Riješeno

Mobilni internet tarife

  • 23 February 2017
  • 92 odgovora
  • 4895 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 92

Je :)
Sunasce, gotovo je, prokuzio nas je :D
Sad zna da smo zapravo mi forumasi vlasnici vipa i da smo kreirali fair use saaaaaamo da njemu napakostimo buahahah buahahab buahahah 🆒


bome si i jako inteligentna osim što si dosadna i nametljiva 🙂 pa nisi znala ni pročitati da sam ustvari napisao da je vipnet vlasnik ovoga foruma.. ajoj majko šta sve ima :)

eto opet zagađuješ što ti je izgleda posao, želiš valjda bodove na broj postova šta li..
ali odgovorit na tehnička pitanja a-a, nisi ti za to..
Pa nisam ja tehnicka podrska ?

Uostalom, nisam se obracala tebi, nego Sunascu, pa kako ti ono kazes - nemoj mi se vise obracati lalalala

(btw, na opasku da ti se skinem - bas nikako se ne mislim tebi skidati :P)



nisi nikakva podrška dobro si skužila, ti si ništa 🙂 Sunašce je za tebe nedostižna pojava.
nisi ni skužila da sam mislio na krpelja kad sam ti rekao da se skineš 🙂
i ajde mala ako imaš meni osobno nešto za reći prebaci se na privatne poruke ne moraju posjetitelji čitati tvoje izljeve inteligencije
pa ćemo već dogovoriti neko skidanje vidim ja ne kačiš se ti meni zabadava 🙂
pa zar taj uređaj nije 4g? https://tinyurl.com/hqe6aug
gledam u uputstvu i piše 3G? a Xl tarifa je kao 4g brzine, ne kužim sad ništa.
pitam prodavatelja da li je isto brz kao ovaj Huawei koji vraćam i kaže ista je brzina..
o čem se radi? jesam opet popušio neku foru?
na kutiji piše da je proizveden 2014 god
pa očekivao sam da ako mi prodaju XL tarifu da mogu koristiti i 4G u njoj zar ne? kad se već kužiš u to sve reci mi da li sam imao pravo na uređaj koji je 4G po povoljnoj cijeni za 9kn kao što sam platio za ovaj (i onaj huawei koji sam vratio)? kako inače da ostvarim 4G brzinu sa ovime koji sam sad dobio?
hvala na pojašnjenju, koji na ovoj stranici onda ima LTE 1800?
http://www.vipnet.hr/usb-i-bezicni-modemi-2014
koliko vidim za ove bolje modeme piše samo da imaju LTE 800
koji bi tu bio kao najbolji koji spada u tu kategoriju povoljne cijene uz pretplatu na XL tarifu?
edit:
sad vidio oprosti, da LTE 1800 ima ZTE Wireless modem MF910V9
šta je bolje: ZTE MF831 ili ZTE Wireless modem MF910V
ovaj drugi ima wireless ali im se specifikacije nešto razlikuju:
ZTE MF831:
GSM 850, LTE 1800, LTE 2600, 900, 1800, 1900, UMTS 900, UMTS 1900, LTE 800 MHz
GPRS, HSDPA 14.4, HSDPA 21, HSDPA 42.2, LTE 150 Mbps DL, LTE 50 Mbps UL, EDGE, UMTS, HSUPA 5.76

ZTE Wireless modem MF910V:
GSM 850, LTE 1800, 900, 1800, 1900, UMTS 900, UMTS 2100, LTE 800 MHz
GPRS, HSDPA 42.2, LTE 150 Mbps DL, LTE 50 Mbps UL, EDGE, UMTS, HSUPA 5.76

