5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1181 odgovor
  • 127082 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 1181

Razina korisnika 3
Bedž

Da ZTE 286 pokazuje u samom sučelju routera samo RSRP

Tupava im je tehnologja, jer random korisnici, bez dodatnih antena, su u startu osuđeni na Poor (siromašan) signal.

Meni je signal oko -95 dBm iako imam do tornja oko 750m i morat ću uzeti vanjske antene,mislim na Iskru P56 Mimo.

Razina korisnika 4
Bedž +1

O tome i govorim.  Meni je toranj udaljen 400m, optička vidljivosti, i kad router stavim na otvoreni prozor (nema nikakvih prepreka) signal mi ne bude bolji od -84 dBm, a poboljšanja brzine gotovo i da nema.

Što znači da moraš uložiti još par stotina kuna, bušiti zidove i fasadu, razvlačiti kablove i antenu da bi poboljšao signal, ali je jako upitno hoće li doći do poboljšanja brzine.

Razina korisnika 7
Bedž +4

O tome i govorim.  Meni je toranj udaljen 400m, optička vidljivosti, i kad router stavim na otvoreni prozor (nema nikakvih prepreka) signal mi ne bude bolji od -84 dBm, a poboljšanja brzine gotovo i da nema.

Što znači da moraš uložiti još par stotina kuna, bušiti zidove i fasadu, razvlačiti kablove i antenu da bi poboljšao signal, ali je jako upitno hoće li doći do poboljšanja brzine.

A kolike su ti brzine kad mjeriš na mobu isto kao i na routeru?

da može B535

 

Bok @daworin. Hvala ti na savjetu. Evo uspio sam nabavti B535-232 i nešto vremena pa se danas igram s tim i testiram.
Rezultati kažu da se uvijek spajam na isti toranj koji odašilje band 1, 3 i 20.

Najbolji rezultati su kad sam spojen na band1, DL i UL oboje oko 25Mbps.

Na band 3 je DL 10-15. a UL 30-ak

Na band 20 je najlošije, te je 5-10, a UL 30

Jačina signala prema tablici koju si priložio mi je:
RSRP POOR - eventualno -91dBm ak uspijem ulovit

RSRQ FAIR - uvijek sam negdi između -10 i -14

RSSI VERY GOOD ponekad čak i EXELLENT

zanimljivo: kad sam spojen na band1 parametri signala su najlošiji, a rezultati testa najbolji :face_palm_tone5:

 

Na mom ZTE ruteru dobivam slične, ali ipak nešto slabije rezultate, a po RSRP pokušavam zaključiti na koji band se spaja (ban20 je oko 85dBm), band3(92dbm), a band1(96 dbm).

 

trenutno ipak nije tolko preopterećena bazna ko npr. jučer podvečer kad DL nije išao iznad 5...

 

Imaš li kakav savjet ili preporuku za dalje?

 

 

Razina korisnika 4
Bedž +1

O tome i govorim.  Meni je toranj udaljen 400m, optička vidljivosti, i kad router stavim na otvoreni prozor (nema nikakvih prepreka) signal mi ne bude bolji od -84 dBm, a poboljšanja brzine gotovo i da nema...

A kolike su ti brzine kad mjeriš na mobu isto kao i na routeru?

Nisam provjeravao, ali koliko čujem da to nije mjerodavno, jer mobiteli koriste i više frekvencije od routera, pa imaju bolje rezultate.

Razina korisnika 7
Bedž +4

O tome i govorim.  Meni je toranj udaljen 400m, optička vidljivosti, i kad router stavim na otvoreni prozor (nema nikakvih prepreka) signal mi ne bude bolji od -84 dBm, a poboljšanja brzine gotovo i da nema...

A kolike su ti brzine kad mjeriš na mobu isto kao i na routeru?

Nisam provjeravao, ali koliko čujem da to nije mjerodavno, jer mobiteli koriste i više frekvencije od routera, pa imaju bolje rezultate.

Znači trebaš bolji router da bi imao veće brzine pošto ti je signal ok...

