5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1181 odgovor
  • 127149 pregleda

Razina korisnika 7
Bedž +4
Ako želite iskoristiti maksimum koji 4G mreža daje u određenom trenutku i okolnostima morate imati i kvalitetan router. A to podrazumijeva minimalno CAT6 router koji mogu raditi istodobno na dvije frekvencije 2CA i brzine se zbrajaju.Ima i routera koji mogu združiti i 4 frekvencije 4CA. Evo mojih preporuka routera
zte mf286 CAT6
huawei b525s-23a CAT6
huawei e5186s-22a CAT6
huawei b715s-23c CAT9
huawei b618s-22d CAT11
i da ne nabrajam dalje posljednja tri koristim i ako vas što zanima pitajte jer Admini vam neće znati odgovoriti na vaše upite!

Odgovora 1181

Kako je doslo ljeto i sve se razlistalo meni je u stanu grozan signal. Poznato je da drveće odnosno lišće na mobilne i wifi signale djeluje kao spužva. Trenutna najveća jačina signala koju mogu dobiti na jednom jedinom mjestu u stanu je -90 dBm. Na tom mjestu brzina mi je 30 Mbita. Nisam baš zadovoljan...

Razina korisnika 7
Bedž +4

A drži se tog mjesta ili vanjske antene ako ih imaš gdje postaviti.

Evo sada sam izmjerio brzinu nakon što sam premjestio ruter:

 


Ja sam prezadovoljan i meni je ovo sasvim dovoljno.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Eto puno ovisi o signalima sama brzina DL i po UL se vidi da je ok signal. Bitno da si našao pravu poziciju za router.

Tako je, to je sada to 

Pozdrav, evo kako imam Home box od A1 ZTE 286R i trenutno mi je na jugu kod sestre brzina oko sramotnih 1Mbits (1/7). Istovremeno sam probala s mojim Huawei B715 i na toj lokaciji se dostize solidnih 50/50. 

E sad, ili s ti ZTE nije nesto u redu (u Zagrebu s istim modelom dostizem 150Mbits), uglavnom hitno trazim novo rijesenje … koliko vidim iz proslih postova prica se o “ZTE MF289F 4G CAT20 Router (bolja alternativa od Huawei B818)” … nekako naginjem na Huawei, no zanima me najbolja i najbrza opcija (mozda i neki link na shop :-) ).

 

Hvala!

Razina korisnika 7
Bedž +4

Može i huawei B818 bit će bolji od ZTE286 jer očito na toj lokaciji imaš agregacije frekvencija koje ZTE 286 ne podržava ili je već dao svoje….

@Tilly napravite kao ja:

Skinete si Network Cell Info Lite aplikaciju i u mobitel stavite SIM karticu iz routera. Nadjete mjesto u stanu sa najboljim signalom i tamo postavite ruter. Ja sam se preporodio nakon sto sam preselio ruter.

Uglavnom sestri sam ostavila Huawei B715 jer postize zavidne brzine - preko 50/50 kao sto rekoh (a jedva je kilometar od mene), a kod mene taj isti Huawei mozda ujutro do 20, navecer do 5, ali to kod mene na jugu je bilo prije ljeta, a sad se srozalo skroz, jedva 1Mbits od poslije podne. Kod jedne i druge, na jugu, ZTE potpuno steka.  

Na kraju je bilo rijesenje da sam sebi narucila i provela kabelsku 1G, jer je vec bila priprema u zgradi (novija zgrada). A u  Zagrebu cu i dalje zasad imati mobilnu jer radi dobro, plus nisam sigurna da bih na fiksnoj imala vise brzine.

Jedina je mana da sad imam dva interneta, a prije je jedan prijenosni bio dostatan.

Ono sto nije lose, sto je 6 mjeseci besplatno plus tablet za jedan EUR. Vise bi me kostao dobar modem, a tko zna kakav bi signal bio.

 

Hvala!

Razina korisnika 1

 


Može se doći do GUIa Askey RTL 6300(zna sam mjenjati adresu svoju pristupa pa bi trebalo pripaziti na to) i izgleda ovako ali ništa se nemože promjeniti osim upaliti i ugasiti LED lampice.

 

Sve se može u sučelju Askey RTL 6300 mogu se mijenjati frekvencije zadavati agregacije ili promjena 3G ,4G 5G NSA ili 5G SA

 

Možeš li mi molim te reći kako? Ili barem poslati PM … 

Update: Ne treba hvala, našao savm, ali čitavo vrijeme zapravo tražim nešto drugo …

 

Ima li netko iskustva s ZTE MC7010? Možda mi je i to promaklo, ali koje CA on podržava?

Razina korisnika 7
Bedž +4

ZTE MC 7010 podržava iste CA kao i ZTE MC801a. Testirao sam MC 7010 sa ZTE FW.

Razina korisnika 1

ZTE MC 7010 podržava iste CA kao i ZTE MC801a. Testirao sam MC 7010 sa ZTE FW.

Hvala, evo i za ostale link na podržane CA https://cacombos.com/device/MC7010. Koliko sam vidio pokriva sve što treba za HR. Još kada bi podržavao skripte … 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Podržava i skripte

 

Jedino kod MC7010 je bitno koji FW ima jer neki brendirani 7010 možda imaju i neke agregacije blokirane….

