5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1181 odgovor
  • 127121 pregled


Prikaži prvu objavu

Odgovora 1181

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ovo je testna faza kad zakupe frekvencije za 5G bit će orao samo ko će tog orla prvi lansirati vidjet ćemo

Razina korisnika 4
Bedž +1

:grinning:  Očito im testovi ne idu najbolje, jer se ne razlikuje od 4G… osim logoa.

Razina korisnika 7
Bedž +4

A gle pa moraju pokrenuti veću prodaju 5G mobitela i tarifa koje podržavaju taj 5G.

Bok forumaši.  @daworin vidim da znaš sve o ruterima pa možda možeš i mene savjetovat.

imam A1 flatbox opciju i koristim ZTE MF286R ruter.  Toranj mi je udaljen 1800m i između nema nekih prepreka, osim susjedove kuće  koja ometa direktnu vidljivost. Ovo su brzine koje dobivam na testu ajmo reći najčešće kaj bi  (po onome kaj sad sam dosad naučio iz prethodnih odgovora na forumu) ukazivalo na preopterečenost bazne. Tome ide u prilog da sam primjerice sinoć nakon ponoći mjerio oko 50 Mbps DL i UL, znači moguće je dobiti OK rezultate.

Signal na ruteru mi se kreće od -93dBm pa do -98dBm kako kada, iako je ruter uvijek na istom mjestu.

Ovo ispod je test na mobu  isto na A1 mreži rađen u isto vrijeme na istoj lokaciji. (inače mi na mobu zna ići do 100Mbps,

naravno isto po noći).

 

Vidio sam da si pisao o specifičnosti spajanja antena na ovaj ruter (vanjska+unutarnja). Nisam baš na “ti” s tim pa me zanima ak imaš neki savjet i prijedlog kaj bi bilo dobro napraviti i mogu mi opće antene pomoći u ovoj situaciji?

Nisam prezahtjevan kaj se brzine tiče, ali htio bi postići stabilnih 40-ak Mbps u DL konstantno.

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Bazna ti je stvarno opterećena pošto ti je UL na routeru puno veći od DL. A to što ti mob ima veće brzine očito spaja više frekvencija od routera i time dobivaš veće brzine DL. Da i susjedova kuća ima dosta veliki utjecaj koji nije zanemariv. A pošto imaš taj ZTE 286R s njime se ne može apsolutno ništa provjeriti. jedino si provjeri na cellmapper karti gdje su ti tornjevi i koliko ima frekvencija na njima pa pokušati premjestiti router da se spaja na drugi toranj možda bude bolje. Preporuka nabavi ili posudi B525s-23a ima ih na njuški dosta jeftinih i njime se može sve saznati svi parametri signala,na koji toranj se spajaš i koje frekvencije ima taj toranj…. 

Preporuka nabavi ili posudi B525s-23a ima ih na njuški dosta jeftinih i njime se može sve saznati svi parametri signala,na koji toranj se spajaš i koje frekvencije ima taj toranj…. 

 

Jel se može to i s B535-232? njega mogu posudit

iako pretpostavljam da znam na koji toranj se spajam, svi ostali su puno udaljeniji...

Razina korisnika 7
Bedž +4

da može B535

Razina korisnika 2

Meni se brzina srozala dosta, vjerojatno su pristigli nezadovoljnici sa tele 2,pa ima puno više korisnika sad u A1, a oni ništa ne poduzimaju po pitanju kvalitete i kvantitete za korisnika. Glavno da su cijene podigli. 👎

Razina korisnika 4
Bedž +1

Kod mene, da kucnem u drvo, i dalje solidno.

 

 

Razina korisnika 2

Bolje od tebe imam, al nije to to, s konja na magarca, negdi 70 do 80 mbps manje nego prije 

Razina korisnika 4
Bedž +1

S obzirom da sam donedavno imao i tri puta sporije, ovo je premija, gledajući kako mnogi još lošije prolaze.

Razina korisnika 2

S obzirom da sam donedavno imao i tri puta sporije, ovo je premija, gledajući kako mnogi još lošije prolaze.

Heheh ti ka A1 misliš, normalno da si zadovoljan kad si ima manje, ja osobno nisan, jer imam puno manje nego prije, mada jučer je bilo cca 35 do 73, prije često iznad 100. 

Razina korisnika 4
Bedž +1

U početku sam i ja imao 30-50Mb/s, bio zadovoljan, a onda se jesenas srozalo ispod 10Mb/s. Nešto se kao poboljšalo, pa je sada prosjek 20-30Mb/s. Meni je sve iznad 20 dobro, jer baš i ne očekujem neka velika poboljšanja, iako mi je bazna stanica 400 m od kuće.

Razina korisnika 2

 

Razina korisnika 2

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Počelo je počelo stigla još jedna tarifa od 1TB…… Možda će sad A1 malo prodisati

Da se i ja pohvalim sa brzinama,  MR286R kaže -108dBm za zadnje mjerenje…

Ne znam dali da idem po novi ruter ili vanjsku antenu :thinking:

Razina korisnika 4
Bedž +1

Počelo je počelo stigla još jedna tarifa od 1TB…… Možda će sad A1 malo prodisati

O čemu je riječ?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Možda će nekome koristiti tabela jačine signala!

 

 

Razina korisnika 2

Počelo je počelo stigla još jedna tarifa od 1TB…… Možda će sad A1 malo prodisati

Kod Tele 2 il......... 

Razina korisnika 4
Bedž +1

Možda će nekome koristiti tabela jačine signala!

 

 

Koliko sam shvatio, za nas sa ZTE routerom je važeća ova prva RSRP tablica?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Da ZTE 286 pokazuje u samom sučelju routera samo RSRP

Razina korisnika 7
Bedž +4

Počelo je počelo stigla još jedna tarifa od 1TB…… Možda će sad A1 malo prodisati

Kod Tele 2 il......... 

bonboni

Razina korisnika 4
Bedž +1

Da ZTE 286 pokazuje u samom sučelju routera samo RSRP

Tupava im je tehnologja, jer random korisnici, bez dodatnih antena, su u startu osuđeni na Poor (siromašan) signal.

Razina korisnika 7
Bedž +4

1TB prometa za 120kn pretplata bez UO brzine DL do 350Mbps i UL do 75Mbps. Nešto malo više od mjesec dana se može zgrabiti ta povoljna promo ponuda i vrijedi 24 mjeseca. Mali hendikep slanje sms nakon potrošenh 200GB za sljedećih 20 i tako do 1TB do kraja mjeseca kad stiže novih 200GB.Znači stigla alternativa mizernim brzinama. Izgleda da će početi opet migracije…..

Odgovori