Riješeno

Mobilni internet tarife

  • 23 February 2017
  • 92 odgovora
  • 4893 pregleda

  • Aktivni forumaš početnik
  • 59 odgovora
Gledam te tarife - L (109kn) i XL (159kn) od kojih bi jednu uzeo na 24mjeseca.. i vidim da ponuda vrijedi do 28 02 2017. Zanima me kakve će tarife biti u ponudi poslije isteka tog datuma, povoljnije ili skuplje? Ne znam da li da sačekam par dana i vidim novu ponudu ili da sada uzmem recimo XL tarifu ako će nova ponuda biti lošija..
Kako to obično ide nakon isteka jedne ponude, da li naredne tarife budu povoljnije ili nešto lošije? Carnet opciju nemam, znači standardni sam korisnik.
icon

Najbolji odgovor od acer112 26 February 2017, 00:22

Pogledaj original

Odgovora 92

Razina korisnika 7
Bedž +3
Dnevni limit je tu, ovisno o paketu koji je ugovoren. Noćni limit je propisan, ali zasad se nitko nije javio da su mu blokirali ili isključili uslugu jer je prešao limit. U svakom slučaju mobilni internet nije predviđen za neograničenu uslugu, flat internet je dostupan jedno na parici ili kabelu, mobilni i satelitski internet nude samo ograničene, veće ili manje pakete. Agente koji te uvjeravaju da je sve neograničeno prijavi jer očito nisu kompetentni za obavljanje svog posla.
Razina korisnika 7
Bedž +3
Je 🙂 svi mi radimo za Vip i svi smo mi nerazumni kapitalistički uhljebi blablabla hvala što si nas ti prosvijetlio, pa čak i u tome koga mrzimo...
Muko moja kud bi došla kad bi tako olako mrzila i ne podnosila... Sve si ti odgovore dobio. Druga je stvar što ti se ne sviđaju. Ali nitko tebe ne tjera niti da koristiš homebox niti internet generalno ako ti se ne sviđaju uvjeti pod kojim ih operateri prodaju.
Razina korisnika 7
Bedž +3
Čisto informacije radi, nitko ti tu ne radi u VIPu osim ekipe s Vip_ predznakom... a i oni su samo moderatori, nekad mogu pomoć, al više manje se ipak radi o općenitim odgovorima i uputama kome se obratit. I ne, nisam sunčica 😃
Razina korisnika 7
Bedž +3
O homebox turbo je stvarno stvarno više baš sve napisano pa te molim da pročitaš postojeće teme jer mislim da su svi umorni od pisanja istih stvari opet i opet...
Razina korisnika 6
Bedž +6
Gotovo svaki operater kako u Hrvatskoj tako i vani ima limit koji ulazi u neki "fair use". Tako i za fiksni flat internet imaš granicu koja spada pod fair use, no takve stvari se vrlo rijetko provode u djelo. Na starom forumu smo imali temo o Bnetu i Vip kabelskoj, isto na flatrate-u imaš granicu do koje se smatra neko normalno korištenje interneta, no opet nitko se nije javio da su ga blokirali kada su prešli tu granicu. Pa tako i sa ovim LTE internetom, sigurno te neće blokirati kada pređeš 150Gb. Masa ljudi se tu javila koji su skinuli puno više (evo ja već četvrti mjesec za redom, jedino ovaj mjesec sam nešto manje) i nitko nije imao nikakvih problema.

To što VIP ima u svojim Općim uvjetima ima svaki operater i boriš se protiv vjetrenjačama ukoliko misliš nešto postići. Zanemari sve to, opusti se i uživaj.
Razina korisnika 6
Bedž +6
Ništa ti nisu lagali.

1. Internet jest neograničen. Kada pređeš 150Gb oni ti mogu smanjiti brzinu interneta na 64kbit/s, no on i dalje ostaje NEOGRANIČEN jer ti i dalje možeš surfati. Da li su ti lagali? Nisu.

2. Opći uvjete poslovanja gdje piše gornje pravilo stoji na njihovim stranicama već mjesecima (poneki dijelovi stoje i na samom ugovoru) dakle nije da su ti to "pokazali" tek nakon što potpisao ugovor. Tvoja greška što si ti to išao čitati TEK što si potpisao ugovor a ne prije.

