Riješeno

E-SIM

  • 26 January 2018
  • 108 odgovora
  • 7716 pregleda

  • Anonymous
  • 0 odgovora
Kada mislite uvesti e-sim?
icon

Najbolji odgovor od A1_Ivana 27 January 2018, 14:37

Pogledaj original

Odgovora 108

Razina korisnika 1
Bedž +3

Pozdrav svima:)

Vidim da je pitanje eSIM-a aktualno na nekoliko tema pa da vam opet potvrdim :) Korisnici bonova mogu zatražiti eSIM. 

@Menalo24 zvao si odjel prodaje ili baš službu za korisnike? Žao mi je ako su te uputili na web, ali tamo se može zatražiti eSIM uz narudžbu mobilnog uređaja.

Kao što sam ti i na drugoj temi odgovorila, slobodno zatraži uslugu putem Službe za korisnike na 0800 091 091, na e-mail sluzba.za.korisnike@a1.hr ili na A1 prodajnom mjestu.

A u korisnickoj sluzbi, koju sam jedva dobio iskreno, gospodja pri telefonu mi je rekla da cu morati preko webshopa 

a u webshopu nigdje ne mogu naći način da narucim taj vaucher

Razina korisnika 6
Bedž +6

Jesi zvao 0800 091 091? 

Ja sam dobio e-sim preko korisničke podrške , valja se raspitati i za bonove

evo tu su isto napisai da je od 14.1 dostupan na bonove

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

A1, očekujemo odgovor, jer nema nigdje linka za e- sim na bonove 🤔

@Menalo24 , može link gdje si vidio da A1 nudi e-sim na bonove? 

E-sim se nudi kroz pretplatu, mi bonaši bumo se načekali još par godina 🤭

A negdje sam jos vidio da su napisali od 14.1.2022 da je dostupan svima prakticki

@Menalo24 , može link gdje si vidio da A1 nudi e-sim na bonove? 

E-sim se nudi kroz pretplatu, mi bonaši bumo se načekali još par godina 🤭

Ima na cesto postavljenim  pitanjima za Esim 

na dnu zadnje pitanje tko sve moze koristiti pise da od 14.1.2022 mogu i korisnici na bonove

Razina korisnika 6
Bedž +6

@Menalo24 , može link gdje si vidio da A1 nudi e-sim na bonove? 

E-sim se nudi kroz pretplatu, mi bonaši bumo se načekali još par godina 🤭

Uveden je esim na bonove ali kako ga dobiti putem weba ili podrske jer poslovnice recimo nemam nigdje blizu 

u podrsci su mi rekli da moram preko webshopa a tamo ga ne mogu nac 

jel moze netko dati link za narucit ili nekako pomoci

@dz81 eSIM je dostupan svim privatnim i poslovnim korisnicima A1 govornih pretplatničkih tarifa koji koriste jedan od uređaja koji podržava eSIM. :)

 

 

hvala lijepa na odgovoru.

ali se nadam da će uskoro i prepaid korisnici moći uživati u eSIM-u.

jer recimo ja imam sluzbeni i nemam potrebe za skupljom postpaid tarifom od sada koju koristim na prepaid.

ali, nema veze.

bitno je da je usluga tu a kad tad će je uvrstit i na prepaid.

Ja mislim uzeti esim u multisim usluzi za 25kn mjesečno, što je fantastično za smart phone. Sve pohvale A1, sada je broj 1, t-com se može sakriti.

Razina korisnika 3
Bedž +3

@dz81 eSIM je dostupan svim privatnim i poslovnim korisnicima A1 govornih pretplatničkih tarifa koji koriste jedan od uređaja koji podržava eSIM. :)

 

@gordan0810 uvijek nam se možeš vratiti ;)

Razina korisnika 2

A sad je gotovo. Otišao u T-Com.

Da su rekli da će biti u roku 6 mjeseci pričekao bih, ovako štanga.

Ajde bas mi je drago sto je eSIM NAPOKON dostupan!

