Riješeno

E-SIM

  • 26 January 2018
  • 108 odgovora
  • 7758 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 108

Razina korisnika 6
Bedž +6

Sad će opet ispasti da se prepiremo oko toga tko je bolji- android ili iphone, ali činjenica je da je prvi e-sim mobitel na svijetu bio Googleov Pixel 2, a ne iphone.

Isto tako činjenica je da korisnika sa Pixelima i iPhoneima ima dosta manje nego korisnika sa ostalim androidima, pa mi je logično i to da telekomi odugovlače uvođenje e-sima zato jer proizvođači mobitela još nisu inplementirali čip unutar kučišta.

To što i iPhone zadnjih dvije godine ima e-sim podršku u svojim novim modelima, ne znači da ni oni nisu imali porođajne muke, a koliko je to velik i opsežan posao da se vidjeti i po tome da su SVI američki najveći telekomi redom odgađali do kraja PROŠLE godine uvođenje e-sima. Verizon,AT@T, Tmobile,Sprint...uostalom evo ti link o problemima Verizona

https://www.theverge.com/circuitbreaker/2018/10/30/18042266/verizon-apple-dual-sim-esim-setup-issues-2g-cdma

Tako opet dolazimo do toga da dokle god se ne pojavi veći broj podržanih mobitela, rijetko koji operater vidi ekonomsku isplativost uvođenja e-sima samo zbog poslovnih korisnika koji od 30 poslovnih mobitela, ima 2 iphonea i ostatak su samsunzi J serije, kakva je situacija u firmi u kojoj radim.

A moje osobno mišljenje je da je najveći razlog odugovlačenja uvođenja e-sima upravo Google. Koji bi operater potrošio silne pare na tehnologiju, a zatim gledao kako mu Google Fi otima korisnike dok si rekao keks? Dovoljno je vidjeti što Google omogućuje korisnicima u Americi, pa shvatiti koji je njegov cilj- postati glavni globalni telekom operater.

Mislim da je toga i Samsung i te kako svjestan. Ali, to je moje mišljenje i može biti krivo. Telekomi se u prvom redu žele  obraniti od moguće takve Googleove (i Appleove)dominacije u svijetu. Jer, budimo realni- jedini na svijetu koji imaju toliko novaca za bezbolni prelazak na 5G mrežu nisu telekomi, već Google i Apple. I Microsoft. Dakle IT kompanije.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Sa eSIM-a evo nas i kod poslovnih korisnika i postotka koliko ih ima iPhone a koliko Samsung .. jer .. što da ne? Štoviše, ona čak i postotak zna! Hahaha koji si ti spamar pa toga nema nigdje. Znači nema NIGDJE! Predlažem Vipovcima da naprave novi “spammachine” badge i svečano ti ga uruče.

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Za postotak u mojoj firmi znam, a to je 2 iphonea i 28 samsunga J serije. Za druge firme ne znam, ali čisto sumnjam da kod nas postoji VELIKI poslovni korisnik sa čisto iphone poslovnim mobitelima-100, 200, 300 ili kolikogod, moje je mišljenje da samo najglavnije face (čak i oni mooožda) imaju iphone, ostatak imaju midle range mobitele, čak možda ne i samsunge, već huawei i ostale popularne kineze.

To što se kod nas telefoni naručuju preko firmi za 9 kuna, pa potom preprodavaju za 4-5.000 kuna na njuškalu, ne računam u poslovne korisnike.

Uostalom, tema je pitanje kada će A1 uvesti e-sim, A1 je odgovorio da trenutno nema nekog velikog interesa za to, i ja im vjerujem. Valjda A1 ima razloga za takav stav, što ti misliš?

Razina korisnika 2

Opet tvrdim. Uzaludan nam trud svirači. A1 nigdje u svijetu ne podržava eSim. Ne vjerujem da je to slučajno jer bi barem negdje pustili tu uslugu kako bi ju mogli testirati. 
Dakle dok ne promijene/nadograde centrale na 5G i eSim dođe u paketu s tim, ništa od toga. Sad nisu tehnički u stanju podržati eSim. 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Da, danas je krenulo. Brzi su nema šta. 

Razina korisnika 6
Bedž +6

😀😀😀😀 @gogsy1975 , tvoj link ne radi, dobije se ovo

 

Ali, ovaj link bi trebali svi vidjeti 😋

https://www.a1.hr/privatni/mobiteli/esim

 

@Zefo i@Ivano1 Ekipa, da u pravu ste, usluga e-sim još uvijek nije dostupna u našoj ponudi. Pitanje je hoće li uopće i biti s obzirom na broj zainteresiranih. 

Ne razumijem vasu logiku u vezi procjene broja zainteresiranih. Svatko tko putuje van HR, pogotovo van EU, na vise od par dana je potencijalni korisnik eSIM usluge, jer sa sobom vise ne morate nositi vise uredjaja, niti se muciti s iglicama/spajalicama da bi promjenili fizicku SIM karticu. Ja cu sacekati jos neko vrijeme da vidim hoce li se A1 probuditi u vezi eSIM-a, ako ne - dovidjenja. 

Dobit će netko I u Upravi otkaz za ovu neposlovnost i bahato ignoriranje eSIM-a.

Odgovori