I prestani više dramiti bez razloga. Da li će ti smanjiti brzinu interneta na Noćnoj kada pređeš tih 150Gb? 99% da neće.


Što se tiče pitanja od Lady - što skinuti za 200+ Gb - jako puno toga. Ako imaš 4k TV doma ili pak ciljaš na u blu ray kvalitetu - takav sadržaj teži 40 do 80Gb po naslovu. Legalno kupljeni sadržaj. Ista stvar i za muziku, ako voliš lossless muziku to "košta" 30 do 50mb za 3min, ako slušaš takve liste preko Tidala (legalna stranica za lossless glazbu) ili pak preko noći si skineš pa preko dana slušaš, samo preko toga natučeš 200Gb ko iz šale. Zatim Youtube, ako uploadaš gore - ponovno se nabere prometa samo tako. Sve u svemu kako tehnika raste tako i raste potreba za većim prometom, nisu bez razloga brzine sve veće.
Razina korisnika 6
Bedž +6
Da ne mlatimo više po jednom te istom, dobio si gore uputstvo od djelatnika Vipa kako da ih tužiš ako misliš da su te ikako zakinuli - ovdje na forumu ti oko toga nitko više ne može pomoći nego zaželiti sreću sa tom tužbom. Vrati nam se natrag sa dobrim rezultatima!

Što se tvog drugog pitanja tiče u vezi Noćne opcije - ne možeš mirno otići spavat i očekivati da će ti se u 8:00 download sam isključiti, on će i dalje nastaviti sa skidanjem no ovaj put prometa iz tvoje mjesečne tarife. Jedino ako si sam nešto preko kompjutera ne nariktaš da se download automatski ugasi ili pak cijeli komp ( sigurno na internetu ima programa za takvo što) u suprotnom će download nastaviti dalje i nakon 8h. Ja osobno sam navijao sat, najsigurnije.
Razina korisnika 6
Bedž +6
Usluga je samo besplatna u tom vremenu, tj. mozes skinuti promet van svoje tarifie, ne znam sto tocno bi ti da ti oni iskljucuju? Download na kompu? Na koji nacin bi oni "usli" u tvoj komp i tebi iskljucili ono sto skidas? I zasto bi to uopce radili, netko sigurno hoce da se download nastavi i nakon 8h... takve stvari su do korisnika ne do operatera.
Razina korisnika 6
Bedž +6
Zašto bi isključivali internet u 8 ujutro, ja to prvi ne želim da meni isključe. Svako jutro na putu do posla imam upaljen internet streaming - ili muzika ili TV ... i sad u 8 da mi oni to prekinu da bi me obavijestili da mi internet više nije besplatan? Pa toliko sam svjestan valjda da znam da nije, nema potrebe mi slati obavijesti svaki dan o tome i uznemiravati me time, ili nedaj Bože da mi SKROZ PREKINU internet .. WTF???

Noćna opcija je samo jedan dodatak na tvoju tarifu da u određenom vremenu ti neće skidati Mb za skinuti promet, tvoja usluga ne počinje i ne završava dolaskom i završetkom Noćne. Na tebi je da paziš kad i kako ćeš skidati, ima tonu programa na internetu koji ti mogu slati poruke da je 8 sati ujutro ili da ti ugase download ili komp, iskoristi to. Najbolje još da ne očekuješ da će ti Vip i filmove naći na internetu za download samo zato jer si njihov korisnik.

I da, logično je da privatna firma želi da im što više napraviš prometa, tj. u ovom slučaju da skineš koji Gb više, što je tu neobično? VIP nije Unicef.

Što se tiče ovoga da tebe netko ovdje "mrzi" ... to su gluposti, samo što je problem (kao što već reče sunašce) što se tebi ne sviđaju odgovori što si dobio i piliš po svemu dokle ne dobiješ odgovor koji te zadovoljava. Činjenica jest da po onome što piše na Vipovim stranicama i u Općim uvjetima - Vip te nije prevario. Tebi je internet i dalje neograničen iako ti pada brzina na 64kbps. Dakle u pitanju je čista igra riječi no pravno je sve čisto. Sa druge steane, ukoliko si preko SZK dobio odgovor da se brzina ne snižava - to je loše jer je laž i imaš pravo na to biti ljutit no iskaljuješ tu ljutnju na krivom mjestu. Već su ti rekli moderatori gdje da se obratiš da se to vidi. Ovdje na forumu nitko nije čuo taj razgovor i nitko ti ne može pomoći.
Razina korisnika 6
Bedž +6
Čitaj sa razumijevanjem. Tebi je neograničen promet, to ti lijepo piše u Općim uvjetima, ne i brzina. To što ti ne možeš raditi određene stvari jer ti treba brži internet ne čini promet ograničenim. Ja doma imam fiksni FLAT internet od 4Mbps a za streamanje Ultra HD sadržaja na Netflixu mi treba 10Mbps... jel to moj FLAT internet čini OGRANIČENIM?

