Riješeno

Spajanje vlastite opreme

  • 10 January 2024
  • 81 odgovor
  • 2415 pregleda

Razina korisnika 1
  • Forum rekreativac
  • 32 odgovora

Zasto A1 ne daje podatke za spajanje vlastite opreme?

Ganjam vas od 28.12 i jos nisam dobio podatke. Ne postujete pravilnike ni zakone.

Zasto me zovu genti koji nemaju pojma? Kazu mogu spojit svoj router al onda nemogu imat tv, ok ja odjavim trajno  tv i zovem ponovo dobim odgovor da nezna na koji nacin mogu spojit router.

Kupio sam opremu i sad mi stoji doma jel vi ne dajete podatke za spojit opremu iako ste duzni dat.

Hrvatski telekom svojim korisnicima sve podatke posalje na e-mail

Poslao sam vam i prigovor a i prijavit cu vas Hakomu.

Jedva cekam jos 7 mjeseci pa da i internet trajno ugasim

icon

Najbolji odgovor od A1_Meri 12 January 2024, 09:50

Pogledaj original

Odgovora 81

Razina korisnika 2
Bedž

stvarno svakakih bisera se ovdje naslušam.
Godinama radim u IT-u u telekomunikacije i ako se ruter stavi u brigde mod TV normalno mora raditi.

Znaći dosta ekipe jednostavno ne zna sta znaci brigde mod. Vrlo jednostavno operater Vam daje signal/link do rutera (dsl sync ili opticki link) a Vi imate svoju opremu/rutere (mikrotik cisco i sl.) koji vrši internet konekciju.

Postoji hrpa velikih firmi tipa kladionice koje koriste brigde mod za internet vezu a tv ukljuce u lan 3,4...

stvarno svakakih bisera se ovdje naslušam.
Godinama radim u IT-u u telekomunikacije i ako se ruter stavi u brigde mod TV normalno mora raditi.

Znaći dosta ekipe jednostavno ne zna sta znaci brigde mod. Vrlo jednostavno operater Vam daje signal/link do rutera (dsl sync ili opticki link) a Vi imate svoju opremu/rutere (mikrotik cisco i sl.) koji vrši internet konekciju.

Postoji hrpa velikih firmi tipa kladionice koje koriste brigde mod za internet vezu a tv ukljuce u lan 3,4...

Baš to. I ja dolazim i telekomunikacijskog sektora i konfiguracije routera su mi u malom prstu i bez problema mogu zamijeniti A1 Huawei sa vlastitim, ali nije stvar u tome. Cilj je natjerati A1 da omogući postavljanje HG1845V5 u transparent bridge a da istovremeno ostanu raditi IPTV i Voice usluge kad već ne žele omogućiti i zamjenu ONT-a i izbacivanje Huaweia skroz.

Jedna napomena za TV u lan 3,4… ako port nije fiksno iskonfiguriran u bridge, tada se koristi dynamic bridge konfiguracija koja na temelju DHCP optiona prebaci port na kojemu je STB spojen u IPTV bridge.

Zasto A1 ne daje podatke za spajanje vlastite opreme?

Ganjam vas od 28.12 i jos nisam dobio podatke. Ne postujete pravilnike ni zakone.

Zasto me zovu genti koji nemaju pojma? Kazu mogu spojit svoj router al onda nemogu imat tv, ok ja odjavim trajno  tv i zovem ponovo dobim odgovor da nezna na koji nacin mogu spojit router.

Kupio sam opremu i sad mi stoji doma jel vi ne dajete podatke za spojit opremu iako ste duzni dat.

Hrvatski telekom svojim korisnicima sve podatke posalje na e-mail

Poslao sam vam i prigovor a i prijavit cu vas Hakomu.

Jedva cekam jos 7 mjeseci pa da i internet trajno ugasim

Ako već imaš vlastitu opremu, pravac PcEkspert forum. Imaš tamo sve upute. Ne troši živce na njihovu tehničku službu, jer je potpuno nesposobna. Oni to jednostavno ne znaju napraviti. Nisu oni sposobni za ništa drugo osim preprodavanja tuđih parica.

Od opreme trebaš vlastiti router (s podrškom za VLANove) i svoj ONT. Ili combo uređaj koji je oboje. Pošto vidim da imaš ovaj Asus router, fali ti još ONT. Imaš na PcEskert popis provjerenih routera/ONTova.

Ništa se tu nije promijenilo od ove godine. Samo su “ne može se” zamijenili sa “snađi se druže”. Evo recimo u ovom velebnom pdfu za korištenje vlastite opreme, ni ne spominju kako konfigurirati sve na njihovoj vlastitoj infrastrukturi…. Lupetaju o ppoe, iako ga ne koriste, odnosno koriste samo gdje se šlepaju preko TCom infrastrukture. Na vlastitoj to nisu bili u stanju složiti. Ako si na njihovoj infrastrukturi, treba ti samo serijski broj njihovog Huawei routera. Ponavljam, za sve detalje, PcEkspert forum. Ne bi ni njima bilo loše da ga prouče… možda nekim čudom nešto i nauče.

Baš ništa se tu nije promijenilo s novim zakonom. Moglo se i prije, može se i sada… ali uz dosta vlastitog truda i novaca. I uz jednako truda i volje s njihove strane, odnosno nimalo.

Za TV nemam savjet, nisam probavao. Ali što se ne svodi njihov TV samo na to da ti daju login za Android aplikaciju? U principu IPTV, preko normalnog podatkovnog prometa? Možda sam u krivu, ali meni se to čini kao najobičniji stream

Razina korisnika 2

Problem je što se ganjam sa A1 već pola godine imamo konstanto pucanje optike, gdje počne ispadat pingovi po 5min nema neta, pa opet 5 ima pa 5 nema itd, i događa se sigurno barem 30 ljudi znam u području Zeline gdje je prošle godine uvedena optika.Ali ne puca optika ili je problem u routerima(stalno mjenjaju routere a ne pomaže!) jel tipa mogu pingat njihove mangment IP/VLAN bez problema dok net padne.

 

I sad ako idem sam prčkat po routeru i slagat si bridge mode mimo njihovog Amen, onda će me maltretirat da je u tome problem i nikad nam neće riješiti problem….

Razina korisnika 2

Evo sad u firmi dobili optiku uzeli 2gb paket(Bez TV i Telefon) pa sam i zvao i slao email.

 

Detaljnijom provjerom u sustavu, po vrsti tehnologije (optike) koja Vam je uklju�ena, nažalost nismo u mogu�‡nosti modem prebaciti u bridge mode.

 

Bravo A1!

 

Nije mi jasno da ni č,ć,ž,š... nemožete složiti u svojim mailovima u 2024 godini a kamoli bridge..

Razina korisnika 2
Bedž +3

@ivicask pozdrav, žao mi je to čuti. Možeš li nam samo proslijediti podatke od vlasnika usluge i kontakt broj privatnom porukom OVDJE kako bismo napravili dodatno provjere po tarifi koju koristiš. 

Odgovori