5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1186 odgovora
  • 127359 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 1186

Razina korisnika 7
Bedž +4

Zašto se ne bi ispunila mapa kome treba taj će mapirati ,a ako ne živjet će u zabludi da se spaja na toranj kojeg vidi koji mu je bliži itd itd…… I naravno bit će A1 kriv što ne zna gdje su mu tornjevi u okolici,a ima router na krivom prozoru…...

pozz svima! imam pitanje za daworina.korisnik sam a1 pokućnog interneta i imam onaj njihov drlog od rutera zte286r. mislim uzeti neki bolji od ovog rutera pa bi te htio pitat koji je bolji od tog.

huawei B535-235

Alcatel LinkHub HH71 

Alcatel LinkHub HH70VH.

jel neki bolji od zte?

od tornja sam udaljen oko 500m.signal mi je -100db a kad spojim antenu -80db.malo malo mi ruter sam isključi vanjsku antenu pa mi signal bude -100db.kad ga resetiram opet prihvati antenu pa mi opet super signal.to mi se dešava nekoliko puta na dan.

 

 

Razina korisnika 2

Ne znam istraži sama pošto nisam na tvojoj lokaciji

Nema uskoro traženja 😁 jedino mi ža šta ću se morati riješiti huawei b715s-23c, stvarno je odličan. 

za kolko ga prodaješ?

Razina korisnika 7
Bedž +4

   vjeko_os   

Od tih koje si spomenuo definitivno B535 iako bilo bi dobro znati koje frekvencije su na tvom tornju i prema tome odabrati router

Razina korisnika 2

za kolko ga prodaješ?

Jeftinije nego šta je plaćen u svakom slučaju 

piše da su band 3 i 20? jel ti to šta pomaže? jel taj 535 podržava 2CA?

micha zanima me taj ruter pa se možda možemo dogovorit za cijenu?

Razina korisnika 2

micha zanima me taj ruter pa se možda možemo dogovorit za cijenu?

Nema problema, javi se na pp

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ovako izgleda u cellmapper app kada je mob spojen na ovaj hibridni DDS 5G. Znači LTE+NR. A kada dođe pravi 5G na 700 i 3600 tada će pisati samo NR

 

Pozdrav,

Kupujem router za A1.

Na njuškalu sam našao b535-235 zaključan na Tele2.

Da li se navedeni router može rebrandirati, flashati firmware?

da li ću dobiti  nešto više sa tim routerom u odnosu sa b525 koji je dostupan otključan?

upario bi sa niže navedenom antenom.

https://shop.kerman.hr/Katalog/Detalj/104166?Logaritamska-antena-Unicom-MIMO-790-2700MHz,-9.5-11.5dBi

Hvala na pomoći,

Razina korisnika 2

Imaš na njuškalu i otključano huawei B535 pa uzmete toga, bolje nego zaključane. 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Da ponovimo svi routeri su otključani na sve mreže! Jedino mogu biti brendirani i onda su isto otključani!

Jasno.

Samo da li će ovaj od tele2 imati otključane sve opcije za podešavanje?

Da li se može Huawei stock firmware flashati na njega?

 

Micha, imaš li link tog na njuškalu?

Razina korisnika 2

Jasno.

Samo da li će ovaj od tele2 imati otključane sve opcije za podešavanje?

Da li se može Huawei stock firmware flashati na njega?

 

Micha, imaš li link tog na njuškalu?

Neman nego san pogledala kad san vidila tvoj post, ukucaj na Njuškalu B535 i otvoriti će ti se nekoliko ponuda

Ja imam ZTE MF283+ i prije koji dan sam uzeo Huawei B315s-22. Koliko je sad već kartica u Huaweiu moram reći da je napokon brzina nazad kakva je i trebala biti. A odašiljač mi je 4,3 km. Samo ne znam kako da namjestim vanjsku antenu a riječ je o Yagi anteni koja ima 25dbi.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Da bi Yagi antena imala 25dbi pojačanje na frekvenciji  1800Mhz trebala bi biti dugačka 9m tako da tu antenu koju ti imaš  zaboravi nema koristi od nje. 

pozdrav evo mene opet malo 

znaci uskoro kupovat vanjsku antenu za M1 RUTER pa me zanima koji bi mi bio najbolji izbor

ili vise izbora da se moze kupit tu u hrv ,web shop naravno ili slovenija mozda jos

svaki prijedlog je dobro dosao vezano ili za antene ili kablova i bilo kaj

hvala unaprijed

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ima li netko iskustva sa Huawei b818-263. Konkretno zanima me dali je netko uzimao taj router sa finskog shopa https://www.satshop.fi/huawei-b818-customer-return.html tj od DNA finskog providera te dali mu radi i telefon na A1 flatbox/homebox? Koliko vidim taj DNA provider ima telefon u ponudi, ali bih volio ako mi netko moze potvrditi da radi i telefon na njemu.

Alternativa bi naravno bila neki drugi router ako imate za preporuciti koji moze agregirati 4 carrier-a te da mu radi telefon sa A1.

Hvala unaprijed

Razina korisnika 3
Bedž

Puno ljudi kupuje taj B818 upravo sa tog finskog shopa. Plati se cijena koja je tamo plus dostava oko 16€, nema plaćanja carine ili PDV-a kod nas i dođe za otprilike 7-10 dana.

Brzine ovise o području, baznoj stanici i opterećenosti mreže. Korisnici pišu da imaju kako koji, netko ima 100 Mbps, netko 150, netko 200..Čak je jedan napisao i 400 Mbps u downloadu. To je ono što ja znam, a za pozive bi ti možda ddaworin mogao reći, on je expert za routere.

Da, ja konkretno sa A1 ZTE286 routerom i vanjskom Poynting xpol MIMO antenom dobivam do 70/40 brzine, sto i nije toliko loše s obzirom da je bazna cca 8km zracne udaljenosti. Kolega mi je posudio svoj b818 te sam s njim dobio brzine do 300/50Mbps. Zapravo imam sreće sto je bazna jedna od rijetkih koja ima 4 pojasa, ali to naravno zahtjeva i router koji ih moze agregirati. 

Problem je sto je router koji je kolega kupio od Vodafone (mislim da .de ili mozda i .at), ima custom firmware bez voice opcija, te telefon ne radi na njemu. Dapace, isli su toliko daleko da su cini se maknuli USB/Serial port sa PCB-a pa se ne moze ni vratiti na defaultni Huawei firmware, a ne prolazi mi se kroz postupak lemljenja konektora i generalno riskiranja da napravim uteg za papire od njega s obzirom na cijenu.

Zato bih eventualno isao na tu opciju od finskog DNA s obzirom da oni imaju telefon u paketu za razliku od Vodafone. Pa pitam za iskustva s telefonom. @daworin , ako imate iskustva cijenio bih Vaš savjet.

bok ekipa,

 

evo ja sam novi ovdje i trebam savjet vezan za 4G+ internet.

trenutno gradim kuću i nemam priključak za telefon pa sam odlučio uzeti neku 4G opciju za internet.

vidim da A1 ima 1TB tarifu i to mi je ok.

 

kuća bude u Varaždinskim Toplicama pa me zanima koji router da uzmem.

razmišljao sam o Huawei B818-263 ( cijena mi nije bitna ), te bi uzeo i vanjsku antenu al neznam koju.

 

vidim da je @daworin  as što se tiće ovih tema pa Vas molim za savjet

 

molim Vas za linkove za dobar kombo: Huawei B818-263 + vanjska antena ( trebam cca 20m kabla)

 

puno hvala

 

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

danijel1612.  Imaš PP

Odgovori