 7
Bedž +4

Na mob instaliraj Cellmapper app ili Net Monster idi što bliže tornja sa n78 i prati u jednoj od  app dali je spojen na n78 i tada testiraj brzinu

Aha a kako da provjerim dali se spaja na n78 sa da znam provjerit??

Probo sam na ruteru dali mogu nac 5g sa nisam mogo samo 5g nsa 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Testiraj prvo mobitelom dali se spajaš samo na n78 SA i dali imaš internet jer i uHR se vide n78 tornjevi ali nema interneta preko njih još uvijek je sve NSA. I možeš i pitati samog operatera šta imaju za 5G

Nisam u hr nego sam u italiji i sad sam povezan na 5g nsa ali imam mogucnost 5g sa samo sto ga ne mogu uhvatiti neznam razlog

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Nisi napisao za koje područje 4G+, 5G NSA ili za 5G SA. Za ovo prvo ti ne treba antene jer priključci na tom routeru ne rade sa 4G+ i 5G NSA, a za drugo 5G SA ove antene . Inače 5G SA nema ni jedan operater u HR zasad.

Trebo bi antenu za zte mc801a ..

Neko ko je vec testiro neku koja je dobra 

Razina korisnika 7
Bedž +4

DavidPula

U specifikacijama samog routera ali onako na prvu oznaka CAT 4,CAT6 tu se približno može odrediti na prvu koliko agregacija može odraditi router.

CAT4 jednu

CAT6 dvije

CAT12 tr

CAT19 četiri ili pet

CAT20,22 šest i više

Ovdje u ovoj temi imaš tablicu routera

Molim vas recite mi da znam samostalno birati jednom u budućnosti.. Kako prepoznati router koji može agregirati što više dostupnih frekvencija?

Hvala, pogledao sam ZTE 801A. Vidim da na je Amazon.de oko 80eur jeftiniji nego kod nas. Mislim da cu ga morat uzet. Hvala

Razina korisnika 3
Bedž

Kao što Daworin kaže, ZTE.

Ja sam imao Huawei B818-263 router, P-56 antene(udaljenost od tornja oko 700 m,kvaliteta signala oko -78 dBm što se smatra izvrsnim, to ti je onaj RSRP broj) i A1 Super Homebox tarifu. U doba dana kada mreža nije prezagušena imao sam brzine od 80 do 100 Mbps i tada je ok. Čim dođe večer i ona kritična vremena od 19-23 sata, brzina pada na ispod 10 Mbps i gledati IPTV ili YouTube je nemoguća misija. Izgleda da se cijeli kvart spaja na taj iako je okolo kvarta još tri tornja.

Onda sam odlučio mijenjati mrežu i uzeo sam svoj  mobitel koji podržava 5G i dvije SIM kartice, pa Telemach karticu na pretplatu bez ugovorne obveze i testirao par dana, nekoliko puta tokom cijelog dana. Njihova brzina mi je bila oko 300 Mbps. Onda sam nju vratio i uzeo od HT-a. Njihova brzina mi je bila oko 600 Mbps, u kritična vremena padne na oko 450. Onda sam odlučio uzeti ZTE MC801a 5G router u slobodnoj prodaji(kod nas cca 340€) i stavio u njega HT karticu. Iako je signal lošiji od Huaweia, oko -105 dBm jer je na lošijem mjestu i bez vanjskih antena, imam brzine od 300 Mbps u najzagušenijem dijelu večeri do 600 po noći kada je manje opterećenje mreže. IPTV više uopće ne šteka, YT se vrti na max kvaliteti videa. Za tjedan dana mi ističe ugovor sa A1 i Super Homebox tarifa i raskidam sa njima.

Poanta: uzmi prvo malo testiraj sve mreže i brzine i ako imaš mogućnosti onda možda odluči o kupnji neke druge kartice, a onda i routera.

Razina korisnika 7
Bedž +4

gabapentio   

DavidPula

 

Ovaj router ZTE MC 801a

Pozdrav.

 

Imam Gigabox uslugu od HT.

Koristim njihov router, Huawei B535-232a, SW 2.0.0.1(H318SP1C983).

Brzine mi ne idu preko 30-40 Mbps u oba smjera. 

Sami signal na ruteru prema lampicama je puni.

Veza je stabilna i nemam problema sa pucanjem.