A prekidanje u 8h je NE, NE i NE!
Razina korisnika 6
Bedž +6
Pojmovi "ograničeno" i "neograničeno" tehnički se koriste isključivo za iskazivanje internet prometa ne i brzine, i to svuda, ne samo kod VIP-a. Brzina sama po sebi uvijek mora nekako biti ograničena jer čak i da ti puste maksimalnu brzinu od 225 Mbps ona je - tehnički gledano - ograničena. Doći će netko i pitati zašto nije 900 Mbps?, tako da se kod brzine ti pojmovi nikada ne koriste.

Dakle, ako te pojmove koristimo tamo gdje ih treba koristiti (a u Općim uvjetima čak su i precizirali to gdje su ih koristili) - a to je za iskazivanje data prometa - tada vidimo da je promet NEOGRANIČEN. I tako zaista i jest, jer čak i nakon potrošenih 150 Gb on ne staje na 150.1 Gb već ga ti i dalje možeš koristiti po manjoj brzini prijenosa podataka.

Ne brini, Opće uvjete u VIP-u ne pišu neki šarlatani već stručne osobe koje itekako znaju gdje tehnički smiju iskoristiti pojam "neograničeno" i koje je točno njeno značenje. To što je za nekog drugog pojam "neograničeno" nešto što tehnički gledano nema veze sa tim pojmom, to je već sasvim drugi par rukava o kojem je bespredmetno raspravljati.

Toliko od mene na ovu temu, ako nakon svega i dalje nisi shvatio bit - a ti tuži brate, što da ti drugo kažem.
Razina korisnika 6
Bedž +6
U svim internet mobilnim tarifama je pristup 4G mreži aktivan i to po punoj brzini pa tako i tebi u XL-u. Da li ćeš ti taj 4G moći koristiti ovisi naravno o tome da li si na području koje je pokriveno 4G signalom te imaš li uređaj koji ti to omogućuje. Da li su ti u XL-u ili bilo kojoj drugoj mobilnoj tarifi morali dati router koji podržava 4G - odgovor je NE, nisu morali jer ti si se pretplatio na mobilni internet (koji može biti od 2G, 3G do 4G) a ne isključivo na 4G, sa druge strane da li si imao pravo uzeti bolji - JESI, samo što si to trebao sam tražiti. Na ovako "skupoj" tarifi (XL im je najskuplja) imaš pravo za te pare koje plaćaš uzeti daleko kvalitetniji/skuplji uređaj za iste novce, pa najskuplji 4G router u njihovoj ponudi za one koji imaju cb na XL je svega 9kn, tako da je malo glupo što si pored paštete i kavijara koji su ti ponudili - uzeo paštetu.

Ne znam gdje živiš no možda na tvom području niti nema 4G signala pa su ti zato gurnuli ovaj prastari 3G jer razliku u tom slučaju nećeš ni osjetiti, no ja bi i u tom slučaju bolje uzeo kvalitetniji/skuplji uređaj za "sutra" kad taj 4G dođe i do tebe.

No vjerujem da kad su vidjeli da nisi tehnički stručan da su ti dali ovo da se riješe ovakvih uređaja vjerujući da nećeš ni znati razliku (većina sigurno ne zna, bitno da internet radi, da li je 20 ili 90 Mbps - nebitno).
Razina korisnika 4
Postoji li kakva sansa da se na internet tarifu doda voice uz nadoplatu? :D

Mobilni internet je stvoren da bude baš to, za glasovne usluge postoji pretplata ili na bonove.Ali mislim da je to poznato.
[/quote]

