5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1214 odgovora
  • 128976 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 1214

Razina korisnika 1

Podržava i skripte

 

Jedino kod MC7010 je bitno koji FW ima jer neki brendirani 7010 možda imaju i neke agregacije blokirane….

Hvala, ali nisam mislio na skripte za otključavanje (skrivenih) postavki, nego na skripte tipa mikrotik …

 

Inače ako nekome iz nekoga razloga zatreba … evo način za napraviti reconnect RTL6300 (Pronašao na slovenskom forumu ...)

curl 'http://172.20.168.1/restful/lte/control' -X PUT --data-raw '{"command":"2","ifname":"rmnet_data0"}'

Trebao bih si uzeti vremena i vidjeti koje se još naredbe mogu izvući, mada se nije za nadati ičemu s obzirom da je to A1 cutomized FW ...

Razina korisnika 7
Bedž +4

Podržava i skripte

 

Jedino kod MC7010 je bitno koji FW ima jer neki brendirani 7010 možda imaju i neke agregacije blokirane….

Razina korisnika 1

ZTE MC 7010 podržava iste CA kao i ZTE MC801a. Testirao sam MC 7010 sa ZTE FW.

Hvala, evo i za ostale link na podržane CA https://cacombos.com/device/MC7010. Koliko sam vidio pokriva sve što treba za HR. Još kada bi podržavao skripte … 

Razina korisnika 7
Bedž +4

ZTE MC 7010 podržava iste CA kao i ZTE MC801a. Testirao sam MC 7010 sa ZTE FW.

Razina korisnika 1

 


Može se doći do GUIa Askey RTL 6300(zna sam mjenjati adresu svoju pristupa pa bi trebalo pripaziti na to) i izgleda ovako ali ništa se nemože promjeniti osim upaliti i ugasiti LED lampice.

 

Sve se može u sučelju Askey RTL 6300 mogu se mijenjati frekvencije zadavati agregacije ili promjena 3G ,4G 5G NSA ili 5G SA

 

Možeš li mi molim te reći kako? Ili barem poslati PM … 

Update: Ne treba hvala, našao savm, ali čitavo vrijeme zapravo tražim nešto drugo …

 

Ima li netko iskustva s ZTE MC7010? Možda mi je i to promaklo, ali koje CA on podržava?

Uglavnom sestri sam ostavila Huawei B715 jer postize zavidne brzine - preko 50/50 kao sto rekoh (a jedva je kilometar od mene), a kod mene taj isti Huawei mozda ujutro do 20, navecer do 5, ali to kod mene na jugu je bilo prije ljeta, a sad se srozalo skroz, jedva 1Mbits od poslije podne. Kod jedne i druge, na jugu, ZTE potpuno steka.  

Na kraju je bilo rijesenje da sam sebi narucila i provela kabelsku 1G, jer je vec bila priprema u zgradi (novija zgrada). A u  Zagrebu cu i dalje zasad imati mobilnu jer radi dobro, plus nisam sigurna da bih na fiksnoj imala vise brzine.

Jedina je mana da sad imam dva interneta, a prije je jedan prijenosni bio dostatan.

Ono sto nije lose, sto je 6 mjeseci besplatno plus tablet za jedan EUR. Vise bi me kostao dobar modem, a tko zna kakav bi signal bio.

 

Hvala!

@Tilly napravite kao ja:

Skinete si Network Cell Info Lite aplikaciju i u mobitel stavite SIM karticu iz routera. Nadjete mjesto u stanu sa najboljim signalom i tamo postavite ruter. Ja sam se preporodio nakon sto sam preselio ruter.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Može i huawei B818 bit će bolji od ZTE286 jer očito na toj lokaciji imaš agregacije frekvencija koje ZTE 286 ne podržava ili je već dao svoje….

Pozdrav, evo kako imam Home box od A1 ZTE 286R i trenutno mi je na jugu kod sestre brzina oko sramotnih 1Mbits (1/7). Istovremeno sam probala s mojim Huawei B715 i na toj lokaciji se dostize solidnih 50/50. 