Razina korisnika 1

Podržava i skripte

 

Jedino kod MC7010 je bitno koji FW ima jer neki brendirani 7010 možda imaju i neke agregacije blokirane….

Hvala, ali nisam mislio na skripte za otključavanje (skrivenih) postavki, nego na skripte tipa mikrotik …

 

Inače ako nekome iz nekoga razloga zatreba … evo način za napraviti reconnect RTL6300 (Pronašao na slovenskom forumu ...)

curl 'http://172.20.168.1/restful/lte/control' -X PUT --data-raw '{"command":"2","ifname":"rmnet_data0"}'

Trebao bih si uzeti vremena i vidjeti koje se još naredbe mogu izvući, mada se nije za nadati ičemu s obzirom da je to A1 cutomized FW ...

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ionako trebaš još jedan router ako ćeš trebati Wifi ili još lan portova jer 7010 nema Wifi i ima samo jedan 2.5Gbps lan port. Znači staviš mu neki mikrotik koji ima barem 2.5Gbps lan portove da nemaš zagušenja ako ćeš imati veće brzine od 1Gbps. I sad lupaš skripte u mikrotik koliko hoćeš i koje hoćeš!

Razina korisnika 1

Ionako trebaš još jedan router ako ćeš trebati Wifi ili još lan portova jer 7010 nema Wifi i ima samo jedan 2.5Gbps lan port. Znači staviš mu neki mikrotik koji ima barem 2.5Gbps lan portove da nemaš zagušenja ako ćeš imati veće brzine od 1Gbps. I sad lupaš skripte u mikrotik koliko hoćeš i koje hoćeš!

WiFi za ove namjene uopće ne koristim, a i setup mi je takav da mi je 1 LAN port dovoljan. Hvala za ideju, ali kombo ZTE + Mikrotik (s 2.5Gb portom) za skripte poprilično skup sport (nažalost), a i nekako mi se čini da je ZTE potpuni višak u toj kombinaciji. Izašao je novi Chateau 5G ax … poprilično moćan uređaj a mislim da bi u najmanju ruku trošak bio jednak ili čak manji.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Chateau 5G ax preskup za ono što nudi u 4G 5G segmentu. Za te novce se kupi top router Teltonika RUTX50 nema šta nema od podešavanja samog routera( JSON skripti) pa do podešavanja 4G i 5G mreže stvarno top router.

Razina korisnika 1

Chateau 5G ax preskup za ono što nudi u 4G 5G segmentu. Za te novce se kupi top router Teltonika RUTX50 nema šta nema od podešavanja samog routera( JSON skripti) pa do podešavanja 4G i 5G mreže stvarno top router.

 

Istina, top router. Totalno sam zaboravio na Teltoniku jer su jedno vrijeme baš imali čudnu ponudu (barem kod nas) … Jedino nema 2.5Gb portove … ili barem link aggregation ...

Pozdrav, 
zanima me što mislite o ovoj kombinaciji routera i antene. Router bih uzeo preko njuškala jer je poprilično povoljan, možda malo i pre povoljan, ali šta je tu je. Imate li kakvih iskustva s tom kombinacijom ili samo routerom?


Router:
https://www.njuskalo.hr/wifi-antene/huawei-b818-cat19-4g-router-vrhunski-oglas-39840602
Antena:
https://shop.kerman.hr/Katalog/Detalj/104166

Razina korisnika 7
Bedž +4

Kombinacija je ok ne možeš pogriješiti sa time.

Razina korisnika 1

Kombinacija je ok ne možeš pogriješiti sa time.

Bok, hoće li te iste antene raditi sa ZTE MF286R routerom?

 

Više me zanima pomaže li ako rade...

Razina korisnika 7
Bedž +4

Da radit će ali samo jedna antena ide na zte MF286R i to na priključak označen sa R

Razina korisnika 1

Da radit će ali samo jedna antena ide na zte MF286R i to na priključak označen sa R

Hvala ti na informaciji. Sutra popodne probam pa javim. 

Probao sam i skriptu za isti, duplo bolje radi na 1+20 

Razina korisnika 1

Antena postavljena, uštekana u desni konektor (R) i pojačanje koje daje je čak i više nego duplo.
sa 20-25dl ide do 70-80dl sada. 
Sa skriptom sam gledao razinu signala prilikom mntaže i tako usmjerio antenu. 
Jedino router sam mijenja frekvencije iako mu skriptom postavim 1+20 on to malo malo mijenja, ali nema puno utjecaja na brzinu. 
Imam još pitanje ukoliko se na taj ZTE MF286R stavi tvornički firmware od ZTE-a dali će onda biti više postavki za frekvencije i mogu li se odabrati koje su najbolje pa da stalno ostanu aktivne?

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Nećeš ništa dobiti sa promjenom FW jer taj FW koji imaš podržava sve frekvencije i agregacije koje podržava Hardware. Ovdje imaš agregacije koje podržava HW. Kako misliš mijena? Može samo promijeniti ako zadaš 1+20 može staviti 20+1 tj promijeni samo primarnu frekvenciju. Ispitaj svaku frekvenciju posebno i dvije najbolje upari naravno ako HW dozvoljava tu agregaciju. Testiraj 1 pa 3 pa 7 pa 20. Možda na tornju imaš i Band7 pa i njega ubaciš u kombinaciju. 

Odgovori