5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1181 odgovor
  • 127037 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 1181

evo jedan poor man solution koji sam skarabudzao i radi odlicno….

kupite telefon, sto noviji sa sto vecim cat ratingom(ja imam s8). moze imati razbijeni/osteceni ekran ako dodatno zelite ustediti.

slijedece uzmete wifi router sa usbom i open wrt podrskom, ja sam uzeo ovaj, ima i boljih:

HRK 168.00  32%OFF | Original WE1626 Wireless WiFi Router For 3G 4G USB Modem With 4 External Antennas 802.11g 300Mbps openWRT/Omni II Access Point
https://a.aliexpress.com/_mtZNS6b

 

telefon se spoji usb kabelom na router, na routeru se prije toga doda podrska za usb tether preko usba  i to vam je to.

Imate setup u vrijednosti cca 1000kn za cca 300.

wifi brzina poteze koliko dobijete na telefonu, koji sluzi kao odlican carrier aggregation modem i antena

pozdrav, nadam se da ce vam koristiti...

Razina korisnika 7
Bedž +4

Izgleda da ponegdje ide 5G.

 

Navodno, Zagreb, Sveti duh.

Ali to je za drugu temu.

A koja je to tarifa na Tomatu da ima pristup 5G mreži? 

Razina korisnika 1

Izgleda da ponegdje ide 5G.

 

Navodno, Zagreb, Sveti duh.

Ali to je za drugu temu.

A koja je to tarifa na Tomatu da ima pristup 5G mreži? 

Nije tomato, A1 je…. Ja imam biz tarifu A1 i piše mi na speedtest A1/tomato

Razina korisnika 4
Bedž +1

Autor kaže; ‘Bezbrižna’ na mobu Xiaomi Mi 10T.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Poz ekipa! Jeli možda ima netko iz Vž ili okolice A1 tarifu koja ima pristup 5G mreži? Bezbrižna, Savršena ili Premium  Biz, Bezbrižna Biz, Savršena Biz

Razina korisnika 7
Bedž +4

Evo malo testiranja u Vž 5G DDS (4G frekvencije)

 

Razina korisnika 4

Da,samo to nije test A1 mreže!

Razina korisnika 7
Bedž +4

Nije ali bit će uskoro kada nabavim sim sa tarifiom koja ima pristup 5G mreži i pronađem toranj koji može dati 1Gbps brzine. Svi su imali sve spremno za 5G samo su se čekale 5G frekvencije n28 i n78 i sada nadograđuju 4G frekvencije u 5G DDS a one prave neka čekaju no bit će ih tu i tamo na kapaljku, I ovaj hibridni  5G DDSsa brzinama 1Gbps mogli su već odavno pustiti prošle godine u 12mj. I sad će opet puštati frekvenciji po frekvenciju na 4G za 5G i na kapaljku davati agregacije između 5G DDS frekvencija da bi se postigla gigabitna brzina….

Razina korisnika 4

Jedan dan korištenja “savršene”tarife je 6,60 kn.Uzmeš nekoliko dana za test!

Razina korisnika 7
Bedž +4

Jep baš sam razmišljao o tome da uzmem na par dana. Heh a možda mi A1 pokloni kada ovo pročita  na mjesec dana savršenu da napravim testiranje njihove mreže:grin::grinning::grin:

Razina korisnika 4

Testovi njihove mreže mogu biti samo negativni.Jako su daleko od n28 i n78 na svojim tornjevima!

Razina korisnika 1

Jedan dan korištenja “savršene”tarife je 6,60 kn.Uzmeš nekoliko dana za test!

Može info o ovome? Ja bih se možda za vikend isprsio sa 20kn da isprobam i mapiram malo :D

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • The Chosen One  Odeš u poslovnicu tražiš tarifu Savršena uzmeš na pretplatu BEZ UO i kasnije odjaviš Savršenu i pretplatu. obračunava se po danu korištenja recimo ovaj mjesec ima 30 dana a ti si tarifu koristio 5 dana. 189:30=6.3x5=31.5kn. Tako svi operateri obračunavaju korištenje tarifa na pretplatu.