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • herci03   Šta piše na koji toranj se spajaš? Eto brzine su ti bolje nego na ZTE još na B535 zadaj agregaciju B1+B3 i imat ćeš DL zbrojene brzine na pojedinačnim frekvencijama. Antene bi ti svakako dobrodošle

Razina korisnika 2

Meni je signal očajan, ne da mi sliku postavit, tj kad kliknem na ikonu ne reagira 🤣🤣🤣, nemam riječi, A1 umisto da svaki dan bude bolji, oni svaki dan gori 👎👎👎

Razina korisnika 2

 

Razina korisnika 2

 

Razina korisnika 2

ovo je na mobitelu, tuga i žalost 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Da signal ti je dosta loš i spajaš se na toranj na Biokovu koji ima samo 800 i 1800. Da se možeš spojiti na toranj u Baškoj  Vodi on ima 4CA ali za to su ti potrebne vanjske antene.

Razina korisnika 2

Biokovo 😂😂, nije nego se spajam na udaljeni toranj na jadranskoj magistrali prema Vodicama kod Šibenika, a imam i bliži na koji se ponekad spojim.

Isti taj toranj je prije dava, omogućava puno veće brzine, provjerila sam sa dvije različite app, da nemam ruter koji imam, brzina bi bila 2 Mbps, nastavili se ovak stvarno žalosno od 🅰 1

Razina korisnika 2

Zaboravila san napisat cell 1054741, B1 2100 Mhz 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Da u pravu si krivo sam kliknuo br tornja duboke isprike:slight_smile: Da taj  na koji se spajaš je kod Martinske ulice. Ali signali su ti loši.

Razina korisnika 2

 

Razina korisnika 2

A vidi ovih bližih, ima ih preko nekoliko, mislim da to sve A1 uvjetuje, mada je prije znalo bit i bolje na udaljenom tornju nego na ovom bližem, ali sve u svemu veliki minus za A1 

Razina korisnika 7
Bedž +4

To ti nije mjerodavna aplikacija ne pokazuje stvarno stanje tornjeva a ni na koji toranj se spajaš. Samo cellmapper app točno pokazuje tornjeve na koje se spajaš preko moba

To ti nije mjerodavna aplikacija ne pokazuje stvarno stanje tornjeva a ni na koji toranj se spajaš. Samo cellmapper app točno pokazuje tornjeve na koje se spajaš preko moba


Hvala ti, baš sam htio pitati koja je aplikacija najbolja. Kako znati koliko je toranj na koji se spajam daleko? Instalirao tu aplikaciju ali ne nađem.

Razina korisnika 3
Bedž

Ja to radim preko Maps Google. Odabereš početnu točku, nađeš opciju izmjeri udaljenost i odabereš završnu točku. Samo na Cell mapperu nađeš di ti je toranj. 

Razina korisnika 2

To ti nije mjerodavna aplikacija ne pokazuje stvarno stanje tornjeva a ni na koji toranj se spajaš. Samo cellmapper app točno pokazuje tornjeve na koje se spajaš preko moba

Kako ne pokazuje kad vidin di se spajam i pokaže naziv call towera kad kliknem 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Pa pokazuje samo krivo. Šta ti piše na toj aplikaciji koji eNB ID tornja je?

Razina korisnika 2

App pokazuje bilo koji toranj kad stisneš na sliku tornja, a na drugoj slici koju nisan uslikala 😂😁 daje popis svih vip tornja a na vrhu stoji na koji san spojena 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ajde uredu neka ti bude i živi i dalje u zabludi….. Gore na prvoj slici Huactrl ti pokazuje stvarno stanje gdje ti se router spaja  eNB ID 4120  i   Cell Identifier 1054721  i ovo ti je prava lokacija tornja na koji ti se router spaja   43.730908, 15.874499 (ubaci u google maps), a vjerojatno i mob. A i sto puta je već napisano i provjereno od mnogih korisnika da je cellmapper zakon!!!!!  Evo da se ne mučiš stvarno stanje tornjeva u tvojoj okolici pa usporedi sa svojom kartom

 

Razina korisnika 2

Šta se ljutiš, nisan ja kriva šta je A1 otiša u....... 😂. 

Evo šta kaže na mobitelu. 

 

Odgovori