Ne znam koji stick si dobio ni kakav će biti softver, ali stari deinstaliraj, kad uštekaš novi on će se samoinstalirati i pokrenuti, kakav god bio...[/quote]
Huawei E3131 dobio sad, a na starom piše ZTE
a sad gledam da vip u ponudi ima i ovaj ZTE:
https://tinyurl.com/hqe6aug
isto 9kn u pretplati za XL tarifu pa si mislim otić zamjeniti ako se može jer izgleda bolje a i čuo sam od prije dosta toga pozitivnog za ZTE
ovaj huawei nisam još ni uštekao imam pakiranje i sve od njega, šta misliš da li mogu zamjeniti stick na mjestu gdje sam uzeo pretplatu?
zvao kažu da može
Sunašce hvala ti puno na odgovorima
Razina korisnika 7
Bedž +3
recite mi kako se može doći do snimka - audio zapisa mog razgovora sa agentom iz SZK? koja je procedura?

Ti nikako, ali ako napišeš službeni prigovor na VIP mail ili adresu s vremenom i imenom agenta s kojim si razgovarao nadležni će razgovor preslušati i ako je rečeno kako kažeš donijeti rješenje problema u tvoju korist, makar bilo na njihovu štetu.

Inače ovo bez ograničenja brzine odnosi se i na to što kada potrošiš svoj osnovni paket, bez obzira i dalje u Noćnoj surfaš po punoj brzini. Fair use policy je standardan, i nikad ga nitko ne navodi. Ako želiš to mijenjati, onda možeš slobodno zanemariti VIP i krenut u borbu za mijenjanje zakona na višim razinama...
Razina korisnika 7
Bedž +3
daj molim te okani me se ladylibertine idi svojim putem i nađi si nove žrtve kojima ćeš ponavljati jedne te iste nelogične rečenice. ako imaš imalo kulture nećeš mi se više kačiti. lijepo te molim.

Na javnom si forumu, nema te se što tko okaniti, svatko ima pravo pisati što ga je volja u okviru općeg bontona i pravila forumske zajednice baš kao i ti. Ako želiš privatnu temu otvori blog pa ga piši i isključi mogućnost komentara. Kad si već došao na forum, onda se nosi s mogućim neslaganjima i drugačijim mišljenjima 😉
Razina korisnika 7
Bedž +3


jer šta se događa u podsvijesti čovjeka koji čita tu reklamu -... to je psihološki pristup ljudima koji nabasaju na te stranice. ... to se zove manipulacija i navlačenje budućih korisnika na tanki led samo da potpišu ugovor i osiguraju siguran profit prodavatelju.


Dobrodošao u sijet marketinga i trgovine. Dalje te nisam ni čitala jer si iskreno pokvarena ploča i naivno naporan ;)
Sretno u borbi s vjetrenjačama. Svako doba treba svog Don Quixotea 😉
Razina korisnika 7
Bedž +3
Je u pravu si sve. Zavjera teška... Čisto savjet škicni malo neke druge teme...

I daj ponovi ta tehnička pitanja, jer iskreno u nebulozi optužbi i navaljivanja uopće pitanja nisam našla, a nije da mi se da čitati romane o tome kako smo svi mi glupi i prevaranti da bi došla do konkretnih pitanja.
Razina korisnika 7
Bedž +3
Žao mi je, al nemaš dovoljnu važnost da bi mi se zamjerio 😉 član VIP foruma sam, evo u srpnju 4 godine, Acer isto čini mi se tako nekako... A i ostali koji su ti pisali dugo. Kad bi se mi stvarno "zamjerali" sa svakim tko tu dođe prosipat bijes daleko bi dogurali. Vjeruj mi da nam takve gluposti nisu ni na kraj pameti. Kažemo ono što mislimo i što nas je iskustvo naučilo. Ako kome ne odgovara, nije moj (naš) problem. Možeš ti misliti kako smo mi tu protiv tebe, ali zapravo smo samo korisnici ili bivši (budući) korisnici VIP i ostalih usluga i kroz staž smo ponešto i naučili. Osobno koristim VIP, Bnet, MaxTV, bonbon i simpu (ne samo svoje, nego brinem i o uslugama svojih ukućana i obitelji).