 

Ovo su podaci sa routera:

4G uplink frequency 19275

4G downlink frequency 21175

CELL_ID 89634570

RSRQ -10.0dB

RSRP -80dBm

RSSI -62dBm

SINR 8dB

Wireless transmit power PPusch:-11dBm PPucch:-26dBm PSrs:0dBm PPrach:-20dBm

Uplink mod/demod of MCS mcsUpCarrier1:22

Downlink mod/demod of MCS mcsDownCarrier1Code0:0 mcsDownCarrier1Code1:4

PLMN 21901

Band 1

 

Spajam se na toranj od HT: eNB ID 350135 (Macro) - LTE

Koliko vidim po cellmapperu ima bandove 1, 3, 20.

Od tornja sam jedno 100m zračne linije. 

 

Za zaključiti mi je da router ne agregira. Ne mogu ništa u SW oko toga mijenjati. 

 

Kada stavim SIM karticu od Gigaboxa u mobitel (Samsung S10e) brzine su oko 3 puta više.

 

Molio bih preporuku routera sa kojim bi dobio neke bolje brzine ili ako se ne nešto može napraviti sa ovim routerom?

 

Hvala

Ako imaš 5 frekvencija na tornju na koji se spajaš bolje uzeti router koji može što više dostupnih frekvencija agregirati. Koji mob?



Imam Samsung S23+.
Može tvoja preporuka routera?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ako imaš 5 frekvencija na tornju na koji se spajaš bolje uzeti router koji može što više dostupnih frekvencija agregirati. Koji mob?

Nastavno na moju temu

 

Hoću li se zeznuti ako uzmem B535-232? Vidim da je nešto jeftiniji. Na mobitelu uvijek mjerim najmanje oko 20 i nešto, a najviše čak oko 200.

U blizini mene su tri stanice koje podržavaju bandove 1, 3, 7, 20 i 28 te dvije koje podržavaju samo band 20.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ako je dobra ponuda za 18 uzmi pa javiš kad sve upogoniš.

Agregacije se na na mikrotiku mogu kombinirati unutar OSa,a udaljen sam zračne oko 1km+-, vidljivost nikakva ali to gsje je toranj nije opterećen sa korisnicima .. uglavnom tvoj savjet da ne idem na taj ulog ako je i ovo dobro, klincu mi ke vipe radi pinga i latencija jer igra dosta pa ga to nekada zna zezati...

Razina korisnika 7
Bedž +4

Za stabilnost vanjske antene Iskra p56 i naravno dobit ćeš nešto na brzini sa postojećim routerom. Ako je dobra ponuda ok samo se raspitaj dali se može i kako mijenjati frekvencije i zadavati agregacije na tom 18. Ti na svom B535 možeš zadati razne agregacije i vidjeti koje su ti najbolje i tako ostaviti. Recimo 1+3 ti je bolje nego 3+20. Koliko si udaljen od tog tornja 1124?

band 1,3,20 toranj kod mene, koliko vidim 3, zato mislim da bi nešto dobio bolje, naime bitnije mi je stabilnije nego brže… što misliš… imam dobru ponudu za ovaj 18

 

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Kažeš da živiš u ruralnom dijelu Bjelovara i jeli znaš koje su ti frekvencije dostupne na tornju na koji se spajaš? Ako su ti na tornju dostupne samo dvije frekvencije onda ne treba drugi router i B535 ti je dovoljan. Mikortik su dobri kao routeri sa mnoštvom opcija za podešavanje dok 4G modem nije toliki  prioritet za podešavanje i podržane agregacije. Ako baš hoćeš drugi 4G router uzmi u obzir Huawei B818-263 ili ZTE MF289f

Ekipa, trebao bi malu pomoć , savjet više, živim u ruralnom dijelu Bjelovara, imam Huawei 535 zadovoljava ali mislim da je slab što se agregacija tiče e sada našao sam https://mikrotik.com/product/chateau_lte12  ili  https://mikrotik.com/product/chateaulte18_ax e sad da li se isplati dugoročno ulagati, 5G ne bude u skorijoj budućnosti a optika tek nikada e sad, ako može neki savjet jer nisam ništa konkretno našao u HR vani da no ne i kod nas o nekim konkretnim iskustvima….

Razina korisnika 7
Bedž +4

Nisam siguran provjeri u postavkama routera dali ima postavke za antene pa ako ima treba prebaciti na vanjske Huawei routeri imaju tu opciju.

Odgovori