pod bolje mislim prvenstveno na prijenos podataka, ovo wireless nije obavezno
ne bih nešto tak veliko, više volim manje prijenosne stvari pa ako možeš molim te reci koji od ova dva koja sam naveo je kao nešto malo bolji vezano za prijenos podataka?
edit:
koliko vidim ovaj ZTE Wireless modem MF910V se koristi samo bežično, ne putem USB-a?
a da li se taj ZTE Wireless modem MF910V može koristiti još i putem USB kabela da ne mora biti na bateriji pa se malomalo puniti kad sam doma? imam dobar signal.
nazvao, dobit ću ZTE MF831, više mi odgovara. nek sam napokon (barem tako mislim) rješio sve zavrzlame oko interneta jer imam hrpu drugih poslova koji me čekaju dok ja sjedim za kompom :)
Acer svaka ti čast i hvala na pomoći!
na kraju sam završio na homebox turbo 🙂 nazvao me lik iz modernih komunikacija i kao pošto mi je sutra rođendan ponudi mi tih 100GB za 150kn. obećao mi dosta toga ali svi već znate vjerovatno kako to ide 🙂 sad kako će biti u stvarnosti vidjet ću. jel istina kao što kaže da su pozivi sa telefona bez uspostave prema svim fiksnim i mobilnim mrežama? i da poslije tih potrošenih 100GB u noćnoj opciji imaš full brzinu i neograničen promet i dalje?
nitko ne odgovara.. tko zna u što sam se sad uvalio.. 🙂
Razina korisnika 6
Bedž +6
Postoji li kakva sansa da se na internet tarifu doda voice uz nadoplatu? 😃
Razina korisnika 6
Bedž +6
Ajde super, javi kad ga isprobaš kakav je.
Razina korisnika 4
a šta je sa noćnom opcijom, čitao sam da se ne isključuje automatski ujutro pa korisnicima pojede GB. je li to rješeno ili se korisnik mora sam snalaziti kako zna i umije? da li se mora ujutro prije 8 sati ručno nešto uključivati pa isključivati ili ima pouzdani softwer koji to radi? i koliki je stvarni limit u GB noćne opcije? znam da ne može biti neograničeno u realnosti :)

Noćna opcija vrijedi od ponoći do 8 ujutro, bila je već masa tema koja obrađuje ovu temu, no po milijun i prvi put: par minuta prije ponoći isključi se stick ili bežićni modem i nakon toga se nakon ponoći ponovno uključi da bi noćna opcija proradila, a na istom principu se i isključuje.A što se limita tiče, kao što i sama opcija kaže ona je u tom razdoblju neograničena.
Razina korisnika 4
Ok, da malo smirimo tenzije :)
medoz, ako se osjećaš prevareno, molim te, uputi nam pisani prigovor. Naša ponuda je transparenta, a Uvjeti korištenja javno dostupni putem naših stranica.

Pisani prigovor možeš poslati mailom na adresu sluzba.za.korisnike@vipnet.hr. Uz opis te molim da navedeš i vlastoručni potpis i presliku osobne iskaznice. Oboje možeš uslikati mobitelom i staviti kao privitak u mail. Odgovor ćeš dobiti u najkraćem mogućem roku, a najdulje u roku od 15 dana.
Razina korisnika 4
Nego, de ti meni nešto objasni 😃
Šta ti radiš na internetu da ti 180 GB svaki mjesec nije dosta? Kužim, zaigra se čovjek, zaprži tu i tamo 100-200 GB više, ali šta, treba ti 100 GB dnevno? :D
Imaš firmu na crnjaka ili...?
Fair usage je glupav, ali je vrlo common i imaju ga sviiiiiiiiiiiiiiiii operateri na sviiiiiiiiiiiiiiiiiiim internet uslugama.
Razina korisnika 4
Ne ljutim se :D
Ali, kao dijete interneta, koja stvaaaarno mnogo surfa i skida sezone serija i služa muziku i video sadržaje i sve (ne)moguće na netu... ne uspijevam baš toliko prometa nabiti. Pa me zanima, znatiželjno sam čeljade :D

Ako ti nisi dobio shaping (to ti je ono kad ti brzina padne na famozna 64), ne kužim zašto se pjeniš.
Internet ti FAKTIČKI JE neograničen. Brzina nije. Nije skriveno ono što se nalazi u općim uvjetima, pa ono...

Ako je tvoje osnovno pitanje zašto postoji fair usage, obrati se HAKOMU. Svi ga imaju, sviđalo se to nama ili ne.
Ako želiš flat internet, ne uzimaš mobilni. Niti jedan operter u Rvackoj nema flat mobilni internet. Nitko. I to je poprilično javna stvar.

Sad, mene osobno, jer sam znatiželjna, kako već rekoh, zanima:
a) na šta potrošiš toliko date?
b) je li ti ograničena usluga?
c) jesi li se obratio HAKOMU i pitao zašto postoji fair usage?
d) ako već iznošiš privatni stav i problem na internetu, zašto se čudiš što te ljudi pitaju sasvim logična pitanja?