E sad, ili s ti ZTE nije nesto u redu (u Zagrebu s istim modelom dostizem 150Mbits), uglavnom hitno trazim novo rijesenje … koliko vidim iz proslih postova prica se o “ZTE MF289F 4G CAT20 Router (bolja alternativa od Huawei B818)” … nekako naginjem na Huawei, no zanima me najbolja i najbrza opcija (mozda i neki link na shop :-) ).

 

Hvala!

Tako je, to je sada to 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Eto puno ovisi o signalima sama brzina DL i po UL se vidi da je ok signal. Bitno da si našao pravu poziciju za router.

Evo sada sam izmjerio brzinu nakon što sam premjestio ruter:

 


Ja sam prezadovoljan i meni je ovo sasvim dovoljno.

Razina korisnika 7
Bedž +4

A drži se tog mjesta ili vanjske antene ako ih imaš gdje postaviti.

Kako je doslo ljeto i sve se razlistalo meni je u stanu grozan signal. Poznato je da drveće odnosno lišće na mobilne i wifi signale djeluje kao spužva. Trenutna najveća jačina signala koju mogu dobiti na jednom jedinom mjestu u stanu je -90 dBm. Na tom mjestu brzina mi je 30 Mbita. Nisam baš zadovoljan...

Razina korisnika 3
Bedž

Ja idem početkom kolovoza u Šibenik, pa će Cell Mapper raditi punom parom. 😁

Razina korisnika 7
Bedž +4

Super! Baš nisam nešto siguran da su ta dva tornja Novigrad i Umag na točnim lokacijama jer mapirani su u IT znači zasad nisu mapirani sa područja HR, a i osoba koja ih je stavila na te lokacije mislim da ih je stavila odokativno. Javiš kad ćeš mapirati da vidimo jer baš me zanima dali je na toj lokaciji. Ja sam u Dalmaciji početkom srpnja pa ću tamo malo mapirati možda se pojave i tamo 5G SA tornjevi😀.

Razina korisnika 4

Početkom srpnja bit ću u Novigradu,pa cemo isprobati!?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Evo konačno su se počeli pojavljivati na cellmapper karti tornjevi 5G SA na n78  znači dolazi polako pravi 5G. Možete provjeriti na cellmapper karti pod Select Provider klik na Provider kojeg želite da vidite i klik na Network i odabere se 5G-NR i pojavit će se dva tornja u HR. Ako hoćete još veću preciznost pojave 5G  novih tornjeva u menu idite na filters i kvačica na Show Low Accuracy/Decommissioned Towers i pojavit će se još tri tornja u Puli.🙂 Zasad samo jedan operater u HR je počeo sa 5G SA.

Hvala.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Oba su ok ako ti treba veći UL onda ZTE

Hvala. Po vama što je bolje onda kupiti. ZTE ili Huawei. Hvala

Razina korisnika 7
Bedž +4

Pozdrav. Piše ovako. Dali je istina.

ZTE MF289F 4G CAT20 Router (bolja alternativa od Huawei B818)

zbog

Bolji od Huawei B818-263 zbog agregacije uploada, a ne samo downloada.

Da ZTE ima bolju agregaciju UL.  DL agregacije skoro pa su iste

Pozdrav. Piše ovako. Dali je istina.

ZTE MF289F 4G CAT20 Router (bolja alternativa od Huawei B818)

zbog

Bolji od Huawei B818-263 zbog agregacije uploada, a ne samo downloada.

Primjećujem da brzinu 70/70 imam samo u rijetkim trenucima i da je puno bolja brzina bila na Tcomu. Ja sam ih otkazao isključivo iz razloga što su tvrdili da je problem u SIM kartici i da je zbog toga upload samo 1 Mbps. Nakon zamjene kartice rezultat je bio isti.

Vjerujem da je ovaj ZTE MF297D od A1 sranje u usporedbi sa Huawei b535-232 tako da ću danas popodne probati karticu od A1 uvaliti u Huawei b535-232. Nadam se da Huawei b535-232 nema neku hardversku grešku pa da mi i sa A1 SIM karticom upload opet bude 1 Mbps.

Pozdrav. Kakav vam je wifi na b818

Odgovori