5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1181 odgovor
  • 127124 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 1181

@daworin  kako ti se cini 1000 kn za b715s 23c CAT9 

hvala ti puno sam naucio  citajuci tvoje objave !

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • Teomondo  Rado bi ti odgovorio u PP ali ne mogu jer si blokirao PP za one koje ne pratiš

Razina korisnika 7
Bedž +4

@daworin  kako ti se cini 1000 kn za b715s 23c CAT9 

hvala ti puno sam naucio  citajuci tvoje objave !

ok cijena

  • Teomondo  Rado bi ti odgovorio u PP ali ne mogu jer si blokirao PP za one koje ne pratiš

Ups sorry, evo promijenio sam postavke. Sad možeš. Hvala unaprijed!

Kakvo na Huawei b525-23a od tele 2 mijenjat frekvencije, npr stavit 800-1800 posto je to 2CA ruter kolko znam, ja u postavkama routera nalazim samo promjenu kanala ne i frekvencije?

Razina korisnika 4
Bedž +1

Je li ne ide s jednim od ovih alata? 

Pošto ie novi router u ponudi B535 evo par programa za promjenu frekvencija i zadavanje agregacja:

Za PC chrome preglednik skripta

https://drive.google.com/file/d/1R0gWpPw3xXWnkPdGvkzMSBjW-jH2V0km/view?usp=sharing

ili program

https://www.ltehmonitor.com/en/

Mob App

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.thecoder.huactrl&hl=hr

 

Preko mobitela ne, probat cu kasnije spojit se na laptop pa cu vidit

Kupio sam huawei b715 router, zadovoljan sam kako radi  dnl 90-140mbps , upl 15-40, za razliku od prijasnjeg  routera koji je radio na jednu frekvenciju 

25-35,40 dnl,  velika razlika  ne samo u brzini na prijasnjem routeru je konekcija pucala cesto sada ne,

samo mi je problem sta mi je stan velik i nee stize mi wifi do spavace sobe , mozete li mi preporucit neki uredaj za povecavanje range-a ili slicno samo da bude kompatibilan sa huawei b715 i da nije neka velika zezancija sa setupom jer se bas ne razumijem u to.

hvala lijepa!

@daworin  dobar roouter si mi preporučio , poslusao bih te i za pojacivac signala rado , ukoliko se razumijes naravno :)

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ovaj je ok  Wireless range extender D-LINK DAP-1620

@daworin , spaja se lan kablom ili bezicno, i dali on stvara novu pristupnu tocku ili pojacava postojanu mrezu ?

setup jednostavan ili ?

zasuo sam te pitanjima mozda smaram malo,

samo ne zelim bacit novac  

hvala !

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Može i lan kablom(ima 1Gbps lan port) što ti preporučam ako imaš mogćnosti provući kabel

može preko wifi kao extender. Provjeren je nisam ga osobno provjerio ali kolege kojima sam preporučio oduševljene. Da stvara novu pristupnu točku samo opet ako je previše udaljen od routera ili ima puno zidova i on sam će dobivati slab signal i takvog slati. Zato žična veza preporuka

Samo ga trebam spojit na router lan-om i tjt ili trebam namjestat postavke?

hvala

@daworin 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ma spoji ga lan kablom i radi osim ako želiš promijeniti naziv Wifi i loz lako se ulazi u sučelje imaš sve u manualu koji dobiješ s njim

@daworin  

zahvaljujem!

Poštovanje svi, posebno Gargamel 😂

Prije nekog vremena sam na tvoju preporuku kupio Huawei B535 koji se pokazao solidan.

 

Sad sam na svoju mrežu priključio još par korisnika i porastao mi je jitter, iako je brzina i ping dobra. Zanima me bi li boljim i skupljim ruterom riješio taj problem, te koji ruter preporučate, jedini uvjet je da se može kupiti u Hrvatskoj i da ne košta 500 eura 😁

Razina korisnika 7
Bedž +4

Nešto sitno bi dobio ali sam jitter raste s porastom bandwidth-a, znači što više korisnika koristi bandwidth veći je jitter. Jedino da probaš onaj komp ili laptptop na kome ti je bitan jitter  spojiti žično jer i sam Wifi pridonosi porastu jitter-a. Boljim routerom bi dobio veći bandwidth ali bi morao ograničiti bandwidth korisnicima da ne koriste max bandwidth.

U hr trgovinama samo CAT6 routere u ponudi ima i Netgear m2 u hr ali on je cca500 eura

Kabel nije opcija. Za ni jedan uređaj. 

Brzina mi je bitna svud, djeca gledaju YouTube, ne radi tj šteka. Netflix šteka. Svaki uređaj treba solidnu vezu, a jitter mi je tu od 5 do 800. Što mi nije jasno, jer je isti broj uređaja spojen.

Znači bolji i skuplji ruter ništa? 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Netfliks ti šteka ako neko nešto skida ili gleda youtube u 4k znači nemaš dovoljan DL za sve korisnike. Što se tiče DL boljim routerom bi dobio e sad koliko trebao bi više podataka o tvojoj mikrolokaciji. Može PP pa provjerim

Razina korisnika 6
Bedž +6

Evo nešto i lijepo 😃😃

https://mreza.bug.hr/prema-opensignalu-hrvatska-7-u-svijetu-po-brzini-bezicne-mreze/

Razina korisnika 1

Bok ekipa.

Nisam neki stručnjak, no čitao sam ovaj post,naučio malo iz toga i donio odluku.

Nabavio sam Huawei B715 router, planiram još uzeti iskra P56 mimo antene.

Jedino me zanima, da li je ok da koristim CAT 5e kabel, budući da je on već u zidovima, ili ipak imam prednosti sa ovim setupom ako uzmem CAT 6 kabel, između PC i routera

Hvala na pomoći !

Razina korisnika 7
Bedž +4

Bit će ti dobar i CAT5e kabel bitno da ti u postavkama mrežne kartice piše da je lan brzina 1Gbps. Znači da ti je kabel dobro krimpan.

Razina korisnika 1

Hvala ti, što pratiš forum.

Ovaj tema je baš odlično pokrivena postovima, i dosta se nauči.

Evo posavljeno je sve.

Ovo su rezultati (A1 savršena tarifa) kad sam pored rutera sa laptopom, ovaj je bio najbolji od 10 mjerenja.

 

Bazna stanica 800-900 metara zračne distance bez prepreka i Iskra P56 mimo.

Bandovi su 1,3,20 na toj baznoj stanici.

Samo me zanima ima li gubitaka na koaksijalnom kablu, jer mi nisu potrebni tih 10 metara koje su na Iskra antenama, meni je dosta i 5 možda.

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ma super DL na tri frekvencije, Ma nemoj ništa kratiti kablove jer treba ih nanovo krimpati sa SMA konektorom ili ako ih kratiš na strani antene to je malo komplicirano. Daj sliku koliko su ti parametri signala i koji razmak si stavio između antena?

Razina korisnika 1

Sad za parametre baš ne znam na kaj misliš.

Firmware je od  finskog DNA telekoma na B715 routeru.

Razmak antena je 85-90 cm.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Razmak između antena ti je preveliki. Imaš u postavkama routera info koliki su ti signali ili instaliraj skriptu za chrome umap link na 16 strani ove teme. Jesi u routeru prebacio na vanjske antene?

Odgovori