Što se tiče VIP TV za van to da je besplatna znači da ne plaćaš 50 kn mjesečne pretplate na aplikaciju. Uključuje 10 GB interneta preko mobilnih podataka (cca 10h gledanja jer stream nosi otprilike gigu na sat, više manje ovisno o kvaliteti). Preko WiFija (ne tvog homeboxa nego neograničenog fixnog) možeš gledati sa svojim pristupnim podacima koliko hoćeš. Ovih 10Gb traje još do kraja ožujka čini mi se (ne da mi se sada googlat uvjete promocije). Prije se sav promet preko mobilnog interneta naplaćivao po tarifi/oduzimao od paketa. Vjerojatno će se promocija produljiti iako se ništa ne zna pošto se TV za van dokida u korist nove usluge VIP Now.
Inače o ovom postoji poseban podforum i posebne teme pa pročitaj malo...
VIP TV za van je namijenjen za male ekrane, dakle mobitel, TV, laptop, eventualno desktop. Mirror I streaming uglavnom ne radi i osim u rijetkim iznimkama nije namijenjen gledanju na punokrvnom TVu pa ako se budeš htio tako švercati najvjerojatnije nećeš moći. Da... MaxTV za van aplikacija je bolja. Znamo. Utvrđeno i potpuno nebitno za ovu temu ;)
Na mobitel i tablet možeš instalirati aplikaciju, na desktopu gledaš preko browsera.
Razina korisnika 7
Bedž +3
Promet vidiš na Moj VIP profilu samo se on ne obračunava. Iskreno tu će ti detalje reći netko tko je koristi preko mobilnog interneta jer sam je ja koristila samo na WiFi, rijetko doduše... Nije to ni neka kvaliteta ni izbor kanala. Zasad još ništa ne znači. Ovo je očito samo iz razloga što je VIP now gotovo ista usluga, pokrenuta prije nekih 6 mjeseci. Što će se u budućnosti dogoditi vidit ćemo kad se VIPovci izjasne. Ono što se trenutno zna je da se VIP TV za van više ne može aktivirati za nove korisnike.
Da, promet potrošen na gledanje se uvijek broji.
Razina korisnika 7
Bedž +3
inače uopće ne gledam tv (i nemam ga jer ne želim to posjedovati) osim kad budem u gostima kod nekoga, a tu pitam o tome čisto zato da vidim o čemu se radi i kako funkcionira ako ponekad budem htio malo virnuti kad sam je već dobio uz tarifu. nisam još koristio novi stick koji sam dobio za 9kn kad sam ugovorio uslugu već još koristim stari i zanima me da li je softwer za spajanje drugačiji od ovoga koji sad koristim:
https://s4.postimg.org/xo4o9m3z1/program_2.jpg

a ovaj sam koristio u početku ali nije baš nešto:
https://s4.postimg.org/h1rpea0f1/vip_program2.jpg

pitanje je da li prije korištenja novoga sticka trebam deinstalirati ovaj stari program?


Ne znam koji stick si dobio ni kakav će biti softver, ali stari deinstaliraj, kad uštekaš novi on će se samoinstalirati i pokrenuti, kakav god bio...
Razina korisnika 7
Bedž +3
Ako imaš račun i sve kako kažeš netaknuto ne vidim razlog zašto ne bi napravili zamjenu.
Razina korisnika 6
Bedž +4
Nije laž, sve je navedeno u uvjetima korištenja. Ta stavka stoji kao mjera osiguranja kako bi se zaštitio integritet mreže u slučaju prekomjernog korištenja, ali za sada nisam naišao na niti jedan slučaj kada su tu mjeru primjenili. Čak i osobno sam katkad znao potrošiti i puno više od 150 GB tijekom noći te mi navedeno ograničenje nije bilo primjenjeno.
Razina korisnika 6
Bedž +6
Moja potrošnja na Noćnoj opciji siječanj 2017.
Da, dobro vidite - 911 Gb je skinuto 🆒
(i onda sad više u veljači nisam imao šta za skidat pa sam stao na sramotno malih 60Gb a evo već je idući tjedan kraj mjeseca ... 😞 )

Razina korisnika 6
Bedž +6
Nema taj uređaj veze sa 4G. Od tolikih uređaja na Vipovoj stranici koje možeš dobiti za 1 do 9kn ako potpišeš ugovor koji si vidim već potpisao (XL), ti odabereš baš onaj najgori i najjeftiniji. Ili su vidjeli da se ne kužiš u to pa se na takvima hoće riješit prastarih šrot uređaja, LOL.



Gledaj uređaje gdje pod podržane mreže stoji LTE 800 i LTE 1800.

Odgovori