Jeli u svim tarifama dostupan ili samo u skupljim?

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

ha ha cuda se ipak dogadjaju (obzirom na to sto su pojedini forumasi pisali na ovom i drugim threadovima)..a1 esim konacno medju hrvatskim korisnicima; upravo sam zvao szk i zena rece da se izdavanje nista ne naplacuje, nevjeroajtno

Razina korisnika 7
Bedž +3

@nickno  - znaš da malo malo pa nešto ne radi. Dakako, radi... trenutno... :)

 

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

😀😀😀😀 @gogsy1975 , tvoj link ne radi, dobije se ovo

 

Ali, ovaj link bi trebali svi vidjeti 😋

https://www.a1.hr/privatni/mobiteli/esim

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Da, danas je krenulo. Brzi su nema šta. 

Razina korisnika 7
Bedž +3

Očigledno je i kod nas postao dostupan.

 

eSim

Razina korisnika 6
Bedž +6

Vip Srbija uveo eSIM prošli mjesec.

Matična a1 mreža u Austriji ima eSIM već godinu dana.

Bugarski A1 ima više od pola godine.

A1 Slovenija ulazi u završnu fazu testiranja,  planiran datum izbacivanja na tržište je do kraja prvog kvartala 2020 (trebalo je krajem 2019 no zbog tehničkih poteškoća je odgođeno).

A1 Hrvatska i dalje se bruka i potvrđuje status zadnje rupe u Europi kad su u pitanju mobilne usluge. Čestitke!

Razina korisnika 2

Opet tvrdim. Uzaludan nam trud svirači. A1 nigdje u svijetu ne podržava eSim. Ne vjerujem da je to slučajno jer bi barem negdje pustili tu uslugu kako bi ju mogli testirati. 
Dakle dok ne promijene/nadograde centrale na 5G i eSim dođe u paketu s tim, ništa od toga. Sad nisu tehnički u stanju podržati eSim. 


Eto,

da ne ostane bez drugačije informacije. A1 ima eSim, u Bugarskoj  https://www.a1.bg/esim. Ali još uvijek smatram da A1 HR , nema potrebnu infrastrukturu za eSim.

Razina korisnika 2

Opet tvrdim. Uzaludan nam trud svirači. A1 nigdje u svijetu ne podržava eSim. Ne vjerujem da je to slučajno jer bi barem negdje pustili tu uslugu kako bi ju mogli testirati. 
Dakle dok ne promijene/nadograde centrale na 5G i eSim dođe u paketu s tim, ništa od toga. Sad nisu tehnički u stanju podržati eSim. 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Za postotak u mojoj firmi znam, a to je 2 iphonea i 28 samsunga J serije. Za druge firme ne znam, ali čisto sumnjam da kod nas postoji VELIKI poslovni korisnik sa čisto iphone poslovnim mobitelima-100, 200, 300 ili kolikogod, moje je mišljenje da samo najglavnije face (čak i oni mooožda) imaju iphone, ostatak imaju midle range mobitele, čak možda ne i samsunge, već huawei i ostale popularne kineze.

To što se kod nas telefoni naručuju preko firmi za 9 kuna, pa potom preprodavaju za 4-5.000 kuna na njuškalu, ne računam u poslovne korisnike.

Uostalom, tema je pitanje kada će A1 uvesti e-sim, A1 je odgovorio da trenutno nema nekog velikog interesa za to, i ja im vjerujem. Valjda A1 ima razloga za takav stav, što ti misliš?

Razina korisnika 6
Bedž +6

Sa eSIM-a evo nas i kod poslovnih korisnika i postotka koliko ih ima iPhone a koliko Samsung .. jer .. što da ne? Štoviše, ona čak i postotak zna! Hahaha koji si ti spamar pa toga nema nigdje. Znači nema NIGDJE! Predlažem Vipovcima da naprave novi “spammachine” badge i svečano ti ga uruče.

 

Odgovori