FYI, 200+ GB mjesečno ne spada u "malo veći promet".
Razina korisnika 4
Nisam operater, pa ti ne mogu reći zašto ti je netko nešto rekao, ali igrajmo se đavoljeg advokata.

Nisam još čula da je netko stvarno dobio smanjenje zbog količine data podataka. Mogu *pretpostaviti* da se to događa rijetko i to u situacijama kad ga baš pretjeruješ mjesecima.

Pa pretpostavimo da ako je rijetka situacija, koja se gotovo nikad ne događa, da se vjerojatno ovi što su ti rekli da je neograničeno stvarno to i vjeruju.

Ako se pitaš zašto korporacija to ne stavi na sve rekalme i najveća moguća slova... trebam li odgovoriti na nešto toliko očito?

BTW, zašto imaš potrebu za vrijeđanjem i potcjenjivanjem? Zato jer sam žensko ili zato jer sam te (logično) pitala prilično logična pitanja?
Razina korisnika 4
[
kakav je to život koji egzistira na manipulaciji i lažima?


Hrvatski.
Ja sam ti odgovorila na većinu pitanja, ti meni niti na jedno, paaa... Razmisli prije bacanja kamena :D

Ako sam nisi svjestan svojih odgovora, onoga što pišeš i svog tona, ne mogu ti mnogo pomoći. A što se tiče SZK sindroma, em koristim bonbon, em nisam ni blizu te branše 😃
Razina korisnika 4
Ništa ti nisu lagali.

1. Internet jest neograničen. Kada pređeš 150Gb oni ti mogu smanjiti brzinu interneta na 64kbit/s, no on i dalje ostaje NEOGRANIČEN jer ti i dalje možeš surfati. Da li su ti lagali? Nisu.

2. Opći uvjete poslovanja gdje piše gornje pravilo stoji na njihovim stranicama već mjesecima (poneki dijelovi stoje i na samom ugovoru) dakle nije da su ti to "pokazali" tek nakon što potpisao ugovor. Tvoja greška što si ti to išao čitati TEK što si potpisao ugovor a ne prije.

I prestani više dramiti bez razloga. Da li će ti smanjiti brzinu interneta na Noćnoj kada pređeš tih 150Gb? 99% da neće.


Što se tiče pitanja od Lady - što skinuti za 200+ Gb - jako puno toga. Ako imaš 4k TV doma ili pak ciljaš na u blu ray kvalitetu - takav sadržaj teži 40 do 80Gb po naslovu. Legalno kupljeni sadržaj. Ista stvar i za muziku, ako voliš lossless muziku to "košta" 30 do 50mb za 3min, ako slušaš takve liste preko Tidala (legalna stranica za lossless glazbu) ili pak preko noći si skineš pa preko dana slušaš, samo preko toga natučeš 200Gb ko iz šale. Zatim Youtube, ako uploadaš gore - ponovno se nabere prometa samo tako. Sve u svemu kako tehnika raste tako i raste potreba za većim prometom, nisu bez razloga brzine sve veće.


Eto, naučih nešto novo. Hvala ti 🙂
Razina korisnika 4
E pa ne moze tako. Svi se trebamo sloziti s njim i reci mu da je u pravu. I nitko ne smije nista pitati.

Btw, ja sam za da otvorimo kladu za sto treba data promet 😃
Razina korisnika 4
Pa nisam ja tehnicka podrska ?

Uostalom, nisam se obracala tebi, nego Sunascu, pa kako ti ono kazes - nemoj mi se vise obracati lalalala

(btw, na opasku da ti se skinem - bas nikako se ne mislim tebi skidati :P)


A vi se zalili da je forum zamro.. Hehhe
Razina korisnika 4
Nije da dolijevam ulje na vatru, ali i tu imaš shaping i fair usage, pa da ne bi bilo nitko nije rekao i nismo znali...
a šta je sa noćnom opcijom, čitao sam da se ne isključuje automatski ujutro pa korisnicima pojede GB. je li to rješeno ili se korisnik mora sam snalaziti kako zna i umije? da li se mora ujutro prije 8 sati ručno nešto uključivati pa isključivati ili ima pouzdani softwer koji to radi? i koliki je stvarni limit u GB noćne opcije? znam da ne može biti neograničeno u realnosti 🙂

Odgovori