5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1182 odgovora
  • 127215 pregleda

Razina korisnika 7
Bedž +4
Ako želite iskoristiti maksimum koji 4G mreža daje u određenom trenutku i okolnostima morate imati i kvalitetan router. A to podrazumijeva minimalno CAT6 router koji mogu raditi istodobno na dvije frekvencije 2CA i brzine se zbrajaju.Ima i routera koji mogu združiti i 4 frekvencije 4CA. Evo mojih preporuka routera
zte mf286 CAT6
huawei b525s-23a CAT6
huawei e5186s-22a CAT6
huawei b715s-23c CAT9
huawei b618s-22d CAT11
i da ne nabrajam dalje posljednja tri koristim i ako vas što zanima pitajte jer Admini vam neće znati odgovoriti na vaše upite!

Odgovora 1182

Razina korisnika 1

Pozdrav, da li ima tko iskustva sa Huawei 5G CPE PRO 2 routerom?
Treba mi dobar router za par mjeseci rada na moru na stabilnoj i brzoj mreži, po mogućnosti bez vanjskih antena, no, ukoliko drugačije ne ide, onda s njima. Negdje sam vidio da vanjske antene baš ne poboljšavaju 5G signal već većinom samo 4G, ima netko drugačije mišljenje?
To mapi pokrivenosti Pirovac je pokriven sa A1 signalom, pa se nadam da će mi 5G raditi i po ljeti (imao sam užasno loša iskustva sa A1 4G tijekom ljeta).

Hvala na odgovorima.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ništa bolje ti neće biti bolje ni ovom 5G NSA koji koristi 4G frekvencije. A router ZTE MC 80a bolji je od Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373).

Razina korisnika 1

Hvala daworine.

Konkretno u čemu je ZTE MC801A bolji od Huawei 5g CPE Pro 2?

Mislim da niti jedan nema priključak za vanjske antene?

Razina korisnika 7
Bedž +4

ZTE Ima bolje agregacije na 4G i ima priključke za antene ali samo za 5G SA

Razina korisnika 1

Hvala na savjetima.
Nabavio sam noćas ZTE MC 801A i Huawei 5G CPE Pro 2 routere pa ću vidjeti kad stignu koji mi daje bolje brzine i toga ću zadržati. Vjerojatno će to biti MC 801A jer ima i priključak za vanjske antene bez modificiranja.

Također A1 u 5G Kućnom internetu nudi ZTE uređaje (router i antenu) i besplatnu uslugu montaže pa mi je i to opcija, jedino se bojim da mi je to onda Blackbox po kojem neću moći ništa ni gledati niti prčkati. Također u toj opciji mi je maksimalna brzina ograničena na 200 Mb/s.

Ima netko neku preporuku za vanjsku 5G antenu?
A1 5G radi još uvijek na 700MHz i 3600MHZ ili i na nekim drugim frekvencijama?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Iskra p60  za 4G i 5G

Razina korisnika 1

Vjerojatno najbolje rješenje po kvaliteti dobivenog signala, nažalost Iskru P60 ne mogu montirati na fasadu zgrade u kojoj mi je apartman jer bih narušio izgled i imao probleme sa drugim stanarima, a da vućem kablove do krova i montiram p60 iznad zemaljskih antena mislim da opet nije dobro zbog duljine preko 15-tak metara.

Moram pronaći nešto ljepšu varijantu da ne strši previše.

Usput pitanje, ZTE MC888? Vrijedi li taj router ili je MC801A bolji?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Teško ćeš naći dobre antene za fasadu kakve ti želiš skoro pa nevidljive😀.

Evo linkovi pa usporedi ta dva routera ili više njih…..

https://www.4gltemall.com/zte-mc801a.html

https://www.4gltemall.com/zte-mc888.html ili ovaj

https://www.4gltemall.com/zte-mc888-ultra.html  ,a možeš i ovaj za njega ti ne trebaju antene

https://www.4gltemall.com/zte-mc889.html

a ovo ti je top 4G+, 5G router

https://teltonika-networks.com/products/routers/rutx50

Pa biraj i počasti se za novu godinu😉

Razina korisnika 1

Počastio sam se, kupio sam korišteni ZTE MC889 i ZTE T3000. 

Izgleda da ću imati i 2 routera za prodaju ;) 

Huawei 5G CPE 2 i ZTE MC801A.

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Čudno malo kupiš pa pitaš….. Pošto imaš tri routera pa napiši malo o njima koje su razlike.

Razina korisnika 1

Pitam, u međuvremenu i sam istražujem, pa kupim.

Kad stignu, napravit ću neke testove pa se javim.

Razina korisnika 3

 

 

Sretan i blagoslovljen Božić svima koji slave!

Razina korisnika 2
Bedž +3

@rakonja pozdrav, hvala ti puno na čestitci i želim također sretan Božić tebi i tvojoj obitelji. 

@daworin, tvoje mišljenje? https://www.mikrotik-hrvatska.com/chateau-lte18-ax-p-1003.html

Razina korisnika 7
Bedž +4

Chateau LTE18 ax u rangu po 4G mogućnostima sa B818-263 i zte mf289f ali minimum duplo skuplji od navedenih routera. Jedina prednost na papiru je 2.5Gbps lan, a za njegovu propusnost neće biti prilike pošto 4G ne ide preko 1Gbps.Tako da neisplativa investicija za te novce se nađe i 5G router.