Razina korisnika 6
Bedž +6

O, možda je vrijeme da i ja isprobam savršenu, čisto zbog 5G mreže, samo još napišite koliko baterije guta A1 5G mreža. A1 4G+ ubija, ni moja Ultra ne izdrži cijeli dan, ja ne znam zašto A1 ne učini nešto po tom pitanju.

Razina korisnika 4

Samsung S20 5G,u 12h,bat. na 100%,testiranje 2 sata,bat. na 70 %,potrošeno oko 30GB,nakon 9 dana korištenja,otkazana “savršena” tarifa.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Samsung S20 5G,u 12h,bat. na 100%,testiranje 2 sata,bat. na 70 %,potrošeno oko 30GB,nakon 9 dana korištenja,otkazana “savršena” tarifa.

😳😳, mislim da ću ipak onda ostati na Fleterici i 4G+ 🤣

Razina korisnika 7
Bedž +4

Evo A 1 savršena na testu 5G DDS (DSS) . Nabrzaka test danas Vž kroz vikend detaljnije

cellmapper
speedtest

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

8% baterije u pol sata na 5G? 🤔 aaaaaaaajedaaaannn!!! Pa nemamo akumulator u guici 🤪👿💩

Razina korisnika 7
Bedž +4

Da ali testiranja desetak speed testova inače na 4G+ bez brige min 2 dana bez punjenja normalno korištenje. Speed testovi ti najviše cuclaju bateriju max snaga predaje i prijema.

Razina korisnika 7
Bedž +4

8% baterije u pol sata na 5G? 🤔 aaaaaaaajedaaaannn!!! Pa nemamo akumulator u guici 🤪👿💩

U prvu ruku nisam skužio ali snimka zaslona je rađena drugi dan a baš se pogodilo približno vrijeme vidi se da imam 2 sim kod speed testa a cellmapper 1 sim:grin::joy::grinning::rofl:

Nakon što sam odustao od Telemacha, uzeo sam na probu HT mobilni internet (Gigabox - 300GB). U paketu je Alcatelov ruter HH71 s kojim ostvarujem DL 48 UL 26. Toranj na koji sam povezan je  150071  Bands 20 i udaljen mi je oko 1 km . Interesira me da li bih sa Huaweijem  B535  postigao veće brzine.

HT HR 150071 

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Zasad ne ali bilo bi dobro da sa cellmaper app mapiraš tornjeve u svojoj okolici možda su dodane još koje frekvencije pa bi bolji router došao do izražaja. Ima i toranj sa 3CA kod tebe samo ne znam kakav je teren kod tebe. Sa huawei B535 mogao bi zadati drugu frekvenciju npr B3 i vidjeti dali se spaja na toranj sa 3CA sa alcatelom nemaš te mogućnosti.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Evo dva zanimljiva 5G  routera možda se već netko sprema u kupovinu:grinning:

https://www.4gltemall.com/tcl-linkhub-5g-cpe.html

https://www.4gltemall.com/d-link-dwr-2010-5g-nr-router.html

Pozdrav svima a posebno @daworin , pročitao sam kompletnu temu i došao sam do zaključka da trebam definitivno kupiti Huawei router. Naime na imanju gdje mi je ujedno i tvrtka imam office box i originalni zte router koji je dolazio uz tarifu prije par godina sad već. Brzina je bila uvijek solidna, ali ni blizu maksimuma, prije par dana sam naručio iz Slovenije Iskrine MI-MO antene i postavio ali se ne osjeti prevelika razlika, iako je prije tog znalo se dogoditi da mi veza pukne i da nema interneta oko 22-00h, ne konstantno. Sada se to ne događa, frekvencije koje se navodno puštaju kod mene za 4G su 800 i 1800 mhz. 
 

Postoji li mogućnost da mi kažete koji router da uzmem bez da pogriješim pogotovo ukolio naručujem preko interneta iz vana jer kod nas koliko vidim navedenih nigdje nema..?

Razina korisnika 3
Bedž

Nećeš pogriješiti ako uzmeš Huawei B818 router.

Odgovori