5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1178 odgovora
  • 126498 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 1178

Dragi svi,

molim vas za pomoć. Nabavio sam Huawei b525-23, kako bih popravio brzinu na svojem postojećoj Homebox instalaciji te istim zamijenio postojeći ZTE 283 (van kuće na uzvisini radi boljeg signala). Spojio sam ga LAN-om na postojeći Mikrotik glavni router koji je u kući, (kako je i dosada ZTE bio spojen) koji emitira WIFI putem kojeg se spajamo u kući i ispred iste. Međutim, nakon što sam zamijenio router postojeća WIFI veza kaže da nema internet vezu. Pokušao sam resetirati Mitkrotik i jedno vrijeme je bilo OK, međutim sada ponovno javlja da nema interneta. Inače, Huawei uredno hvata 4g signal te nisam ništa mijenjao u postojećoj konfiguraciji ni Huawei-a (osim što sam isključio njegov WIFI) ni Mikrotik-a.

 

Unaprijed zahvaljujem na bilo kakvoj pomoći

Razina korisnika 7
Bedž +4

Možda je problem u lan kablu probaj sa drugim kablom ako nije do toga ponovo konfiguriraj mikrotik pošto si siguran da ne prekida 4G veza. Ili spoji laptop na ovaj kabel umjesto mikrotika pa da vidiš jel ima neta.

Pokušao sam postaviti postavke kao što savjetujete i sve je radio !)

Možda je problem u lan kablu probaj sa drugim kablom ako nije do toga ponovo konfiguriraj mikrotik pošto si siguran da ne prekida 4G veza. Ili spoji laptop na ovaj kabel umjesto mikrotika pa da vidiš jel ima neta.

Evo danas sve radi, ne znam u čemu je bio problem:) 

Imao bih još  jedno pitanje, ako nije problem, vezano za Huawei i agregacije frekvencija. Naime, na tornju na koji se spajam (eNB4210) A1 emitira na 3 frekvenije, B1, B3 i B20. Spajanjem samo na B20 (800 MHZ) imam iste brzine downloada (oko 30 mbps) kao i kada postavim kombinaciju sa B1 (2100 mhz) ili B3 (1800 mhz). Inače, s mobitelom Samsung S9 to ide i do 60-70 mbps. Router je TELE2 pa postavke agragacija radim uz pomoć HUActrl. Što bih eventualno još mogao pokušati?

 

Hvala  

Razina korisnika 7
Bedž +4

Imaš na 4 stranici ove teme tablicu routera i koliko agregacija i koje agregacije podržavaju. U tvom slučaju B525 podržava samo 800+1800. Koliki su ti signali?

Evo signali koje imam.

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Signali su ti super samo bolji router trebaš sa 3CA ili više

Razina korisnika 7
Bedž +4

Pozdrav

 

Imam router ZTE M286R kojeg sam dobio pred par dana sa antenama P-56. Kako ga natjerat da radi u MIMO načinu rada sa vanjskim antenama jer on koristi MIMO jedne vanjske antenu sa unutarnjom? (ako se ne varam prema  tome je specifičan)

 

Ima li netko iskustva.

 

Hvala!

Evo slika gdje spojiti antenu ovisi koje frekvencije su dostupne   https://i.imgur.com/SPAOdaR.jpg

 

Signali su ti super samo bolji router trebaš sa 3CA ili više

Možda sam nešto pogrešno razumio, ali zar B525 ne bi trebao zbrajati brzine od 800 + 1800? 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Da trebao bi ako nije FW-om ograničeno

Dosao je B535 u ponudu a1 od jučer 

Dosao je B535 u ponudu a1 od jučer 

da to sam vidio i ja ali znajući A1  napravili bih neki blesavi firmware gdje ne bih dobio reklamiranu brzinu

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • AndrejTech  Reklamirana brzina ovisi o puno faktora … routera ,signala, opterećenosti bazne stanice itd…. Nije to optika. Isprobaj nekim boljim mobom brzine i to ti je orijentir . Isprobaj naveče poslije 19h

Da trebao bi ako nije FW-om ograničeno

Može li se na neki način promijeniti FW kako bi se omogućilo spajanje brzina ?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Da može se promjeniti FW na B525 uspješno sam ih promijenio na desetke routera ne samo B525

Da trebao bi ako nije FW-om ograničeno

Može li se na neki način promijeniti FW kako bi se omogućilo spajanje brzina ?

 

Da može se promjeniti FW na B525 uspješno sam ih promijenio na desetke routera ne samo B525

Moze li se daljinski? Koliko je riskantno s obzirom da mi dolaze gosti za 2 dana?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ne može se daljinski nažalost router se mora otvarati.

Ok, hvala na info. Ako jednom bude trebalo, mogu se javit vama ili možda mozete nekoga preporuciti u Dalmaciji?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ako zatreba možeš se javiti. Možda se i javi netko iz Dalmacije da ti to može odraditi osobno ne znam nikog.

Ok, hvala

Pozdrav

Daworine, moze jos jedno pitanje, kako razmisljam ipak o nabavi 3CA routera u nekom sljedecem periodu, zanimalo bi me sto mislis o https://www.mikrotik-hrvatska.com/chateau-lte12-p-948.html s obzirom na razumnu cijenu u toj kategoriji i s obzirom da je ove Huawei modele prilicno tesko i nabaviti kod nas.

Hvala

Razina korisnika 7
Bedž +4

Router je ok jedino što na njemu ne možeš mijenjati frekvencije i agregacije. a to je u nekim slučajevima dobrodošlo. A cijena od skoro 1500kn je dosta visoka za 3CA router.

Da,nisam odmah skuzio da je cijena bez PDVa. 

Hvala

Razina korisnika 7
Bedž +4

Evo A1 u ponudi ima Huawei B535-235 umjesto ZTE286R konačno ok 2CA router! I koliko sam imao prilike istražiti 90% da nije brendiran na A1. Da ima EU global FW

Odgovori