@daworin 

Hvala ti puno do sada.
Evo sveo sam izbor na ova dva:
https://www.ronis.hr/zte-mc888-5g-router/536764/product/
https://www.ronis.hr/zte-router-mc801a-5g-white/536745/product/

 

Istražit ću još malo nekoliko dana.
Koji bi ti uzeo?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Prednost ZTE 801. Ne znam zašto krenuo na 5G routere a nisi uvrstio Mikrotik Chateau 5G ax 

Pozdrav ekipa!

prije svega zelim vam sve najbolje i sto bolji signal u Novoj godini 😎

Sada imam jedno pitanje:- Trenutno imam Huawei B818-263 i Iskra antene usmjerene prema tornju, fizički se vide. Brzina je do 300 mbps preko dana sto je više nego OK.  Sada sam u prilici nabaviti Zyxel NR7101.  Zanima me da li bih dobio  bolji signal i stabilniju brzinu sa Zyxelom ? Isplati li mi se razvlačit mrežni kabel na kuću ili da za sada ostenem na Huawei + Iskra, obzirom da 5g neće skoro kod mene. 

Pozdrav

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ostani na 818 nećeš ništa dobiti sa time Zyxel NR710. Ako već hoćeš vanjsku jedinicu koja može 5G moja preporuka ZTE MC889

Ostani na 818 nećeš ništa dobiti sa time Zyxel NR710. Ako već hoćeš vanjsku jedinicu koja može 5G moja preporuka ZTE MC889

Zahvaljujem na odgovoru👍🏻🍻

Živio!

Prednost ZTE 801. Ne znam zašto krenuo na 5G routere a nisi uvrstio Mikrotik Chateau 5G ax 



Sad gledam:
“Enjoy significant improvements in wireless radio and antennas, including MIMO 4x4 on 5G and LTE. The device has 6 built-in LTE/5G antennas, and external antennas can extend coverage in larger homes and enhance LTE/5G connectivity. “

ovo bi bilo odlično

Pozdrav, ne želim previše spammati ako je off-topic, međutim mislim da bi mogao dobit korisne savjete iz ovog threada

 

Naime kupili smo vikendicu u selu, koje je po A1 karti pokrivenosti pokriveno sa svime od GSM do LTE, međutim stvarno stanje je da jedva ima signala 2G na određenim mjestima.

 

Odradio sam neka bazična mjerenja (priložene slike), međutim nisam siguran dali bi uopće nešto poput dvije Iskre P56 kao pasivni repeater (jedna na najvišem mjestu s donekle ok signalom) funkcionirale da ima barem nešto veze? 

 

Razina korisnika 3
Bedž

Po ovim koordinatama u zelenom polju na zadnjoj fotki si u mjestu Goveđe Polje? Ako da,najbliža A1 antena je u mjestu Uljanik(eNB 1458) udaljena od tebe oko 5,8 km i ima bandove 1,3 i 20. Svakako bi pomogle Iskre za bolji signal i neki bolji router(primjerice Huawei B818) koji bi spojio te tri frekvencije i imao bi ok brzine. To ti može Davorin objasniti, ali u suštini ti je to to..

Razina korisnika 1

Pozdrav, ne želim previše spammati ako je off-topic, međutim mislim da bi mogao dobit korisne savjete iz ovog threada

 

Naime kupili smo vikendicu u selu, koje je po A1 karti pokrivenosti pokriveno sa svime od GSM do LTE, međutim stvarno stanje je da jedva ima signala 2G na određenim mjestima.

 

Odradio sam neka bazična mjerenja (priložene slike), međutim nisam siguran dali bi uopće nešto poput dvije Iskre P56 kao pasivni repeater (jedna na najvišem mjestu s donekle ok signalom) funkcionirale da ima barem nešto veze? 

 

 

Ja bih testirao još i HT, toranj je u Gaju, malo dalje nego ovaj A1 u Uljaniku, ali ima manje prepreka do njega; ako se dobro vidi na Google Earth skoro pa imaš optičku vidljivost prema njemu pošto su sve polja u tom smjeru, dok je prema Uljaniku šuma. 

Definitivno i u jednom i u drugom slučaju ti je potreban npr. B818 + antene na krov ili malo skuplja varijanta Mikrotik LHG LTE18 kit + unutarnji AP/router

Pozdrav, ne želim previše spammati ako je off-topic, međutim mislim da bi mogao dobit korisne savjete iz ovog threada

 

Naime kupili smo vikendicu u selu, koje je po A1 karti pokrivenosti pokriveno sa svime od GSM do LTE, međutim stvarno stanje je da jedva ima signala 2G na određenim mjestima.

 

Odradio sam neka bazična mjerenja (priložene slike), međutim nisam siguran dali bi uopće nešto poput dvije Iskre P56 kao pasivni repeater (jedna na najvišem mjestu s donekle ok signalom) funkcionirale da ima barem nešto veze? 

 

 

Ja bih testirao još i HT, toranj je u Gaju, malo dalje nego ovaj A1 u Uljaniku, ali ima manje prepreka do njega; ako se dobro vidi na Google Earth skoro pa imaš optičku vidljivost prema njemu pošto su sve polja u tom smjeru, dok je prema Uljaniku šuma. 

Definitivno i u jednom i u drugom slučaju ti je potreban npr. B818 + antene na krov ili malo skuplja varijanta Mikrotik LHG LTE18 kit + unutarnji AP/router

Jel se može ikako složiti da sam Ruter ne treba sim karticu tj. da samo pojačava mobilni signal? Naime svi smo trenutno na A1 mobilnim tarifama s neograničenim netom, tako da bi idealna solucija bila akko bi se samo mogao pojačati mobilni signal za uređaje u kućanstvu.. 

Odgovori